Keresés

Részletes keresés

Gp80 Creative Commons License 3 napja 0 0 1569

Koszonom szepen..Azt tudom, hogy szigoru az elbiralas. Vannak kint barataim, akik tanulo vizummal mentek ki anno.  Ok mondtak, hogy szerencsesebb helyzetben vagyok, mert talan ez a fajta partner vizum a legegyszerubb.  Biztam benne, hogy nem kell bejegyezni az elettarsi viszonyt, plane ha tenyleg egy part alkotunk.. Mert a paromek se voltak bejegyezve,mikor ok igenyeltek... Bar ez nem tavaly volt...  Ha esetleg van meg valami otleted vagy tanacsod azt johet nyugodtan..  Koszi megegyszer.

Előzmény: goAUS (1565)
Gp80 Creative Commons License 4 napja 0 0 1568

Az utazàsokròl mentettük mindent.. Repjegy stb... De az angol

szàmla kivàlò ötlet, nagyon szèpen köszönöm.. Jöhet mèg hasonlò ötlet.. Köszönöm...

Előzmény: nyman (1566)
Termelékeny burgerforgató Creative Commons License 4 napja 0 0 1567

Érdekes, nekem azt írták Ausztráliai magyarok hogy nagyon befogadó ország és nem olyan kirekesztőek az emberek mint pl Németországban, Angliában..

Meg azt is írták hogy ott a legjobb az életszínvonal és középosztálybeli a minimálbéres is.

Előzmény: goAUS (1565)
nyman Creative Commons License 4 napja 0 1 1566

A legegyszerubb - szerintem - egy kozos bankszamla. Mar most Angliaban. Ennek a koltsege minimalis, de az is lehet, hogy nulla. (most nem vagyok otthon az angol bankszamlak kondicioiban)

Errol pedig napi koltesek - lakber, kozuzemi szamlak, kaja, utazas stb.

Europan belul nem pecsetelnek az utlevelben, de adott esetben erdemes eltenni, lementeni a kozos utazasok bizonyitekat.

(persze nem tudom, hogy a hazassag az mennyire tenyezo, mert ott nincs mellebeszeles. Persze mas hatranya is lehet)

Előzmény: Gp80 (1564)
goAUS Creative Commons License 4 napja 0 1 1565

Állandó lakosi vízumot arra, hogy együtt vagytok mint barát-barátnő nem adnak, kb 10 millióan mennének be így évente, ennél sokkal szigorúbb a rendszer. Legalább élettársi igazolás kell (közjegyző csinál ilyet), és utána egy évre be lehet adni, mi is így csináltuk, de rendkívül szigorú, megnézik útlevélben ki hová utazott az eltelt időszakban, ha huzamosabb ideig nem együtt utazott a pár, az eleve kiesik, és még szigorúbbak, stb. És még az élettársin is vol akit elhuztak, a házasság a legjobb, és utána egy évre már érdemes beadni. Gyűjteni minden közös fotót, jegyeket, stb. Vége annak az időszaknak, hogy tárt karokkal várják az ujakat, a morál kb olyan mint angliában, nagyon elegük van a bevándorlókból.

Előzmény: Gp80 (1564)
Gp80 Creative Commons License 2016.07.21 0 0 1564

Sziasztok

Segitsegre es informaciora lenne szuksegem, vizummal kapcsolatosan. Mert, sajnos tul sok az informacio az interneten es szamomra nem egyertelmu.    

Angliaban elek es dolgozok tobb mint 6 eve. Szerencsemre 3 honapja  ismerkedtem meg a parommal, aki ausztral es angol allampolgar. O ausztraliaba lakik csak par honapot van most angliaba. Jovore januarba kikoltozok hozza es szeretnenk  megigenyelni a partnert vizumot.  Viszont ennek a feltetele, hogy min 12 honap hazastarsi viszonyba kell legyunk..(amit persze bizonyitani is kellesz) Ez nem is lenne akkora problema, mert tenylegesen egyutt lakunk,es fogunk kint is.   Ha  kimegyek januarba, akkor a tobbi papirt is intezzuk..bankszamla, lakcim stb...   A kerdesem igazabol az, hogy ha kivaltom az e-vistor  ami 1 evig ervenyes, de 3 honapos folyamatos  tartozkodast engedelyez. Akkor eleg csak kilepnem az orszagbol, 2 hetre vagy esetleg 1 honapra majd  ugyanezzel a vizummal beutazhatok megint 3 honapra??   Sajnos, ha csak 3 honapig ervenyes, akkor meg nem leszunk megfeleloek a partnervizum igenylesere. Mert ahoz nehany honappal tobb kellesz.  

Elore is koszonom a segitseget..

goAUS Creative Commons License 2016.06.18 0 0 1563

Gondolom azt tudod, hogy ielts nyelvvizsga kell. Mondjuk sajnos majdnem mindegy, mert végzettséged sem megfelelő, illetve ha megfelelne is, min 3 éves szakmai gyakorlattal fogadnak el egy szakmát kinn. Magyarán Ausztrália neked sajnos nem fog menni, maximum kimész tanulni, évente olyan 5-6 millió forint.

Előzmény: fulop.blanka (1562)
fulop.blanka Creative Commons License 2016.06.12 0 0 1562

Üdvözletem!

Jómagam szeretnék minél hamarabb kiutazni és előre láthatólag 1 évet kint tölteni. Amennyiben esetleg tudna segíteni, akár információkkal akár munkalehetőséggel úgy várom  a mielőbbi választ. Rengeteg fórumot átböngésztem, de sajnos nem minden egyértelmű számomra. 
Egy kicsit magamról: 21 éves budapesti lány vagyok. Angolul és németül is beszélek, bár csak német üzleti nyelvvizsgával rendelkezem, jelentkezem a angol nyelvvizsga alkalomra amelyre reményeim szerint augusztus végén, szeptember elején kerül majd sor. Felsőfokú közgazdász asszisztens szállítmányozás logisztika szakirányú végzettséggel rendelkezem, de releváns szakmai tapasztalatom egyenlőre nincs, a 15 hetes szakmai gyakorlaton kívül illetve diákként dolgoztam a Tesconál mint kasszás, árufeltöltő. Kiutazásomig itthon keresek állás lehetőséget. Munkámat igyekszem a lehető legpontosabban, precízebben végrehajtani. Amennyiben nem vagyok biztos valamiben, nem félek segítséget kérni. Bármilyen munka szóba jöhet amiből kint meg lehet élni, és nem hátrány ha kicsit félre is tudok tenni.  
Ha valaki esetleg tudna nekem valami jó tanácsot vagy esetleg segítséget nyújtani kérem írjon a fulop.blanka@yahoo.com e-mail címre. Köszönöm!

simonovits Creative Commons License 2016.05.05 0 0 1561

ANGOL ÉS MAGYAR NYELVŰ ÁLLÁSINTERJÚ FELKÉSZÍTÉS

Hatékony angol nyelvű állásinterjú felkészítés üzletembertől Csillaghegyen ill. egész Budapesten, személyesen és online bevált, hatékony módszerrel. Húszéves nemzetközi vezetői, HR management, cég-pszichológiai és angol nyelvű főiskolai oktatási gyakorlattal személyre és bármely szintű pozícióra szabott felkészítés, szituációs gyakorlatok, szakmai nyelvezet, társalgás, kifejezések, beszédkészség. Komplett, ingyenes, személyre szabott álláskereső csomag. Kereskedelmi, gazdasági, üzleti, marketing, idegenforgalmi, HR interjúk és szaknyelv. Tel.: +36-30-9-777-107. E-mail: travelsystem@t-online.hu Skype: managerconsulting Felkészítési módszer, részletek, árak és elérhetőség: http://allasinterjuk.weebly.com

lacek7 Creative Commons License 2015.09.24 0 0 1560

Ez az e-mail címem,ha esetleg kell.      kela78@freemail.hu

Előzmény: lacek7 (1559)
lacek7 Creative Commons License 2015.09.24 0 0 1559

Szia! Laci vagyok. Nem tudom,hogy mennyire tudsz,vagy tudnál segíteni nekem abban,hogy szeretnék kijutni Ausztráliába dolgozni,de először is csak annyiban,hogy milyen lehetőség van erre,vagy inkább,hogy mennyi az esély rá.A nyelvet azt nem nagyon tudom,de most ráfekszek,és legalább valami minimális tudást szerzek az angolból,de viszont most már eléggé eltökélt vagyok,dolgozni szeretek,talpra esett vagyok,nagyon sok mindenhez értek is,elsősorban építőipari munkákhoz.Viszont itthon nem nagyon hagynak még dolgozni sem.Állandó bizonytalanság,minden megszűnik,nem fizetnek ki,egyszóval elegem van.Tehát ha valamit tudnál segíteni,akármit is,megköszönném!

Bujdihu Creative Commons License 2015.07.27 0 0 1558

E-mail címem: bujdihu@yahoo.com

Bujdihu Creative Commons License 2015.07.27 0 0 1557

Csaba BujdosóTegnap, 17:18S.O.S. S.O.S. Sziasztok! Pomázi két kisgyerekes család vagyunk. Kertek gondozásával foglalkozunk a feleségemmel Buda szerte. Sajnos hiába dolgozunk látástól vakulásig, nem tudunk 1-ről a 2-re jutni, pedig rengeteg a munkánk. Albérletben lakunk és idén már úgy nézett ki, hogy valamelyik kis faluban tudnánk venni egy pici házikót, de a bank már kétszer elutasította a hitelkérelmünket. 2hete körül a feleségem azzal állt elém, hogy valósítsuk meg az álmomat: "menjünk ki Ausztráliába". Nem kellett kétszer mondania. Utánna jártunk mindennek, hogyan tudnánk kijutni, de az a baj, hogy csak annyi pénzünk van ami a kijutás faltételeinek a költségét fedezné, viszont alakhatásra már nem maradna semmi. Itt szeretné egy kétségbeesett család a segítségeteket kerni, hogy, ha valaki tud olyat aki befogabna minket néhány hónapra a házába házkörüli munkák elvégzéséért cserébe azért örökké hálásak lennénk. Én beszélem az angolt, a feleségem ott kezdené tenulni iskolában.Kérlek segítsen aki tud! Előre is köszönjük

Order of Hermes Creative Commons License 2015.07.19 0 0 1556

Hát azért ez nem teljesen igaz, 40.000 euro bruttót ugyan lehet keresni Magyarországon informatikusként, de ez kb csak Budapesten elérhető, és ott is csak a top cégeknél.

Ausztriában meg a 40.000 az eléggé az alja, azok az állások amikért Bp-n 40k-t adnak, itt már olyan 60-80 körül lehetnek.

Budapesten meg az van, hogy a hülye airbnb mánia meg a sok külföldi diák miatt, a tisztességes albérletek már jócskán felmásztak százezer fölé, úgyhogy itt is kezd egyre erősebben szűkülni az olló Bécshez képest.

Előzmény: Séf fiú (1552)
Order of Hermes Creative Commons License 2015.07.19 0 0 1555

Feltehetőleg a cég ahol dolgozom, nem nagyon örülne, ha ezt mások orrára kötném, úgyhogy nem is teszem.

Előzmény: Séf fiú (1549)
goAUS Creative Commons License 2015.07.19 0 0 1554

Ezt hívják munkáltatói szponzorálásnak. Meg kell felelni itt is a követelményeknek, ami nagy különbség, ha cég hív be, ő fizet mindent, 2-3 milla spórolás alsó hangon. Ma már sokkal ritkább ez, mint 10 éve mondjuk, de van rá példa. Persze ehhez már nagyon jónak kell lenni az adott szakmában, ezek nyakkendős, értelmiségi állások.

Előzmény: Order of Hermes (1546)
Séf fiú Creative Commons License 2015.07.19 0 0 1553
Séf fiú Creative Commons License 2015.07.19 0 0 1552

http://www.payscale.com/research/HU/Job=Senior_Software_Engineer/Salary

he average salary for a Senior Software Engineer is $41,520 per year.

Majdnem eléri az ausztriai átlagot! Nem éri meg idejönni informatikusnak. Azért nézzük már meg a bécsi meg a budapesti költségeket pl. Komolyan mondom Budapesten szerintem jobban él egy jó programozó mint Bécsben.

Séf fiú Creative Commons License 2015.07.19 0 0 1551

http://www.payscale.com/research/AT/Job=Senior_Software_Engineer/Salary/f7eda556/Vienna

Senior Software Engineer Salary in Vienna (Austria)

bruttó 2800.... ez egyedülállónak nettó 1800.... vicc... Ausztráliában a mekisfiú keres ennyit.

Séf fiú Creative Commons License 2015.07.19 0 0 1550

http://www.payscale.com/research/CH/Job=Senior_Software_Engineer/Salary

elég durva fizetések tényleg...

http://www.payscale.com/research/AT/Job=Senior_Software_Engineer/Salary

Ugyanez Ausztriában!

Svéjcban bruttó 9 ezer frankos a medián bér havonta egy senior szoftverfejlesztőnek, Ausztriában meg bruttó 3200 euró.... VICC. Svájcban sokkal jobban élnek a képzettebbek.

Séf fiú Creative Commons License 2015.07.19 0 0 1549

Mennyit keresel most Svájcban és mennyit csapkodsz félre belőle?

Order of Hermes Creative Commons License 2015.07.19 0 0 1548

Pusztán csak érdekel. De egyébként messze nem fizetnek úgy mint Svájcban.

Előzmény: Séf fiú (1547)
Séf fiú Creative Commons License 2015.07.19 0 0 1547

Na mivan Order, váltasz Ausztráliára? Ott még jobban fizetnek mint Svájcban?

Order of Hermes Creative Commons License 2015.07.19 0 0 1546

És mi a helyzet a közvetlen pályázatokkal? Tehát ha valami ausztrál cég megnyit egy pozíciót, amihez valami speciális tudás kell, és azt megpályázod külföldről, és mondjuk fel is vesznek... az ilyen hogy megy át a rendszeren?

Előzmény: goAUS (1544)
Séf fiú Creative Commons License 2015.07.19 0 0 1545

Nem tudom..innen nagyon álomszerűnek tűnik....Ausztriából legalábbis...itt megy a csórósákodás... bruttó 8 eurós bérek, baromi magas árakkal.

goAUS Creative Commons License 2015.07.19 0 0 1544

Végzettség kell, illetve az adott szakmában minimum 3 év igazolt tapasztalat - nagyon szigoruan utána nyomoznak bécsi nagykövetségről - a szakmai tapasztalat nem lehet egy évnél régebbi a beadás dátumán belül.

Amúgy megnézik h szerintük mi a hiányszakma, és kirakják őket minden év juli 1-től. Van ami 1-2 héten belül be is telik, és zárják egy évre megint. De amúgy igazi hiányszakma talán csak a vízvezetékszerelő, meg az eü poziciók, a többiben nagy szenvedés van. Pl személy szerint tudom a hegesztő minden válfaja hiányszakmának van feltüntetve, állásonként meg több százan pályáznak, annyian vannak melo nélkül. Tudom sokszor fura amit írok, mert messze van, meg aki kikerül rendszerint csak a jó dolgokat meséli, mutatja, ne nézzék hülyének ilyen messzire ment.:))) Élni amúgy tényleg jó kinn, de amúgy sok dologban nagyon le vannak maradva, és a gazdaságuk is teljesen kína függő, ami most éppen évtizedes csúcs-munkanélküliséget okoz...

Előzmény: Order of Hermes (1543)
Order of Hermes Creative Commons License 2015.07.19 0 0 1543

Ezt a hiányszakma listát egyébként mi alapján nézik? Végzettség? Csak mert ez alapján sikeresen kilövik mondjuk azokat, akik a google-nél szoftverfejlesztők, aztán van egy angoltanár papírjuk.

Előzmény: goAUS (1542)
goAUS Creative Commons License 2015.07.18 0 0 1542

Ha nincs a szakma a hiányszakma listán - ilyen hogy mezőgazdasági munkás nincs - szinte semmilyen. Tanulni kimehetsz, és amellett felvehetnek idénymunkára, de az korlátozva van heti átlag 20 órára, és a diákvízum fél évre minimum 3-4 millió forintra jön ki. Ha majd a magyarokat is is engedik work and holidayra, akkor évente 100-200 szerencsés kimehet tanulni meg melozni olcsóbban, és kevésbé korlátozva. De az is 1, max szponzorral 2 évre szól.

Előzmény: yama79 (1541)
yama79 Creative Commons License 2015.07.18 0 0 1541

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék hogy mezőgazdasági szakmunkás végzetséggel milyen lehetőségeim lennének elhelyezkedni a AU-ban?

Séf fiú Creative Commons License 2015.07.18 0 0 1540

SZerintem nem mindegy. Ausztráliában olyan brutális életszínvonal van itteni mércével hogy hihetetlen...mi szívunk itt az 500 eurós garzonlakásokkal...Ausztráliában meg 1000 dollár egy kis lakás a fizetés meg 2500 a mekisfiúnak is....brutális elmebeteg életszínvonal!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!