Keresés

Részletes keresés

solozo Creative Commons License 2011.09.05 0 0 38183

Sztivikém, Szófiában nem volt nyúl szacs Bojkó bácsiéknál, csak csirke és sertés...))

Azért nem volt rossz. És a hely is tetszett.;-))

djparadi Creative Commons License 2011.09.04 0 0 38182

A standart utvvonalon mentünk! Röszke, Beograd,Nis,Szofia,Plovdiv,Burgasz, Sunny Beach! 2.50+3.50+7.50 Szerbiába és 10 Leva Bulgáriába! Fizetős örzött parkolóba volt a kocsim 7napra 60 leváért! Igy nagyon nyugottan aludtam :-) Pár éve egy barátomnak ellopták az audiját de az várnába volt a delfinárium parkolójából! Nálam nem volt kérdéd a fizetős parkoló :-) 

bora19 Creative Commons License 2011.09.04 0 0 38181

Szia djparadi!Megkérdezhetem milyen útvonalon mentetek,autópályadíj,biztosítás, mi szombaton indulunk Szozopolba, a szállodának van parkolója ,de olvastam autólopásról is van valami infótok.

djparadi Creative Commons License 2011.09.04 0 0 38180

Az autópályán én sem láttam rendört szebiában intézkedni! Se odafele se visszafele! Pedik a törökök a nagyvasakkal nyomták mint a barom! Iszonyat milyen tempóval hasitottak! A bolgároknál viszont a nem autópálya szakaszoknák rengeteg rendőr volt! Ami mondjuk meg őszintén cseppet sem meglepő mert ahogy azok közlekednek az valami mega brutál! Olyan előzésekbe mennek bele amit mi józan ésszel már még véletlen sem kezdeményezménk! Azt is hozzá kell tenni hogy irgalmatlan sok luxus autó van náluk az utakon, amik egy kicsivel jobban gyorsulnak az "átlagnál". Hála istennek egy balesetet sem láttunk az utunk alatt! Azthiszem ez a rengeteg rendörnek is köszönhető! Szuma szummárum ha betartjuk a sebesség határt biztosan nem fognak szenyázni velünk! Az autónk olyan átlag fogyasztást produkált amit ha más mond elsem hiszek! Oda felé éjel utaztunk igy nem használtam a klimát 5.9 re jött ki a fogyasztás, mindenütt a megengedett sebesség maximummal mentem! Hazafele klimával 7.1 litert fogyasztott az összes tankolás 52900Ft ra jött ki! Négytagú családnál ez még a buszjegy ár alatt is van jóval! Nem is beszélve a repjegy + transzfer áraihoz képest!

 

stevie-w Creative Commons License 2011.09.03 0 0 38179

senkit nem állítgatnak meg a pályán, tudják ők hogy tranzit utvonal

 

 

Az annyira király, amikor valaki egyetlen út tapasztalataiból képes általános következtetéseket levonni ;-)

Előzmény: Schuco (38178)
Schuco Creative Commons License 2011.09.03 0 0 38178

Mi is hazaértünk, hamarosan mindenre kiterjedő beszámoló. Annyit hozáfűznék, hogy odafele a szerb pályán megengedett 120-130 körül mentünk, annyival, mint a helyiek...visszafele mivel egyhuzamban lenyomtuk az 1323 km-t, már nem lacifacáztunk, beálltunk angol és hollnad autók "mögé" és végig 150-160 között hamar meg volt a szerb szakasz........senkit nem állítgatnak meg a pályán, tudják ők hogy tranzit utvonal a rendőrők inkább alsóbb rendű utakon lehetnek.....

sonajbar Creative Commons License 2011.09.02 0 0 38177

Szia! Mi 24.én jöttünk Bulgáriába Russénál 6 Eurót kértek, és 5 euró volt a határon a matrica a Bulgár uthasználatért. Mi csak holnap utazunk haza (sajnos). A hídat még javában festették amikor jöttünk kb. 20 percet várakoztunk. Bővebb beszámolót majd ha haza értünk mert itt a szállóban sokszor szakadozik a vonal. Még egy fontos dolog Nessebárban az óvárosi parkolóban ne parkoljatok mert mi 30 levát fizettünk. Szozopolban a kikötőnél a parkolás egy teljes napra 5 leva volt. Jó utat ésnagyon kellems időtöltést kívánok.

Előzmény: cascaya9 (38174)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.01 0 0 38176

Sziasztok!

 

Végre elérkezett a mi időnk is.

Holnap dél körül indulunk a Napospartra.

Majd jelentkezünk, és beszámolunk.

Üdvözlet Mindenkinek, Sziasztok!

hbfj400 Creative Commons License 2011.09.01 0 0 38175

Románia felöl 5 euro , Bulgáriából 2 euro v. 4 leva. Aug közepén még javában felujitás volt a hidon félpályás útzárral,váltakozó irányú forgalommal ,esetemben bő fél óra várakozással. Mostanra már gondolom megcsináltákés megy a kétirányú forgalom.

Előzmény: cascaya9 (38174)
cascaya9 Creative Commons License 2011.09.01 0 0 38174

Sziasztok!

 

Valaki járt e mostanában RUSE felé?

Mennyit kell fizetni a hídon az átkelésért? Mi mikrobusszal megyünk 3.-án kora reggel. Már alig várom:-)

nurse40 Creative Commons License 2011.09.01 0 0 38173

Sziasztok!

Egy hét mulva indulunk,és szeretném megkérdezni,hogy a szállodához tartozó medence ilyenkor is fel van-e töltve?

Köszönöm szépen.

bora19 Creative Commons License 2011.09.01 0 0 38172

 

 

Sziasztok ! Tud valaki felvilágosítást adni a hotel ST.THOMAS-RÓL?

őrült elmebeteg Creative Commons License 2011.08.31 0 0 38171

nem vadásznak, de ha száguldozol akkor persze, hogy megállítanak és sajnos egyre inkább nem nagyon lehet alkudozni

Előzmény: Törölt nick (38167)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2011.08.31 0 0 38170

alsóbb rendű utakon tényleg több a radaros...

 

 

Előzmény: stevie-w (38166)
Mariann76 Creative Commons License 2011.08.31 0 0 38169

Szia 10 leva

Előzmény: sonajbar (38154)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.30 0 0 38168

Itthon is csináltak már hasonlót magyar rendőrök külföldiekkel, szóval előfordul, de inkább egyedi esetekről van szó azért. Én nem tartok Szerbiától sem, de nem árt odafigyelni.

 

 

Előzmény: stevie-w (38166)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.30 0 0 38167

Szerbiában és Romániában jártak így ismerősök, Bulgáriából még nem jött ilyen visszajelzés. Mi megúsztuk, bár csak kint derült ki, hogy nem volt nemzetközi zöld kártyája a kocsinak (nem hazai), amiért büntetés járt volna.

 

Előzmény: stevie-w (38166)
stevie-w Creative Commons License 2011.08.30 0 0 38166

a helyi rendőrök vadásznak a külföldiekre, kisebb szabálysértésekért is 2-300 eurot követelnek, amit 50-60 eurora lehet lealkudni.

 

 

Ez max egyedi eset, és egyáltalán nem jellemző.

Előzmény: Törölt nick (38165)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.30 0 0 38165

Szerbeknél 1.3 euro körül ingadozik a benzin, akkora különbségek vannak a kutak között mint nálunk. Bulgáriában még ennél is olcsóbb. Szerb autópálya díjat kártyával is lehet fizetni (úgy is érdemes). Alsóbbrendű utakon viszont nem árt vigyázni, a helyi rendőrök vadásznak a külföldiekre, kisebb szabálysértésekért is 2-300 eurot követelnek, amit 50-60 eurora lehet lealkudni. Vagyis Szerbiában célszerű végig autópályán maradni.

 

Előzmény: Újlektor (38159)
bora19 Creative Commons License 2011.08.30 0 0 38164

  

 

 

Szia gaspary! Mi jövő héten utaznánk  St Thomas hotelba érdekelne az autóval való utazás, a szálloda,  az ellátás,meg a parkolás ,

 

 tudnánk erről értekezni, meg melyik utazási irodával voltatok.  Még nem foglaltunk. 

                                                 

Előre is köszi.

Előzmény: gasparv (36944)
hbfj400 Creative Commons License 2011.08.30 0 0 38163

Ugyan nem nekem szólt,de mi is 5 euroért vettük a 7 napos matricát aug 9-én. Románia felöl mentünk és máig nem értem,hogy miért érdekelte a bolgár határőrt,hogy fizettem-e útdijat romániában, elkérte ugyanis a nyugtát.

Előzmény: stevie-w (38162)
stevie-w Creative Commons License 2011.08.30 0 0 38162

júliusban voltunk és mi is így vettük meg a határon EUR-ért, nem kellett a benzinkútig menni.

 

 

És hány euróért vettétek?

Előzmény: Bella1213 (38161)
Bella1213 Creative Commons License 2011.08.30 0 0 38161

A bulgáriai belépéskor 2 éve a határon, az utolsó (5.) ablaknál kaptunk 5 euróért kaptunk úthasználati matricát. Ez ma is így van, v. ahogyan az újabb

leírásban is van, ezért már el kell menni az első benzinkútig?

 

júliusban voltunk és mi is így vettük meg a határon EUR-ért, nem kellett a benzinkútig menni.

 

Előzmény: Újlektor (38159)
stevie-w Creative Commons License 2011.08.30 0 0 38160

Első kérdésem is erre megy: szerbiában valóban hatósági áras a benzin, vagyis a pálya melletti benzinkúton is ugyanannyiba kerül, mint bármelyik városi kútnál? 

 

 

Nem, ez már megszűnt.

 

 

A bulgáriai belépéskor 2 éve a határon, az utolsó (5.) ablaknál kaptunk 5 euróért kaptunk úthasználati matricát. Ez ma is így van, v. ahogyan az újabb leírásban is van, ezért már el kell menni az első benzinkútig?

 

 

Szerinted?

Előzmény: Újlektor (38159)
Újlektor Creative Commons License 2011.08.30 0 0 38159

Bulgária, Plovdiv az uticél, szerbián keresztül. Első kérdésem is erre megy: szerbiában valóban hatósági áras a benzin, vagyis a pálya melletti benzinkúton is ugyanannyiba kerül, mint bármelyik városi kútnál? Mert akkor értelemszerűen az országba való belépéskor fogok tankolni elvégre a 132 dínáros benzin éppen 37 forinttal olcsóbb mint itthon.

 

A bulgáriai belépéskor 2 éve a határon, az utolsó (5.) ablaknál kaptunk 5 euróért kaptunk úthasználati matricát. Ez ma is így van, v. ahogyan az újabb

leírásban is van, ezért már el kell menni az első benzinkútig?

musztika Creative Commons License 2011.08.29 0 0 38158

beírtam a száz soros beszámolómat, elküld és ............................................

cascaya9 Creative Commons License 2011.08.29 0 0 38157

Kedves bimibumikam, Pötyi és Schweinebauer!

 

Köszönöm a hozzászólásokat:-)

Ezt mind meg fogom kóstolni!!!!!!!

Csak legyen annyi napunk...:-)

Szombat reggel indulunk Ravdába, onnan Sinemorets majd Görögország.

Már alig várom!

Mindjárt utánanézek az időjárásnak és a tenger hőfokának. Remélem mindkettő jó lesz!

krisztababa Creative Commons License 2011.08.28 0 0 38156

Sziasztok!

Ígértem a beszámolót, íme (hosszú lesz!)

Ma érkeztünk meg Nessebárból, egy összességében nagyon szép nyaralás után, pici fricskával a végén. A Robinson Tours szervezésében utaztunk autóbusszal. Odafelé 12,00-kor indultunk Budapestről, magyar idő szerint reggel 9-kor értünk Napospartra. Itt kitettük az ideérkezett utastársakat (ez másfél órába telt) és szinte utolsóként szálltunk le a buszról Nessebárban, a szállodánknál, a Hotel Mirage-nál, ahol már várt bennünket a telepített idegenvezető, Csóti Kata, aki segített a recepción becsekkolni, majd másnap is sok-sok hasznos infoval (térkép, bankok, jó és olcsó éttermek, cukrászdák stb.) látott el, ezúton is köszönet érte!

A hotel négycsillagos, és tul.képp a tripadvisor.com ajánlásai alapján választottuk, nem csalódtunk! Közvetlen tengerparti (értsd: a liftben van egy Beach gomb, ami levisz a szálloda saját strandjára). A hotel új építésű, ízlésesen és igényesen berendezett, abszolút rendben van. Az étterem, a teraszok kényelmes ülőgarnitúrákkal a tengerre néznek (1. és 2. szint).

A mi szobánk a 4. emeleten volt, amely inkább oldalról tengerre néző (de így is az ágyból láttuk a tengert J), kulcskártya, szabályozható légkondi, amely a teraszajtó nyitására leáll, csukására újraindul, hangszigetelt nyílászárók, nagyon kényelmes ágyak, digitális hajszárító, hőfokszabályozóval, 4 féle törölköző személyenként. A szobában naponta takarítottak, a takarítólányok mosolygósak voltak és hattyúkat, figurákat hajtogattak a törölközőkből. :)

Kb. délre értünk a szállodába és 10 perc múlva készen volt a szobánk. Kijelentkezés 12 órakor, és nem rugdostak ki. Szóval igényes, tényleg.

Egyébként a totál tengerre és az óvárosra néző szobák az 1-9 számozásúak szintenként (a 2. sz. szobák sarokszobák).  Reggelivel kértük a szállást, ami kielégítő volt, a szokásos svédasztal (tojás százféle módon, felvágottak, műzlik, kolbászkák száz féle módon, plusz palacsinta, babsaláta, elég volt a péksütemény-féle is, bár általában több fajta szokott lenni, de mondom, megfelelő volt a reggeli).

Az óváros egy kis sétával volt elérhető, szinte mindennap és este elsétáltunk oda. Valóban sok a gagyi árus, mi itt csak koktéloztunk, illetve a Mexikana étteremben ettünk egyszer, ahol magyarul köszöntött bennünket a tulajbácsi „magyar-bolgár barátság” mondta. Aranyos volt :)

Az étkezéseket jobbára új Nessebárban, a szállodánktól nem messze különböző éttermekben oldottuk meg. Hármunknak leves-főétel-2-2 ital kb. 35-55 leva közt volt, attól függően, mit rendeltünk. Kissé zsíros, de a férjemnek bejött a Sach, nagyon ízlett neki a bob csorba, én leginkább halat ettem, a lányom tésztákat, levest, illetve pizzáztunk is az új Nessebári sétálóutcában lévő Palazzo pizzériában (egy pizza 6-9 leva volt), igényes hely, gyors és kedves kiszolgálás, finom pizza, nagyon ajánlom. Úgy vettem észre, a mi környékünkön szinte minden olcsóbb volt, mint Naposparton. Koktélt 4 leváért ittunk, a nagy gyros 3 leva volt, és a pohár sör 1 leva körül. A supermarketben vettünk itthonra 2 l-es Kamenitza sört 2,75-ért (ez volt a férjem kedvence). Én – Katának köszönhetően – felfedeztem a legfinomabb cukrászdákat, ahol fantasztikus választék és ízek vártak ránk. Az étkezést – leszámítva a sok sült krumplit :) – ötösre értékeljük. A tervezett költségkeretből még spóroltunk is, pedig bevásároltunk ajándékokkal (ezüst ékszerek, ruhák, rózsás souvenirek).

A tenger tiszta volt és meleg volt, néha jött egy kis saláta vagy fű, ill. egy-két medúza, de kikerültük. Kétszer volt sárga zászló, és szombaton, a hazautazásunk napján piros, amikor tilos a fürdés, óriási hullámok voltak.

A Mirage-nak tengerparti gyorsétterme is van, viszont a napágy-ernyő bérlés itt a legdrágább 10 lv/db. Megoldottuk: össz. 30 leváért bevásároltunk ernyőt, gyékényeket, matracot, és elsétáltunk a 150 m-rel arrébb lévő free zone-ba. J Ill. ha nem volt kedvünk sétálni, a szomszédos szállodánál béreltünk csak ernyőt 7 leváért és leterítettük a saját gyékényünket.

Összességében elégedettek voltunk, az ár-érték arány megfelelő volt. 3 felnőtt részére utazással a szállás reggelivel 224eFt volt, s 340 eurónyi levát költöttünk hárman az egy hét alatt.

Talán egyetlen negatívumot említenék, amit már többen írtatok, ill. Stevie is elmondta, hogy a szezonális nyitva tartás miatt van ez így. Ez pedig a szállodai személyzet hozzáállása. Nem köszönnek (ha rájuk köszöntünk, azért visszaköszöntek), semmi mosoly, sőt kelletlenség.

És egy pici rossz szájíz a végére, kijelentkezéskor kértek 5 levát. Kérdem, miért? Mondja minibár fogyasztás. Én mondtam, hogy tévedés, nem volt a minibárból fogyasztásunk, kérem ellenőrizzék. Erre nem az volt a recepciós reakciója, hogy one moment, megnézzük még egyszer, hátha mi tévedtünk, nem! Emelt hangnemben közölte, hogy márpedig van fogyasztásunk és fizessük ki. Nagyon felhúztam magam, de végül legyintettem, ez ne rontsa el az egészet. OK, no problem, de ez nem korrekt. Kifizettem (nem a pénz, hiszen – az egyébként nagyon kedves londiner fiúnak is adtunk borravalót – hanem az ELV!), s köszönés nélkül jöttünk el a hotelből. L Talán azóta már meg is találták a minibárban a leszámlázott két üdítőt és egy sört.

De mivel most is azt gondolom, hogy ez a szálloda, ill. a partszakasz a lehető legjobb választás volt, s ha a közelbe jönnék, újra idejönnék, ezért megnéztem, hogy a szomszédban a négycsillagos Arsena, ill. mellette a Bilyana Beach hotel vannak, legközelebb lehet, ezeket választjuk, vagy mást, azt hiszem, visszatérünk még. :)

 

Krb.

 

 

 

 kilátás a szobából

 

 kompozíció a törölközőkből :)

 

 Az óváros a szálloda teraszáról

 

hbfj400 Creative Commons License 2011.08.28 0 0 38155

Naposparton a tengerparttal párhuzamos utcában volt kettő is , 10 leva a jegy, kb. 15 perces egy "film" ,de nekem speciál nem volt nagy élmény. Belépés előtt választhatsz,hogy milyen stilusú élményt akarsz .

Előzmény: sonajbar (38154)
sonajbar Creative Commons License 2011.08.28 0 0 38154

Sziasztok! SOS segítséget kérnék! Tudja valaki hogy bulgáriában hol található az 5D-s mozi és mennyibe kerül? Kérlek benneteket ha valaki tudja írja már meg nekem! Előre is köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!