Keresés

Részletes keresés

stevie-w Creative Commons License 2012.06.08 0 0 39623

de mi csak Rámnicu Válcea-ig megyünk,mert kisgyerekkel utazunk

 

 

Szállásotok van már?

 

RM egyébként kedves hely, én viszonylag sokat voltam ott, a végére egészen megkedveltem. Turisztikailag persze zéró :-)

 

Előzmény: Bossy80 (39615)
stevie-w Creative Commons License 2012.06.08 0 0 39622

Milyen engedély (ha kell egyáltalán) szükséges ezekhez a tűs mérőkhöz és inzulinokhoz???

 

 

A repülőn lehet kérdés, hogy mit lehet felvinni a fedélzetre, de ha kocsival mentek, akkor ezzel nem lehet gond.

 

 

Stewe! Örök hála az excel táblázatért, zseniális, szerintem mindneki nevében KÖSZÖNET ÉRTE!!!!

 

:-)

Előzmény: Alexanna71 (39614)
sulep Creative Commons License 2012.06.08 0 0 39621

Köszönöm megpróbálom.

Előzmény: gy_cs (39620)
gy_cs Creative Commons License 2012.06.08 0 0 39620

Na mégegyszer, mert a kép elég gyatra lett.

 

gy_cs Creative Commons License 2012.06.08 0 0 39619

Szia!

 

Ezt találtam:

http://wikimapia.org/5732882/Aparthotel-Afrodita

 

Üsd be a koordinátákat a gps-be, s a kép alapján (guglimaps) meg tudod nézni, hogy jók-e. Pirossal bejelöltem a szállodát, a nyíl a Burgas felőli érkezést mutatja. Ha más formátumú a koordináta, van a neten konvertáló, vagy állítsd át a gps-ben.

 

gycs

Előzmény: sulep (39612)
fruju Creative Commons License 2012.06.08 0 0 39618

Kedves Stewe!Én is gyakran böngészek ezen a fórumon - igaz érdemben hozászólni nem tudok, mivel az idén megyünk először Bulgáriába- de én is had fejezem ki köszönetem neked a sok-sok értékes információért, amit a fórumon közé tettél. Azt szeretném kérdezni tőled, hogy levát hol érdemes venni? Érdemes-e bankkártyával fizetni odakinn (Takarékszövetkezetes Maestro kártyám van)?

MvMax Creative Commons License 2012.06.08 0 0 39617

Olyan kérdésem lenne, hogy hogyan érdemes az előleget fizetni a szállásért? OTP-s bankszámlám van, próbáltam kinyomozni mibe fájna az utalás, de eléggé sikerült elveszni a sok apróbetüben :(

 

Előre is köszi.

MvMax Creative Commons License 2012.06.08 0 0 39616

2008-ban Biala (Byala) - ban voltunk, ott semmi ilyesmi nem volt. Természetes tengerpart. Elég nagy, elnyúló. Bár voltak hínáros napok, de mindig lehetett bejáratot találni. Ha kocsival mentek ott van a közelben Obzor, ott meg lehet találni a 'mű' tengeri érzést is :)

Mi idén is ide megyünk, Próbáltam közelebbi helyet keresni Várnához, mert repülővel megyünk, de a képeket és árakat összevetve nem találtam jobbat.

Előzmény: jasmin33 (39613)
Bossy80 Creative Commons License 2012.06.08 0 0 39615

Kedves Pilla71!

 

Mi is jún 27.-én indulunk Nyíregyházáról Románián keresztül a Napospartra,de mi csak Rámnicu Válcea-ig megyünk,mert kisgyerekkel utazunk,így megszállunk félúton.Másnap indulunk tovább.Ha gondolod írj privátba,hogy meg tudjuk beszélni a részleteket:)

Előzmény: pilla71 (39123)
Alexanna71 Creative Commons License 2012.06.08 0 0 39614

Sziasztok!

 

Olyan kérdésem lenne, (fóleg Stewehez, mert Ő talán többet találkozott ilyesmivel) hogy ha minden jól megy augusztus utolsó két hetében Bulgáriába megyünk Édesapámékkal nyaralni.

Pár évvel ezelőtt már írtam, hogy Édesapám mozgássérült, kicsit gyógyult, már nem szükséges a kerekesszék, viszont egy hónapja súlyos cukorbeteg lett. 3x inzulinozza magát, méri a vércukrát.

Milyen engedély (ha kell egyáltalán) szükséges ezekhez a tűs mérőkhöz és inzulinokhoz???

Tarmészetesen biztosítást kötünk az eu kártyáktól függetlenül, csak nem tudom pontosan kell-e valamit tudni az ilyen estekről

 

Másik kérdésem, Byala, Obzor és környéke van célbavéve, mivel a jó régi múltban:) sokszor nyaraltunk itt és ez Apukám kívánsága, hogy még szeretné látni.

 

Valaki (ne haragudjon, nem emlékszem a nevére, talán János?) írta mit kell a keresőbe beírni és kidobja az ajánlatokat. Megnéztem, csak hátha van valakinek konkrét tippje.

Apartman, ház valami ilyesmit szeretnénk,nem feltétlenül szállodát, mivel szeretünk mászkálni ( Apukám meg üldögélni, szegénykém, a kocsiban), és jókat enni:)

 

Stewe! Örök hála az excel táblázatért, zseniális, szerintem mindneki nevében KÖSZÖNET ÉRTE!!!!

jasmin33 Creative Commons License 2012.06.08 0 0 39613

Arról szeretnék információt kérni, hogy létezik-e a bolgár tengerparton olya strand, ahol nincsenek ott a "fütyülős" felügyelők a piros/sárga....zászlókkal?

Köszönöm!

 

sulep Creative Commons License 2012.06.08 0 0 39612

Esetleg abban még ha tudnátok segíteni nekem, hogy a napo parton az Aparthotel Afrodita melyik utcában található vagy hogy talál oda az meber? GPS koordináták? Sajnos nemigen találtam semmi infót róla a neten.

Jucó72 Creative Commons License 2012.06.08 0 0 39611

Szia! Ilyen indokok vezéreltek engem is, amikor AI-t foglaltam, mi 3 gyerkőccel megyünk, két 12 éves és egy 14 éves. Igen, kicsit sajnálom, hogy kimaradunk a kulináris élvezetekből (bár előtte-utána egy estét Szófiában leszünk, úgyhogy akkor pótoljuk az elmaradást), de tudom, hogy a gyerekek miatt jó lesz az AI! Majd beszámolok róla!

Előzmény: ltcrr (39610)
ltcrr Creative Commons License 2012.06.08 0 0 39610

Szia!

Először is meggyőzni nem akarlak. De. Azt vedd a döntésnél figyelembe mik az igényeitek. Én voltam így is, úgy is. Amikor gyerekekkel 7 és 10 évesek akkor AI-val mert önmagukat már kiszolgálták, napközben is sokszor ettek ittak, AI ált. 4*-osban van és azok a tapasztalat szerint nem annyira szerények. Sör is van egész nap. Nem volt gond velük. Nem reggeliért mentem reggel, hanem reggelizni ha érted mire gondolok. Mikor csak felnőttek voltunk, akkor ellátás nélkül voltunk és helyben mindent megoldottunk, igaz minket elsősorban a helyi kulinária érdekelt, s angolul is tudunk. A gyerekek közül a nagyobb akkor kezdett leszakadni a sültkrumpli - ketchupról. Az AI-s 4*-osokban van gyerekanimáció is, ahol a kisebb nyelvtudás (német, angol) hiányában is jól érezte magát. Ha érdekel több, akkor dobj egy privit elérhetőséggel, s telefonon bővebben elmondom.

Előzmény: pitbull11 (39577)
ltcrr Creative Commons License 2012.06.08 0 0 39609

Szia Kuutyaa!

 

Mi tavaly voltunk a Bonitában egy hetet. Azt hozza amit egy 3 csillagos. A szálló kb. 50 méterre van a víztől, a parti stny Várna felöli végén. A központ kb. 500 méterre van de addig is a "Bazárián" át visz az út. Nekünk ami "gondot" okozott - az idézőjelből látható a komolysága: szobák viszonylag kis mérete, medence szintén és a kaja kicsit egyhangúsága, egyszerűsége. Ettől függetlenül mindig találtunk valamit enni. A szobák tiszták, naponta takarítva, a személyzet normális. Angolul beszélnek, ahogy az Aranyhomokon mindenki. Ajánlom a szálló előtti óriáspalacsintázónál a fügéset (szmokinya) valamint boltban venni aszenovgrádi Mavrud bort, aminek a címkéje mint egy ikon, isteniek. T 9688730. Ha gondolod tudok többet is mesélni elég jól ismerem már BG-t bár nem annyira mint Stevie-ék.

Előzmény: Kuutyaa (39569)
T-boy01 Creative Commons License 2012.06.07 0 0 39608

forum.index.hu/Article/viewArticle?a=112175735&t=9162096

 

idén lesz harmadik éve, hogy a hotelben nyaralunk, mögötte van az apartman

 

lásd a fenti linken

Előzmény: pitbull11 (39606)
T-boy01 Creative Commons License 2012.06.07 0 0 39607

forum.index.hu/Article/viewArticle?a=118351917&t=9162096

 

A Dune Residence lakói a Hotel Burgas Beach medencéit használhatják, 30 méterre a tengerparttól, all-in poolbárral, ingyenes napernyőkkel napozó ágyakkal.

 

A fenti linken fényképek az új medencékről, nagyobb képért katt a képre.

Előzmény: pitbull11 (39597)
pitbull11 Creative Commons License 2012.06.07 0 0 39606

Igen erről beszélek én is.

T-Boy01, Neked van erről a helyről személyes tapasztalatod?

 

Előzmény: T-boy01 (39605)
T-boy01 Creative Commons License 2012.06.07 0 0 39605

forum.index.hu/Article/viewArticle?a=112193886&t=9162096

 

A Dune Residence lakói a Hotel Burgas Beach-ben kapják az all-in ellátást.

 

A fenti linken példa a kajára képekkel.

Előzmény: pitbull11 (39597)
kiscsillag67 Creative Commons License 2012.06.07 0 0 39604

Szia Mrkrisz72!

 

Mi busszal fogunk menni, egy nagyobb társasággal.(Robinson)  De egyikőnk sem ismerős itt, eddig másfele voltunk nyaralni. Az apartmanról sajna én sem találtam túl sok mindent, bár azért a legszükségesebb dolgok fent vannak a neten. Viszont amit megtudtam, az csak pozitív, kivétel, hogy kicsit messze van a parttól. De hát minden nem jöhet össze.... Remélem, addig lesz aki onnan jön haza, és beszámol majd a tapasztalatokról.

Előzmény: mrkrisz72 (39594)
stevie-w Creative Commons License 2012.06.07 0 0 39603

Ez reggeli ebéd vacsora, italok, nasi 17 Leva/fő/nap, kijönne ennyiből a napi 3 kaja és pia fejenként?

 

 

Igen szűkösen. Ha belegondolsz, ez mindössze 2500-2700 forint. Bulgária persze olcsó, de nem ennyire.... A reális szerintem ennek az összegnek a másfél-kétszerese, ha nincsenek extra igények. Ha

 

Viszont az AI-ben a színvonal bármilyen lehet. Mivel nincs harc a vendégért, nem érdeke a szállodának túlságosan kitennie magáért. Pláne, hogy árverseny meg igenis van, és ezek azért, hm, erősen nyomott árak. Az egészen biztos, hogy az alapanyagok a lehető legolcsóbbak. Üzemi menza szint, na.

 

Az ilyen AI helyeken a külföldi vendégek miatt a szakácsok nagyon gyávák, és ha vannak is a helyi konyha által ihletett fogások, azok a lehető leglájtosabbak, a leginkább a nemzetközi sztenderdek felé egyszerűsítettek.

 

Szóval az ár szerintem csak egy dolog, az ár-minőség színvonal meg tök másik....

 

 

Előzmény: pitbull11 (39602)
pitbull11 Creative Commons License 2012.06.07 0 0 39602

Most néztem a szálláson az ai ára 12EUR/fő felnőtt és 6EUR/fő gyerek, tehát 42EUR/nap.

Ez reggeli ebéd vacsora, italok, nasi 17 Leva/fő/nap, kijönne ennyiből a napi 3 kaja és pia fejenként?

stevie-w Creative Commons License 2012.06.07 0 0 39601

Akkor pontosítok, szállást még nem foglaltam, esetleg ha tudtok ajánlani partközeli apartmant 2 felnőtt és 3 gyerek részére az segítség lehet. Nem ragaszkodom a naposparthoz [...] Görögbe tudom csak apartman és ott főzni egy jó csirkepörit, néha beüllni vacsorázni (polip, gyros), sőrt vinni mert drága :)

 

 

Ha ennyire ki vagytok számolva anyagilag, akkor ne a bolgár tengerpart legdrágább helyére utazzatok. Elsősorban Szozopolt ajánlom, és mindent, ami attól délre van. Kiten, Carevo, Primorsko...

 

Napospart is jelentősen olcsóbb a görög tengerpart tetszőleges településénél, de az említett helyeken további 10-20-30 százalékkal olcsóbban jöttök ki. (Minél délebb, annál olcsóbb, de annál kevésbé kiépített.)

 

 

Előzmény: pitbull11 (39597)
dareno Creative Commons License 2012.06.07 0 0 39600

köszönöm

most már tiszta hogy merre megy ez a 409 es vonal

Előzmény: gy_cs (39599)
gy_cs Creative Commons License 2012.06.07 0 0 39599
Előzmény: dareno (39593)
János 2 Creative Commons License 2012.06.07 0 0 39598

A pontosítást értem. Tudod nem akartam udvariatlan lenni senkivel. A bolgár konyha legalább olyan jó mint a miénk. Őszintén szólva nagyokat és jókat kajálunk ezért sokszor délbe és este is. Rengeteg halétel húsos étel saláta stb van. Hangsúlyozom nem vagyok ALI párti, de azt is megértem. Pontosan azért írtam, hogy nehogy csalődás érjen. Gyerekeknél van nasi, üdító, ásványvíz, fagyi süti, szerintem csak ez elmehet 10-12 Leva fölé, de nem mélyedek bele. Majd azért, ha a végén megtisztelnél, és a szálláson felüli helyszíni költségeket elárulnád

 

 

Konkrét szállást most nem tudok ajánlani. Javaslom a keresőbe írd be: kvartiri+a település neve. Fogsz találni. Korábbi hozzászólásaim egyikében kb 3-4 hete írtam kokrét honlap címeket.

 

Másik megoldás, ha kocsival mentek helyszíni keresés, sok kis iroda. Működik.

 

Üdv: János

 

Előzmény: pitbull11 (39597)
pitbull11 Creative Commons License 2012.06.07 0 0 39597

Kedves sárgavirág és János 2!

 

Akkor pontosítok, szállást még nem foglaltam, esetleg ha tudtok ajánlani partközeli apartmant 2 felnőtt és 3 gyerek részére az segítség lehet. Nem ragaszkodom a naposparthoz, lehetőleg szép helyen legyen és tiszta szép szállás.


Kajáról annyit, reggeli az ugye általában mindenhol ugyan az. (péksüti, tojás, tej, felvágottak stb...)

Ebéd .....szerintem kár nagy kajával foglalkozni ebédre, sok idő melegvan, gyerekek fürdenének...... itt beleférne a hambi, gyros és hasonló valamik, így este kellemesen elfáradva egy jó helyen jobban esik a vacsora, ahol marad a rendes kaja, ami takarja a levest sültet és egy kis desszertet sörrel üdítőkkel.

Akkor így szeretném pontosítani a kérdésem :)


Egy biztos, szállodában (Dune Residence, napospart) az 5 főre ai ellátással 270e körül jönne ki.

Az előnye, mindig van kaja - pia - nasi, medencék és saját part napágyakkal.

A hátránya, helyhez kötött és az ára.

 

Apartman előnye: nem vagy helyhez kötve sem strand ügyileg, sem kaja miatt, felfedezheted a környék jó éttermeit.

Hátránya, talán nincs medence, saját part napágyakkal, előre nem tudom milyen költségeim lesznek kaja - pia ügyileg.

 

Nehéz döntenem úgy, hogy még nem voltam ott és nem tudom miújság....

Görögbe tudom csak apartman és ott főzni egy jó csirkepörit, néha beüllni vacsorázni (polip, gyros), sőrt vinni mert drága :)

 


Előzmény: sárgavirág (39591)
Márti(Cs) Creative Commons License 2012.06.07 0 0 39596

Kösz a sok hasznos infót! Mivel utaztatok? gondolom, hogy repülővel. Arról is kérdeznélek, milyen volt az utazás? Esetleg a búvárkodást próbálta-e valaki, erről mit lehet tudni? Mi a Robinsonnál foglaltuk az utat, Debrecenből lesz az indulás. A hotel medencéjénél kellett-e fizetni a napágyakért? Esetleg borravalót szokás-e adni? Egyenlőre ennyi a kérdésem, tényleg köszönöm a válaszokat. üdv. Márti.

Előzmény: sárgavirág (39560)
János 2 Creative Commons License 2012.06.07 0 0 39595

Bocs, hogy belebeszélek, nem vitázni akarok. Azt hiszem napra kész vagyok az árakkal kapcsolatban. Fontos leírni, hogy mit esztek és egy nap egyszer, vagy kétszer. /vacsora-ebéd, nas stb/.  Rendes étkezéssel /nem pizza, nem hamburger, ebéd vacsora leves húsos halas étel köret, saláta 2-3 sör fagyi stb/ ez bizony 15-20 Leva/fő.

Azok közé tartozom, akik leginkább privát szállásra mennek saját foglalással és étkezést maguk oldják meg. Véleményem azonban az, hogy elő és utószezonban bizony az ALI lehet, hogy jobban jön ki. Főszezonra ez nem vonatkozik.

 

Nem azért írtam, hogy vitázzak, csupán azért nehogy valaki azt gondolja, hogy rendkívül olcsó az élet a Naposparton.

 

Egy hónap múlva konkrét 2012-es árakat írok, ha érdekel valakit.

 

Üdv. János

Előzmény: sárgavirág (39591)
mrkrisz72 Creative Commons License 2012.06.07 0 0 39594

Szia Kiscsillag67!

Mi szintén július végén megyünk a Central Plaza-ba autóval.Eddig sajnos nem sok mindent találtam a szállásról.

Ha esetleg van tapasztalatod vagy infód az apartmanról,kérlek írj néhány sort.

Előre is köszönöm.

Előzmény: kiscsillag67 (39592)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!