Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Krisztián083 Creative Commons License 6 órája 0 0 1467

Hello!

31 éves profi sportoló vagyok, karrierem végét járom. Szeretném megpróbálni az Ausztrál életet akár edzőként vagy bármilyen állásban. Letelepedés nem akadály, független vagyok. Mik lennének a kritériumok, első lépések?

goAUS Creative Commons License 5 napja 0 0 1466

Üdv. Én azt mondom ne vegetáljatok otthon, de ha Ausztrália a cél, nagyon meg kell fontolni. Négy emberrel csak a letelepedési vízum járható út szerintem, vagy ha van 10-12 millió ft kockáztatható tőke, akkor esetleg a diákot megpróbálni fél évre, bár a szakmátokkal én nagyon nagyon pici esélyt látok szponzorálásra, esetleg férjednek ha anyanyelvi szinten nyomja az angolt, de még úgy is rizikós. Diákvízumnál bele kell kalkulálni h csak heti 20 órában lehet melozni, ezt pedig csak olyan meloknál szeretik, amit a 20 éves gyerek megcsinál minimálbérért. Emellett iszonyat drágaság  van, egy most kiköltöző pár 1,5 millió volt az 5 hónapos tanfolyam biztosítással, 700 ezer a repjegy, 1,6 milliót kellett befizetni előre egy lakásért előre 3 hónapra, mert referencia nélkül ugye nem adnak ki, emellett nagyon magasak az árak, főleg magyar után. Eleve most a nagykövetség két emberre a sulidíjon felül 3,7 millió forintot kér a számlán, az négynél 7,4, plusz még a repjegyek, szóval benne lehet kijössz, nem találsz szponzort, 6 hónap után mehetsz haza, és volt egy 12 milliós nyaralás. Nagyon sokan esnek ebbe bele. ha letelepedésire van esély, megvan a 60 pont és az IELTS ok, de amúgy anglia vagy német jobbnak tűnik.

Előzmény: Béka72 (1465)
Béka72 Creative Commons License 6 napja 0 0 1465

Sziasztok!

42 éves családanya vagyok. Idegenforgalmi ügyintéző és nyiromasszőr végzettséggel. Vállalkozóként dolgozom.

A férjem 43 éves és építész műszaki ellenőr már 15 éve. Úgy néz ki áprilisig.

A lányom végzős gimnazista 20 éves 2 db középfokú nyelvizsgával. /angol-olasz/

Amennyiben augusztusban elindulnánk a megtakarításunkkal a zsebünkbe, mik az esélyeink?

Olyan, hogy vállalkozóként lehet-e, érdemes-e dolgozni?

Merjünk- e belevágni vagy vegetáljunk itthon.

Én személyszerint 15 éve álmodozom arról, hogy ott éljek.

Üdv: Hajni 

takiUZ Creative Commons License 2015.02.19 0 0 1464

Ok, köszi, így már világos. Elvileg meglesz a 60 pontom 6-os IELTS-el is és a mérnököknél, ha jól tudom 6-ost kérnek szakma honosításnál általában.

Előzmény: goAUS (1463)
goAUS Creative Commons License 2015.02.18 0 0 1463

A 6-osra nem jár pont, csak 7-es IELTS esetén. Ha valakinek IELTS nélkül is megvan a pontja lehet esélye 6-ossal is, ámdebár a legtöbb szakma esetén eleve 7-es IELTS a feltétele hogy elfogadják az adott szakmát. Pl hegesztőnek elég a 6-os magában, de egy irodai melóra 7-es kell általában. Más kérdés, azért se jönnek szakmunkások nagyon rendes állandó lakosi vízummal, mert 7-es ielts nélkül elég kacifántos összehozni 60 pontot, főleg hogy a diplomára sem jár a 10-15 pont, stb. Szóval a 7-es IELTS a tuti, bár vannak szakmák amelyekhez elég a 6-os, de a 60 pontnak meg kell lennie, meg az immi oldalán le kell csekkolni az adott szakma elismertetéséhez nem kell-e a 7-es.

Előzmény: takiUZ (1462)
takiUZ Creative Commons License 2015.02.18 0 0 1462

Szia! Itt mindig 7-es IELTS-t látok, de eddig mindenhol 6-ost láttam alapkövetelménynek. Most akkor 6 vagy 7? Szakmai alapú bevándorlásra gondolok.

Előzmény: goAUS (1461)
goAUS Creative Commons License 2015.01.30 0 0 1461

Szia! Ami alap a kérelmezőnek legyen meg legalább a 7-es IELTS vizsája, a szakmája legyen rajta a hiányszakmák listáján (SOL) ebben legyen min 3-5 év gyakorlata, plusz két gyerekkel minimum 5-6 millió forint, de ezen kivül ha regionális szponzori vízum pl kérnek kb még 10 milliós biztosítékot hogy megvan a fedezet első időkre. Emelltt a kor is számít, 25-32 között jár a legtöbb pont. Nagyvonalakban ennyi, amúgy elég bonyolult a redszer, amiket felsoroltam alapvetőek.

Előzmény: Naruk73 (1460)
Naruk73 Creative Commons License 2015.01.29 0 0 1460

Sziasztok!

Kérdésem következő lenne, nagyon fontolgatjuk a kiutazást és letelepedést Ausztráliába két kiskorú gyermekünkkel. Milyen feltételek szükségesek hozzá?

Választ köszönöm szépen.

pancsimánia Creative Commons License 2015.01.26 0 0 1459

Jobban megéri itthon váltani gondolod?

Előzmény: goAUS (1458)
goAUS Creative Commons License 2015.01.26 0 0 1458

Tudsz kártyával fizetni, és én itthon váltanék most. Jó utat.:)

Előzmény: pancsimánia (1457)
pancsimánia Creative Commons License 2015.01.26 0 0 1457

Sziasztok!

Hamarossan indulok Ausztráliába (Adelidebe és Brisbane lesz az uticél) üzleti útra (2hét) és nagy dillemmám, hogy mennyi valutát váltsak vagy eggyáltalán váltsak-e. OTP dombor nyomott master kártyám van.

Kérdés:

Kint tudok ezzel kártyával fizetni úgy, hogy forint van rajta?

Érdemes itthon váltani vagy inkább kint váltsak?

Segítstetek nem vagyok túl jártas az ilyen EU-n kívüli utazásban!

Mindenkit meghallgatok!

Köszi előre is!

üdv:

Szabolcs

Csillus44 Creative Commons License 2015.01.12 0 0 1456

A szakmai alapú bevándorlás korhatára 50 év. Sofőrként el lehet helyezkedni Ausztráliában (ha mondjuk diákvízumon van valaki, és így van munkavállalói engedélye), de munkavállalói szponzorvízumra és letelepedésre nem jogosító szakma sajnos. 

A SOL és CSOL listákon vannak a hiányszakmák. Itt van egy jó oldal, ahol leírják az egyes vízumok közti különbségeket, ez hasznos lehet mindenkinek, mert nem nagyon van olyan oldal, ahol ki lehetne a vízumokon igazodni.:/. 

http://cseaustralia.com.au/bevandorlas/vizumrendszerek

Én fodrász vagyok, de sajnos az én szakmám sincs a listán.:( 

Előzmény: goAUS (1455)
goAUS Creative Commons License 2014.12.20 0 0 1455

Nagyon jól mondod, briteknél könnyű melót kapni, bár ez nyelvtudás esetén érvényes a buszosoknál. De annyi sofőr állás van amúgy mint állat, legnagyobb hiányszakma kinn. Mindenre keresik az embert. 

Ezek az ügynökségek amit linkeltél nem átverősek, pénzért dolgoznak. 

Viszont kívánok Kellemes Ünnepeket mindenkinek.:) És köszönöm a jókívánságot.:)

Előzmény: MaciG08 (1453)
MaciG08 Creative Commons License 2014.12.20 0 0 1454

A lényeg pedig csak lemaradt amit kérdezni akartam.

Az ilyen Ausztrália munkavállalással kapcsolatos oldalak átverések lennének? mint pl. ez: http://www.justaustralia.hu/munkavallalas-ausztraliaban

MaciG08 Creative Commons License 2014.12.20 0 0 1453

Szia Cromwell63

Sajnos Ausztráliában napjainkban szinte esélytelen elhelyezkedni, ha nincs valami nagyon jó szakmád ami kint hiányszakma.  Sajnos a sofőrködés nem az. Én is autóbuszvezetőként szerettem volna kint munkát találni (itthon is ezt csinálom már évek óta), és elsősorban azért Ausztráliában, mert nagyon tetszik az ország, és nekem ez az elődrangú, nem pedig a fizetés.

Viszont ha jól beszélsz angolul akkor irány a Britt-szigetek, ott nagyon könnyű ebben a szakmában elhelyezkedni (én is ezt fogom rövidesen tenni, turistaként meg majd ellátogatok Ausztráliába :) ).

Cromwell63 Creative Commons License 2014.12.19 0 0 1452

Tisztelt goAUS! 

Köszönöm, megnéztem. Hát igen, már csak a koromból fakadóan is esélytelen vagyok. A nyelvtudásom sem tökéletes. 

A munka az egy más kérdés. Nekem ugyan két diplomám van, de ma ezekkel semmit sem tudok kezdeni. Van több kategóriára is jogosítványom, ezért gondoltam, hogy talán ezekkel külföldön szerencsét lehetne próbálni, mert itthon....

Hmm... volt idő, amikor nem volt ennyire nehéz bejutni a kontinensre. Amikor vitték az embert - rabláncon. :-))

Megváltozott azóta a világ! Az Ausztrálok nagyon okosak és nagyon bölcsek munkavállalás, bevándorlás terén is!

Még egyszer köszönöm a tájékoztatást! S ha már itt járunk, akkor kellemes karácsonyi ünnepeket és eredményekben gazdag új évet kívánok Önnek és Magyarjainknak is!

Tisztelettel:

"Cromwell" 

Előzmény: goAUS (1451)
goAUS Creative Commons License 2014.12.11 0 0 1451

Szia! A pontozásos lényege: http://www.bertok.com/szakmai-alapu-bevandorlas/pontok/

Ezen kivül csak nagyon ritka, kiváltságos esetben van esély bejutni dolgozni, de ahhoz ma már kb kivételes tudásnak kell lennie, remek angoltudással persze. (ez a 457-es vízum, de ez sajna Ön szakmájában teljesen esélytelen. Nem megbántani akartam, kb 2-3 szakma van a világban amivel van esély, de erre is keresni kell egy munkáltatót aki mindent áll, vakon).

Előzmény: Cromwell63 (1450)
Cromwell63 Creative Commons License 2014.12.10 0 0 1450

Tisztelt goAUS! 

Köszönöm a választ. Bár ez a pontozás dolog nem egészen tiszta számomra, de engem nem is "bevándorlási" szándék vezérel, hanem a munka és a kaland. :-)

Még egyszer köszönöm, tisztelettel: 

"Cromwell" 

Előzmény: goAUS (1449)
goAUS Creative Commons License 2014.12.09 0 0 1449

Szia! Ausztrália sajnos így esélytelen, semmiképp sem lenne elég pontod bevándorláshoz, munkáltatóira szintén semmi esély. Ha jól beszélsz angolul, angliát tudom javasolni, ott lehet esély.

Előzmény: Cromwell63 (1448)
Cromwell63 Creative Commons License 2014.12.08 0 0 1448

Sziasztok!

Csak az érdeklődés szintjén szeretnék kérdezni kint élő Magyarjainktól.

Sajnos nem vagyok egy mai gyerek, s ez talán a megjelenő nicknevemből is kitalálható. Azonban munka terén egyfajta kényszerpályára kerültem, s most életmód váltás kapcsán buszvezetői munkát keresek, de korom miatt nemigen vannak itthon sehol esélyeim. Tehát fogalmazzunk úgy, hogy gyakorlatom nincs, csak „rutinnal” rendelkezem e pályán. Viszont a gazdaságban használható más munkához nemigen értek.

Azt szeretném megkérdezni, hogy lenne-e kereslet buszvezetők iránt és ha igen, akkor milyen feltételekkel? Tudna nekem erről valaki kellő felvilágosítást adni?

Köszönöm. 

goAUS Creative Commons License 2014.10.29 0 0 1447

Gondolom letelepedési vízumfajtákról esik szó. Kinn a szakmaelismertetés úgy folyik, hogy csak szakmai tapasztalattal érvényes, tehát 1-2 éves tapasztalattal bármiféle szakma kinn nem szakma. Ha már van 3 év, akkor jár érte pont, ha öt év már plusz 5 pont pl. Így természetesen összevonni sem lehet, így mindenki akinek van 3-4 szakmája simán kimehetne, ennyire nem egyszerű. Nagyon fontos tehát, kinn attól hogy valakinek megvan a diplomája, 3 éves tapasztalat alatt még nem szakma. Diplomára jár a pont persze, de évek nélkül így nem elég.

Előzmény: HappyMammuth (1446)
HappyMammuth Creative Commons License 2014.10.29 0 0 1446

Sziasztok!

Mi a párommal már régóta tervezzük a kivándorlást ausztráliába.

Lassan eljön az idő (1-2 év), de még hátra van a diploma befejezése (a páromnak) és mindkettőnek az IELTS nyelvvizsga.

Én 35 éves informatikus vagyok (2 év villamosmérnöki és 7 év SW fejlesztői tapasztalattal), a párom 28 éves település és vidékfejesztő lesz nemsokára. Jelenleg mindkét szakma fenn van a hiányszakmás listáján.

Mindkettőnknek van másik szakmája is, viszont azokban nincs tapasztalatunk.

Azt szeretném kérdezni, hogy a pontok számításánál ezeket is fel lehet használni?

Konkrétan, ha van egy IT diplomám, ami 15-os ha elfogadják, és van egy technikusi képestésem, amit ha elfogadnak, akkor plusz 10 pontot ér?

Ezeket össze lehet adni?

Illetve milyen online tanfolyamok vannak (amihez nem kell kimenni ausztráliába személyesen), amiket elfogadnak ausztrál szakmaként?

Ilyenre gondolok, hogy kisállat gondozó... (pl: itt van jópár online tanfolyam: http://www.opencolleges.edu.au/courses)

Köszi a válaszokat!

Mammuth

Szabina1991 Creative Commons License 2014.08.31 0 0 1445

Köszönöm a választ!
Átgondolom még ezt a dolgot.

Előzmény: goAUS (1444)
goAUS Creative Commons License 2014.08.30 0 0 1444

Szia! A legjobb az lenne mesterszakot kinn végzed, de ezt Neked kell persze állni, és nem olcsó, bár dolgozhatsz mellette! Ha nem ott végzel, akkor kell jópár év szakmai tapasztalat, és egyebek, hogy majd eséllyel indulj letelepedési vízumért. Mérnököknek sem egyszerű már itt, nagyon erős a harc minden fronton, tömegével képzik itt magukat minden értelmiségi szakmában a világ minden tájáról összesereglett fiatalok. 

Előzmény: Szabina1991 (1443)
Szabina1991 Creative Commons License 2014.08.29 0 0 1443

Sziasztok!

Olvasgattam a fórumot, még komolyabban nem ástam bele magam a témába, tehát bocsánat, ha olyat kérdezek, ami néhány oldallal korábban már szerepelt (akkor elég ennyit írni, és visszakeresem :) )

Tehát én építőmérnöknek tanulok, jövőre végzek, és szeretnék utána külföldön dolgozni, tanulni. USA az elsődleges cél, de Ausztrália is nagyon vonz, és én azt hittem, oda könnyebb kijutni, de talán tévedtem.

USA-ról már mindent tudok, jártam is ott. Ausztráliáról olyan kérdésem lenne, hogy érdemes-e kint végezni mesterszakot? Egyáltalán ott van ilyesmi? Ha valaki tudna nekem erről egy összefogó, tájékoztató oldalt linkelni, azt megköszönném.

Vagy érdemesebb-e még itthon (vagy máshol Európában) elvégezni, és csak utána nekivágni esetleg Ausztráliának?
És az járható út-e, hogy keresek egy céget, aki szponzorál engem (nemtudom, hogy sikerülne-e, de van néhány ausztrál ismerősöm, ők talán tudnak ebben segíteni, és ráadásul ők is meséltek arról, hogy ott milyen jó, ezért is kaptam kedvet) és ő fizeti a felmerülő költségeket? Mert én sajnos 5 milliót képtelen lennék összeszedni egyhamar..

Ill. ez a szakma egyáltalán mennyire hiányszakma kint, és a magyar diplomát elfogadják-e, esetleg kell-e honosíttatni? És ha igen, hogyan?

Minden segítő választ nagyon köszönök!

LordBakunyin Creative Commons License 2014.08.26 0 0 1442

Szervusztok! Par ev utan ismet elkezdett foglalkoztatni az ausztral munkavallalas gondolata, erdekelne, hogy szerintetek mik az eselyeim. Szoval.. 40 eves vagyok, kozgazdasz diplomam van, de kezdetektol szoftverfejlesztokent dolgozom. Regebben c, mostanaban foleg .net. Van par neves referenciam (nokia-siemens, morgan stanley) illetve kulfoldi tapasztalatom is (3 ev finnorszag, 1 ev ausztria) az angol termeszetesen fluent. 

A szakmai hatterem alapjan szerintem jo eselyeim lennenek, viszont nem tudom, a korom es az alap vegzettsegem nem jelent-e hatranyt a vizumnal..

Szoval, ha tudtok errol vmit, megkoszonnem. Elsosorban nem a penz miatt mennek ki, itthon is jol megvagyok, inkabb a vilaglatas motival.

Order of Hermes Creative Commons License 2014.07.28 0 0 1441

Roviden es tomoren: Nincs

Előzmény: robi1975 (1440)
robi1975 Creative Commons License 2014.07.28 0 0 1440

Sziasztok!

Vízvezeték szerelő a szakmám és szeretnék kint dolgozni,viszont a nyelvtudással problémám van.Tudomásom van róla hogy magyar munkás kint mondjuk más országban úgy helyezkedett el hogy magyarok közt dolgozik és "beletanult a kinti közegbe". Van e mód rá így kezdjek dolgozni Ausztráliában ?

cybermici Creative Commons License 2014.07.25 0 0 1439

Sziasztok!

Kíváncsi lennék, milyen esélyeim lennének odakint.

31 éves vagyok, végzettségem agrármérnök, ezen a téren van több tapasztalatom (5év), de jelenleg a gépészmérnöki végzettségemben dolgozok (~1 év tapasztalat). Angolból van középfokúm, de az saját megítélésem szerint is fejlesztésre szorul.

Olvasgattam a pontrendszerről, tudom hogy mikre adhatnak plusz pontot, valójában csak arra lennék kíváncsi, mennyire lehet érdemes belevágni, illetve melyik végzettségre kihegyezve.

Zolee Kovacs Creative Commons License 2014.07.09 0 0 1438

Bocs a késői válaszért,de folyamatosan dolgoztam a platformon.Karbantartó,festő,szigetelő -i munkát csináltam Offshore-on!  IELTS- nincs sajnos!

Előzmény: goAuss (1376)