Keresés

Részletes keresés

Nevoeiro Creative Commons License 25 órája 0 0 16235

Köszönöm az infót, akkor marad porfogónak. :D

Előzmény: APT (16234)
APT Creative Commons License 2 napja 0 0 16234

Egy hagyományos krómozott Marvin, és ahogy elnézem, hiányzik a központi másodperc-mutató is...

Nem sokat, ha adnak érte 5 ezret, már nagyjából rendben van a dolog...

Előzmény: Nevoeiro (16233)
Nevoeiro Creative Commons License 2 napja 0 0 16233

Sziasztok!

Valaki meg tudja mondani kb. mennyit ér?

Felhúzós, 2 nap járástartalékkal. Hátlapján csak egy sorozatszám, semmi egyéb felirat. 

Képeken látható szép állapotban, az óraüvegen egy karcolás (nem repedés) 11 és 12 óra között. 

APT Creative Commons License 2018.12.02 0 0 16232

Ha ünnepek után megkeresel, talán tudok vele foglalkozni, most biztosan nem férne bele (bár megnézni-felmérni fel tudom). Ha gondolod, mailban elérsz.

Órás általában valószínűleg nem fog vele foglalkozni, túl "egyszerű" (értsd: nem nagy értékű) óra, túl rossz állapotban.

Előzmény: Gonger. (16231)
Gonger. Creative Commons License 2018.12.02 0 0 16231

Köszönöm, ez nagyon hasznos hozzászólás volt számomra! Esetleg kaphatok javaslatot, hogy hova érdemes vinnem Budapesten restaurálásra?

Előzmény: APT (16230)
APT Creative Commons License 2018.12.02 0 0 16230

Kicsit részletesebben: a szerkezet csak átnézés után mérhető fel, így nehéz rá bármit is mondani. A számlap hidegzománccal javítható (a számlaplábaknál tört ki mindegyik - szakszerűtlen feszegetéstől vagy leejtéstől), korrigálható, egyértelműen látszani fog a javítás, de legalább szalonképessé lenne tehető.

A beépítéséről viszont ab ovo lebeszélnélek. Rázkódást-vibrációt eleve nem nagyon tűrő cilinderes szerkezet, biztosan igen törődött állapotba - ezt az órát szalonképes és nagyjából működőképes gyűjteményi állapotúra lehet felhozni, napi használatra alkalmassá tenni már valószínűleg nem, miközben a karóra-beépítésnek eleve igen kevéssé alkalmas konstrukció, az első "asztalra csapástól" tengelytörést kapna...

Előzmény: Gonger. (16225)
APT Creative Commons License 2018.12.02 0 0 16229

Nagyon hervadt állapotú régi cilinderes Langendorf a kb: 1900-1920 közötti időszakból.

Azt jól látod, hogy gazdasági értelemben totálkáros, de technikai értelemben még nem biztos, lehet, hogy megmenthető lenne. 

Előzmény: Gonger. (16226)
APT Creative Commons License 2018.12.02 0 0 16228

Igen, ez magyarázza is a látottakat - az egész jellege és a meglévő kellékek-befogók is inkább ilyesmikre alkalmasak, tokok-rámák átalakítására, igazítására.

Előzmény: Blászló76 (16227)
Blászló76 Creative Commons License 2018.12.01 0 0 16227

Köszönöm a válaszokat! Eddig csak ezeket a tartozékokat találtam hozzá. Apám igazából ötvös-ékszerész volt. Azért vette valamikor, hogy óratokokat csináljon. "APT" a tartozékos képen ha jól tudom egy kézi késtartó is szerepel. Egyébként még nem tudom hogy eladom vagy megtartom. 

Előzmény: APT (16224)
Gonger. Creative Commons License 2018.12.01 0 0 16226

Előzmény: Gonger. (16225)
Gonger. Creative Commons License 2018.12.01 0 0 16225

Sziasztok,

Nagypapám egykori óráját meg fogom kapni, hogy megőrizzem. Emlékeim szerint 30-40 éve minimum kallódik a komód fiókokban, gyerekkoromban emlékszem még játszani is megkaptuk, akkor már nem működött, de szeretném körbejárni, hogy menthető-e. A képeken látható rossz állapotban maradt meg és tudom, hogy a gyártó a maga idejében sem képviselt csúcsminőséget, számomra viszont az óra eszmei értéke felbecsülhetetlen. Megjárta a II világháborút is, az öreg a Don-kanyarnál került fogságba, majd hazaszökött, nagyon sokat mesélt azokról az időkről.

Régóta szemezek a nagyon drága zsebóra beépítésekkel, amiket alkalmakra hordanék, innen jött az ötlet, hogy az örökölt zsebórával lehetne-e valami hasonlót kezdeni.

Segítsetek kérem az alábbiakban:

• így első ránézésre érdemes lehet-e megmenteni? nyilván az anyagi részét nekem kell megfontolnom, vaterán hasonló órákat 5 e Ft-ért találni, tisztában vagyok vele, hogy ez a projekt sokkal többe kerülne, de nem üzleti célom van a restaurálással
  • merre induljak Budapesten? Ajánljatok olyan órás szakit aki szóba áll velem a tárgyi óra kapcsán és meg tudja vizsgálni a szerkezetet javíthatóság és megbízhatóság szempontjából. Illetve olyat aki az óra értékéhez mérten vállal is beépítést és jó munkája van
  • Ugyanilyen számlapot nem találok hirdetésekben csak nagyon hasonlókat, a sérültek közül mindnél a 2-es, 8-as számoknál pattogott ki a kerámia. Az email-es felújítás ennél az esetnél szóba jöhet még?
  • Van értelme nekem donor órákat keresni hirdetésekben vagy ezeknél nem működik a több szerkezetből való építkezés?

Előre is köszönök minden konstruktív hozzászólást és támogatást.

Gergő

APT Creative Commons License 2018.12.01 0 0 16224

Még egy megjegyzés: szét kellene nézned még a fittingek-tartozékok után, mert a képek alapján alapvető, és részben nem is biztos, hogy egyáltalán beszerezhető dolgok hiányoznak - hiányzik például az orsóról a lezáró kúp, ami nélkül néhány dolgot be sem lehet fogni, furcsa, hogy nincsenek patronok, stb...

Előzmény: Blászló76 (16221)
APT Creative Commons License 2018.12.01 0 0 16223

Ez egy jó kérdés... Nem fogsz olyan nagyon örülni a válasznak, de a 10mm-es eszterga - az egy picit "mostohagyerek", még a piacon is (ha megnézed, az ebayon sem nagyon van, ami viszont mégis van, ágyazat, kellékek hozzá - azok nem is túl drágák).

Ez a méret a szokásos "kisórás" munkákhoz (zsebóra-karóra) már igazándiból túl nagy. Ez inkább "nagyórás", munkákra, tokozási munkákra alkalmas, azon a területen viszont most már nagyon tarolnak a nem túl drága modern kis műszerész-esztergák, itt Kelet-Európában pedig még mindig nagy számban és elég olcsón fellelhetők az amúgy egészen jó minőségű és nagyon jó használati értékű orosz kisesztergák.

A legnagyobb kereslet a 8mm-es esztergákra van (kellékanyag is azokhoz szerezhető be leginkább), de még a 6mm-es régi kicsik is jobban mennek, pedig azok meg "alulról hendikepesek".

Szóval ezek alapján azt mondanám, hogy 100 ezres tétel körül jó eséllyel számíthatsz azért licitre rá, ennél feljebb is mehet, de nagyon esetleges - viszont az sem kizárt, hogy elmarad az érdeklődés. Külföldre lényegesen jobb áron lehetne eladni - ha el lehetne adni, de innen Kelet-Európából ez nem olyan egyszerű, nagyon sok nyugat-európai  potenciális vevő eleve nem foglalkozik térségbeli eladóval-portékával...

Pedig a kellékek egyike-másika jól néz ki, így akár még engem is érdekelne - ha végképp nem találsz rá jobb vevőt... ;-)))

Wreck Diver Creative Commons License 2018.12.01 0 0 16222

Nehéz megmondani, majd a szakik hátha.

Szerintem az órás eszterga piac elég felemás.
Vásárolni mindenki olcsón szeret, és lehetőleg minél

komplettebb esztergát, mivel a tartozékok beszerzése esetleges.

Ennél is milyen klassz lenne egy patronsor és egy kézi késtartó például.

Eközben a sűrű hatpofás tokmány és a keresztszán
simán tud önmagában 100 ezres tétel/darab lenni ebay-en...

Blászló76 Creative Commons License 2018.12.01 0 0 16221

Üdv Mindenkinek!

A következőben szeretném a segítséget kérni. Van egy órás esztergám amit édesapámtól maradt rám. Amennyire sikerült beazonosítanom egy Lorch & Schmidt LL 10mm .Milyen értéket képvisel a képeken látható állapotban + tartozékok. Jelenleg egy mosógépmotor hajtja.

Előre is köszönöm a segítséget.

Laci 

APT Creative Commons License 2018.11.30 0 0 16220

Erre lehetett számítani...

Az arany tok felül-aranyozása egyébként nem kirívó ritkaság - akkor éltek vele általában, ha más színt akartak adni az órának, esetleg valami technológiai-logisztikai okból nem stimmelt teljesen a tok-ráma-hátlap tónusa.

Előzmény: Vulcanus11 (16219)
Vulcanus11 Creative Commons License 2018.11.30 0 0 16219

Szia!

Elmentem egy normális ékdzerédzhez, kiderült az igszság a tokról és egy kis érdekesség is.

Természetesen arany volt, a peremen nagyon halvány és alig kivehető fémjelzés volt látható.

Az érdekessége hogy 14 karátos volt alapból amit 18 karátos arannyal futtattak.

Előzmény: APT (16217)
Franek-52 Creative Commons License 2018.11.29 0 0 16218

Szia.

....gyanúm szerint román gyártmány 70-80-as évek.

Feri'bá

Előzmény: Laczkó Ádám (16215)
APT Creative Commons License 2018.11.29 0 0 16217

Eleve a tokfülek, a láthatóan forrasztott befelé álló, negatív rugós-stifthez való régimódi csapok tipikusan "aranyórásak". A feketedés meg mondom, simán lehet a következménye annak, hogy a felület szennyezett. De bárhogy is: egy előzetes vizsgálathoz nem tehet tönkre valaki egy órát. Kontár barbarizmus.

Előzmény: Vulcanus11 (16216)
Vulcanus11 Creative Commons License 2018.11.28 0 0 16216

Sajnos vannak ilyen állatok, a mai történet és a fotók bizonyítják ezt.

Szó sem volt finom polírpapírról, a nő nekiesett egy hagyományos tűreszelővel.

Gondosan ügyeltem hogy ne vigyem putri helyre, erre csak belefutok egy ilyenbe.. :(

Bennem is az a kép élt, hogy réz esetén zöldülnie kéne a felületnek, nem is tudtam hová tenni a jelenséget, mert a feketedés sem volt túl látványos.

Inkább megnézetem majd egy normális ékszerésszel.

Előzmény: APT (16213)
Laczkó Ádám Creative Commons License 2018.11.28 0 0 16215

Üdv kedves fórumtársak! Mennyi idős lehet ez az óra és kb. mennyit érhet?

Barret02 Creative Commons License 2018.11.28 0 0 16214

Szépen szét lett verve...

Előzmény: APT (16213)
APT Creative Commons License 2018.11.28 0 0 16213

Pedig ez szerintem "gyanús"... A királyvíz okozhat elszíneződést csak azért is, mert az arany felülete erősen szennyezett volt (elve alaposan megtisztított, célszerűen felpolírozott tárgyon kellene vizsgálatot végezni, persze soha nem ezt csinálják) - de azért is, mert esetleg kisebb karátszámú, mint amire a próbasav való. A 18-as sav el fogja színezni a 14-es aranyat, viszont a rezet nem "elfeketíti", hanem pezsegve és kőkeményen oldja, szétmarja, zöld habot eregetve.

Elvi megjegyzés: "ilyen állat nincs", hogy a zálogos/ékszerész szétvág-szétbarmol egy tárgyat, aztán visszadobja, hogy mégsem ad érte semmit, mert nem arany. Erre van a karcpróba belső felületen, kétség esetén egy rejtett, például belső peremen egy óvatos, a tárgyat esztétikailag komplett állapotban még nem károsító részen történő finom bereszeléssel lehet végezni alaposabb vizsgálatot.

EZ BARBARIZMUS.

Előzmény: Vulcanus11 (16212)
Vulcanus11 Creative Commons License 2018.11.28 0 0 16212

Szia!

Ennyi maradt szegénykéből... :(

A tok külső peremén lévő elfeketedés elvileg a királyvíz nyoma.

Előzmény: APT (16211)
APT Creative Commons License 2018.11.28 0 0 16211

Nem nagyon jellemző, hogy arany tokfedél legyen egy nem arany tokon. Azt inkább el tudom képzelni, hogy nem volt fémjelzés a tokközépen, és nem akart vele foglalkozni az illető. Képet tudnál megint feltenni róla? Arról azért többet lehet mondani...

Régi női óráknál azért voltak érdekes konstellációk, olyannal már magam is találkoztam, hogy szépen fémjelezgetett 14K arany tokkal teljesen integrált, vele gyakorlatilag összeforrasztott csat csak 9K-s volt, és ez nem volt külön jelezve - bár szerintem ez már anno is "szabálytalan" lehetett, ennek ellenére szerintem nem utólagos gányolás és nem is névtelen (konkrétan Universal !) óra volt.

De az arany hátlap nem arany tokon kimondottan furcsa, lévén a hátlap a leginkább igénybe vett rész, a fordítottja inkább előfordul (még az IWC is csinált olyan órát, ahol a tok-közép és a ráma arany, a hátlap acél volt - lévén rendes kivitel mellett a legtöbb arany a hátlapba jut, ugyanakkor annak kell a legerősebbnek, leginkább kopást tűrőnek lennie, így azon lehet spórolni).

Előzmény: Vulcanus11 (16210)
Vulcanus11 Creative Commons License 2018.11.28 0 0 16210

Szia!

Köszönöm dzépen a szakértői véleményed... :)

Képzeld, elvittem a kis női koktélórát értékesíteni, hátha egy korrekt ebéd kijön az árából. 

Kiderült, hogy csak a tokfedél arany ami még 1 g sem volt, a tok nem arany. Létezik ilyen összelítás? Én meglepődtem ezen...

Előzmény: APT (16209)
APT Creative Commons License 2018.11.28 0 0 16209

Ez nekem túl modern óra ;-)), de szerintem 30-40 ezernél többre nem számíthat - ilyen karcosan azt is könnyen elképzelhetőnek tartom, hogy piacképtelen, vagy csak petákokat ajánlanak érte.

Előzmény: Vulcanus11 (16207)
APT Creative Commons License 2018.11.28 0 0 16208

Sajnos nem nagyon van "naprakész" órás szakirodalom, végképp nincs magyarul. De a tényleg modern, korszerű dolgokról már angolul is nehéz forrást találni. Egyre nagyobb érték az ilyen információ - akként is kezelik, már nem szívesen osztják meg...

Előzmény: BoBoYSA (16206)
Vulcanus11 Creative Commons License 2018.11.28 0 0 16207

Szia APT!

A képen látható kollégám fellelt Seiko órája. Elem, tömítés a minap lett cserélve benne, tökéletesen működik.

Lehet hogy mégsem tartja meg, mert véleménye szerint nem igazán az Ő stílusa.

Ha értékesíteni szeretné, kb. mire számíthat?

A szíj elég karcos, de érdekes módon az üveg nem... :)

Előre is köszönöm a választ.

BoBoYSA Creative Commons License 2018.11.28 0 0 16206

Köszönöm az alapos elemzést.

Erről az órás könyvek sem írnak.

B

Előzmény: APT (16204)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!