Keresés

Részletes keresés

csakne68 Creative Commons License 2012.01.25 0 0 38595

Sziasztok!

Még új vagyok itt a fórumon. Mi most indulunk először Bulgáriába, a férjem anno "királyfi" korában megjárta az utat vonattal. Segítséget szeretnék kérni tőletek. A Hotel Burgas Beach-be foglaltam szállást, bár lehet, hogy nem ide kellett volna, ahogy visszaolvasgattam egy kicsit, de sajna előbb volt a foglalás és csak utána akadtam rátok. Valaki tud róla mondani valami közelebbit? Azt nagyon megköszönném. A másik gondom, hogy mivel kellene menni? A repülővel, ahogy néztem közel 200 lenne négyőnkre, mivel a gyerkőcök már 13 és 14 múltak. Mennyire jellemző, hogy esetleg a Wzznél akcióznak? Nem tudtok valamit a debreceni reptérről, hogyan tudhatnám meg, hogy esetleg onnan is lesz-e járat, és mennyiért?  A kocsival menetnél az a gond, hogy én még kis hazánkban sem szeretek vezetni, nemhogy bele a nagyvilágba, úgyhogy az egész út súlya a férjem vállán. Továbbá az is kérdésem lenne, hogy merre induljunk az autóval, ha mégis az maradna, észak Békés megyében lakunk. Mindenki építő, segítő válaszát köszönettel veszem. 

gasparv Creative Commons License 2012.01.25 0 0 38594

Nagyon köszönöm :)

Előzmény: Hidvegi55 (38590)
Hidvegi55 Creative Commons License 2012.01.24 0 0 38593

Bocs, lemaradt. Nem emlékeztem rá hogy te voltál egy elöző hozzászolásomra reagálo.  Nem is foglalkoztam vele eddig de ha már igy újra megtaláltál, reagálok. "Prosztó dolognak tartom"  Nem tartozom azok közé akik csomagolnak de ha egy AI szálloda nem engedheti meg azt hogy egy "5-6 éves gyerek egyetlen szem almát kivigyen" ezt tartom minősithetetlennek. Nekem már nincsenek ilyen kiskorú gyermekeim,  de eltudom képzelni mit érezhetett. Ezzel részemről a téma lezárva.

Előzmény: solozo (38591)
Hidvegi55 Creative Commons License 2012.01.24 0 0 38592

Nem gondoltam arra hogy némely embert zavar ha egy Bulgáriát is  kedvelő társunknak a véletlen folytán felmerült kérdésben segitek!!!

Előzmény: solozo (38591)
solozo Creative Commons License 2012.01.24 0 0 38591

Eltévesztettétek a topikot...

Előzmény: Hidvegi55 (38590)
Hidvegi55 Creative Commons License 2012.01.24 0 0 38590

A szálloda hasonló felépitésü mint az Assa, több kézszintes épület. A szobák tiszták, szépen berendezettek. Minden nap takaritottak.

Reggeli-vacsora a fő étteremben, ebéd egy fedett teraszon rálátással a tengerre. Az ételek:reg.-vacs. bőséges és választékos, ebéd kicsit egyhangu de éhen azért nem maradtunk. Mind a két étteremben sör-borok, üditők. Két bár van, egy közel a parthoz és volt elég választék. A pultosok sokkal kedvesebbek a bolgár kollogáikhoz viszonyitva. A part homokos-kavicsos, a tenger kissé köves és elég sok sün van.

Előzmény: gasparv (38589)
gasparv Creative Commons License 2012.01.24 0 0 38589

Milyen volt az a szálooda? 

Írtál valamit valahol róla ? :)

Előzmény: Hidvegi55 (38588)
Hidvegi55 Creative Commons License 2012.01.23 0 0 38588

Hotel Portes Beach ajánlották és mivel tavaly az valamivel drágább volt a különbözetet ők fizették.

Előzmény: gasparv (38587)
gasparv Creative Commons License 2012.01.23 0 0 38587

Ilyen van???

Nem egy központi rendszerben tartják nyilván a foglalásokat?

 

Mit ajánlottak helyette? Bánatpénzt fizettek?

Előzmény: Hidvegi55 (38586)
Hidvegi55 Creative Commons License 2012.01.23 0 0 38586

Tavaly mi is ide szerettünk volna menni, de a Necki három héttel az utazás elött lemondta tulfoglalás miatt. Helyette másikat ajánlott.

Előzmény: gasparv (38585)
gasparv Creative Commons License 2012.01.21 0 0 38585

Sziasztok!

Tárgytalan... Idén Görögországba megyünk.

Assa Maris.

 

Üdv.:V.

Előzmény: gasparv (38584)
gasparv Creative Commons License 2012.01.19 0 0 38584

Sziasztok!

 

Tavaly St Thomasban voltunk.

Idén két szállodát néztünk egy helyen, segítségeteket kérném abban melyiket érdemesebb választani?

Grand Hotel Várna és Marina.

 

Köszönöm az infókat.

 

V.

 

stevie-w Creative Commons License 2012.01.19 0 0 38583

Útvonaltervezön megprobáltam pár lehetséges variácíót.

 

 

Mivel két, európai viszonylatban is komoly hegységen kell átkelni (Rila, Rodope), az útvonaltervezőt nem nagyon használnám, mert simán olyan helyeken visz át, amik térképen egyszerűnek tűnnek, de autóval hamar megbánja az ember :-)

 

Ha Plovdivból egyenesen mész Rilába, akkor van egy út, ami Pazardzsikon, Kosztenecen és Szamokovon keresztül vezet, majd Dupnicánál éri el a főutat. Azon tizenegy éve mentem egyszer egy terelés miatt, akkor helyenként egészen borzasztó volt az útminőség. Azóta feltehetően megjavították, mert ezen az úton van Borovec is, ami Bulgária egyik síparadicsoma.

 

 

az árakkal kapcsolatban, mennyivel térnek el az üdülőhelyiektől?

 

 

Jelentősen :-) Ha valahol útközben beültök egy mehanába, simán a naposparti árak harmadáért tudtok kajálni. Plovdiv belvárosa, a rilai kolostor környéke vagy éppen Melnik nyilván drágább ennél, de egy kis körültekintéssel ezeken a helyeken is lényegesen olcsóbban kijöttök, mint a tengerparton. 

 

Előzmény: Hidvegi55 (38582)
Hidvegi55 Creative Commons License 2012.01.19 0 0 38582

stevie-w - Fefe!

Köszönöm mindkettőtök ajánlásait. Útvonaltervezön megprobáltam pár lehetséges variácíót. Azon gondolkoztam talán a köztes megoldás lenne a legjobb. Első nap:Plovdiv-szállás, városnézés, majd másnap indulás a hegyeken keresztül Rila felé. A többit majd a környéken meglátjuk. Még stevi-w-től szeretném kérdezni az árakkal kapcsolatban, mennyivel térnek el az üdülőhelyiektől?

Fefétől meg az út minöségéről kitáblázottságáról és ha van valami érdemleges látnivaló?

Üdv.

_Fefe__ Creative Commons License 2012.01.19 0 0 38581

> Nem érdemes bevenni magatokat a hegyek közé, úgyhogy szépen vissza kell autózni Szófiáig, Szófiából meg lefelé Rilski Manastir-ba.

 

Ez attól függ persze, hogy szeretik-e a szép hegyi utakat :) Én (ellenkező irányba haladva) puszta kíváncsiságból a Blagoevgrad alatt balra letérő 19-es, majd 84-es utat választottam (Velingrádon keresztül Pazardzsik felé), és emlékeim szerint határozottan szép vidék. Kilométerben kicsit kevesebb, időben nyilván több, de én a sztráda meg a szép út közül mindig az utóbbit választom :)

Előzmény: stevie-w (38580)
stevie-w Creative Commons License 2012.01.18 0 0 38580

A nessebar-rilai kolostor közötti útvonal ájánlatodat szeretném kérni és az úközben lévő érdemleges látnivalok egy-egy éjszakás szálláslehetőséggel. Valamint van-e lehetőség szerinted az ajánlott útvonalon szállás lehetőség előre foglalás nélkül? (júl. első fele)

 

 

Nem érdemes bevenni magatokat a hegyek közé, úgyhogy szépen vissza kell autózni Szófiáig, Szófiából meg lefelé Rilski Manastir-ba.

 

Én a helyetekben Plovdivban állnék meg, aztán a rilai kolostor megnézése után Blagoevgrádban, a harmadik éjszakát pedig Melnikben tölteném.

 

1) Plovdiv: hangulatos nagyváros, belvárosa a világörökség része, római kori amfiteátrum.

http://www.youtube.com/watch?v=8erzuyI8UMw

 

2) Blagoevgrád: semmi extra, csak ott éltem négy évig :-) A rilai kolostor és környéke estére nem túl izgalmas, olyan, mint egy turistaház egy erdő mélyén. Blago onnan kb 20 km, és egy pezsgő balkáni diákváros, remek éjszakai élettel, patakparti vendéglőkkel, sétálóutcákkal.

 

3) Melnik: skanzen-szerű városka hatalmas löszfalak alatt. Híres borvidék. Egy ugrás (7 km) a rozseni kolostor, a rilai kolostor turistátlanított változata.

http://www.youtube.com/watch?v=_c52gKBtv-U

 

A szállás szerintem egyik helyen sem lehet gond. Egyedül Melnik lehet kérdőjeles, mert ott csak hostelt és ötcsillagos szállodát láttam, de ha nem tetszik a helyi kínálat, vissza lehet autózni északra, kb fél óra alatt ott vagytok Szandanszkiban, ami olyan mint Blagoevgrád, de nem egyeteméről híres, hanem termálfürdőjéről. Szandanszkiban minden sarkon van egy motel vagy egy panzió.

 

Előzmény: Hidvegi55 (38578)
oktato70 Creative Commons License 2012.01.18 0 0 38579

Köszönjük az infókat!

Előzmény: T-boy01 (38577)
Hidvegi55 Creative Commons License 2012.01.18 0 0 38578

stevie.w!

 

Segitségedet szeretném kérni. Idén már biztos a 2-hetes nyaralás Bulgáriában. Ebből 10-nap tengerpart és a maradék 3-4napban ami biztos az a rilai kolostor. (végre!) A nessebar-rilai kolostor közötti útvonal ájánlatodat szeretném kérni és az úközben lévő érdemleges látnivalok egy-egy éjszakás szálláslehetőséggel. Valamint van-e lehetőség szerinted az ajánlott útvonalon szállás lehetőség előre foglalás nélkül? (júl. első fele)

Üdv.

T-boy01 Creative Commons License 2012.01.17 0 0 38577

folyt. A parton a Dolphin Marina előtt és a Roubin előtt van medence, a medencék környékén és a medencék között napernyős homokos partszakasz, melyet az összes hotel ( Grandhotel Várna csoport) használhat. a Roubintól lejjebb a poolbár mellett külön fenntartott partszakasz napágyakkal a Grandhotel vendégeinek, a parton bárki strandolhat, de csak a Grandhotel törülközőjével használhatod itt az ágyakat.

Előzmény: oktato70 (38575)
T-boy01 Creative Commons License 2012.01.17 0 0 38576

A Roubin karszallagjával is használhatod az összes medencét, de mivel a Roubin medencéje a legjobb, ott az all inc. poolbár a medence mellett, a medencében lévő ülőhelyre leülhetsz a bárpultnál és fogyaszthat ( célszerű csak italt kérni, mert nem örülnek, ha a medencében eszel), szerintem azt fogjátok használni, a többit csak kipróbálni. Egy problémátok lehet, hogy mindenki a Roubin medencéje környékén akar napágyat foglalni, ezért már reggel törülközővel foglajatok! A medencét egy kb 5 méter széles betonozott sáv választja csak el a tengertől, amelyen szintén napernyők, napozó ágyak vannak. Nekem nagyon tetszett, hogy a kávégépet magad kezelheted a poolbárnál, olyan,mint egy fizetős automata, csak nem kell pénzt bedobni. Tehát nem kell a törökös főzött kávét innod, bár az is van fent az épületben. PARKOLÁS, NAPERNYŐK, NAPOZÓ ÁGYAK INGYENES. Animátorok a fenti Dolphin oldalánál üzemeltetnek játszóházat, gyermek megörzőt. Este a Roubin és a Dolphin Marina közti lépcső mellett lévő szinpadon műsor.

Előzmény: oktato70 (38575)
oktato70 Creative Commons License 2012.01.17 0 0 38575

Szia T-Boy!

Nem tudom, hogy tudsz-e nekünk segíteni, de mi most foglaltunk szállást a Hotel Roubinba, 3 család részére. Szeretnék érdeklődni, hogy a Roubinos karszalag átjárható-e az összes medencéhez, illetve, hogy a 4 szállodának külön stranja van-e vagy pedig egy közös, illetve, hogy milyen az esti és a gyerek animáció?

Remélem tudsz segíteni!

Köszi

Előzmény: T-boy01 (38566)
stevie-w Creative Commons License 2012.01.17 0 0 38574

piros (világos) tervezett

Piros (sötét) tervezett szélesítés

Sárga meglévő autópálya

Sárga szaggatott épülő autópálya

 

 

 

Inkább:

 

 

Rózsaszín: tervezett autóút

 

Piros: tervezett autópálya

 

Sárga: meglévő autópálya

 

Sárga szaggatott: épülő autópálya

Előzmény: T-boy01 (38573)
T-boy01 Creative Commons License 2012.01.17 0 0 38573

www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1185569

 

első kép

 

piros (világos) tervezett

 

Piros (sötét) tervezett szélesítés

 

Sárga meglévő autópálya

 

Sárga szaggatott épülő autópálya

Előzmény: Schuco (38571)
stevie-w Creative Commons License 2012.01.16 0 0 38572

Az útvonalterv azonban Szófiától megváltozik, a Naposparthoz képest: Szófia, A 2 est írja, az Autópálya? És milyen az A1 hez képest?

 

 

Ez az "északi" út. Szófiától az első 100 km autópálya, Várna előtt újabb kb 70 km, a többi 250-300 km rettentően forgalmas sima kétsávos országút, sok lakott településsel. Én utálom, marha idegesítő, viszont Várna felé még mindig ez a jobb választás. 

 

Előzmény: Schuco (38571)
Schuco Creative Commons License 2012.01.16 0 0 38571

Sziasztok! Ma foglaltam a grand Hotel Várnába! Az útvonalterv azonban Szófiától megváltozik, a Naposparthoz képest: Szófia, A 2 est írja, az Autópálya? És milyen az A1 hez képest? Szófia-Sevlievo-Veliko Tarnovo-E772 út?-Omurtag-Targovishte-E 70-A2- GK Trakia-Varna, majd Zlatni Piasatsi. Az lenne a kérdésem hogy milyen az út burkolata, a Burgashoz vezető másik szófiai uthoz képest?

zolko68 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 38570

Sziasztok.

Vonatos utazás után érdeklődnék.

Mennyire biztonságos, milyen tiszta stb.

köszönöm.

matiiiz Creative Commons License 2012.01.16 0 0 38569

Szia!

 

Ausztria TUI-val megyünk, az ő értékeléseik nem olyan gáz.

A Holidaycheck-en is 83%-os.

Azt írták a TUI lapon, hogy új csapat vette meg, a medence minket nem érdekel, mi a tengerért megyünk:).

Majd beszámolunk, ha hazajöttünk.

 

Budapesti starton foglaltunk, addig baromi segítőek voltak míg foglaltunk, tényleg egy szavunk nem lehet, de a végső papírokat elfelejtették küldeni, mi szaladtunk utolsó napokban be érte...

Aztán náluk foglaltunk transzfert, amit írtam is hogy, hogy sikerült.

Vettek fel panaszkönyvet, kértem vizsgálják ki.

Hölgy ígérte, persze majd jelentkezik, majd megint (2 hónap)írtam, válasz semmi...

Most mikor kerestem  a nyaralást, kiváncsiság kedvéért rákérdeztem a necker-nél, chaten (vidéki), hogy tud-e valamit (az ő útjuk volt).

Azt mondja látja a válaszküldés dátumát, kérdezzek rá a starton, na erre telefon---Ő elküldte 2x is.

Gmail elég jó levelezésből, nem szoktak eltünni levelek, spamet is nézzük hetente!

De most törlödött a gépe, utána néz!

Januárban megkaptam a választ az aug-i reklamációra, ja és volt benne egy érdekes, amit elfelejtettek közölni, hogy neck-i küldött kör emilkét, hogy milyen a transzfer és továbbítsák, na ez is elfelejtődött.

 

Köszönjük, azért nézegetem még a topicot hátha lesz vmi számunkra is fontos infó.

Előzmény: Vahurka1 (38541)
solozo Creative Commons License 2012.01.16 0 0 38568

Röviden: szeretem a Balkánt, tavaly épp a te ajánlásodra tettem egy megállót Szófiában, és nem bántam meg.

Bukarest viszont... Többek között az is kiverte a biztosítékot, hogy a belváros kellős közepén is kóbor kutyák falkában grasszálnak, nagyobb a kosz, mint bárhol, ahol jártam, és az emberek sokkal szakadtabbak, a Dimbovita szaga meg olyan volt, mint a megbuggyant tej.

Félreérthetően fogalmaztam talán, a többi balkáni város tetszett, csak azt jeleztem vele, hogy a Balkán, mint olyan, nem ismeretlen, nem a régióval van bajom en bloc.

Bukarest nekem továbbra is szutyok hely.

Előzmény: stevie-w (38565)
T-boy01 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 38567
T-boy01 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 38566

A Grand Hotel Várna karszallagjával minden medencét használhatsz, a parton külön szallaggal lezárt homokos part van hohgy mindig legyen ingyenes napágyad, napernyőd.

Minden itteni szálloda vendége igénybe vehet az all inc mellett előre igényelt (recepción) időpontban tematikus éttermeket, pl Big Fish Restaurant: gyertyafény mellett a parton egy sziklán grillezett halak. Parton all inc poolbár.

Előzmény: Schuco (38564)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!