Keresés

Részletes keresés

ltcrr Creative Commons License 2012.07.05 0 0 40266

Szia!

Mi tavaly a reptéren fogtunk taxit angol nyelvtudással. Két gyerekkel + plusz csomagokkal voltam, szóval kicsit lászott a kényszerhelyzet. A taxisok mind beszélték a nyelvet. Ugyanolyanok mint Pesten a hiénák tisztelet a kivételnek. Az első 80 eurót mondott az Aranyhomoki szállodánkig kb. 20 km távolságra. Legyintés után a másodiknál már csak 50 euró lett volna a tarifa. A harmadik 25 eurót mondott ami közelített a reális ~20 euró (~40 leva) árhoz. Ugyanis 1 km 1 leva körül van és mivel városon kívülre mész, gondolom oda-visszautat számolnak. Ezzel a harmadikkal megegyeztünk 20 euróban és rendben el is vitt. A koma könnyen megismerhető mert kb. 35 éves kb. 170 cm magas vállig érő "fürtöcske" hajú. A kocsija tipusára nem emlékszem, de amikor jöttünk haza találkoztunk megint vele a reptéren. Kérdeztem, hogy mennyiért vinne le a Napospartra mondta , hogy 110. A szemem kerekedése után hozzátette, hogy leva és csak nekem. Akart adni névjegyet de mondtam neki, hogy úgy is ott lesz amire jóváhagyólag röhögött. Vissza szintén taxival mentünk a szállótól. Előre megegyeztem egy ottani állandó taxissal ugyanannyiért. Sveti Konstantin közvetlen az Aranyhomok előtt van szóval 10-15 km lehet a reptértől. Így kb. 10-15 euró vagy 20-30 leva a reális ár. Amúgy a tarifa kinn van a taxik szélvédőjén, ha változott az ár ott check-olható.

Remélem segítettem. Érezzétek jól magatokat.

Előzmény: János 2 (40246)
Kanga3 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 40265

Úgy néz ki mégis csak egy árvita bontakozott ki, szerintem nincs sok értelme. A régebben itt fórumozók igenis a legjobb tudásuk szerint írták le az árakat, nem volt szándékunk senkit megtéveszteni.

 

Ezt nem is mondta senki, sőt szerintem nem is gondolja senki.

Az igazsághoz viszont hozzá tartozik, hogy korábban olvastam valamelyik újságban, hogy  Szozopol nagyon drága lett az idén. Rákérdeztem itt a fórumon, de nem kaptam választ.

Ezért kértem később, amikor olvastam Erácskát, hogy írjon erről bővebben, és olyanok is írjanak, akik az idén már voltak Szozopolban, mert   friss infók érdekelnének.

Te voltál már az idén Szozopolban? Mert Erácska volt.:-)

 

 Akinek jó, vagy rossz tapasztalata van írja meg reálisan és ne elfogultan…

 

Akkor minden rendben. Már kezdtem azt hinni, hogy csak a jót lehet:-)

Erácskának rossz tapasztalata (is) volt, hát megírta.

Mi ezzel a baj?

Szerintem ettől csak árnyaltabb lett a kép.

Különben még azt hinnénk, hogy ott minden fenékig tejföl.

Ez reális lenne? Hm…?

 

és akinek nem tetszik ne menjen

 

Köszönjük a jó tanácsot, bár kicsit nyersen hangzik, de a cél szentesíti az eszközt.

 

, ne szapuljon egy másik népet.

 

Nem szapult senkit.

 

Off: Erácska a saját benyomásait, tapasztalatait írta meg, úgy ahogy ő látta, ő élte meg, akkor, és ott. Ez az ő élménye, mások élménye ezt nem fogja benne felülírni nyílván, kár a gőzért.

Egyébként sem ártott vele senkinek (emiatt  szerintem senki sem fog meghátrálni),  sőt segített, nehogy túlzott elvárásokkal keljünk útra.

Gondolom nem a hurrá optimizmus gerjesztése a célja a topiknak, hanem a minél alaposabb felkészülés elősegítése.  Az ő tapasztalatai  épp olyan értékesek, mint bárki másé, ebben gondolom egyetértünk.

A szabad vélemény nyilvánítás meg alkotmányos joga, kéretik ezért nem a fejét venni. Ok?:-)

Azért remélem nincs harag. Magam részéről továbbra is nyitott vagyok mindenre, ami Bulgária, és  Szozopol. Pro és kontra J

 

 

 

Előzmény: János 2 (40203)
gorun20 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 40264

Bolgar reszen jobban lehet haladni mert ugye Varnatol Shumenig autopalya van ( melynek burkolata tavaly is messze volt a tokeletestol) utana meg a helysegeket kikeruli. Romaniaban valtozik a helyzet Giurgiu-Bukarest autout de helysegeken at, bukaresti korgyuru az tartogathat meglepeteseket (hullamos aszfalt. dugo a soromponal varakozo autok miatt) Bukarest-Pitesti autopalya, Pitesti-tol kezdodik az utvonal idegolo reszei (kamionok, szerpentinek) es tart Szeben-ig. Szebentol jobban lehet haladni de a helysegek tovabbra sincsenek kikerulve.

En mindig meg szoltam allni Pitesti es Ramnicu Valcea kozott (kb 20 km R-V elott) egy180 fokos kanyar utan a jobb oldalon egy sor vendeglot fogsz talalni, azonnali kiszolgalas, korrekt arak, eredeti izek.

 

Előzmény: Schuco (40250)
Pötyi71 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 40263

Mindjárt gondoltam. Tessék lemenni a diszkont udvarba! Lesz ott meglepetés.

Előzmény: Paleofarszalosz (40260)
66. Creative Commons License 2012.07.05 0 0 40262

Jo estet! holnap indulunk a napospartra. A felesegem es en. 2 szemelyt szivessen befogadunk!Seat Alhambraval megyunk.

solozo Creative Commons License 2012.07.05 0 0 40261

Mindig neten szerveztem az utunkat Szozopolba. Meg mindenhova.

Előzmény: kpbendi (40256)
Paleofarszalosz Creative Commons License 2012.07.05 0 0 40260

Nem, az óvárosba vezető macsksköves út mentén a kirakodósoknál.

Előzmény: Pötyi71 (40257)
Pötyi71 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 40259

Dobj egy emailt, mivel a tied nem publikus.

Előzmény: kpbendi (40256)
msasek Creative Commons License 2012.07.05 0 0 40258

hoppá

 

Pötyi71 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 40257

A diszkont udvarban kerülnek ennyibe? Június elején olcsóbb volt....

Előzmény: Paleofarszalosz (40255)
kpbendi Creative Commons License 2012.07.05 0 0 40256

Mennyire reális egy utazást Szozopolba neten keresztül egyénileg leszervezni?

Szeptember elején szeretnénk menni, 2 felnőtt 1 négyéves gyerek. Kicsit meg vagyok zavarodva, mert egészen eltérő árakat találok.

Ha összeadom a wizzair jegyárakat és a 3* szállodák akciós ajánlatait, akkor kb. 150-180 ezerre jön ki hármunknak az egész (+ egyéb költségek). Ha viszont utazási irodákat nézek, akkor fejenként ennyi, azaz összesen 350-400ezer körüliek az ajánlatok.

A repülős utazásoknál az ügynökségek ráadásul annyi egyéb költséget számolnak fel (reptéri illeték, kerozin díj, stb.) egy személyre, mint amennyi a wizzair jegy lenne hármunknak összesen. Azaz nem értem, hogy most a wizzair dolgozik rejtett költségekkel, vagy az irodák nyúlják le az utasokat?

A másik kérdés, hogy mennyire megbízhatóak Bulgáriában a netes szálloda foglalások? Olaszországban egyszer sem volt probléma, de a szozopoli szállásokat csak akciós portálokon találtam, ahol szintén nagy volt a szórás, és hol fejenként százakárhányezret ajánlottak, hol meg hármunknak 40ezret. Így most az "áh ez reménytelenül drága" és a "hurrá ez nagyon olcsó" élmény között vergődünk. :)

Paleofarszalosz Creative Commons License 2012.07.05 0 0 40255

Erika7201 részére gyümölcsárak szozopolból: Barack és nektarin 3,5-4,5 leva, sárgabarack 2,8-3 leva, szőlő 6-9 leva, cseresznye 5 leva, paradicsom (tudom, nem gyümölcs) 4,5 leva. Ezek kilonkénti árak természetesen.

Előzmény: erika7201 (40210)
Pancsika22 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 40254

Köszönöm, átböngészem! :)

Előzmény: gy_cs (40252)
gy_cs Creative Commons License 2012.07.05 0 0 40253
Sajnos teljesen egyet kell értenem Veled, s ráadásul mi a Lebedben vagyunk ami 4*-os. A minőség és a kiszolgálás messze nem éri el az NBS szintjét, pedig azt is sokan szidták.
Előzmény: Schuco (40249)
gy_cs Creative Commons License 2012.07.05 0 0 40252
Szia!
Ha rákeresel a hsz-eim között van két link a várnai buszokkal kapcsolatban, ott keresgélhetsz.

gycs
Előzmény: Pancsika22 (40247)
Schuco Creative Commons License 2012.07.05 0 0 40251

Megírom melyik útvonalat dobta ki: Várna-Ruse-Pitesti-Sibiu.Cugir-Arad.....ez vállalható?

Schuco Creative Commons License 2012.07.05 0 0 40250

Stewie!

 

Segítséget szeretnék kérni: hazafele úgy döntöttünk, hogy Erdélyen keresztül jövünk, hátha eszünk valami finom helyi ételt.....az utvonaltervező Várna és arad között 784 km re és 11 óra 22 percre adta ki az útvonalat, de nem visz be bukarestbe! Melyik útvonal a megfelelő, aminek jó az utburkolata? Mindenképpen ez lenne a legfontosabb szempont!!!! Az út minősége! Köszönöm segítségedet!

Schuco Creative Commons License 2012.07.05 0 0 40249

3. napunk a Grad Hotel Várnában. Elvileg 5 csillagos helyi szinten, max 3 ast érdemelne. Egyébként minden remek, jó a tenger víze, remek programok, ügyességi játékok, gyerekeknek rengeteg játék, esti program, 5 ala carte étterem a büfés mellett, DE: az ételek íze enyhén szólva rossz! Tavaly a Longosában jobban főztek! Grllezni itt a szállodában nem tudnak: sótlan keserű és nincs átsütve....és ezt úgy mondom, hogy nem vagyok egy válogatós fajta, de ez kritikán aluli. Na most megyek vacsorázni, remélem ma jobb ételek lesznek. És az ala cartekban is rosszul, íztelenül főznek......Pedig Szófiában az alabahában olyan jót ettünk, hogy majd belerázkódtam!!!!!!

János 2 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 40248

Bemásolom a keresett hozzászólást, talán segít!

 

"Sziasztok!

Ma reggel érkeztünk Várnába. Az Albena nemzetközi gyorsvonattal jöttünk, amin alig utaztunk néhányan. Ez úton köszönöm meg mindenkinek a jó tanácsait a vonatos utazással és a várnai taxifogással kapcsolatban. Az eredetileg 25 levás taxi díjat( Várnából  Szv. Konstantinba a hotel marina dolphinba)  megúsztuk 11 levából úgy, ahogy tanácsoltátok. Kb. a pu-tól 500 m-re fogtunk taxit és így már le is csökkent a viteldíj ára. Köszönöm még egyszer!!!"

 

Tehát a reptértől 20 Leva lehet a reális ár.  Láthatod el kell távolodni egy kicsit, de a reptérről nincs hova, csak a buszpálya. Kemény alku hátha sikerül egyszer valaki majd csak elmegy olcsóbban.

Üdv: János

Pancsika22 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 40247

Köszönöm szépen, a gyors választ!

Még majd a buszok után kutatok kicsit, aztán majd ott a helyszínen döntünk szerintem. :)

Előzmény: János 2 (40246)
János 2 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 40246

T. Pancsika22

 

 Kilenc fős taxit nem láttam. Szerintem a reptérnél nem szabad taxit keresni, vagy nagyon alkudni kell. A kiírt viteldíj a nem márkás taxinál /Dácia alegolcsóbb/ 1-1.5 leva, de amárkás taxi ettől több. A reptérnéál sok a taxi ott várakoznak a kijáratnál ezek árait nem ismerem /mi visszafelé jöttünk Várnából vasárnap és nem mentünk oda a kijárathoz, de a taxik ott vannak. A távolság ismeretében talán 20 leva lehet amaximálisan reális ár, de a reptérnél lenyúlnak. A 9 fő között van egy-két gyerek akkor két taxival el tudtok menni.

 

Emlékezetem szerint valaki kb 2-3 hete leírta az árakat erre a vidékre, próbálj keresni. Az olcsóbb taxik beljebb vannak mondjuk a buszpályánál. Odáig  busz 1 Leva.

Várnától északra még nem jártam, többet nem tudok

 

Üdv: János

Előzmény: Pancsika22 (40245)
Pancsika22 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 40245

Kedves János, igaz nem nekem szólt az előbbi hozzászólása, de én is kérdeznék. :)

Azt szeretném megtudni, hogy vajon arra van-e lehetőség, hogy 9 személyes taxit fogjunk. Mi 3-an, és még egy másik család utazunk, ők 4 fősek. Ott is úgy működnek a taxisok mint itthon?? Mármint ott is sorakoznak a reptérnél??? kb. mennyibe kerül egy fuvar?? (tudom kilóméter függő) Mi Várnából mennénk Sveti Konstantinba, a Hotel Dolphin marinába! :)

 

Köszönöm előre is! :)

Előzmény: János 2 (40244)
János 2 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 40244

Megkérdezném mi érdekel a reptérről kapcsolatos utazásról, talán tudok segíteni

Most ez csak próba az előbb sokmindent leírtam, de nem tudtam elküldeni.

János

Előzmény: Nono04 (40243)
Nono04 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 40243

Bocsi elírtam a Victoria PalaceBA mennénk természetesen.

Előzmény: Nono04 (40242)
Nono04 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 40242

Szia! Hova mentek pontosan Várnából és persze mivel? Mi a Napospartra mennénk a Hotel Victoria Palaceből, de még egyenlőre nem tudom, hogy a repülőről való leszállás után pontosan merre és hova kell indulni. Tudnál esetleg ebben segíteni?

Előzmény: dareno (40236)
Pancsika22 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 40241

Ó lelkiekben már én iskészülök, sőőőt első repülő utam lesz :D Mi 3 éves örökmozgó csajjal megyünk, remélem le bírom majd kötni, mert ha nem ,akkor nagyon mozgalmas egy út lesz! :)

Egyébként nekünk a Neckermannál (rajtuk keresztül vettük a repjegyet)  azt mondták nem nagyon szoktak késni a gépek, na de bármi megtörténhet alapon............ :)

Előzmény: dareno (40240)
dareno Creative Commons License 2012.07.05 0 0 40240

persze csak már lelkileg készülök de még 4 hét :O))

Előzmény: Pancsika22 (40239)
Pancsika22 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 40239

Mi jövő hét szerdán repülünk, utána tudok pontos infót, ha addig ráér! :) :)

Előzmény: dareno (40228)
milva07 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 40238

Sziasztok! Nem mintha már bármit is számítana , mert a döntöttünk, de tudja-e valaki, hogy a hotel Slavyanskiból közvetlenül ki lehet-e menni a partra, vagy sem.Köszönöm a válasz, aki most indul azoknak jó időt ,kellemes nyaralást kívánok!:)

betrix Creative Commons License 2012.07.05 0 0 40237

jó olvasni az új infókat, mi a calypso hotelban leszünk augusztusban az idén volt már ott valaki, vagy hallott infót

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!