Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Szabina1991 14 órája Creative Commons License 1445

Köszönöm a választ!
Átgondolom még ezt a dolgot.

Előzmény: goAUS (1444)
goAUS 1 napja Creative Commons License 1444

Szia! A legjobb az lenne mesterszakot kinn végzed, de ezt Neked kell persze állni, és nem olcsó, bár dolgozhatsz mellette! Ha nem ott végzel, akkor kell jópár év szakmai tapasztalat, és egyebek, hogy majd eséllyel indulj letelepedési vízumért. Mérnököknek sem egyszerű már itt, nagyon erős a harc minden fronton, tömegével képzik itt magukat minden értelmiségi szakmában a világ minden tájáról összesereglett fiatalok. 

Előzmény: Szabina1991 (1443)
Szabina1991 2 napja Creative Commons License 1443

Sziasztok!

Olvasgattam a fórumot, még komolyabban nem ástam bele magam a témába, tehát bocsánat, ha olyat kérdezek, ami néhány oldallal korábban már szerepelt (akkor elég ennyit írni, és visszakeresem :) )

Tehát én építőmérnöknek tanulok, jövőre végzek, és szeretnék utána külföldön dolgozni, tanulni. USA az elsődleges cél, de Ausztrália is nagyon vonz, és én azt hittem, oda könnyebb kijutni, de talán tévedtem.

USA-ról már mindent tudok, jártam is ott. Ausztráliáról olyan kérdésem lenne, hogy érdemes-e kint végezni mesterszakot? Egyáltalán ott van ilyesmi? Ha valaki tudna nekem erről egy összefogó, tájékoztató oldalt linkelni, azt megköszönném.

Vagy érdemesebb-e még itthon (vagy máshol Európában) elvégezni, és csak utána nekivágni esetleg Ausztráliának?
És az járható út-e, hogy keresek egy céget, aki szponzorál engem (nemtudom, hogy sikerülne-e, de van néhány ausztrál ismerősöm, ők talán tudnak ebben segíteni, és ráadásul ők is meséltek arról, hogy ott milyen jó, ezért is kaptam kedvet) és ő fizeti a felmerülő költségeket? Mert én sajnos 5 milliót képtelen lennék összeszedni egyhamar..

Ill. ez a szakma egyáltalán mennyire hiányszakma kint, és a magyar diplomát elfogadják-e, esetleg kell-e honosíttatni? És ha igen, hogyan?

Minden segítő választ nagyon köszönök!

LordBakunyin 5 napja Creative Commons License 1442

Szervusztok! Par ev utan ismet elkezdett foglalkoztatni az ausztral munkavallalas gondolata, erdekelne, hogy szerintetek mik az eselyeim. Szoval.. 40 eves vagyok, kozgazdasz diplomam van, de kezdetektol szoftverfejlesztokent dolgozom. Regebben c, mostanaban foleg .net. Van par neves referenciam (nokia-siemens, morgan stanley) illetve kulfoldi tapasztalatom is (3 ev finnorszag, 1 ev ausztria) az angol termeszetesen fluent. 

A szakmai hatterem alapjan szerintem jo eselyeim lennenek, viszont nem tudom, a korom es az alap vegzettsegem nem jelent-e hatranyt a vizumnal..

Szoval, ha tudtok errol vmit, megkoszonnem. Elsosorban nem a penz miatt mennek ki, itthon is jol megvagyok, inkabb a vilaglatas motival.

Order of Hermes júl. 28. Creative Commons License 1441

Roviden es tomoren: Nincs

Előzmény: robi1975 (1440)
robi1975 júl. 28. Creative Commons License 1440

Sziasztok!

Vízvezeték szerelő a szakmám és szeretnék kint dolgozni,viszont a nyelvtudással problémám van.Tudomásom van róla hogy magyar munkás kint mondjuk más országban úgy helyezkedett el hogy magyarok közt dolgozik és "beletanult a kinti közegbe". Van e mód rá így kezdjek dolgozni Ausztráliában ?

cybermici júl. 25. Creative Commons License 1439

Sziasztok!

Kíváncsi lennék, milyen esélyeim lennének odakint.

31 éves vagyok, végzettségem agrármérnök, ezen a téren van több tapasztalatom (5év), de jelenleg a gépészmérnöki végzettségemben dolgozok (~1 év tapasztalat). Angolból van középfokúm, de az saját megítélésem szerint is fejlesztésre szorul.

Olvasgattam a pontrendszerről, tudom hogy mikre adhatnak plusz pontot, valójában csak arra lennék kíváncsi, mennyire lehet érdemes belevágni, illetve melyik végzettségre kihegyezve.

Zolee Kovacs júl. 9. Creative Commons License 1438

Bocs a késői válaszért,de folyamatosan dolgoztam a platformon.Karbantartó,festő,szigetelő -i munkát csináltam Offshore-on!  IELTS- nincs sajnos!

Előzmény: goAuss (1376)
goAUS jún. 17. Creative Commons License 1437

Őszintén megmondom, férjednál 0 az esély, Nálad is nagyon pici, állami szponzorra, de ahogy írtam, 10 milla feletti cash, 7-es IELTS az alap. Nincs ilyen h felsőfokú, senkit sem érdekel kinn a Rigó utca, ott az IELTS létezik, meg 2 amerikai vizsga, de azok talán még durvábbak. Én másik országot keresnék a helyetekben, nincs hiányszakmátok az a baj.:(

Előzmény: Kingli (1433)
Order of Hermes jún. 17. Creative Commons License 1436

Detto. Ahova te menni akarsz, az egy topic-kal odebb van, meg a fold masik oldalan.

Előzmény: G.Viki56 (1434)
Order of Hermes jún. 17. Creative Commons License 1435

Ha ki akartok vandorolni legalabb arra vegyetek a faradtsagot, hogy elolvassatok a forumot.... Mar sokszor le lett irva, hogy magas szintu angoltudas nelkul nincs.

Előzmény: Kingli (1433)
G.Viki56 jún. 17. Creative Commons License 1434

Jó Napot!

Götzisben élő magyar lány vagyok. Érdeklődni szeretnék munkával kapcsolatban. Szakmám:babysitter, bölcsődevezető, kisgyermeknevelő. Bármilyen munkát elvállalok, mint például: takarítás, idős gondozás, konyhai kisegítő, gyári munkában csomagolás. Előre is köszönöm a választ! Kellemes hetet!

Üdvözlettel:G.Viki

Kingli jún. 17. Creative Commons License 1433

Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, hogy milyen lehetőségeink vannak munka téren. Férjem nagybátyja kint él Ausztráliában. Nagyon gondolkodunk, hogy nekünk is ki kellene költöznünk. Ha ez ennyire egyszerű lenne...

Nekem egészségbiztosítási főiskolám van és 8éve HR-esként dolgozom, a férjem ugyan annál a cégnél dolgozik raktárosként, mint én, 4. éve. Neki technikusi végzettsége van földmérő szakon és vendéglátózott 6-7 évet.

Nekem folyamatban van az angol középfokú, majd felsőfokú nyelvvizsga megszerzése, ő nem beszél idegen nyelvet.

Kilátástalannak tűnik az itthoni helyzet...
Van vmi jó híred a számunkra :)?

Köszi

goAUS jún. 16. Creative Commons License 1432

Na egy kis érdekesség: az állami szponzori vízumhoz 45 (pl. dél ausztrália) - 60 ezer dollárt fel kell mutatni, külonben nem adnak vízumot. Van ahol - ez államfüggő - az egészet cash-ben, van ahol elég ingatlan is... A vízumdíj 2 millió felett van, fordítással, ügynöki díjjal együtt... Durvul.

A6C4 jún. 16. Creative Commons License 1431

Köszi a választ!

Egyenlőre csak infókat gyűjtök, Kanadáról mondjuk többet tudok.

Kanadai cégek mondjuk hirdetnek is angol újságokban, és sok magyar dolgozik kint ebben a szakmában.

Előzmény: goAUS (1428)
zsador.zsadorovics jún. 16. Creative Commons License 1430

Köszi a választ!

Sajnos a writingra 6,5-et kaptam (szerintem a macskakaparásom miatt), nem nagyon mentem utána, hogy miért, de nem okozna gondot feljebb tornázni, a többire 7,5 és 8,5 pontokat kaptam úgy, hogy egy percet nem tudtam rá készülni rendesen.

Köszönöm az infót, utánajárok!

Előzmény: goAUS (1425)
lsas jún. 16. Creative Commons License 1429

Köszi a válaszod!

5 millió nagyon sok, kellene pár évet gyűjteni rá és akkor ott van az az eshetőség, hogy leveszik a szakmámat a SOL listáról, szóval letettem erről a lehetőségről. :(

Előzmény: goAUS (1423)
goAUS jún. 15. Creative Commons License 1428

Helyesbítenék, 457-es, vagyis szponzori vízummal lehetne esély, 5-ös IELTS kell hozzá, meg szerezned egy céged aki intéz mindent, és vállalja két évig foglalkoztat.

Előzmény: A6C4 (1426)
goAUS jún. 15. Creative Commons License 1427

Sajnos a Te szakmád nincs rajta a SOL listán.:( Így nem tudsz vízumot kapni munkavégzéshez semmiképp. Kanadát annyira nem vágom, de ha ott rajta van, ezekbe az országokba akkor majdhogynem felsőfokú angol (ielts 6-7) kell.

Előzmény: A6C4 (1426)
A6C4 jún. 15. Creative Commons License 1426

Üdv!

Érdeklődnék tudna e valaki hasznos információkkal ellátni.

4 Éve kamionozom Európában, és ki szeretném próbálni magam más kontinenseken is. 

Az egyik célország Kanada, a másik Ausztrália. Állítólag mindkét helyen óriási sofőr hiány van, és könnyen lehet állást is találni ebben a szakmában.

Az angollal alapszinten elvagyok, megtudom magam értetni Angliában.

Van valakinek valami tapasztalata ezen a téren? Hol lehet érdeklődni?

Előre is köszönöm!

goAUS jún. 14. Creative Commons License 1425

A legjobb korban vagy. Végzettség jó. Lényeges hogy hány éves szakmai tapasztalatod van, de gyanítom 3 felett, az is jó. IELTS-nél átlag nem számít, a leggyengébb jegy igen, annak 7-esnek kell lennie. Én a helyedben - ha az megvan -rácsörögnék Bertók Zolira (bertok.com-on fenn van hogy mikor lehet, stb, Szkájpos), és ő megmondja a tutit. Ha vállal oké, ha nem nem, de szerintem nálad van esély.

Előzmény: zsador.zsadorovics (1424)
zsador.zsadorovics jún. 13. Creative Commons License 1424

Sziasztok!

Engem régóta érdekel Ausztrália, több ismerőstől hallottam ahogyan ódákat zengtek.

29 éves vagyok, villamosmérnök. Az erőművi és az olajipari területen dolgozom jelenleg az iparban egyik legnagyobb multinál.

Idén csináltam egy IELTS-et, 7,5-es átlaggal, ausztrál szponzorált vízumot szereztem vele, egy évre.

Úgy volt, hogy megyek ki egy projektre, de szerintem nem lesz belőle semmi.

Viszont Magyarországon szerintem mára több mint aggasztó a helyzet, vége, felesleges tovább várni.

Ilyen idősen, ilyen háttérrel mennyi esélyem van?

Hol kezdjem?

Itthonról próbáljak melót vadászni, vagy fogjam magam, menjek ki és ott házaljak?

Hogyan tudnám a diplomámat "akkreditáltatni"?

Elkezdtem két éve a SkillSelect kitöltését, de abbahagytam, már nem emlékszem miért.

Most viszont kb. az hiányzik, hogy az Engineers Australia kvalifikáljon. Viszont gyanítom, hogy ez nem egy hét.

Van Budapesten vagy Ausztráliában cég aki elejétől a végéig végigcsinálná nekem ezt a folyamatot?

A választ előre is köszönöm!

Előzmény: goAUS (1423)
goAUS jún. 11. Creative Commons License 1423

Nem pontról pontra, de néhány fontos dolog:

- szakmunkásoknak van hely, asztalosként is el lehet helyezkedni. Éves bérül átlag 50-60 ezer bruttó, első munkahelyként azonnal el kell fogadni 40 ezer felett is. 

- első hely nagyon nem egyszerű, mert ausztrál cégek ausztrál referencia nélkül nem nagyon vesznek fel senkit.

- ebből adódóan fél évet minimum érdemes rászámolni. Addig lakás, kaja, egyebek minimum 2 millió forint. nagyon mennek fel az árak, szóval lehet ezért is megszólna több ember... 

- szakmunkásoknak ugyanúgy kell ielts, minimum 6-os mindenből, azzal már kaphatsz vízumot, és minimum 3 éves igazolt szakmai gyakorlat kell. olyan szinten, h nav, munkahely ellenőrzés is benne van..

- ielts vizsga nélkül egyébként tervezni sem érdemes semmit.

- egy rövid általános költségvetés aki a kiutazáson gondolkozik, egy főre számolok:

- vízumdíj (a bev hivatal és az ügynök díja): 1,5 millió forint

- ielts: egy vizsga díja 50 ezer forint. plusz órák, illetve van aki jó angollal is 5-6 alkalommal megy. szopatnak rendesen, mivel elég egyet alá adni.

- repjegy: 300 ezer forint

- első fél év kintlét: 2 millió forint

- plusz vannak elismertetési, orvosi, egyéb költségek is. tehát letelepedési vízumnak 5 millió forint készpénz alatt nem érdemes belefogni. Ezt nem árt tudni, mert egyre többen futnak bele, és jönnek haza egy fillér nélkül, nem lehet kellemes.:(

Ápolónőknek 8-as ielts kell, az brutális. Amúgy nekik van állás, lehet nekik vízumot szerezni. De a nyelv miatt nagyon nagyon ritka MO-ról kijusson valaki, elmúlt 5 évben 2 emberről tudok, de ők angol nyelvterületen nőttek fel... Szóval nem egyszerű.

Előzmény: lsas (1422)
lsas jún. 8. Creative Commons License 1422

Sziasztok!

23 éves srác vagyok és már több hete bújom a témát. Angolt tanulok/tanultam és nagyon szeretem. 
Az igazság az, hogy nagyon elszánt vagyok és mindenre képes, hogy sikerüljön letelepednem.
Azonban több kétségem is van.

1. Mekkora igény van odakint a szakmunkásokra, pontosabban a bútorasztalosokra (joiner)? Fent van a SOL listán.
2. Mennyire gyorsan lehet elhelyezkedni, mi volt eddig a leghosszabb időtartam amíg valaki a kiutazás után kapott munkát hasonló szakmában?
3. Illetve ha hiányszakmát jelölök meg, akkor minden esetben abban a szakmában kell dolgoznom 2 évig?
4. Még akkor is, hogyha nem tudok a szakmában elhelyezkedni?
5. Melyik városba tanácsos menni ha ilyen munkakörben szeretnék elhelyezkedni?
 Ami aggasztó, hogy 2 évig nem jár munkanélküli segély, szóval ha nem találok a szakmámban semmit, akkor akár sikertelen is lehet a kiutazásom?

7. Az aggodalmam jogos, vagy sem? Az itthoni helyzetekből indulok ki, hogy minimálbérért kell megpusztulni ami nem igazán tetszik ráadásul nem is a szakmámban.

8. Ott mennyi a szakmunkás minimálbér?

9. Ott mennyit keres egy hasonló szakmunkás mint én átlagban, mint bevándorló?
   16,7 AUD-t láttam óránként meghatározva huszon valahány év felettieknek, de speciálisan ilyet nem találtam, hogy szakmunkásbér, vagy hogy hiányszakmára mennyit fizetnek.
10. Szakmai tapasztalat mennyire fontos? Hány évvel mögöttem vesznek fel szívesen bevándorlókat, illetve van a kritérium? 
Végül utolsó kérdés.
11. Melyik városban van a legtöbb magyar? :)

Hirtelen ennyi, köszönöm előre is a válaszokat!

Üdv,

Simon

Order of Hermes jún. 8. Creative Commons License 1421

Hat ha ezeket az infokat nem tudjatok kiturni a netrol (tobbek kozott errol a topicrol is) akkor inkabb bele se vagjatok...

Előzmény: Edit Horváthhh (1419)
Edit Horváthhh jún. 8. Creative Commons License 1420
Sziasztok! Segítsetek! Ingyenes hirdetési oldalak linkjeit keresem Ausztráliában!
Edit Horváthhh jún. 8. Creative Commons License 1419
Sziasztok! A páromnak diplomás ápolói végzettsége van! Az angolja elég erős, de még nincs ielts vizsgája! Hogyan miként tudnánk kijutni és dolgozni? Hogyan tudnánk "szponzorált vizumot" szerezni?
goAUS máj. 31. Creative Commons License 1418

A szülőset teljesen eltörlik most. Házastárs mehet - ha bizonyítani lehet közös címmel, stb elég élettárs is. 

mansa máj. 30. Creative Commons License 1417

Köszönöm az információt! 

Még annyit kérdeznék hogy más család tag is mehet Pl szülők, vagy csak a házastárs? 

Előzmény: goAuss (1415)
goAuss máj. 28. Creative Commons License 1416

Szia. Rövid leszek, sorry: nincs. Hiányszakmákban is min 3 éves igazolt, és szigorúan ellenőrzött gyakorlat kell magas angollal, akkor van esély. Ezek nélkül nincs. max tanulni mehetsz ki, arról írtam korábban.

Előzmény: Bliisss (1414)