Keresés

Részletes keresés

dzsonivir Creative Commons License 2012.07.02 0 0 40105

Én Csernomorecről olvastam ,h nem túl dárga(Szozopol mellett van)

De ezt csak olvastam,majd kijavítanak,ha tévedtem:))

 

Előzmény: pitbull11 (40103)
dzsonivir Creative Commons License 2012.07.02 0 0 40104

köszi:)

szép kis árak

és még Bulgária olcsó?:ÖÖ

De végülis nyaralunk:))

Előzmény: Pötyi71 (40100)
pitbull11 Creative Commons License 2012.07.02 0 0 40103

Na most elbizonytalanodtam Szozopolt illetően, írta valaki, hogy már nem az az olcsó hely......

Tudtok olyan helyet ahol még nem szaladtak el az árak, a tenger szép és el lehet tölteni 4 éjszakát viszonylag kedvező áron privát apartmanba?

Boby101 Creative Commons License 2012.07.02 0 0 40102

Neked is és Pötyi71-nek is köszi szépen a segítséget!

Előzmény: T-boy01 (40048)
Boby101 Creative Commons License 2012.07.02 0 0 40101

Köszönöm szépen!

Előzmény: ditranol (40047)
Pötyi71 Creative Commons License 2012.07.01 0 0 40100

Nessebarból Szozopolba:http://fastferry.bg/page/view/20

Előzmény: dzsonivir (40097)
stevie-w Creative Commons License 2012.07.01 0 0 40099

És Szozopolba érdemes inkább elmenni  v Pomorie-ba?

 

 

Szozopolban van egy gyönyörű óváros, Pomorjében meg, izé, khm, nincs semmi.

 

Előzmény: dzsonivir (40097)
Traveller00 Creative Commons License 2012.07.01 0 0 40098

csak ez az egy medencéje van ?

Vacsinál tengeri herkentyűk is vannak ? Reggeli milyen ? Mi is ide tervezzük, igaz a Dune Residence-be, mivel a szobái a képek alapján klasszisokkal jobbak, mint a Burgas Beach hotelé

 

//A legtöbb helyen vizezettek az üdítők, ha  a gépből nyomod (vacsinál, reggelinél), de már voltunk olyan helyen, ahol minden reggel frissen készítették a gyümölcsitalokat (100%)//

Előzmény: Bea19 (40089)
dzsonivir Creative Commons License 2012.07.01 0 0 40097

Én eredetileg ebbe a hotelbe szerettem volna menni,de a társam lebeszélt,rábeszélt Napospartra.Napsugár érdellődv várom majd a beszámolód.

Nekem is lenne még pár kérdésem.

 

Hajóval hogyan lehet eljutni Napospartról Szozopolba?

És Szozopolba érdemes inkább elmenni  v Pomorie-ba?

 

Érdemes kipróbálni a gyógyiszapot?

Én mindig beteszem a saját cuccaim is a minibárba,még sehol nem szóltak.

Előzmény: napsugárka79 (40095)
solozo Creative Commons License 2012.07.01 0 0 40096

Tavaly az Amon Ra melletti La Rose-ban voltam.

A part 50 méter, a strand 100.

Buszmegálló az óváros "bejáratánál", az kb. olyan 4-500 m.

Árak olcsóbbak, mint a magyar boltokban, éttermekben.

A többire nem tudom a választ.

Előzmény: napsugárka79 (40095)
napsugárka79 Creative Commons License 2012.07.01 0 0 40095

Sziasztok!

Kérdésemim lennének:

Szozopol Hotel Amon Ra esetleg valaki volt már itt az idén?

Ha igen a part tényleg 50 méter ahogy a katalógus írja?

A reggeli milyen volt?

Van a hotelban pénzváltó?

Buszmegálló a közelben?

Árak? ezt értem a boltokra éttermekre.

Lehet hülye kérdés biciklit lehet bérelni?

A minibárt saját célra is lehet használni vagy szólank érte ha beleteszünk valamit?

Előre is köszönöm!

 

gradinar Creative Commons License 2012.07.01 0 0 40094
Tényleg átadták ma az újabb szakaszt Nova Zagoráig, a következő, Jambolig, két héten belül jön.

G.
Előzmény: Paleofarszalosz (40085)
Erácska83 Creative Commons License 2012.07.01 0 0 40093

Ma értünk haza Szopolból,akinek lenne kérdése ,kérdezhet tőlem.Buszárakról egyéb árakról is van információm akit érdekel.Nagy olcsóságra ne számítson senki,hiába olvastam itt szuper árakat ,kinn nem ezt tapasztaltam,1-2 dolog olcsóbb,a többi a magyar szinten vagy még annál drágábban van (egy-két példa : óriáspalacsinta 400-tól,1 l gyümölcslé 300 Ft-tól, 2 l kóla 400-tól,egy vacsora étterembe 1 főre ami tartalmaz 1 főételt meg egy italt 2000 -től..szóval nekem az olcsóság nem itt kezdődik,ennyiért vannak Görögbe is a dolgok,és minden húsétel ára köret nélkül értendő,azt külön kell hozzá kérni,Neszebárba mikor átmentünk semmivel nem volt drágább,fura)

Bea19 Creative Commons License 2012.07.01 0 0 40092

bocs, lehet nem a pálya, hanem ami már bulgáriába van. az nem tudom mi de akkor nem pálya, hanem sima út vagy nemtom mi. nem én vezettem.

Előzmény: Paleofarszalosz (40090)
Bea19 Creative Commons License 2012.07.01 0 0 40091

jah és úristen nem is irtam, hogy mikor átértünk a határon kb negyed órát mentünk és brutális baleset miatt vagy álltunk fél órát...a kocsi full össze volt törve halottas kocsi meg minden, annyira sajnáltam azt a valakit :( aztán bulgáriába szintén baleset, de ott motoros baleset volt.... meg amig aludtam mondta párom, hogy még kettőt látott, szóval az ut alatt négy baleset...és mind azért mert úgy közlekednek mint az állatok :S istenem....:(

Paleofarszalosz Creative Commons License 2012.07.01 0 0 40090

Még egy dolog az autópályának nevezett valami bulgáriába...hát katasztrófa az a kis kavicsos út....meg hát tele van rendőrrel az ut,

 

Bocsi, de Te milyen pályán jöttél? Lentebb írtam, hogy egykét helyen nem a legjobb, de katasztófa lenne.......

Rendőrt meg egy darabot nem láttam a pályán.

Előzmény: Bea19 (40088)
Bea19 Creative Commons License 2012.07.01 0 0 40089

 a kilátás és a medence egy része, holnap csinálok még képet a medencéről mert hamar lecuccolunk hogy legyen napozóágy...:)

Bea19 Creative Commons License 2012.07.01 0 0 40088

sziasztok. üdv innen bulgáriából a sunny beach hotelből.....:) Amig a fiuk iszogatnak és a meccsre várnak gondoltam írok nektek:) Szóval ott kezdem, hogy kb három órát vártunk a határnál...másfelet mire átérünk a magyar határon és a kettő határ között vártunk két órát....nagyon durva volt. Tyúk lépésbe haladtunk...:S a fiuk már nagyon idegesek voltak. Fél9 kor indultunk Kecskemétről és délután 3!!!! ra értünk ide a szálláshoz. Az a három négy óra bukta az nem semmi volt. Szóval ideértünk a recepción tök aranyos volt a nő jól beszél németül meg angolul is tán még azt is mondta, hogy kicsit magyarul. 9. emeleten vagyunk a szoba nagyon szép. modern butorok, légkondi, hajszárító minden van ami kell. tengerre néző erkényes a szobánk szóval nagyon jó a kilátás. 

 

Még egy dolog az autópályának nevezett valami bulgáriába...hát katasztrófa az a kis kavicsos út....meg hát tele van rendőrrel az ut, de nem állítottak meg minket egyszer sem. pedig másokat simán megállíthattak volna úgy közlekednek ezek hogy szó szerint többször is halálfélelmem volt hogy ezek hogy előznek...centiken múltak..... a rendőrök meg volt, hogy ott iszogattak valami bárnál....na mindegy:) jah meg hát az automosos jól szituált emberkék a határnál....fu én nagyon nem szeretem az ijet.....

 

A kaja háááát....lehet hogy én vagyok a finnyás sőt tuti mert a többiek jót ettek idáig. Mindenféle van egyébként, csak az a baj hogy a fűszerezés más dehát az várható nem olyan mint magyaroknál:) egyébként ma a vacsorára még pizza is volt. mindenféle sütemények de vagy 10 féle, gyümölcsök is nagyon sok fajta van végülis azt mondom, hogy egy 10 skálán egy 8-as...szóval télleg minden. egyedül az üditő ami nem valami jó mert ilyen vizezett valamik vannak szóval maradok a víznél. bár most ahonnan irok ez az all incluzivos bár ahol nézzük majd a meccset itt van normális cola. szóval azért jó lesz ez, ki kell tapasztalni, hogy melyikek a jók.

 

A víz jelenleg 26 fokos...nagyon kellemes:) de ez az alga ez borzalmas. az első 10 méter kb ilyen sűrű zöld izéből áll....de nem mindig pl ma nem volt annyira vészes. azt mondják túl meleg a víz és elszaporodtak meg valami vihart mondanak, hogy esetleg az miatt. na mindegy. 

 

Hú nem is tudom hirtelen mit irjak még :)

 

JAAA hát a medence....:) szóval itt én nem látok semmi medencét ami a képeken van a hirdetésekbe. most vagy az egész homokkal lett betemetve vagy nemtudom ahogy lenézek a szobából a hotel előtt közvetlen ilyen beton dzsungel van de sztem az nem az. na mindegy a másik medence részleg az nagyon szuperül megvan csinálva. van asszem három féle méretü kicsiknek és nagyoknak, csak ott korán le kell menni mert 10 fele már egy darab napozó ágy sincs. Jah meg a parton is lecuccoltunk egy napernyőnél erre egyből ugrik a csávo és magyarázza, hogy 8 leva....még jó hogy hoztunk egy napernyőt, csak pont nem vittük le. de sztem az elég sok már nem azért.

 

Egyébként a bazárok nagyon jók, bár nem minden olcsó. csajoknak üzenném, hogy nagyon jó táskákat lehet kapni:P 

 

na hogyha van még valami és kérdeznétek, akkor nem mondom, hogy holnap de amikor lesz időm válaszolok.....:) bocsi hogy ilyen sokat irtam de gondoltam le írok szinte minden tapasztalatot, megpróbálok fel tenni a medencéről képet, meg a partól.

 

Összegezve nagyon jól érezzük magunkat :) 

 

 

 

Paleofarszalosz Creative Commons License 2012.07.01 0 0 40087

Dzsonivir! Nagyon szépek a lányok, nem győzöm tekergetni a fejem! :)

Előzmény: stevie-w (40086)
stevie-w Creative Commons License 2012.07.01 0 0 40086

de úgy hallom,nem túl  szépek:)

 

 

Rosszul hallod ;-)

 

 

 

Előzmény: dzsonivir (40082)
Paleofarszalosz Creative Commons License 2012.07.01 0 0 40085

Pont most mondták be a helyi híradóban, hogy átadták az újabb 32 km-es szakaszt! :)

Előzmény: Paleofarszalosz (40084)
Paleofarszalosz Creative Commons License 2012.07.01 0 0 40084

Sziasztok!

Tegnap megérkeztünk Szozopolba! Pénteken késő este indultunk Budapestről, a kecskeméti elkerülőn felhívtam Röszkét, mire a hölgy nagyon kedvesen tájékoztatott, hogy két óra minimum a várakozás, ezért az 54-es úthoz vezető lejáratnál le is jöttem a pályáról és irány Tompa Soltvadkert, Kiskunhalas felé. A határt negyed óra alatt letudtuk, Szabadkán 40-es majd 30-as korlátozás (biztos a polgármester Graz-ban volt tanulmányúton). A pályához vezető úton (Sencanski put) van egy vasúti átkelő (illetve több átjáró egymás után) ott óvatosan mert az illesztések elég szarok. Bácstopolyánál letereltek a pályáról gondolom volt valami gebasz, legközelebb Feketicsnél lehetett visszamenni. A belgrádi elkerülő úgy működik ahogy Stewie leírta, nem kell körbemenni, viszont lehet nyerni egy csomót azzal, hogy már nem kell az ,,ablakmosós jelzőlámpás kereszteződések” felé vezető úton menni. Kalotina megvolt fél óra alatt, voltak már jópáran, de nem volt vészes, a bolgárok sajna ugyanúgy engedik a törököket az EU sávon is mint a magyarok Röszkénél. Útdíj matricát a határ utáni Shell-nél vettem, itt tankoltam is. Szófián nem akartam keresztül menni lévén már helyi idő szerint fél 10 volt, hanem az északi elkerülőn megkerültem. Az elkerülő lakott területen kívül vezet, van rajta két jelzőlámpás kereszt, a minőség olyan mint nálunk valamelyik másodrendű út, van rajta egykét lyuk (javítgatják). Az A1-es autópálya Burgasz irányába főleg az elején bizonyos szakaszokon olyan mint a Brno-Prága autópálya, aki volt már arra tudja miről beszélek aki nem az emlékezzen a régi M7-re. Egyébként rendben van. A pálya Stara Zagoráig van, utána főút van Karnobatig. Az út mentén gyümölcsárusok vannak dögivel, 1 kg gyönyörű barack 1,50 leva. Állítólag napokon belül átadnak egy pályaszakaszt Nova Zagoráig, majd hazafelé lecsekkolom azt is.

Mindenkinek aki mostanában indul kellemes utat és jó nyaralást kívánok!  

 

dzsonivir Creative Commons License 2012.07.01 0 0 40083
dzsonivir Creative Commons License 2012.07.01 0 0 40082

A bolgár csajok általában nyitottak és bevállalósak.

 

de úgy hallom,nem túl  szépek:)

Előzmény: stevie-w (40078)
64hacuka Creative Commons License 2012.07.01 0 0 40081

Szia!

Mi Galinánál foglaltunk szálást, de nem Cservenkában, hanem Csernomorec "központjában". Még mi sem tudjuk, hogy hol lesz, de 15 Leva/fő/éj. De így nem jön ki elénk Burgaszba.

 

Előzmény: kormos1 (40000)
Béci 72 Creative Commons License 2012.07.01 0 0 40080

Szia!

 

Konkrétan menetrendet nem tudok.Több busz is közlekedik Neszebar óváros és Napospart között,kb 10-12 percenként.Némelyek tovább közlekednek Sveti Vlasba,szerintem max.20-30 percenként,ha jól emlékszem 2 leváért.

 

Üdv.:

Béci

Előzmény: manifold68 (40069)
Béci 72 Creative Commons License 2012.07.01 0 0 40079

Szia!

 

Köszi szépen!Túrázásra próbáljuk nevelni a gyerekeket,remélem bírni fogják!

Már mások is kérdezték többször is,de nem találom a hozzászólások között:milyen plusz költségekkel kell számolni az üzemanyagon kívül,ha kocsival megyünk Szerbián keresztül,és sehol sem kap el a rendőr(autópálya díj)Váltsunk dínárt,eurót vigyünk,vagy netán bankkártyát?

Köszi!

 

Üdv.:

Béci

Előzmény: gradinar (40065)
stevie-w Creative Commons License 2012.07.01 0 0 40078

szexuális téren Bulgária az egyik legvonzóbb ország a világon

 

 

:-)

 

 

egy hét szexturizmus 200 dollárba kerül

 

 

Szerintem megy az ingyen is, csak a megfelelő kiállás szükséges hozzá. A bolgár csajok általában nyitottak és bevállalósak. (Vagy csak nekem volt szerencsém.)

 

 

Előzmény: dzsonivir (40075)
zsuzsó75 Creative Commons License 2012.07.01 0 0 40077

Sziasztok!

Friss élményemet mondanám el nektek a szv. konstantin i. el-i Aurora hotelről. Aki ide készül ne  számítson nyugalomra ( orosz tizenéveseket táboroztatnak a hotelben, ) és bőséges ai. ellátásra. Tegnap pl. már nem jutott a vacsorához hús csak köret és saláta. Nem tapasztaltam még ilyet sem, hogy  9-óra után lehet csak jönni reggelizni, 13,30-tól ebédelni és 20 órától vacsorázni. Szóval nekem kicsit nagy csalódás volt a Hotel Marina Delfin után. Családi szoba helyett 4 ágyas szobát kaptunk, amit minden nap kitakarítanak. Pozitívuma, hogy közel van a buszmegálló, a takarítók állandóan dolgoznak és nagy szó: tudnak mosolyogni.

Egyébként van belső medencéje az Aurórának és jakuzzia is, de az ajtóra kiírt  nyitvatartási idő ellenére nem működik. A tengerpart kb 10 perc sétára van, de a szálloda udvarán lévő medence is használható, ha elég szemfüles vagy és le tudod helyezni a törölköződet valahová, mert a napágyakra és székekre vadászni kell. A tengerpart viszont feledtet minden kellemetlenséget. A víz nagyon kellemes.

manonos Creative Commons License 2012.07.01 0 0 40076

Sziasztok!

 

A jövő héten már én is a tengerpartról jelentkezem, szeretnénk megnézni Balchik-ot, valamint az Aladja kolostort, tudnátok légy szíves segíteni, hogy mikor van nyitva, esetleg belépő árakkal? Sehogy sem találom a website-ukat.

 

Előre is köszi

Manonos

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!