Keresés

Részletes keresés

Katinka26 Creative Commons License 2012.02.08 0 0 38670

Kedves T-boy01!

 

Köszönöm a gyors válaszod és a képeket! Kedves Tőled! :)

Előzmény: T-boy01 (38650)
.vatti. Creative Commons License 2012.02.08 0 0 38669

Igen, nyolc hónap múlva.-)))

 

2 fő. Városnézés, semmi extra. Esetleg a környéken megnézni valamit, ha van mit.-)

Főbb látnivalókhoz.

Előzmény: stevie-w (38668)
stevie-w Creative Commons License 2012.02.08 0 0 38668

Október 20-23-ig kellenne 3éj.

 

 

Úgy érted, nyolc és fél hónap múlva? :-)

 

Hányan mentek, és milyen célból? Mihez legyen közel a szállás?

Előzmény: .vatti. (38667)
.vatti. Creative Commons License 2012.02.08 0 0 38667

Szia Stevie-w!

 

Szófiában tudnál ajánlani szállást (bookingot néztem ott nincs nagy választék...)

Saját fürdőszobás, lehetőleg központibb fekvésű, esetleg reggelivel.

Ja, és jó áron. Október 20-23-ig kellenne 3éj.

 

Köszi

Előzmény: stevie-w (38663)
T-boy01 Creative Commons License 2012.02.08 0 0 38666

Képek kedvcsinálónak Szozopol :

 

www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=631263

Előzmény: stevie-w (38663)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.07 0 0 38664

A görögös topikból átjöttem ide a tanácsodnak megfelelően. Ugyanaz az apartman a bookingon keresztül 349 eur (most 102.161 huf), utazási irodán keresztül 167.178 huf.

Előzmény: stevie-w (38663)
stevie-w Creative Commons License 2012.02.07 0 0 38663

Lehet, hogy olcsóbb lenne náluk foglalni mint utazási irodánál.

 

 

Ez sajnos nem nagyon valószínű. Ha Neckermanos a szálloda, vagy valamelyik másik nagy tour operator szervez oda, akkor feltehetően a teljes kapacitást lekötötték.

 

Ha olcsón akartok kijönni, akkor érdemes elindulni, és helyben keresni szállást, de nem Naposparton, hanem mellette valamelyik kisebb településen, vagy Burgasztól délebbre, mondjuk Szozopolban.

 

Előzmény: bgyongyi75 (38662)
bgyongyi75 Creative Commons License 2012.02.07 0 0 38662

Sziasztok!

Tavaly már irtam ide és nagyok sok jó infót kaptam tőletek. Bocsika, hogy azóta nem írtam a nyaralásunkról.

Mi is a Bellewue-ban voltunk és csak jókat tudok róla mondani. 2 gyerekkel voltunk és egy 2 egymásba nyiló tengerre néző szobát kaptunk. Tiszta volt, a kaja is jó volt. Bár mindig akadt olyan ami nem ízlett, de sosem maradtunk éhen.

4. nap lett a férjemnek hasmenése ami 2 napra szinte ágyhoz kötötte, de nem volt nagyon vészes.

A tengerpart is szupi volt. Ingyenes ágyak és mivel szeptember elején voltunk nagyon kevesen voltak már.

A tenger is jó volt csak az utolsó napra lett algás 2 méteren a szélén.

Stevie útleírását követtük végig. Nagyon jó volt köszönjük szépen.

Bár odafele uton 1-szer eltévedtünk visszafele kb. 4-szer de ezen kívül minden OK volt. Gyerekek is jól bírták az utat.

Idén is tervezzük hogy visszamegyünk.

Nem tudjátok véletlenül, hogy a Bellewue hotel oldalán mikor szokták frissiteni az árakat? Mert még mindig a tavalyi árak vannak kint. Lehet, hogy olcsóbb lenne náluk foglalni mint utazási irodánál.

 

T-boy01 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 38661

www.utikalauz.hu/index.php?p=folap&id=1079

 

Török invázió 2010, 2011 linkje, 2012-es frissítés még nincs, de az időpontokból lehet következtetni.

Előzmény: gyobi (38657)
Siemens113 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 38660

Ne értsük félre egymást lehet hogy félre érthetően fogalmaztam nem a bolgár konyhával van a gond. Sőt. :) A gond az igénytelen ételekkel és a rossz minőséggel volt, példákat csak a viszonyítás miatt írtam. A többivel teljesen egyet értek :).

Előzmény: stevie-w (38656)
Livi62 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 38659

Szia!

 

Úgy tudom a törökök július első hetében idnulnak vissza Szerbián keresztül és amikor besötétedik a parkolók fullon vannak, szinte lehetetlen megállni és pihenni. Visszafelé augusztus második hetében abnormális a helyzet.

A határokon kb 20 sorában állnak az autók és több km -en keresztül egy határhátlépés kb 6-7 óra. 2 évvel ezelött mi éppen kifogtuk! Szörnyű volt!!!

Előzmény: gyobi (38657)
Livi62 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 38658

Köszönöm a hasznos információkat! Azt hiszem belevágunk, majd meglátjuk hogy milyen lesz! Majd leírom a tapasztalataimat!

gyobi Creative Commons License 2012.02.06 0 0 38657

Köszönöm!

 

A török invázióról tudtok valamit? Mikorra várható az idén?

Előzmény: T-boy01 (38654)
stevie-w Creative Commons License 2012.02.06 0 0 38656

a felvágottak közül csak a legalalja található, se egy normálisabb sonka vagy kolbász, vagy bármi. Csak az igénytelen párizsik. Rendes tej nincs.

 

 

Ezek tipikusan a magyar elvárások :-)

 

A bolgárok nemigen isznak tejet. Legfeljebb kávéba egy kanálnyit.

 

A "középkategóriás felvágott" szintén nem létező kategória. Vannak ezek az olcsó szarok, meg vannak a bolgár specialitások: lukanka, file elena, szudzsuk, pasztarma... a nyál is összefut a számban. Ezek mind szárított húsok, azaz 1 kg felvágott 2 kg húst tartalmaz -- az áruk is ennek megfelelő, nagyjából a téli szalámi kategóriája, vagy inkább feljebb.

 

 

Főzelék vagy normális ehető ételn nem igen volt számomra

 

 

A "főzelék" is magyar gondolkodásmód, illetve a rántás már önmagában is az. A bolgárok a Jahniját ismerik, az olyan, mint a babfőzelék, de egy kicsit lenézett, "parasztos" ételnek számít (mint mondjuk nálunk a kocsonya).

 

Vegyük tudomásul, hogy a bolgárok mást esznek. (Szemre is sokkal kevesebb közöttük a túlsúlyos, mellesleg.)

 

 

ez nem a szálloda hibája feltétlenül, inkább a napospart jellegzetessége

 

 

 

Ez az AI jellegzetessége :-)

 

1) Mivel nem kell megküzdeni a vendégért, hiszen másnap úgyis ugyanitt fog reggelizni, ebédelni, nem érdemes nagyon felpörgetni a gasztronómiát.

 

2) Mivel árverseny van, és piszok kevés pénzből kell kihozni valami ehetőt, az alapanyagok nyilván a helyi teszkó legalsó polcáról kerülnek ki.

 

3) Mivel a Fekete-tenger partvidéke a metsző szél miatt az év felében használhatatlan, októberben egyszerűen bezárnak a szállodák, hiszen nincsenek téli túristák, vállalati tréninget, ilyesmit tartani sem igazán lehet. Így persze nincs állandó személyzetük, és így persze nincsen az alkalmazottakban lojalitás, büszkeség. Ez vonatkozik a szakácsokra is. Az ambíciózus szakácsok nyilván a rendes bulgáriai éttermekben dolgoznak egész évben, idénymunkára a tengerpartra azok jutnak, akik egy rendes étteremben nem felelnek meg. (Nagyon pályakezdők, vagy egyéb problémájuk van.)

 

 

Siemens113 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 38655

csak a kiegészítés kedvéért (ez a másik nickem)

 

Szóval hogy ne legyen félreértés a szállodát én mindeképp ajánlom! :)

 

Az ételek kapcsán pedig nekem sem a mennyiséggel hanem a minőséggel volt az alapvető problémám. (ez persze szubjektív abszolút elismerem, de én ehhez nem vagyok )

 

1, reggeli: soha nem ettem olyan finom mogyorókrémes croissant :) nem is nagyon láttam olyat sehol azóta, hmm pedig az íze :)  de a felvágottak közül csak a legalalja található, se egy normálisabb sonka vagy kolbász, vagy bármi. Csak az igénytelen párizsik. Rendes tej nincs.

 

2, ebéd/vacsora: valóban van 2 féle leves én nagyrészt ezen éltem. A főételekkel volt gondom. Hús hagyományos értelemben gyakorlatilag nincs. Nagyon olcsó, nagyon igénytelen és nagyon rossz alapanyagokból dolgoznak, a rántott csirkemell nem csirkemell hanem valami darálék, zacskós kisütős, a sertés nem rendes sertés, a többi meg egyszerűen nem ízlett, rossz volt és alacsony minőségű. A sültkrumplitól rövid időn belül hányingerem volt annyira olajos volt az egész, a rizs először furcsa volt hogy mitől ilyen csúszós, aztán egyszer láttam hogy a néhány centi olajtól a rizses tál alján. A zöldségek és saláták viszont jók voltak. Ha sertés flekken volt akkor másnak tuti hogy valamilyen formában összedarált sertést adtak. Főzelék vagy normális ehető ételn nem igen volt számomra a húsok között, ami volt az nekem nem ütötte meg a szintet, se otthon de még egy olcsó kifőzdében is visszaküldeném. Nem sznobságból (szivesen eszek itthon talponállóban mert van olyan ami olcsón veri az éttermet :), fogyasztok gyrost és minden ilyesmit :) ) A sütik: ki van téve 30 kiló olcsó szar, ehelyett lehetne 10 kiló legalább közepes minőségű de nem. Viszont minden étkezésnél van gyümölcstál ami remek :) Ebből nagyon sokat ettem. Ja és itt a naposparton is felüdülés volt végre HÚST enni egy gyrosos-nál :))).

 

Összessébében, (tekintetbe véve hogy volt ismerősöm aki végig kóstolta a többi szálloda felhozatalát) ugyanezt mondta a többi helyről ez nem a szálloda hibája feltétlenül, inkább a napospart jellegzetessége. Egyetlen várnai szállodánál hallotam hogy tényleg jó kajákat adnak de az valami 5 csillagos kivételesen jó szálloda.  Tehát nem a szállodát akartam ezzel lehúzni,de jó ha tisztában van vele az olvasó mit vállal. A szálloda nagyon tiszta, jó minőségű ajánlom. Szerintem az AI megéri mert amit a napágyon spórolnak és üdítőben kapnak pluszba azt lekajálhatják rendes helyeken. Nagyjából ennyi mennyiség van, minőség nincs szerintem.

 

A Tripadvisort érdemes elolvasni az ottani kommentek szernitem nagyjából tükrözik a valóságot.

 

http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g499086-d498433-Reviews-Bellevue_Hotel-Sunny_Beach_Burgas_Province.html

Előzmény: János 2 (38644)
T-boy01 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 38654

Szerbia mindig friss aktuális üzemanyag árak:

 

www.a-z.info.hu/orszag/serbia/uzemanyag.php

 

Bulgária Shell kutak árai (katt a térképen a kagylóra, majd ismét a kagylóra):

 

www.shell.com/home/page/bg/shell_for_motorists/site_locator/app_site_locator_191002.html

 

Otp árfolyamok, ha kártyával fizetsz, deviza eladási árfolyamon számol a bank, egyéb költség nincs:

 

https://www.otpbank.hu/portal/hu/Arfolyamok/OTP

 

 

 

Előzmény: gyobi (38653)
gyobi Creative Commons License 2012.02.06 0 0 38653

Szia!

 

Remélem szerencsésen hazaértél....

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni!

Nyáron Sozopolba készülünk. Tudsz nekem arról infót adni, hogy mikor várható a török invázió? Milyen napokon érdemes utazni? A szabadságunk időpontja fix, és azon belül tudunk kicsit mozogni. A két időpont: 06.21-06.30 ill. 07.19-07.31.

Milyen áron van most a 95-ös benzin Szerbiában és Bulgáriában?

Köszönöm!

Előzmény: stevie-w (38633)
János 2 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 38652

T LIVI!

 

Egyrészt valamiért nem tudom feltölteni, másrészt amint végignéztem, nem igen található olyan kép, amely bármely irányban változtatná esetleges döntésedet.

Ha nem sokallod a mostani áraikat nyugodtan menj el.

Üdv: János

Előzmény: Livi62 (38646)
T-boy01 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 38651

nagyobb képért katt a képre

 

több kajás képem nincs, a képek a Hotel Dolphin-ban készültek, a kártyás szobaajtóról is.

 

A Grandhotel Várna csoport szállodáiban hasonló kaják lehetnek + tematikus éttermek

 

Külön a svédasztalt nem fotóztam, mert már rengeteget láttam és hasonló a választék egész Bulgáriában. Reggelire helyben sütött péksütik is vannak. Napközben torták, sütik a kávézóban, szendvics, melegszendvics, sültkrumpli a medence bárnál a parton a Hotel Roubin előtt.

Előzmény: Katinka26 (38649)
T-boy01 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 38650

Előzmény: Katinka26 (38649)
Katinka26 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 38649

Kedves T-Boy!

Ha esetleg erre jársz, a Grand Hotel Várnáról és a többi hotel ételeiről tudnál egy kicsit írni? pl: változatosak e, finomak e..?  válaszodat előre is köszi!

Katinka26 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 38648

Szia Oktato70!

Azután szeretnék érdeklődni, hogy hogyan foglaltad a szállást? Utazási irodában, vagy a honlapjukon keresztül? Válaszodat előre is köszönöm!

Előzmény: oktato70 (38575)
Katinka26 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 38647

Sziasztok Kedves Mindenki!

Én a Grand Hotel Várnáról szeretnék érdeklődni!! Járt e ott már valaki közületek? Mi a szüleimmel és a párommal szeretnénk menni, egy hétre All Inclusive ellátással augusztus elején! Esetleg foglalt e már náluk valaki szobát a honlapjukon keresztül?? Mik a tapasztalatok?

Várom válaszaitokat! Előre is köszi mindenkinek aki szán rám pár percet! :)

Livi62 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 38646

Szia!

 

Megköszönném a képeket ha tudnál feltölteni!

Előzmény: János 2 (38644)
Livi62 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 38645

Sziasztok!

 

Köszönöm az információkat!

 

 

János 2 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 38644

Heló Livi!

 

Mi is voltunk a Bellewue-ban 2011-ben. A kajáról nekem más a véleményem, mint az előttem írónak. Nekem semmi bajom nem volt vele. Két féle leves az egyik mindig trator. Általában válogatós vagyok bizonyos dolgokat nem eszem meg, de itt szerintem semmi ok a panaszra.

Volt, hogy valami nem igazán ízlett, de akkor vittem mást, ez mindössze kétszer fordult elő.

Korán van a reggeli és még 10 órakor esetenként ráfejeltünk palacsintával. Rengeteg saláta, sajt, felvágott, stb. Ha kell 1-2 képet küdök. Fontos, hogy a strandon is van büfé.

Az ALI-kajáknál, van egy picit tömegétkeztetés jelleg, kétségtelen. Én javaslom.

Üdv: János

Előzmény: Livi62 (38642)
Siemens114 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 38643

Szia,

 

tavaly nyárról: (egy korábbi hsz-nen írtam)

 

én idén jártam a Naposparton a Bellevue nevű hotelben. A hotel szerintem nagyon korrekt és igényes bátran ajánlom, nagyon népszerű egyébként a magyarok körében. Gyönyörű helyen van csak egy lépés a tengerpart, a szerencsések pedig tengerre néző szobát kapnak :) . A kaja a szűk keresztmetszet, gyakorlatilag az ehetetlen kategória. (sajnos a Napospart szállodáinak többsége borzasztó igénytelen ételekkel operál így ez nem a Belvue jellegzetssége) Mindemellett két okból tudom ajánlani az AI megfontolását ebben a szállodában: a korlátlan italfogyasztás miatt. Nekem csak az üdítő miatt megérte, aki valóban inni akar annak meg főleg. Ami még fontosabb, az AI vendégeknek a parton szobánként 2 napágy és 2 ernyő ingyenes. Már csak ezzel megéri AI-be menni mert rengeteget spórolhat az ember. Ez két fő esetén 2 vagy 1 hétre napi 21 leva (!) megtakarítás. Tehát 1-2 nap alatt bejön a felár. Nyilván a csúcsidőben öldöklő harc megy a napágyakért, elő utószezonban sokkal jobb.

 

ha van bármi konkrét kérdésed, akkor csak nyugodtan ha tudok szivesen segítek :)

Előzmény: Livi62 (38642)
Livi62 Creative Commons License 2012.02.04 0 0 38642

Sziasztok!

 

Érdeklődni szeretnék hogy volt-e már valaki a Naposparton a Bellewue hotelben! És mik voltak a tapasztalatok! (tisztaság, ételek,.....)

 

Saigon86 Creative Commons License 2012.02.03 0 0 38641

Szia!

 

Ha nem egyénileg szeretnéd megszervezni az utat, akkor a Robinson honlapján találsz önellátó apartmanokat. Én már többször voltam velük (a barátnőm bolgár, szóval szinte haza járok), mi álltalában reggelis szállást választunk (hasonlóan odzkodom az All Inclusive-tól), de voltunk már a Central Plazaban, ahol nincs reggeli, viszont nagyon jól felszerelt szobáik vannak.

Naposparton rengeteg "supermarket" van. Ezekben a hazaihoz hasonló a kínálat, kb. "pesti2 árakon. Ha picit spórolni akarsz, akkor egyeészt van a Mladost. Ez egy két emeletes bevásárlóközpont, alul csak élelmiszerek vannak, fent minden egyébb amire egy hét alatt szükséged lehet. Nem könnyű megtalálni, a legegyszerűbb, ha kocsival ,mész az ÖMV kútnál kanyarodj be Napospartra, és ott lesz balkéz felől.

A másik egy Penny Market, ami Napospart és Neszebár határán van. Ez a legolcsóbb, de ha a helyi ízekkel szeretnél ismerkedni, akkor inkább a Mladost-ot ajánlom.

Az elöttem szolóknak abban igaza volt, hogy anaposparti éttermekben gyakran lehet találkozni tömegétkeztetéssel (Djanny, Kondor, stb.), de azért ki lehet fogni egész hangulatos éttermeket, bár kétségtelen, hogy Szozopolban, Primorszkóban, vagy a kevésbé felfedezett üdülőhelyeken mélyebben meg lehet ismerkedni a bolgár gasztrónomiával!

Remélem tudtam segíteni!

Előzmény: Tücsök2007 (38626)
Béci 72 Creative Commons License 2012.02.03 0 0 38640

Sziasztok!

 

Érdekel valakit naposparti apartman kedvező áron?

Bővebben e-mailben.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!