Keresés

Részletes keresés

Bujdihu Creative Commons License 2015.07.27 0 0 1558

E-mail címem: bujdihu@yahoo.com

Bujdihu Creative Commons License 2015.07.27 0 0 1557

Csaba BujdosóTegnap, 17:18S.O.S. S.O.S. Sziasztok! Pomázi két kisgyerekes család vagyunk. Kertek gondozásával foglalkozunk a feleségemmel Buda szerte. Sajnos hiába dolgozunk látástól vakulásig, nem tudunk 1-ről a 2-re jutni, pedig rengeteg a munkánk. Albérletben lakunk és idén már úgy nézett ki, hogy valamelyik kis faluban tudnánk venni egy pici házikót, de a bank már kétszer elutasította a hitelkérelmünket. 2hete körül a feleségem azzal állt elém, hogy valósítsuk meg az álmomat: "menjünk ki Ausztráliába". Nem kellett kétszer mondania. Utánna jártunk mindennek, hogyan tudnánk kijutni, de az a baj, hogy csak annyi pénzünk van ami a kijutás faltételeinek a költségét fedezné, viszont alakhatásra már nem maradna semmi. Itt szeretné egy kétségbeesett család a segítségeteket kerni, hogy, ha valaki tud olyat aki befogabna minket néhány hónapra a házába házkörüli munkák elvégzéséért cserébe azért örökké hálásak lennénk. Én beszélem az angolt, a feleségem ott kezdené tenulni iskolában.Kérlek segítsen aki tud! Előre is köszönjük

Order of Hermes Creative Commons License 2015.07.19 0 0 1556

Hát azért ez nem teljesen igaz, 40.000 euro bruttót ugyan lehet keresni Magyarországon informatikusként, de ez kb csak Budapesten elérhető, és ott is csak a top cégeknél.

Ausztriában meg a 40.000 az eléggé az alja, azok az állások amikért Bp-n 40k-t adnak, itt már olyan 60-80 körül lehetnek.

Budapesten meg az van, hogy a hülye airbnb mánia meg a sok külföldi diák miatt, a tisztességes albérletek már jócskán felmásztak százezer fölé, úgyhogy itt is kezd egyre erősebben szűkülni az olló Bécshez képest.

Előzmény: Séf fiú (1552)
Order of Hermes Creative Commons License 2015.07.19 0 0 1555

Feltehetőleg a cég ahol dolgozom, nem nagyon örülne, ha ezt mások orrára kötném, úgyhogy nem is teszem.

Előzmény: Séf fiú (1549)
goAUS Creative Commons License 2015.07.19 0 0 1554

Ezt hívják munkáltatói szponzorálásnak. Meg kell felelni itt is a követelményeknek, ami nagy különbség, ha cég hív be, ő fizet mindent, 2-3 milla spórolás alsó hangon. Ma már sokkal ritkább ez, mint 10 éve mondjuk, de van rá példa. Persze ehhez már nagyon jónak kell lenni az adott szakmában, ezek nyakkendős, értelmiségi állások.

Előzmény: Order of Hermes (1546)
Séf fiú Creative Commons License 2015.07.19 0 0 1553
Séf fiú Creative Commons License 2015.07.19 0 0 1552

http://www.payscale.com/research/HU/Job=Senior_Software_Engineer/Salary

he average salary for a Senior Software Engineer is $41,520 per year.

Majdnem eléri az ausztriai átlagot! Nem éri meg idejönni informatikusnak. Azért nézzük már meg a bécsi meg a budapesti költségeket pl. Komolyan mondom Budapesten szerintem jobban él egy jó programozó mint Bécsben.

Séf fiú Creative Commons License 2015.07.19 0 0 1551

http://www.payscale.com/research/AT/Job=Senior_Software_Engineer/Salary/f7eda556/Vienna

Senior Software Engineer Salary in Vienna (Austria)

bruttó 2800.... ez egyedülállónak nettó 1800.... vicc... Ausztráliában a mekisfiú keres ennyit.

Séf fiú Creative Commons License 2015.07.19 0 0 1550

http://www.payscale.com/research/CH/Job=Senior_Software_Engineer/Salary

elég durva fizetések tényleg...

http://www.payscale.com/research/AT/Job=Senior_Software_Engineer/Salary

Ugyanez Ausztriában!

Svéjcban bruttó 9 ezer frankos a medián bér havonta egy senior szoftverfejlesztőnek, Ausztriában meg bruttó 3200 euró.... VICC. Svájcban sokkal jobban élnek a képzettebbek.

Séf fiú Creative Commons License 2015.07.19 0 0 1549

Mennyit keresel most Svájcban és mennyit csapkodsz félre belőle?

Order of Hermes Creative Commons License 2015.07.19 0 0 1548

Pusztán csak érdekel. De egyébként messze nem fizetnek úgy mint Svájcban.

Előzmény: Séf fiú (1547)
Séf fiú Creative Commons License 2015.07.19 0 0 1547

Na mivan Order, váltasz Ausztráliára? Ott még jobban fizetnek mint Svájcban?

Order of Hermes Creative Commons License 2015.07.19 0 0 1546

És mi a helyzet a közvetlen pályázatokkal? Tehát ha valami ausztrál cég megnyit egy pozíciót, amihez valami speciális tudás kell, és azt megpályázod külföldről, és mondjuk fel is vesznek... az ilyen hogy megy át a rendszeren?

Előzmény: goAUS (1544)
Séf fiú Creative Commons License 2015.07.19 0 0 1545

Nem tudom..innen nagyon álomszerűnek tűnik....Ausztriából legalábbis...itt megy a csórósákodás... bruttó 8 eurós bérek, baromi magas árakkal.

goAUS Creative Commons License 2015.07.19 0 0 1544

Végzettség kell, illetve az adott szakmában minimum 3 év igazolt tapasztalat - nagyon szigoruan utána nyomoznak bécsi nagykövetségről - a szakmai tapasztalat nem lehet egy évnél régebbi a beadás dátumán belül.

Amúgy megnézik h szerintük mi a hiányszakma, és kirakják őket minden év juli 1-től. Van ami 1-2 héten belül be is telik, és zárják egy évre megint. De amúgy igazi hiányszakma talán csak a vízvezetékszerelő, meg az eü poziciók, a többiben nagy szenvedés van. Pl személy szerint tudom a hegesztő minden válfaja hiányszakmának van feltüntetve, állásonként meg több százan pályáznak, annyian vannak melo nélkül. Tudom sokszor fura amit írok, mert messze van, meg aki kikerül rendszerint csak a jó dolgokat meséli, mutatja, ne nézzék hülyének ilyen messzire ment.:))) Élni amúgy tényleg jó kinn, de amúgy sok dologban nagyon le vannak maradva, és a gazdaságuk is teljesen kína függő, ami most éppen évtizedes csúcs-munkanélküliséget okoz...

Előzmény: Order of Hermes (1543)
Order of Hermes Creative Commons License 2015.07.19 0 0 1543

Ezt a hiányszakma listát egyébként mi alapján nézik? Végzettség? Csak mert ez alapján sikeresen kilövik mondjuk azokat, akik a google-nél szoftverfejlesztők, aztán van egy angoltanár papírjuk.

Előzmény: goAUS (1542)
goAUS Creative Commons License 2015.07.18 0 0 1542

Ha nincs a szakma a hiányszakma listán - ilyen hogy mezőgazdasági munkás nincs - szinte semmilyen. Tanulni kimehetsz, és amellett felvehetnek idénymunkára, de az korlátozva van heti átlag 20 órára, és a diákvízum fél évre minimum 3-4 millió forintra jön ki. Ha majd a magyarokat is is engedik work and holidayra, akkor évente 100-200 szerencsés kimehet tanulni meg melozni olcsóbban, és kevésbé korlátozva. De az is 1, max szponzorral 2 évre szól.

Előzmény: yama79 (1541)
yama79 Creative Commons License 2015.07.18 0 0 1541

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék hogy mezőgazdasági szakmunkás végzetséggel milyen lehetőségeim lennének elhelyezkedni a AU-ban?

Séf fiú Creative Commons License 2015.07.18 0 0 1540

SZerintem nem mindegy. Ausztráliában olyan brutális életszínvonal van itteni mércével hogy hihetetlen...mi szívunk itt az 500 eurós garzonlakásokkal...Ausztráliában meg 1000 dollár egy kis lakás a fizetés meg 2500 a mekisfiúnak is....brutális elmebeteg életszínvonal!

goAUS Creative Commons License 2015.07.18 0 0 1539

Aki nyugat európában csóró, annak sztem mindegy hol van.:) egyszerűen ennyire képes, lehetne au-ban vagy usában, ott is csóró lesz.

Előzmény: Séf fiú (1538)
Séf fiú Creative Commons License 2015.07.18 0 0 1538

"Európai ésszel felfoghatatlan amúgy milyen nehéz lett melot kapni."

az fizetés is álomszerű! 17 dolláros minimálbér és társai. EUrópában meg megy a csóróskodás.

goAUS Creative Commons License 2015.07.17 0 0 1537

Az ausztrália.net fórumán épp a napokban írt egy srác, mérnök, rendes vízummal, 5 hónap, 190 cégnél való jelentkezés után kapott melot. Európai ésszel felfoghatatlan amúgy milyen nehéz lett melot kapni. Diákkal meg nem is értem, heti 20 órában gondoltad, vagy hogy? 

Diákvízummal én csak annak tudnám ajánlani, aki tényleg csak tanulni akar, mondjuk azt se tiszta szívvel, mert mindenkitől utólag azt hallom borzasztó a színvonal, csak a péntre mennek. Ma már AU 3. legnagyobb bevételi forrása a diákvízum... Ez mindent elmond.

Előzmény: cybermici (1535)
sztivin Creative Commons License 2015.07.17 0 0 1536

szia mindenki tudna valaki segiteni kömüves burkoló józan életü bécs ben dolgoznék jó munkám van köszönöm

cybermici Creative Commons License 2015.07.17 0 0 1535

Sziasztok!

Itt nem sok jót írtok a diák vízumról, ezt sajnálattal hallom, mivel már megkaptam, és augusztus közepén repülök is Osziba.

De azért mégis megkérdezném (elsősorban a kint élő, vagy már kint járt hozzászólóktól), hogy gépészmérnök végzettséggel, de nem sok szakmai munkatapasztalattal, azért annyira mégsem kellene aggódnom, vagy?

Tisztában vagyok vele, hogy diplomás állást találni odakint nem egyszerű (lásd: Ausztráliába mentem, majd jövök...blog),meg idő kell hozzá, de gondolom aztán a megfelelő nyelvi képességek birtokában, egy hangyaf@sznyi szerencsével valamint egy bőröndnyi optimizmussal azért mégsem lehetetlen. Nem igaz?

CsireK Creative Commons License 2015.07.10 0 0 1534

Köszi a választ! Azt tudom, hogy nem szabad kaját, növényeket meg semmi ilyesmit vinni, szoktam nézni a Sydney border secu tévéműsort néha:) Egyébként oda készülök én is.

Előzmény: goAUS (1532)
Séf fiú Creative Commons License 2015.06.27 0 0 1533

http://www.portfolio.hu/gazdasag/tenyleg_fillerekert_dolgozunk_magyarorszagon.2.216108.html

Ausztrália!! Ver mindent megint!! Egész EUrópa költözzön oda!44

goAUS Creative Commons License 2015.06.26 0 0 1532

Nem hinném szőröznének a határon, nem tudom melyik városba mész, sokszor csak az útlevelet kérik a vízumot nem is (sajnos...).:) Ha megvan a vizum csak arra figyelj, h amit kapsz papírt a repülőn, semmi ne legyen nálad. Semmi kaja, pia, ilyenek. Akkor tuti nem lesz gond.

Előzmény: CsireK (1531)
CsireK Creative Commons License 2015.06.26 0 0 1531

Sziasztok, én egyelőre turistaként megyek ki, most vettem meg a jegyet. A turistavízumot fél óra alatt kaptam meg, alig akartam elhinni. Mindenhol azt írták, hogy igazolni kell, hogy van pénzem meg ilyesmiket. Most meg a dokumentumok helye üres, grant notice megjött, státusz finalized. Normális ez, másnak is ment ilyen gyorsan és könnyen? Érhet ezek után kint a határon meglepetés, szivatás? Ha valaki tudna válaszolni, azt megköszönném.

balazska90 Creative Commons License 2015.06.15 0 0 1530

Itt sincs különb élet, fos 1100 eurós bérek, 500 eurós kis lakás.

goAUS Creative Commons License 2015.06.15 0 0 1529

Ezt írtam én is, anyagilag nem éri meg, és nagyon durva ez az utazgatás dolog, aki volt már tudja. Ha valakinek jó szakmája van, EU-ban többet is kereshet, jobban meg is becsülik. El is vannak maradva sok mindenben. Ami miatt mégis megéri, hogy nincs zsúfoltság, koldusok (menekültek.:)) ), az élővilág, és a természet. Ezen kivül amúgy én semmi előnyét nem tudok mondani. Ha 3 óra alatt ki lehetne érni, maradnék, de így nem éri meg. USA körbeveri 10x véleményem szerint, ha jól megválasztja az ember a helyet. Mert bűnözés szintén mondjuk az rosszabb, de AU-ban is folyamatosan romlik a közbiztonság, ahogy özönlenek befelé a bevándorlók, sajnos. Mostmár így utólag látom, MO-ról nézve ez vmi mesebeli világnak tűnik, azért vannak - voltam - oda érte annyira, de a valóság más. Mondjuk MO-nál 100000x élhetőbb, meg jobb hely, viszont az EU-t nézve több ország is jobb választás. Szerintem-

Előzmény: balazska90 (1528)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!