Keresés

Részletes keresés

nyugi40 Creative Commons License 2023.03.26 0 0 33

kipróbáltam, megragasztottam, hát nem sokat bírt, azóta kuka

Előzmény: nyugi40 (32)
nyugi40 Creative Commons License 2023.03.02 0 0 32

Nem tudom kibír-e? Én is ragasztottam meg ezzel a hőre olvadó műanyaggal, de pár hónap után szétmállott, nem hogy 5-10 évet kibírjon.

Előzmény: Ec pec kimehecc a (31)
Ec pec kimehecc a Creative Commons License 2022.12.30 0 0 31

Egy villamos csatlakozó fedele tört el - áttetsző műanyag - 

rátettem egy hasonló műanyag lemezt és ragasztópisztollyal a kettőt közé nyomtam és összeragasztottam.

Még 5-10 évet kibir...

Előzmény: nyugi40 (30)
nyugi40 Creative Commons License 2022.03.02 0 0 30

Törött autó alkatrészt (elektromos csatlakozást tartó fedél) próbáltam ragasztani 2 komponensű ragasztóval (Pattex epoxy ultra strong). Keményre megkötött de azonnal elvált a műanyagtól, cart se ért. Találtam ezt a 3M Scotch-Weld ragasztót, de 7-10e Ft a legkisebb kiszerelésben is. Egy kb. 500 Ft-os értéket képviselő (persze kapni nem lehet így pótolni sem tudom) alkatrészhez irreális ennyiért ragasztót venni. Akkor ha jól sejtem marad a megolvasztás és önmagával való ragasztás? Csak kérdés, ha ez eredeti formában is elpattant (gondolom a vacak méretezés/tervezés miatt) akkor újra olvasztva meddig fog tartani? Megerősíteném, ha lenne mivel ragasztani. Lassan egyszerűbb és tartósabb lesz fából kifaragni.

 

Ugyan ez a gondom vizes porszívó (Dyras AquaLiss BSSV-2214WF ) víztartályával. Elrepedt és ereszt. Semmi nem fogta meg eddig. Ezt még fából se faraghatom ki. Új korában sem volt hozzá tartály alkatrész, nem hogy most.

Köszi az ötleteket.

Előzmény: raytry (27)
raytry Creative Commons License 2020.07.31 0 0 29
Előzmény: huzoro (21)
raytry Creative Commons License 2020.07.31 0 0 28

Mivel ez is THF alapú, lehet, hogy sikerrel ragasztható vele a PP? PE is talán?

Előzmény: huzoro (21)
raytry Creative Commons License 2020.07.31 0 0 27

Sziasztok!
Jómagam is PE ragasztót keresek, és úgy néz ki találtam egyet, bár elég húzós az ára:
https://ragasztonagyker.eu/3M-Scotch-Weld-DP-8010B-Epoxy-ragaszto-101-keveres
Az adatlapja szerint ez ragaszt PVC-t is, sőt, azt még jobban, mint a PP, PE műanyagokat.
A tetrahidrofurán tippet köszi!

holloo Creative Commons License 2018.08.21 0 0 26

Milyen ragasztóval tudom megragasztani a repedt polietilén műanyag hordómat?

Fagi 49 Creative Commons License 2018.05.28 0 0 25

kloroformot keresek plexszit ragasztáshoz 1/2dl már elég lenne.

Kulacs64 Creative Commons License 2018.03.22 0 0 24

Sziasztok!Én is segítséget szeretnék kérni!Van egy 20 éves műanyag(többrétegű,hegesztett PP-anno a Pemű gyártotta) kerti úszómedencém.Valahol ereszt,de nem lehet megállapítani,hogy hol(földbesüllyesztett).Valószínű,hogy valamelyik hegesztésnél.Kikenném valamivel,vagy megragasztanám,de nem tudom mivel.Valakinek ötlete?Tapasztalata?Bármilyen ötlet jól jönne!Előre is köszi.

cssz74 Creative Commons License 2017.07.23 0 0 23

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Kerti tavam bővítettem. Eddig egy előre gyártott Polietilén tómeder volt leásva. Régről volt egy másik. Azt is most letettem, a kettőt szeretném összekötni. Egy szintén, feltehetőleg Polietilén "bödönt" tettem közéjük. A forma így már adott. Viszont az illesztéseknél szigetelnem kell, hogy a vizet tartsa. Vettem lágy PVC 0,5-ös tófóliát. Azt szeretném valami alkalmas ragasztóval a polietilénhez ragasztani vízzáró módon. Próbálkoztam különböző, szilikonos ragasztókkal, Merev PVC ragasztóval, illetve lágy PVC-hez való ragasztóval. Sehogy nem megy. A Szilikon a Polietilénhez tapadt úgy ahogy, de a PVC-hez nem. A PVC ragasztók meg fordítva. Valami megoldást kéne találnom...

Ötleteket, tanácsot várok.

huzoro Creative Commons License 2017.05.22 0 0 22

Mi az a savmentes anyag??? Ha saválló acélra gondoltál, én a forró gumis ragasztópisztolyt próbálnám meg, de először zsírtalanítanám a felületet és az acélt előmelegíteném. Ha nem szilikonról, hanem kaucsukról beszélnénk, akkor tetrahidrofuránt használnék. Mind két esetbe hasznos az érdesítés, zsírtalanítás.

Előzmény: papika55 (19)
huzoro Creative Commons License 2017.05.22 0 1 21

Polipropilén tetrahidrofuránnal ragasztható és a PVC is, mivel min a kettőt oldja, így valószínűleg egymáshoz is ragaszthatók. Valaki kloroform ügybe érdeklődött: Plexi ragasztáshoz való. Kloroformba fel szoktam oldani a plexi fűrészporát, hogy agy sűrűbb folyadékot (majdnem gél állagot) kapjak így nem folyik szét a felületen és a kisebb hézagot is kitölti. A ragasztandó felületre injekciós tűvel, fecskendőbe töltve juttatom.

A szakmám műanyagfeldolgozó, már régen nem művelem, de anno egyedi termékeket gyártottam.

A vegyszerek a Reanal Finomvegyszergyárba kaphatók, 1147 Bp. Telepes u. 53.

Előzmény: SzBal81 (6)
naspolya1234 Creative Commons License 2017.03.11 0 0 20

Sziasztok!

Jól gondolom, hogy ez egy HDPE háló? A nyugágyak fekvőfelülete voltak ilyen anyagból anno... Ezt hány fokon kell hegeszteni, forrasztani? És mindenképpen kell hozzá "műanyag hegesztő drót"? Vagy mivel elvileg ez a "saját anyaga" így elég ha egy csíkot vágok önmagából és az lesz a ragasztó? A gyári ragasztás nagyon komoly, téphetetlen bika anyag ez, valami hasonlót szeretnék... Kérem a hozzáértők segítségét.

papika55 Creative Commons License 2016.12.19 0 0 19

Üdv.

 

Szeretném kérdezni, hogy a szilikon termékeket egymáshoz, és fémhez hogyan, és mivel lehetne ragasztani?

Valaki tudna segíteni ebben?  (PL- szilikon csövet, egy savmentes anyaghoz.)

tejbegriz434 Creative Commons License 2016.11.23 0 0 18

Érdemes megnézni a Mafix ragasztókat is, nekem jól beváltak, itt vettem: http://www.valio-plastics.com/ragasztok/

nyugi44 Creative Commons License 2016.02.10 -1 1 17

manapság már lehet kapni igen erős PE ragasztókat is, mint pl a Scotch-Wel DP8005. Igazán rendkívül erős, csak húzós az ára.

Előzmény: marcony (16)
marcony Creative Commons License 2013.11.24 0 0 16

Keresd Szőrmókot a kajaképítés topikban.

Előzmény: kavicsos64 (15)
kavicsos64 Creative Commons License 2013.11.22 0 0 15

Helló mindenkinek! Horgász csónakot miből volna érdemes késziteni, ragasztással ,vagy hegesztéssel, és házi gyártásban.

ville222 Creative Commons License 2011.04.25 0 1 14

Sziasztok!

Imáink meghallgattattak! A Locktite most már forgalmaz PE-hez, és PP-hez való ragasztót, pl. a Praktikerben láttam, de persze van máshol is. 

marcony Creative Commons License 2010.01.13 0 0 13
A klórozott oldószerek forgalmazása, vásárlása, nagyon nehéz.
Engedélyhez kötött.

Csak engedéllyel tudtam én is venni széntetrakloridot, nagyon meg kellett indokolnom a vásárlás okát, és nyilatkoznom kellett a felhasznált anyag sorsáról.
Előzmény: hoho98 (12)
hoho98 Creative Commons License 2010.01.08 0 0 12
Szevasztok nem tudjátok véletlenül hogy hol lehet kloroformot szerezni?Mert a patikában vény kell hozzá.
motinka Creative Commons License 2009.06.01 0 0 11
sziasztok,

PE tetőfóliát (szövetbetéteset) hogyan lehet egymáshoz erősíteni, ragasztani, hegeszteni, stb... ??
Tudom a tetőn nem kell de nem oda lenne.
köszi előre is a segítséget
SzBal81 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 10

Hali!

 

Miért nem próbálod meg poliesztergyantával+üvegszövettel bővíteni? Nem olyan nehéz dolgozni ezekkel, és így biztos tökéletesen hozzá tudod illeszteni a régihez.

Ha esetleg érdekel, tudok adni egy-két jótanácsot, hogy hogyan kell ezekkel dolgozni (eszközök, alapanyagok, stb.). Tavaly nyáron kb. 2000 négyzetméter felületet lamináltunk polieszterrel.

 

Üdv. SzBal

Előzmény: Pép (7)
banyalinda Creative Commons License 2008.07.13 0 0 9
Kérlek titeket mondjatok nekem vinyl alapú ragasztót!egy bizonyos masszába szeretnék tenni. és abban is segítsetek, hogy hol lehet kapni. Nagyon köszönöm.
pali923 Creative Commons License 2008.07.13 0 1 8
Örülök, hogy rátaláltam erre a topicra, de az örömöm nem teljes: nekem egy sátram van PE-ből, amit PU-val kentek az UV ellen. sajnos egy cica megmászta, és kiszakadt néhány helyen.
ezek szerint kidobhatom, tényleg nincs rá megoldás? :-(
Pép Creative Commons License 2008.04.21 0 0 7
Hmm, köszi szépen a segítséget. Igazából a poliészter tómedremet akarom megbővíteni pvc vagy gumi tófóliával, aminek fagyállónak, uv állónak, vízállónak kéne lennie, de akkor ezek szerint más megoldást kell keresnem. Köszi négegyszer!
Előzmény: SzBal81 (6)
SzBal81 Creative Commons License 2008.04.16 0 0 6

Hali!

 

Én kb. 8 éve dolgozom vegyiparban ezekkel a műanyagokkal, de nem találtam az összeragasztásukhoz tökéletes megoldást. PVC-t (saját anyagához) Tangit ragasztóval ragasztok, ez elég tartós és rengeteg vegyszernek ellenáll.

 

Poliesztergyantát nem tudtam semelyik hőre lágyuló műanyagra fellaminálni, kötés után kézzel le lehet szedni róluk. Próbáltam PE-re, PVC-re, PP-re.

A maradék műgyantát a műanyag vödörből (PE anyagú a vödör amibe adják) megkötés után a legtöbbször egyben ki lehet szedni, annyira nem ragad hozzá.

 

Esetleg meg lehet próbálni univerzális ragsztókkal pl. Palma, attól függően, hogy milyen célra kell a ragasztás. Pl. ha egy PVC-ből készült logót ragasztunk az üvegszálas csónakunkra, arra talán jó, de egy 5 báros nyomással üzemelő készüléknél biztos nem alkalmaznám ezt a módszert :)

 

Polietilént szintén nem lehet ragasztani, ha jól tudom, de -ahogy már írták előttem- tökéletesen lehet pálcával hegeszteni, vagy ha csőről van szó  tompa- ill. tokhegesztőgéppel.

 

Remélem segítettem

 

Üdv.

Előzmény: Pép (5)
Pép Creative Commons License 2008.04.11 0 0 5
Sziasztok!

Nem tudja valaki mivel lehet összeragasztani üvegszálas poliésztert PVC-vel?
witi001 Creative Commons License 2007.04.14 0 0 4

Üdv!

 A PE anyagok csak saját anyagukkal hegeszthetők-olvaszthatók 180~240 fokon(anyagfajtától függően PE LD; PE HD;stb), tökéletelsen ellenáll majdnem minden vegyszernek, amit nem bír azzal sem oldódik.Barkácsboltokban kapható hegesztőpálca hozzá hőlégfúvós hegesztéshez.Amúgy milyen célra kell? Hátha tudok segíteni.

 

Előzmény: raiff (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!