Keresés

Részletes keresés

utazo idegen Creative Commons License 2012.06.12 0 0 39707

Szia! Sozopolból mi érdekelne?

Előzmény: ditranol (39705)
Pötyi71 Creative Commons License 2012.06.12 0 0 39706

Alexandiáig semmi gond, addig minden szuper. Giurgiu után sincs semmi. Csak a két pont között..

Előzmény: sanyox (39703)
ditranol Creative Commons License 2012.06.12 0 0 39705

Sziasztok!

Mi is Sozopolba megyünk, és leginkább az érdeklne , h Sveti Ivan szigetre érdemes-e elmenni, illetve szervezenek-e ide hajós kirándulást?

Erácska83 Creative Commons License 2012.06.12 0 0 39704

Köszi a segítséget!

Előzmény: stevie-w (39693)
sanyox Creative Commons License 2012.06.12 0 0 39703

Alexandriáig egyébként jó az út? Köszi a választ.

 

Előzmény: Pötyi71 (39685)
csiszi74 Creative Commons License 2012.06.12 0 0 39702

Sárvárról indulunk, 22.-én kocsival Nessebarba.

Előzmény: 79anci (39679)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.12 0 0 39701

Hát lehet hogy csak a délvidéki napsütés dobta fel a hangulatot, de nekem tavaly augusztusban mindkét csúcs könnyűnek tűnt. Más persze olyanok számára, akik csak egy könnyű sétára számítanak. Itt ezért 1600 m szintet meg kell tenni, ami igényel némi edzettséget, de nyáron, hómentes terepen egyéb nehezítő körülmények nincsenek. Vannak persze jóval nehezebb, mászós csúcsok, főleg a Pirinben.

 

Előzmény: gradinar (39700)
gradinar Creative Commons License 2012.06.12 0 0 39700

Gratulálok, de azért a könnyen fel lehet jutni kitétellel hadd ne értsek egyet.

 

G.

Előzmény: Törölt nick (39698)
Erika723 Creative Commons License 2012.06.12 0 0 39699

Hello!

 

Volt már valaki a Naposparton a Hotel Diamondban? Vagy esetleg van róla valami információtok? 

Előre is köszi!

Törölt nick Creative Commons License 2012.06.12 0 0 39698

Muszala és a Vihren is könnyű nyár végén, mindkettőn voltam és csak az átlagosnál kicsit jobb fizikai állóképesség kell hozzá. Vihrenen az utolsó pár száz méter meredek, de feljött a 7-8 éves korosztály és a hetvenesek is.  Más évszakokban persze előfordulhatnak nehéz körülmények, még a nyár eleje is nehezebb lehet, amikor még nem olvadt el teljesen a hó. Nyár végén mindkét csúcs hómentes és magas a napos idő valószínűsége (mediterráneum közelsége).

 

Vihren:

 

  

 

Muszala (déli oldala füves):

 

 

Előzmény: gradinar (39696)
Jucó72 Creative Commons License 2012.06.12 0 0 39697

Köszönöm szépen a válaszodat! Ez tényleg jó nagy kitérőnek tűnik! Lehet, hogy ezt majd máskorra tartogatjuk, mert épp azért állunk meg odafele 2 helyen, mert nem akarunk hulla fáradtan megérkezni nyaralni. A második nap akkor "csak" Szófiát nézzük meg, hazafele meg megállunk Plovdivban, úgyis azt nézte ki a neten a nagyfiam. :)

 

Előzmény: stevie-w (39687)
gradinar Creative Commons License 2012.06.12 0 0 39696

a legmagasabb, közel 3000 m-es csúcsokra is könnyen fel lehet jutni

 

Meg szabad kérdeznem, hogy Te ezek közül hányra és milyen módszerrel jutottál fel?

Egyébiránt Bulgária (és egyúttal a Balkán-félsziget) legmagasabb csúcsa a Muszala a maga 2925 méterével, és csak gyalog közelíthető meg a földi halandók számára (azt ottani meteorológiai állomáson dolgozók drótkötélpályán jutnak fel). Mondjuk ezt jó kondiban a normál kabinos felvonó felső állomásától felfelé négy óra alatt lehet abszolválni. A Rilai kolostor feletti Maljovica (2700 m) szintén négy órás út egy irányban.

 

G.

Előzmény: Törölt nick (39694)
stevie-w Creative Commons License 2012.06.12 0 0 39695

Meredeknek talán nem nevezném, lazán fel lehet menni a Rila kolostorig.

 

 

Nyilván, hiszen busz is jár oda... De ettől még meredek és szerpentines :-) Ezt csak azért emeltem ki, hogy  látszódjon, bár a táv nem tűnik vészesnek (Szófiától kb 100 km), azért nem érdemes túl nagy átlagsebességgel számolni.

 

 

Különleges élmény szerintem a Rila és a Pirin nemzeti parkjait bejárni

 

 

Kétségtelen, ugyanakkor a Pirin és a Rila is meglehetős kerülő, ha valaki a tengerpartra megy, vagy onnan készül kirándulásra. 

Előzmény: Törölt nick (39694)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.12 0 0 39694

Meredeknek talán nem nevezném, lazán fel lehet menni a Rila kolostorig. Hegyek szerintem nagyon hangulatosak Bulgáriában, a magas hegyvidékek, fenyőerdők alpesi hangulatot árasztanak, azzal a különbséggel, hogy összetettebb és gazdagabb a flóra, mint az Alpok vidékén. Július, augusztus  80%-os valószínűséggel napos időt jelent a mediterrán klímazóna közelsége miatt, ilyenkor a legmagasabb, közel 3000 m-es csúcsokra is könnyen fel lehet jutni. Különleges élmény szerintem a Rila és a Pirin nemzeti parkjait bejárni, a déli fekvés ellenére kiterjedt fenyőerdőkkel találkozni az ország nyugati, dny-i hegyvidéki területein.

 

Hegyvidék persze más műfaj, mint a tengerpart, inkább az aktív kikapcsolódást kedvelő emberek szeretik.

 

Előzmény: stevie-w (39693)
stevie-w Creative Commons License 2012.06.12 0 0 39693

Valakinek van infoja hogy milyen árban van kinnt az autóbérlés,a benzin?

 

 

A 95-ös benzin ma konkrétan 2.52 lv, azaz kb 385 ft. Autót bérelni akár egész olcsón is lehet, mondjuk napi 30 euróért, de annyiért valami lepukkant F Astrát adnak kismillió kilométerrel. Korszerű, klímás kisautóra napi 30-40 eurót érdemes  számolni.

 

 

Tömegközelekedéssel hova lehet eljutni Szozopolból és mennyiért?(pl Várnába) Onnan Balcsikba esetleg a Kőerdőbe járt már valaki?

 

 

Szozopolból be kell jutni Burgaszba, ott átszállni egy várnai buszra: ez bizony 4-5 órás utazás is lehet. Innen Balcsik még egy óra. Maga a buszjegy nem drága, szerintem fejenként 10-12 euróból oda-vissza megjárható.

 

Várna kellemes város, de turisztikailag nem egy nagy szám. Én dolgoztam ott, és volt várnai barátnőm is, szóval jártam ott párszor egy-két heteket, és nagyon jól éreztem magamat, de nem feltétlenül ajánlanám kirándulási célpontnak. (Én magam még a "híres" delfináriumot is elég sovánka programnak gondolom.)

 

Balcsik más kategória, a kastély gyönyörű, és ha befizettek vezetésre, rengeteg érdekes apró részletet fogtok hallani, a botanikus kert pedig tényleg mesebeli - de Szozopoltól azért elég messze esik...

 

Én inkább Burgaszba buszoznék be egyszer: a hangulata talán még kellemesebb is, mint Várnának, és sok látnivaló ugyan ott sincs, de a széles sétálóutcán áramló tömeg, a kedvező vásárlási lehetőségek, a jó kis kiülős teraszok miatt egy délutánt megér annak, aki valami autentikus bolgár városra kiváncsi. Esetleg tovább buszozni a Napospartra, és végigsétálni a helyi Riviérán, beiktatni Neszebárt.

 

 

Olyan természeti értékek,hegyek amiket meg is lehet közelíteni Szozopoltól vannak?

 

 

Igazán komoly hegységek az ország belsejében vannak (a busszal keresztül is mentek rajtuk), természeti szépségként a Ropotamo-folyó deltája érdekes (szerveznek oda kishajós, csónakázos kirándulásokat), illetve a bolgár tengerpart legdélebbi részeinek érintetlen természeti szépsége. Varvara környékén találtunk olyan homokos strandot, ahol egy lélek sem volt rajtunk kívül, nemhogy úszómester, de még egy büfé sem, csak egy csacsi legelt bután mellettünk.

 

Előzmény: Erácska83 (39691)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.12 0 0 39692

A bankkártyás fizetés az egyik legbiztonságosabb. Nem teljesítés esetén charge back, lásd malév csőd.

Előzmény: Schuco (39689)
Erácska83 Creative Commons License 2012.06.12 0 0 39691

Mi is június 22-én indulunk Budapestről Szozopolba busszal.

Valakinek van infoja hogy milyen árban van kinnt az autóbérlés,a benzin?Tömegközelekedéssel hova lehet eljutni Szozopolból és mennyiért?(pl Várnába) Onnan Balcsikba esetleg a Kőerdőbe járt már valaki?

Olyan természeti értékek,hegyek amiket meg is lehet közelíteni Szozopoltól vannak?

stevie-w Creative Commons License 2012.06.12 0 0 39690

Sajnos ennél a medic hotelnél kérnek. Én nem vagyok bizalmatlan, csak ÓVATOS!

 

 

A Booking.com olyan, mint a Vatera vagy az eBay, ahol a "szolgáltatók" múltja lekérdezhető, visszakövethető, és maga a Booking is foglalkozik az esetleges panaszokkal.

 

Amúgy meg sok jóból kimarad, aki fél üzletelni a neten. Aki nagyon óvatos, az nyittathat egy olyan számlát a bankjánál, amit csak interbetes vásárlásra használ, azaz közvetlenül a fizetés előtt rátölti a pontos összeget, amivel fizet, tehát fizetés előtt és után 0 a számlaegyenleg.

Előzmény: Schuco (39689)
Schuco Creative Commons License 2012.06.12 0 0 39689

Sajnos ennél a medic hotelnél kérnek. Én nem vagyok bizalmatlan, csak ÓVATOS! Dehogy adom meg a számát. Majd foglalok direktbe ugy mint tavaly! Egyszerűen felhívtam pár szófiai szállodát 3 nappal az érkezés előtt és németül szépen lefoglaltam a szállást!!! És ez csak 1 telefonba került. Ez a legtisztább akárhogy is vesszük!!!!! Idén is ez lesz!

Előzmény: Kuutyaa (39662)
Schuco Creative Commons License 2012.06.12 0 0 39688

köszönöm a segítségedet!

Előzmény: Jucó72 (39656)
stevie-w Creative Commons License 2012.06.11 0 0 39687

Mi 3 nap alatt szeretnénk lejutni a tengerpartra (Belgrád, Szófia megállásokkal). 2. napon Belgrádból indulva, mielőtt Szófiába érnénk, szeretnénk egy kitérőt tenni a rilai kolostorhoz, mert engem ez nagyon érdekel. A térképen nekem úgy tűnik, hogy a körgyűrű előtt le kell kanyarodni Dolna Dikanya felé. Jól látom? Te mit javasolnál, milyen útvonalon menjünk? Időben ez mekkora kitérőt jelent? (Ha csak az utat vesszük). Van nyitva tartási idő? Belépőjegy? Belgrádból kb. 10-kor indulva belefér ez a program? Egyéb javaslatod?

 

 

 

Nagyon örülök a kérdésnek. Bulgária valóban több, mint a tengerpartja.

 

Sajnos a rilai kolostor egy kicsit sem esik útba a tengerpart felé. Szerbia felől érkezve a szófiai körgyűrűn délre kell elindulni, a kiírás leginkább Kulata (a görög határ), de Pernik és Blagoevgrad is szerepel a táblákon. A belgrádi út és a körgyűrű kereszteződésétől bő 100 km az út, az első tizenhúsz km autópálya, a vége meredek szerpentin. Dupnica után lesz egy letérés balra, a kiírás Rilszki Manasztir, egy bazinagy fehér pópa kőszobor is mutatja az irányt. Az úton egyenesen haladva a kolostor parkolójába érkeztek.

 

Ha 10-kor indultok Belgrádból, még kedvező határhelyzet esetén sem érkeztek meg a kolostorhoz délután 5 előtt (van ugye egy időzóna átlépés is). Akkor még simán beengednek, de sok időtök nem lesz. Elvileg laknak ott szerzetesek, és illik őket békén hagyni.

 

A kolostorba ingyenes a belépés, de a parkolás fizetős. Talán 2 levát kérnek, de lehet, hogy hármat.

 

Van egy múzeum is, ahová van belépő (szintén ilyen olcsóbb fajta), de az nem biztos, hogy nyitva van. Én 97-ben jártam a múzeumban, akkor nagyon régimódi, egyszerű kiállítás volt: neonnal megvilágított tárolókban mindenféle szép dolog, angol nyelvű feliratokkal, de magyarázat nélkül ("III. Borisz temetési viselete"), azaz ha nem vagy járatos a bolgár történelemben, nem tudod ki volt III. Borisz cár, hova temették, miért oda, és miért lényeges a viselete, mit kell rajta nézni, akkor a múzeum látogatása után sem leszel sokkal okosabb. De persze az elmúlt másfél évtizedben akár fel is turbózhatták a kiállítást. 

 

Maga a kolostor egy óra alatt bejárható. A kijárattal szemben van egy országszerte híres lángossütő (Mekica felirattal), ami ilyen kis egyszerű helynek tűnik (az is), de minden egyes bolgár ismeri. A bolgár lángos nagyjából olyan mint a magyar, de porcukorral eszik. 

 

Van még egy kis elhagyatott temető egy kicsit beljebb az erdőben, ahová nem járnak túristák, ez nagyon hangulatos, és van benne egy kosztilnica, vagyis egy kis ablaktalan kápolna, ahol az elhunytak csontjait őrzik... Be lehet lesni egy rácson -- elég hátborzongató.

 

Viszont a kolostortól semmiképp nem mennék vissza Szófiába, hanem irány Blagoevgrád. Blago egy rendkívül hagulatos egyetemi város a Sztrumica partján -- én majdnem négy évig éltem ott, a Soros-féle Amerikai Egyetem hallgatójaként...

 

Blagó hangulatos, élettel teli balkáni kisváros, remek kajákkal, szuper kiülős helyekkel, a tengerparthoz képest nevetségesen alacsony árakkal... Érdemes a Hristo motelt választani. http://www.hotelkristo.com/

 

Ha Blagó mellett döntötök, írok további tippeket is. (Kuklite, Varosa, Vodenicata -- tiszta hovágyam van...)

 

Blagóból aztán nem muszáj visszamenni Szófiába, Dupnicától át lehet vágni a hegyeken "átlósan" Plovdiv irányába. Szép, de nem könnyű útvonal. Ha reggel 10-kor indultok Blagóból, kora este érkeztek meg a tengerhez. (Szófia felé is, de az kilométerben hosszabb, és kevésbé szép.)

 

Ha van még kérdésed, ki vele :-)

 

 

 

 

 

Előzmény: Jucó72 (39677)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2012.06.11 0 0 39686

Sziasztok!

Megy valaki Szozopolba az Amon Ra-ba?

Pötyi71 Creative Commons License 2012.06.11 0 0 39685

Az Alexandria-Giurgiut kihagynám! Románia legrémesebb útvonala. Egyszer mentünk arra, visszafelé inkább Bukaresten keresztül jöttünk.

Előzmény: sanyox (39683)
Pötyi71 Creative Commons License 2012.06.11 0 0 39684
Előzmény: Jucó72 (39682)
sanyox Creative Commons License 2012.06.11 0 0 39683

Helló. Még egy kérdés hátha valaki ismeri az alábbi utat. Szegedről indulunk a Napospartra. Gondolkodom egy esetleges Temesvár-Vaskapu-Craiova-Alexandria-Giurgiu útvonalon. Valaki ismeri-e, tud-e véleményt mondani róla? KÖSZI

Jucó72 Creative Commons License 2012.06.11 0 0 39682

Az aquapark árait itt tudod megnézni: http://www.aquaparadise-bg.com/#info?lang=en&inf=2

Ez pedig a megközelítésről: http://www.aquaparadise-bg.com/#info?lang=en&inf=4

Delfinárium helyszín: http://www.dolphinarium.festa.bg/de/contacts.html 10.30, 12.00, 3.30 kezdéssel, 40 perces show. Árat nem találtam.

 

Előzmény: Bea19 (39681)
Bea19 Creative Commons License 2012.06.11 0 0 39681

Igen ez engem is érdkelne. A delfin-show és az aquapark hol van pontosan? árakat tudtok mondani? :)

sanyox Creative Commons License 2012.06.11 0 0 39680

Sziasztok! Valaki tudna-e abban segíteni, hogy a Napos partról milyen fakultatív programokra érdemes elmenni, akár  saját autóval is . Mit érdemes megnézni a környéken. Nessebar óvároson kívül. Köszi előre is.

79anci Creative Commons License 2012.06.11 0 0 39679

Mi is június 22-én indulunk Ikladról a Napospartra. Ti honnan ,mivel és mikor indultok?

Előzmény: csiszi74 (39664)
Kuutyaa Creative Commons License 2012.06.11 0 0 39678

Köszi szépen a képeket,az emailt megkaptam és fel foglak hívni!

Előzmény: ltcrr (39676)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!