Keresés

Részletes keresés

fruju Creative Commons License 2012.05.26 0 0 39358

Szia! A szállást lefoglaltuk még januárban augusztus 07-től 14-ig, tehát az időpont fix. Nézegettük már akkor is a repülőjegyeket, de drága volt (150 ezer körül: 2 felnőtt + 8 éves kisfiúnkkal oda-vissza), és akkor azt mondtuk, majd elmegyünk autóval, végülis tavaly Supetarba is autóval mentünk. Aztán most újra előtérbe került a repülős utazás, mert mindenképpen megpihennénk út közben, és így már lehet hogy olcsóbb is a repülős út, és mivel All inclusive ellátásunk lesz, a csomagok se lennének túl méretesek. Nem értem egy-két topikos miért mondja, hogy átvernek a 115 ezer Ft-os árral, de ma már ennél is több volt a W....air honlapján az ár ( persze foglalási díjjal, de csomagdíj nélkül). Szóval így állunk.... Ha tudsz segíteni, azt megköszönném!!Üdvözlettel: Fruju

Előzmény: áim (39352)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.26 0 0 39357

Azt tudnod kell, hogy ezek nyaraló útvonalak, és a jegyek egy jó részét irodákon át adják el. Nem is olcsón. Az az igazság, hogy a leendő árak alakulását a cég árazó csapata sem nagyon tudja. Vannak irányelvek, tehát 3-4 hettel az indulás előtt egyértelműen fölfelé kezdenek kúszni az árak, és nem igazán hozzák már vissza őket. Ennek az az oka, hogy sokkal többet keresnek egy olyan utason, akinek mindenképp utaznia kell és megveszi a drága jegyet is, mint sok-sok másikon, akik előre  gondolkodtak. Ez jól látszik a következő, június 19-i jegyáras grafikonon.

 

Látszik, hogy azért időről időre belenyúlnak az árakba, akkor van egy jelentős esés bennük, viszont utána ahogyan fogynak a jegyek, drágulnak is. Az árazók azért rendszeresen ránéznek az árakra, és csökkentik azokat, de tendenciájában megindult a júniusi árak elengedése. Utólag azt lehet mondani, az járt jól aki május 2-án 8000 Ft-ért vett jegyet.

 

Az augusztus keményebb dió, még csak most kapcsolnak csúcsüzemre az irodák, jön a görög csőd, meg ki tudja mennyi minden szól még bele az árakba. Íme egy augusztus 16-i görbe:

Ez nem is rossz. Láthatod, érdemes rendszeresen követni az árakat, ha tudod kb. mikor szeretnél menni, akár naponta többször is ránézni, mert az árazók keményen leáraznak, a jegyek meg fogynak és drágulnak. Ezt a jegyet - ha akkor kellene menni - most épp megvételre ajánlanám.De többnyitre így is van, 2,5 - 1,5 hónappal auz induélás előtt a legjobb a jegyár.

Egyébként úgy látom, legolcsóbbak a csütörtöki jegyek, ha mobilak vagytok, akkor keresgéljetek. A második helyezést a keddi időpontok viszik el, és a szombat a legdrágább.

Még egy jótanács bátraknak: nem szükségszerű, hogy az ember minden jegyet egyszerre vegye meg. :) Megteheted, hogy megveszed az odaút olcsó jegyét, és vársz, mikor lesz elfogadható árban a hazaút. Többnyire ezek hozzák a legolcsóbb megoldást.

Van a fapadosinfo nevű oldal, ott az összes alapvető infót megtalálod. Ha foglalni kell, mindenképp keress wizz kártyás ismerőst, így elkerülheted a foglalási díjat. Ha további kérdésed van, az emailemre írhatsz.

 

Előzmény: electrion91 (39356)
electrion91 Creative Commons License 2012.05.26 0 0 39356

Szia!
Látom Te nagyon otthon vagy a repüléses témában, tudnál tippeket adni, hogyan érdemes foglalni, ha mondjuk augusztus közepén szeretnénk utazni, mikorra várható az hogy tényleg 20-25ért lehet foglalni? És milyen egyéb költségek merűlhetnek fel? Kell a Wizz airnál reptéli illetéket fizetni vagy akármi?
Abszolut amatör vagyok a témában, egy két hasznos tippet illetve azt hogy Te hogyan is csinálnád nagyon megköszönném!

Előzmény: Törölt nick (39355)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.26 0 0 39355

Azért azt személyes kudarcnak élem meg, hogy olyan dolgot kérdezel meg, aminek megválaszolásához csak néhány sort kellett volna visszagörgetned.

Ez a 115eFt kicsit irreális ár, ha te intézed a saját utadat. Azt kell mondjam szezonfüggő, mikor mennyiért kapsz jegyet. Ha a retúr útért fejenként többet fizetsz, mint 20 - 25eFt, akkor valamit rosszul csináltál.  30eFt-os retúr ár esetén nagyon átvertek.

Szerintem Burgasz és Várna kombinációja a nyerő, mert minek tepülne az ember Várnába vasárnap, ha szombaton lemehet Burgaszba, és minek jönne haza egy hét múlva szombaton, ha maradhat vasárnapig és indulhat Várnából?

A kettő között meg ott a busz, ami olcsó. 

Előzmény: fruju (39346)
Boby101 Creative Commons License 2012.05.26 0 0 39354

Szia MeAndi!

 

Köszi a tippeket, közben vettem egy (szerintem) elég jó utikönyvet is, és fejben alakulnak már a dolgok, de minden jó ötletet/tippet szívesen veszek.

Kérdeznék is egyet mindjárt: a várnai delfináriumba kb. mennyi idő lehet az út busszal? (Szozopolból)

Előre is köszi!

Előzmény: MeAndi (39342)
wideoframe Creative Commons License 2012.05.26 0 0 39353

Szia!

Bár nem engem kérdeztél, de a válasz akövetkező:

A horvátországi szakasz 52 kuna. Azt írták, hogy 2004 óta nem emeltek árat, ezért van a mostani 15%. Mi 2010-ben is arra mentünk, akkor 48 kuna volt. Erről ennyit. Nem tudom, hogy Te min vacilálsz, a mi érveink a következők voltak:

Tompai átkeléshez képest 155km-rel több autópálya, és 40km-rel rövidebb út. Szóval fő a gyorsaság és a biztonság.

Remélem tudtam segíteni.

Előzmény: Csobby (39351)
áim Creative Commons License 2012.05.26 0 0 39352

Szia!

 

Kezdem a végéről: nem tudom, hogy érdemesebb-e Várna. Nyilván ha el tudod tolni a foglalást egy nappal, akkor elgondolkodtató a 40 eFt különbség. Ha viszont nem, akkor veszítesz egy napot a nyaralásból, és még kétszer felet a közlekedéssel...

 

A wizz foglalásokhoz vannak minden féle okosságok (klubtagság, speciális kártya), amivel sokat lehet spórolni. A legkevesebb, amit megspórolhatsz, az utasonként és útirányonként 2200 Ft a kártyás fizetéshez képes, de gyakran előfordul, hogy többet is le lehet belőle faragni. Ha már döntötél a dátumról, akkor keress meg! Szívesen segítek.

Előzmény: fruju (39349)
Csobby Creative Commons License 2012.05.26 0 0 39351

Mi is a tavalyi évhez hasonlóan ismét Bulgária Napospartot választottuk :-)Azon gondolkodom,hogy Kaposvárról a tavalyi Hercegszántó-Szerbia-Bulgária vonalon haldjunk-e,vagy jobban megéri Horvátország felé Eszéknél felmenni az új horvát pályára és onnan Szerbia felé?Sajnos pontos horvát autópályadíjat erre a vonalra (figyelembe véve a jún.1.-i áremelést) sehol nem találtam!Tudtok segíteni?Előre is köszönöm!

Előzmény: stevie-w (39180)
akos_voda Creative Commons License 2012.05.25 0 0 39350

Sziasztok,
Grenada hotelben volt már valaki? Véleményeket várok!Köszönöm!

fruju Creative Commons License 2012.05.25 0 0 39349

Először is köszi a választ. Nem utaztam még repülővel, így nem tudom milyen plusz költségekre kell figyelni. Felmentem a honlapra és megadtam a paramétereket és ezt adta a gép....Régebben is nézegettem az árakat, akkor mindig több volt a mostaninál. Az általad említett árak is erre a társaságra vonatkozik? Hogy tudok olcsóbban foglalni? Várnát érdemesebb célba venni?

Előzmény: áim (39348)
áim Creative Commons License 2012.05.25 0 0 39348

Ha Burgaszban szálltok le, akkor 5 leva fejenként a helyközi járatra a jegy. A reptér előtt áll meg, és a hoteltől max 200 méterre van a megállója, de lehet, hogy még annyi sem. A gyerekekre (szerintem a "szemre 6" éves kor lehet a vízválasztó) vagy kérnek teljes árú jegyet, vagy nem kérnek semmit, kedvezményes jegy nincs.

 

Taxival a reptérről jöttek 50 €-ért is a hotelbe meg 50 leváért is, úgy tűnik ez alku kérdése.

 

A repülőjegy hogy a fenébe jött ki nektek ennyire??? Augusztus 9-15 Várna három embernek leszorítható 60 ezer alá, de az augusztus 7-15 Burgasz is 102 eFt-ig. (mondjuk ebben csomag még nincs)

Előzmény: fruju (39346)
utazo idegen Creative Commons License 2012.05.25 0 0 39347

Szia! Szeribten itt senki nem kérdezte a kavacite kempinget hanem a Duniról volt szó.Az pedig több mint 4 km.

Előzmény: Pötyi71 (39345)
fruju Creative Commons License 2012.05.25 0 0 39346

Sziasztok!Augusztus 07-én megyünk a Hotel Zefirbe a Napospartra. Nézegetjük a repülőjegyeket (2 felnőtt+ 1 gyerek), ma 115.000,-ért láttunk a W...air-nél. Tudna valaki abban segíteni, hogy hol érdemes még körülnézni?Ha a repülő mellett döntünk, Burgaszba vagy Várnába érdemes leszállni (tudom, hogy Burgasz közelebb van Nessebárhoz, de Várnába olcsóbb talán a jegy)?A transzer mennyibe kerül? Előre is köszönöm a segítséget!

Pötyi71 Creative Commons License 2012.05.25 0 0 39345

A busz Szozopolból a Kavaci kempingig 2 leva. Pedig az csak 4 km.

Előzmény: utazo idegen (39344)
utazo idegen Creative Commons License 2012.05.25 0 0 39344

Szia! Hát én nagyon hadilábon állok a fakutativ  programokkal. Beszélgettem ilyen turistákkal és nagyon sokan panaszkodtak, hogy többe kerül mintha egyénileg csinálnak programot. Sokkal olcsobban jönnek iki ha ott lévő buszokkal közlekednek .Mig a busz Szozopolból a ropotámo folyóig kb 1 leva a busz nekik 9 levát kértek hogy oda buszozanak  a csoporttal.

Előzmény: MeAndi (39342)
utazo idegen Creative Commons License 2012.05.25 0 0 39343

Szia! Szozopoltól a duni ig kocsival kb 15-20 perc. busz is megáll ott de taxi is oda visz.A killátás tényleg nagyon szép mivel a szálloda egy jó nagy dombon van igy nagyon meszeire elátni. Megkérdeztük az árakat a Duni ba mert olyan szolgáltatások vannak mint maszázs szépség ápolás de iszonyú drága. Lejebb ott van Arkutino nagyon jó hely fürdésre örzött parkoló egész nap Primorszko Kiten stb.A busz olyan 1-2 leva között mozog a taxit azt sajna nem tudom.

Előzmény: sárgavirág (39338)
MeAndi Creative Commons License 2012.05.25 0 0 39342

Szia Boby101!

 

Mi - szintén júliusban - a családdal idén már negyedszer megyünk Sozopolba. Ismerjük mint a tenyerünket, tudok tippeket adni. Nagyon szeretjük.

 

Mi a várostól kb. 1 km-re lévő kempingbe megyünk.

 

A városban van turinform iroda (taxiállomással szemben), ahonnan szerveznek fakultativ utakat. Érdemes elmenni Várnába (delfinárium, Várnai csata emlékhely), Neszebárba.

 

Mi tavaly útba ejtettük Rilát, hát... gyönyörű.

Előzmény: Boby101 (39268)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.25 0 0 39341

A google earth-ön van egy csomó fénykép.

Előzmény: sárgavirág (39338)
sárgavirág Creative Commons License 2012.05.25 0 0 39340

Köszi az infót, akkor igazán nem is éri meg lemenni oda, ha nem lehet a partot igénybe venni!

 

Előzmény: Pötyi71 (39339)
Pötyi71 Creative Commons License 2012.05.25 0 0 39339

Szozopoloból indul a busz 4 leva, és 15 perc alatt ott van. Mikor legutóljára ott voltam 2 éve, nem lehett bemenni. El van zárva az ott lakó szálloda venégeknek.

Előzmény: sárgavirág (39338)
sárgavirág Creative Commons License 2012.05.25 0 0 39338

Sziasztok szeretném kérni, hogy akinek van Sozopol Harmani strandrészről fotója az tegye légyszíves fel!

Illetve érdekelne, hogy Sozopolból hogy lehet eljutni a Duni beach-re? Mert olvastam, hogy nincs messze, és állítólag gyönyörű :-)

Busz? Taxi? vagy egyéb jármű? És mennyibe kerül?És mennyi időre van Sozopoltól?

Köszi előre!

PET SHOP BOY Creative Commons License 2012.05.25 0 0 39337

Köszi ;)

Előzmény: Törölt nick (39333)
utazo idegen Creative Commons License 2012.05.25 0 0 39336

Szia nelly ! Én már kint vagyok de még egy kicsit hideg a víz de a napsütés kárpotol érte. Párommal ugy gondoltuk ,hogy Szeptember közepe. Örülök ,hogy látlak itt a forúmon.

Előzmény: nellly (39330)
stevie-w Creative Commons License 2012.05.25 0 0 39335

Ha valaki megtenné, hogy ír nekem árakar ( sör, tömények, kenyér, felvágottak....stb) meg egy két éttermet ahol szerintetek jó áron és finomat lehet enni azt nagyon megköszönném!

 

 

Nagyban függ attól, hová mentek. Napospart, Aranyhomok drága -- ott kb magyar árakkal találkoztok. Minél délebbre mentek, minél kevésbé "riviérás "területre, annál olcsóbb. Kiten, Carevo stb. 20-25 százalékkal is olcsóbb lehet.

 

Étteremből nem érdemes nagyon ajánlani, több száz hely van akár egyetlen nagyobb üdülőtelepülésen is, és a nagy verseny miatt meglehetősen kiegyenlített a színvonal. Oda érdemes menni, ahol sok bolgár van, és kevés külföldi. 

 

Előzmény: electrion91 (39334)
electrion91 Creative Commons License 2012.05.25 0 0 39334

Sziasztok! 

Biztos volt már hasonló kérdés a fórumban de idő hiányában nem tudok több száz hozzászólást végig olvasgatni!

Ha valaki megtenné, hogy ír nekem árakar ( sör, tömények, kenyér, felvágottak....stb) meg egy két éttermet ahol szerintetek jó áron és finomat lehet enni azt nagyon megköszönném! Azt hallottam hogy 10-15 levából meg lehet vacsorázni, ez mennyire igaz?

 

És ha valali tud infókat az Aparthotel-Afroditáról (milyenek a szobák, milyen bolt, étterem van a közelbe ami jó, milyen messze áll meg a busz), azt is nagyon megköszönném!

 

Illetve ha van itt valaki aki Budapestről Burgasba vonattal volt már nyaralni Naposparton, kérem írjon nekem privátba az electrion91@freemail.hu-ra, mert lenne pár kérdésem a lejutással kapcsolatban is!

 

Előre is köszönöm válaszaitok!
Üdvözlettel,
electrion91 

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.25 0 0 39333

A wizzair oldalán kell keresgélni, és érdemes időről időre ránézni, mert ha belenyúlnak az árakba, lényegesen olcsóbban megkapod. A fizetési módot állítsd át wizz hitelkártyára, úgy sokkal barátságosabb árakat dob ki a rendszer. Ha többen utaztok, érdemes az xclusive tagságoz megvenni, 2-3 ember útjánál már megtérül.

Ha pedig megtaláltad a nagy nyaralást, és jegyvásárlásra kerül a sor, kérj meg valakit, akinek van wizz kártyája, hogy vegye meg neked.

De a lényeg, ez nem máv, hogy lekérdezed a jegyárat és megveszed, ez inkább pecázás. Türelem!

Előzmény: PET SHOP BOY (39332)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2012.05.24 0 0 39332

Üdvözlök mindekit :)

 

Hogy lehet megvenni ezeket az olcsó jegyeket ha még vannak?

Mert most néztem a wizzer oldalát de sajnos jóval drágábbak voltak :(

Előzmény: Törölt nick (39249)
viki13 Creative Commons License 2012.05.24 0 0 39331

:)))
Szia
Mi hűek maradunk idén is.
Bulgária!!!!! Napos part Hotel Hrisantema június 19-26

Előzmény: wideoframe (39329)
nellly Creative Commons License 2012.05.24 0 0 39330

Üdv mindenkinek! Látom, már jócskán beindult az élet a fórumon! Helyes. Én még nem döntöttem, hogy mi lesz az úticél. Valszeg last minute lesz, ha mégis indulunk. Az idén sem voltam előre látó, igaz, külső családi baj miatt el kellett halasztanunk minden programot. Most már eszmélünk, de még várom a jó dolgokat. Olvasom, hogy milyen jó ötleteket adtok a repcsis utazáshoz. Lehet, hogy ennek a klubtagságinak én is utána nézek, mert én repcsi párti vagyok. Naponta a fenekem alatt van az autó, így örülök, ha egy hétre megszabadulok a vezetés kötöttségétől. Látom, Stewie sosem fáradsz, nagyon jó, hogy még mindig, ennyi év után is segítséget adsz az érdeklődőknek.  Utazó Idegen! Mikor kezdődik a maratoni nyaralásotok az idén?-:)))))))))

wideoframe Creative Commons License 2012.05.24 0 0 39329

Szia!

De jó, hogy Te is előkerültél, Ti mikor mentek, és hova?

Előzmény: viki13 (39325)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!