Keresés

Részletes keresés

Jolet Creative Commons License 2012.09.24 0 0 7121

találtam a neten kettőt is

ha kapok ajánlatot tőlük referálok az ügyben, hogy ha kell tudjatok kihez fordulni

Előzmény: Jolet (7120)
Jolet Creative Commons License 2012.09.24 0 0 7120

vácon sincs olyan cég aki ilyet vállal?

nem ingyen szeretném természetesen

máshol vannak erre cégek akik havidíjért vállalnak felügyeletet

Előzmény: mutantattila (7119)
mutantattila Creative Commons License 2012.09.23 0 0 7119

Ezt biztosan nem komolyan kérdezed. Egy nyomorult körzeti meghízottunk sincs...

Pár kilométerre van viszont Csörög, ahonnan néha átugranak az integrálódásra vágyók.

Pár éve még volt polgárőrség, de gondolom nem bírták a srácok pénzzel és szabadidővel.

Előzmény: Jolet (7118)
Jolet Creative Commons License 2012.09.22 0 0 7118

sziasztok!

 

van vácdukán kivonulós biztonsági szolgálat, aki riasztáskor be tud avatkozni?

úgy hallottam a szabadság téren éjjel betörtek valahová

figyeljetek a dolgaitokra és egymásra!

málnaszeder Creative Commons License 2012.09.21 0 0 7117

Ma a szervezők bedobták minden házhoz a gyűjtésről szóló tájékoztatót. Valamit jó lenne tenni, hogy sikerüljön a felvonulás és a bál, de pénzt nagyobb mértékben már senki nem adományoz. Hol vannak a helyi vállalkozók?

málnaszeder Creative Commons License 2012.09.19 0 0 7116

Ennyi gyült össze az üvegekben? És mennyit adnak a cégek? Ezzel a pénzzel nem lehet felvonulást szervezni, na pláne, ha a "hatalmasok" ellene szervezkednek.

Előzmény: tortei (7115)
tortei Creative Commons License 2012.09.18 0 0 7115

Tisztelt Lakosság!

Tájékoztatjuk Önöket, hogy a SZÜRETI FELVONULÁS támogatására befolyt pénzbeli adományok összege: 23.360 Ft.

 

                   Ady Csemege                       9.785 Ft

                   Főúti Bolt                             7.795 Ft

                   Vadgesztenye Söröző         5.780 Ft

 

A gyűjtőüvegeket az eddig befolyt összegekkel együtt visszahelyeztük a gyűjtőhelyekre, a gyűjtést továbbra is folytatjuk.

Mi szervezők, szeretnénk eleget tenni, a nagytöbbség elvárásának, hogy a falu lakosságának a megszokott színvonalú és látványosságot, hangulatot biztosító szüreti felvonulást tudjuk megrendezni.

Ehhez azonban, sajnos az anyagi forrás hiánya miatt továbbra is csak a lakossági összefogás és a segítő szándék teremtheti meg a

 2012. évi Vácdukai szüreti felvonulás megrendezését!

(Gyűjtőhelyek: Ady csemege, Nagybolt, Vadgesztenye Söröző)

 

Továbbra is várjuk az alábbi tárgyi felajánlásokat:

  • sütemények
  • italok az óvodások és az iskolások részére

 

A szüreti felvonulás időpontja hagyományosan, október első szombatja: 2012. október 6.

 

 Köszönjük az eddig felajánlott összegeket, s a felajánlott süteménysütéseket!                                                             

 

 Szervezők:

                                                                  Óvoda és Iskola dolgozói,

                                                             Szülői Munkaközösségeik,

                                            Gyermekeinkért Alapítvány és Önkéntes segítők

Tommy1982 Creative Commons License 2012.09.17 0 0 7114

UPC problémáknál ajánlom ezt a 2 fórumtémát, tutira fognak segíteni ha valami gond van a nettel vagy a TV-vel:

 

Volt Rubicom-os topic:

http://prohardver.hu/tema/rubicom_internet_es_kabel_tv/friss.html

 

UPC topic:

http://prohardver.hu/tema/upc_magyarorszag_kft/friss.html

hullahoppp Creative Commons License 2012.09.16 0 0 7113

 

 

Lesz ez a felvonulás? Ki tud többet, azóta mióta feltettétek a fórumra nagy csönd van. A bolt előtt ki van ragasztva, de nem látok semmit mellette.

jakabbarna Creative Commons License 2012.09.15 0 0 7112

Nálam teljesen lelassult.  Feltöltés 1/3-os a letöltés kb fele volt a normál esetbelinek. Mára megjavulni látszik

A hiba miatt nem tudtam beszálni a tüzeljük, vagy komposztáljunk vitába. Mint korábban most ismét felajánlom, hogy szívesen komposztálom a levágott füvet.

Előzmény: tandabanda (7111)
tandabanda Creative Commons License 2012.09.15 0 0 7111

Nem tapasztaltam lassulást, reggel és délelőtt a névleges sebességgel tölt le és fel. Estefelé kicsit lassul, de akkor is megvan a névleges letöltési sebesség 80%-a.

Előzmény: bacsahegy (7110)
bacsahegy Creative Commons License 2012.09.14 0 0 7110

Két napja teljesen le van lassúlva az UPC internetem. Tapasztalatatok hasonlót?

Rzola Creative Commons License 2012.09.11 0 0 7109

A komposztba elveszti a mag a csírázó képességét! Túl meleg van ahhoz ,hogy ne följön meg benne.

Előzmény: xibig (7108)
xibig Creative Commons License 2012.09.10 0 0 7108

Az égetésről annyit: sajnos az a fű, amit nem sikerült a gyomoktól teljesen megmenteni, nem komposztálható, mert a gyommagokat a komposztba juttatom, s utána nem győzök gyomlálni a haszonnövények között. Nekem szerencsére van szomszédom aki elviszi, a fűnyíráshulladékot. A gyomokat megint nem merem komposztálni, mert ugyanez a helyzet. Sajnos nincs időm azonnal kihúzogatni amikor megjelennek, s bizony némelyik már magot hoz mire eljutok a gyomlálásig.

Egyébként,  valóban mielőtt bevezetnék a tűzgyújtási tilalmat, meg kellene oldani a zöldhulladék elszállítását. Más településen a lakosok vásárolhatnak zyákokat, amit a hulladékszállítók elvisznek. Ez miért ilyen nagy dolog ebben a faluban? Csak egy kis belátás és együttérzés kellene az önkormányzat részéről.

Előzmény: tandabanda (7100)
xibig Creative Commons License 2012.09.10 0 0 7107

Nekem van egy eltett szórólapom, amin háztartási gépek javítását is vállalja az úr.

Telefonszáma: 30/5140922. Ha Ő nem vállalja, akkor egy váci szerelő már többször volt a faluban.  Én Vácról ismerem. Az ő száma:20/9238363

Előzmény: Aurora78 (7106)
Aurora78 Creative Commons License 2012.09.10 0 0 7106

És még egy dolog... van a faluban háztartási gép szerelő? Mosogatógépet kellene javítani. Szívesebben hívnék egy falubeli szakembert...

 

hm?

Aurora78 Creative Commons License 2012.09.10 0 0 7105

5. osztályos. Nagy segítség lenne neki, ha valaki mesélne erről az időről. Viszont mihamarabb kellene... :)

Előzmény: falusi akárki (7104)
falusi akárki Creative Commons License 2012.09.10 0 0 7104

Egy ismerősöm olvasta és lehet ,hogy tud segíteni! Mekkora a fiad,vagyis hány éves?

Előzmény: Aurora78 (7103)
Aurora78 Creative Commons License 2012.09.08 0 0 7103

Sziasztok,

 

két dologban szeretném a segítésgeteket kérni. A fiam házifeladata az az iskolában, hogy beszélgessen egy itt élő idős emberrel, aki mesélne neki arról az időről, amikor nem a boltba jártak az emberek élelmiszerért, hanem megtermelték maguknak, illetve a háború ideje alatt, hogy oldották meg az élelmiszer beszerzését. Ha valaki segítene ebben az remek lenne. Sajnos nem ismerjük az itteni idős embereket. :(

 

 

A másik kérésem, hogy ha valaki tud kiadó lakást-házat öt tagú családnak itt Dukán, Hartyánba, vagy a környező falvakban, írjon nekem legyen szíves.

 

Köszönöm,

Auróra

makkoslaszlo Creative Commons License 2012.09.07 0 0 7102

Kedves Vácdukaiak!

Az iskolában idén is lesz papírgyűjtés várhatóan október végén. Aki addig már nem tudja hova tenni a hulladékgyűjtésre szánt papírját, keresse Törtei Sándor intézményvezetőt, aki lehetőséget biztosít a tárolásra a papírgyűjtés idejéig.

Remélem az idén is sikeres lesz az akció.

 

Rzola Creative Commons License 2012.09.06 0 0 7101

Jól beszélsz! Van aki megérti mire gondoltam és van aki nem is akarja! Nálam az állatok mindent megesznek és amit nem azt télen eltüzelem.

Előzmény: tandabanda (7100)
tandabanda Creative Commons License 2012.09.06 0 0 7100

Bár igazad lenne, és lehetne helyben termett és nőtt termékeket venni. Ha lenne még állattartás, nem is lenne hulladék a pár levágott faágon kívül. Az összes zöldhulladék, de még a háztartási egy része is eltűnne az állatok gyomrában. A zöldhulladék kiválóan komposztálható, elégetni kár, remek tápanyag lenne a haszonnövényeknek. Az állatok zaja, a kutyaugatás, a fűnyíró és rotációs kapa pedig magától értetődő, még akkor is, ha ez időnként idegesítő. Ugyanúgy része az életnek, mint az autó vagy a flex zaja. A füstköd vagy az elégetett műanyag, karton vagy az órákig füstölő vizes fű nem az. Nem anyagi kérdés, hogy a szemetet a kukába / szelektív gyűjtőbe teszem-e, vagy elégetem. Nem anyagi kérdés az, hogy a füvet kiszárítom-e, mielött begyújtom, vagy hogy olajjal és műanyaggal gyújtok-e be. 

Azzal egyetértek, hogy itt az életminőség sok tekintetben magasabb, mint a városban.

Előzmény: falusi akárki (7098)
tandabanda Creative Commons License 2012.09.06 0 0 7099

Na, ha nincsenek érvek, akkor lehet okoskodni... Sikerült a szakmai kérdést megint ócska politikaivá züllesztened, mintha a feszültség őslakosok - betelepülők között lenne. Az égetés kérdése nem ilyen: láttam én már az Erdődombon órákra magára hagyott füstölgő halmot, frissen levágott füvet olajjal begyújtót és elégetett raklapot is. Ez egyszerűen értelem vagy annak hiányának kérdése. Beteg lelkü politikusbűnözők hibbant kiszólásaira pedig nem adunk :)

 

 

Előzmény: Jolet (7097)
falusi akárki Creative Commons License 2012.09.06 0 0 7098

Egyetértek! Ha senki nem végezné a kerti dolgait,nem művelné a veteményest akkor kihez mennek a falunkból is lakótelepet kialakítók ennivalóért? Mert lassan megfizethetetlen lesz a gyümölcs és a krumpli stb. A jó kis husikáról, amit lehet grillezni a megfáradt munkából hazatérő családoknak nem is beszélek.Térjünk már észhez ! Ez egy falusi életforma ahol a szomszédban lehet büdös csirke ,malac, kutya ami ugat,kár hogy már tehenek nincsenek ,mert akkor tudnánk milyen a tej íze.Ami még ránk, vár hogy télen sokan azzal fűtenek amire telik az sem lesz kellemes.Ugyanilyen füst lesz,de ki lehet fizetni a szomszéd gázszámláját és akkor nem füstöl az orrunk alá.Úgyhogy próbáljunk meg inkább békességben egymás mellett élni.Én már laktam lakótelepen is és tudom ott sem könnyű az élet,de itt sokkal élhetőbb!

Előzmény: Jolet (7097)
Jolet Creative Commons License 2012.09.06 0 0 7097

túl engedékenyek vagytok az a baj!

hozni kell egy törvényt, hogy mindenkinek kötelező lebetonozni a kertjét és kiírtani az állatait!

mi az hogy falun dolgoznak a kertben? kizárólag kasza és kapa, semmi hangos dolog nem lehet senkinél azzal is csak lábujjhegyen és

tessék megzabáltatni a családdal a hulladékot vagy 450 forintos benzinnel elszállítani a legközelebbi lerakóhelyre!

a büdös parasztja mit képzel magáról?

 

kedves túlérzékeny hozzászólók nem gondoljátok, hogy nem az az önző aki végzi a dolgát a ház körül, hanem akik kiköltözve a panelból azt hiszik, hogy nekik itt már mindenben igazuk kell hogy legyen?

 

ha nem tetszik a falusi élet biztos emlékeztek mit mondott a gyurcsányferi: el lehet menni!

 

ja és felesleges anyáznotok vagy bármi, mert nem veszem magamra :-D

Rzola Creative Commons License 2012.09.05 0 0 7096

Ja és ezt mind megspékelve fincsi étolajjal csinálja ,már mint a tüzelést.

Rzola Creative Commons License 2012.09.05 0 0 7095

Semmi gond nem volna a tüzeléssel ha valóban csak száraz és csak kerti hulladékot tüzelnének az emberek. Velünk szembe aki lakik az szerintem piromániás annak ha tüzelési nap van mindig valamit égetnie kell ha nincs más akkor műanyag flakont vagy valamilyen vizes füvet összekapar az árokpartról.Már kértem többször is ,hogy a műanyag flakont ne dobja a tűzre hanem vigye el valamelyik szelektív gyűjtőbe,erre az volt a válasz,hogy ő nem ér rá (pedig itthon van egész nap és kint rádiózik az udvaron) és különben is azt csinál amiit akar.
Még jó,hogy ennyire száraz nyár van különben hallgathatnám vasárnap délután a fűnyíróját is ! :(

tandabanda Creative Commons License 2012.09.05 0 0 7094

Ez azért nem egészen van így: városban összegyűjtik és elszállítják a lombot, levágot füvet és ágakat, de semmiképpen sem tüzelik el a parkban vagy a lakótelep kellős közepén. Itt miért kellene?

A fő kérdés azonban nem ez, erről nyugodtan lehetne vitatkozni. A gond a mostani szabályozás kétszínűségével van: egyrészről az önkormányzat mossa kezeit, az égetés szabályozásával és lehetővé tevésével mentesül a kerti hulladék kezelésének problémája alól, másrészt pedig az emberek is védve érzik magukat. Ameddig valaki az engedélyezett napon gyújt tüzet, bármit, bármilyen módon, bármekkora mennyiségben, az egyéb körülmények figyelmen kívül hagyásával jogosan megteheti. Ezért füstöl sok helyen a magára hagyott halom órákig, ezért segítenek jópáran olajjal meg ki tudja mivel a begyújtásnál és égetnek el olyan dolgokat is, amit esetleg nem feltétlenül lenne szükséges. A mostani szabályok mellett nem lehet mást várni, mint amit tegnap is tapasztaltunk. Nem a három hónapos tilalmi időszak a hibás, jópáran augusztusban is vígan égettek, minden következmény nélkül. Nem vagyok a tiltás és túlszabályozás híve, de mindkét értelemben tiszta állapotokat csak a teljes tiltás (az ehhez kapcsolódó szankcionálással és a hulladékkezelés technikai oldalának megoldásával) hozhat szerény véleményem szerint.

Előzmény: falusi akárki (7093)
falusi akárki Creative Commons License 2012.09.05 0 0 7093

"Ha a városban nem égetnek itt miért kellene?" Például a városi falevelekkel nem törődik senki ,majd elfújja a szél.De ha vannak fák a telken és zölségeskert,vagy netán szöllő,málna, egyébb vesszőt levágni való növényzet,kitépett gaz,bármi ami egy művelt területen adódik(Aki csak szabadidős területet gondoz ,annak gondolom fogalma sincs ,mi-minden adódik egy falusi portán,ami nem környezetszennyező elégetve) azt bizony ésszerűbb gyorsan elégetni mint máshol terhelni a környezetet. Fekete zsákba rakni ,elfuvarozni ,fizetni érte és a végén ugyis elégetik valahol.Egy falu életébe belefér néha egy kis füst,de ha 3 hónapig tiltva van akkor most pótolják be egyszerre! Ez a baj!!

Előzmény: tandabanda (7091)
boldogember Creative Commons License 2012.09.05 0 0 7092

 

Szerintem először is a törvényi feltételeket kell biztosítani és utána végre hajtatni a törvényben foglaltakat. Legyen hová tenni a zöld hulladékot és ez után lehet büntetni a nem megfelelő magatartást. Ne gondolkodjunk már visszafelé!

 

Meglátásom szerint több ehhez hasonló probléma van a faluban (parlagfű, árokrendezés, önkormányzati területek, stb.). Már amikor kézhez kaptam a tűzgyújtásról szóló levelet borítékoltam, hogy ezzel még nagyobb problémát generáltak. Tipikus magyar ügyintézés.:

 

 

 

1,Két nappal előtte értesülhetsz a változásról ergo esélyed sincs felkészülni rá.

 

2, Nagy mennyiségű kerti hulladék gyűlik össze, amitől még nehezebb megválni.

 

 

 

'Örülhetünk', hogy ez egy igen száraz nyár volt, mert ha nem így lett volna, na, akkor lenne csak igazán füst.

 

 

 

Jelen állapotban véleményem szerint nem csak az a hibás, aki éget, hanem aki a rossz szabályozást megalkotta. Az az egyén nem tehető felelőssé, aki akkor tüzel, amikor nincs tűzgyújtási tilalom és a kijelölt napon teszi.

 

 

 

Előzmény: tandabanda (7091)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!