Keresés

Részletes keresés

mansa Creative Commons License 2014.05.09 0 0 1413

Sziasztok, 

 

Néhány információra lenne szükségem munkáltató által szponzorált vízummal kapcsolatban. A feleségem és én kilenc éve élünk Londonban és úgy néz ki hogy a páromnak jövőre lenne lehetősége egy szponzorált állásra. Az lenne a kérdésem, ha ő megkapja a szponzorált vízumot, akkor csaladtagok is megkapják, vagy nekik is el kell érni valamilyen ponthatárt? Az én szakmám is hiány szakma (kőfaragó), csak nagyon rég nem dolgoztam benne. Egyépként kamion sofőr vagyok és azt olvastam hogy lehetséges ez is felkerül a 457-es vízummal szponzorálható állások közé. 

summerkati Creative Commons License 2014.03.19 0 0 1412

Szia, latom nem valaszolt senki. En azt gondolom a sajat cegben szerzett munkatapasztalatot ugyanugy elfogadjak, ha le tudod igazolni. De igy komolyabb kerdesekben en inkabb szakmabeli velemenyet kernem ki.

A hazassagon keresztul valo letelepedes is mukodik, igaz tobblepcsos es hosszabb folyamat, habar szerintem nem itt fogod megtalalni hozza a ausztral allampolgarsaggal rendelekezo holgyet :)

Előzmény: Alexandar (1401)
summerkati Creative Commons License 2014.03.19 0 0 1411

Szia, en eltem Ausztraliaban egy ideig. Vannak ismeroseim akiknek sikerult masszorkent elhelyezkedni es ha jol tudom szponozralhato szakma is, tehat tenyleg lenne eselyed a letelepedesre. Rengeteg a masszazs szalon, habar csak Sydney-t ismerem.

Jartam masszorhoz es hivtunk hazhoz is. Minimum 50-60 dollart elkernek egy orara, de van ahol meg tobbet is. Az azert nem olyan rossz oraber ;) Ha gondolod irj privatban 1-2 kerdesedre lehet tudok valaszolni. Udv: Kati

Előzmény: Molvic (1406)
R_Ati Creative Commons License 2014.03.17 0 0 1410

Szia Peti!

 

Nekem az a tapasztalatom, hogy itt Sydney-ben könnyű vendéglátásban elhelyezkedni. Van pár barátom QLD-ben, ők azt mondják, hogy ott nagyon szezonális, de ha jókor mész ki akkor van munka dögivel. 

Aki frissen érkezik többnyire mindenki vendéglátásban dolgozik és pincérként nem fogsz tudni szponzor vízumot kapni. Csak manager pozícióban szponzorálhatnak meg, de ahhoz kell egy olyan végzettség is.

Én ügynökséggel jöttem ki, nekem nagyon sokat segítettek, a mostani munkát is ők találták nekem. Én azt ajánlom, hogy keress fel valakit aki ezzel foglalkozik, sok kört meg tudsz spórolni.

 

Üdv.:

Ati

 

Ja, én a CSE Australiával jöttem, mert nekik itt sydney-ben is van irodájuk, meg Pesten is.

Előzmény: Lato Peti (1361)
Bela Belus Creative Commons License 2014.03.16 0 0 1409

szia berny4. eggy ismerosom szeretne felvenni veled a kapcsoltot az ausztral kapcsoltban mert ok is ket gyerekkel szeretnenek ki menni az email cimuk.   nagy.gabor222@gmail.com

Bela Belus Creative Commons License 2014.03.03 0 0 1408
Szia berny4.23 Eves srac vagyok En az iden megyek ,ez szinte holt biztos. Ha gondoljatok hogy egyutt konyebb lenne akkor vegyuk fel a kapcsolatot. Szerintem is jo otlet :)
fodor91@live.com a skypom meg egyuttal az email cimem is.. Barki aki erdekelt a ki utazasban nyogodtan irjon
Előzmény: berny4 (1384)
goAuss Creative Commons License 2014.02.19 0 0 1407

Egy biztos, ha már dolgozol, szépen megélsz. Kijutni nem egyszerű. IELTS nyelvizsga van? Az alap. Meg olyan alsó hangon 3-4 millió forint induláshoz. De a szakmád nem rossz az tuti, ha tudsz angolul jó eséllyel vághatsz bele.

Előzmény: Molvic (1406)
Molvic Creative Commons License 2014.02.19 0 0 1406

Kedves Mindenki!

Tudna adni nekem bővebb infót adni arról,hogy mennyibe kerül a megélhetés Ausztráliában?Most kezdtem el még csak infókat begyűjteni,teljesen új nekem a téma.Egy hölgy nekem azt mondta,hogy szerencsém van ha a letelepedésen gondolkodom,mert 2 olyan szakmával is rendelkezem,ami hiány szakmának számít(felnőtt szakápoló,és gyógymasszőr).Mint masszőr szeretnék elhelyezkedni,de nem tudom,hogy mennyit lehet ezzel keresni,és mire elég a megkeresett bér.Köszönöm előre is segítő válaszotokat!

Csobita Gall Creative Commons License 2014.02.16 0 0 1405

gyerekek meguntam,,;tenerifen elek,de nincs benne sok fantazia,vagy a Magyar hagyitengereszet....

Csobita Gall Creative Commons License 2014.02.16 0 0 1404

 

a jo cegernek,nem kell reklam

SNora90 Creative Commons License 2014.02.12 0 0 1403

Kedves Csoporttagok! 


Ne haragudjatok, hogy csak így közbevágok, de a segítségetekre lenne szükségem. Többet nem is zavarok ezzel.
Egy szakdolgozati kutatáshoz kérnék segítséget. A témája a pályaválasztás, elégedettség, személyiség. Ha van egy kis időd, akkor kitöltenéd a kérdőívet? Fontos, hogy kérdőívet olyan 35 év alatti személyek töltsék ki, akik legalább 3 éve dolgoznak ugyanabban a szakmában (nem kell ugyanaz a munkahely legyen, csak a szakma ). A kitöltés körülbelül 15 percet vesz igénybe, mert fontos a téma alapos körüljárása. 

Nagyon köszönöm, sokat segít minden kitöltő! 

http://ripet.hu/feedback.php?kid=c77f2fd0d869787ccf694f883538a9de

Bandita66 Creative Commons License 2014.02.12 0 0 1402
http://www.immi.gov.au/Visas/Pages/300.aspx
Itt megtalálod a választ a kérdéseidre
Előzmény: Alexandar (1401)
Alexandar Creative Commons License 2014.02.11 0 0 1401

az én kérdésemre is válaszolna valaki? hisz szinte semmit sem találtam a házaságon keresztül bevándorlásrol

Előzmény: goAuss (1400)
goAuss Creative Commons License 2014.02.10 0 0 1400

Az sajna nem szakma náluk.:) Vagyis ha Mourinho menne azt ismerik, de hogy magyar edzőt nem szponzorálnak be az tuti. Sajna ez van. A foci amúgy sem nagyon népszerű, rögbimániásak. Meg motorsportok. 

Előzmény: Santa Claus II (1399)
Santa Claus II Creative Commons License 2014.02.09 0 0 1399

Sokszor olvastam, hogy hiányszakmával könnyebb kint maradni. Aki futballmenedzser/edző szeretne lenni, annak mennyire van érvénye ott?

Bandita66 Creative Commons License 2014.02.06 0 0 1398
http://search.jobs.wa.gov.au/page.php?pageID=215&windowUID=0#report


Ezen az oldalon öt is van , mind vidéken, ott még szállást is biztosítanak
Előzmény: ZsubiPhoto (1387)
Bandita66 Creative Commons License 2014.02.06 0 0 1397
http://search.jobs.wa.gov.au/page.php?pageID=160&windowUID=0&AdvertID=157493


Ezt meg lehet nézni az érdekesség kedvéért. Mindenképp kattintsatok a JDF( job description form) - re ott van kirészletezve hogy pontosan mi is a feladat.
Előzmény: ZsubiPhoto (1387)
Bandita66 Creative Commons License 2014.02.06 0 0 1396
Ok Árpi, most lasabban olvastam el a leveled. She can teach mentaly disabled children!
Az jó, abból itt rengeteg van! komolyan. Itt az állam mindenkit ellát, ezért itt akkor is megszülnek a nők ha az orvos azt tanácsolja hogy jobb lenne elvetetni mert nem lesz teljesértékü a gyerek. Túl jó a szociális hálló. Evvel nem akarok senkit megsérteni akinek talán fogyatékos gyermeke van, ezzel csak a tényeket vázoltam fel. Megnézek egy két weboldalt meg állás hírdetést stb és írok ha többet tudok. Ebben a szakmàban még az is jó hogy itt sok az állami foglalkoztatás ami tutti állás, biztonságos, nyugdíjba lehet belőle menni.

Szia
Andrea
Előzmény: ZsubiPhoto (1387)
Bandita66 Creative Commons License 2014.02.06 0 0 1395
Bocsi, nem tudom hogy kerülnek a számok a gépelésbe, csak akkor jelennek meg ha már elküldtem
Előzmény: ZsubiPhoto (1387)
Bandita66 Creative Commons License 2014.02.06 0 0 1394
Most olvastam végig az elözõ bejelentkezésedet. A feleséged szakmája itt keresetteb mint a tied, legalább is nyugat Australiaban. De neki ahhoz anyanyelvi szintü angol kell, ès átkèpzès az ittenni szoc broblèmàkra ami egy kb egy èves egyetem. Lehet hogy nem èrtettem pontosan, ő gyógypedagógus vagy szoc segèlyyel foglalkozik? Itt a kettő teljesen külön van. De èrdemes lenne belenèznetek az ő szakmájával kapcsolatos dolgokba is. GoAuss nak igaza van, anglia könnyebb ès kisebb lépés lenne, onnan meg ausztralia könnyebb.
Nagyon gondolkozzatok el 14000 km, nem lehet csak úgy hazaugrani meglátogatni a családot. A repülő út 24 - 30 óra.
Itt a kultúra teljesen más nekem 3 évig kultúr sokkom volt, depresszio, egyebek.
Gyerekek nem könnyű
Előzmény: ZsubiPhoto (1387)
Bandita66 Creative Commons License 2014.02.06 0 0 1393
Szia, a véleményem az hogy halgass GoAuss tanàcsaira, mert õ tudja hogy mirõl beszél. Én 23 éve élek Perth-ben és semmit nemtudok hogy mit lehet magyarban elintézni manapság. Csak azt látom , hogy sok szerencsétlen magyar jön ki , milliókat költve ügynökökre akik lehazudták még az eget is. Tanuló vízumot el lehet felejteni ahogy van, csak kinlódás. Ahogy GoAuss mondta, nézzétek meg az imigrácio weboldalán, hogy a ti szakmátok keresett e, és otthonról kell az ausztrál/ angol nyelvizsgát IELTS - et letenni, és munkáltatót találni.
Vannak mondjuk szerencsés esetek is, lakott nálunk egy fiatal magyar pár, tanuló vizum, õk sem tudták hogy csak 20 órában melózhatnak, de nagy mázlia volt a srácnak mert alpine technikus ami itt ritka, kis angol tudással addig jött ment amig melót talált és a cég hajlandó volt sponsorálni , ez is kb egy évükbe került. Abban is szerencséjük volt hogy nálunk kötöttek ki, mert me rengeteget segítettünk. Egy nappal indulás elõtt még szàllásuk sem volt, amit az ügynok megigért, így egy ismerõsön keresztül nálunk találtak szállásra .
Előzmény: ZsubiPhoto (1387)
goAuss Creative Commons License 2014.02.06 0 0 1392

Szia!

 

Itt a bevándorlási hivatal honlapja, minden infó egy helyen. http://www.immi.gov.au/Pages/Welcome.aspx

 

Hogy ne kelljen keresgélni, a hegesztő rajta van a központin, meg mindegyik államén is. Ilyen hogy minősített hegesztő nem létezik, ők a magyar papírokkal nem foglalkoznak, megnézik megvan-e a végzettséged, és hány évet dolgoztál milyen munkakörben. Nem viccelek, felhívják a sulit is sokszor, a munkahelyeket alap, és sokszor ki is mennek megnézni. 

 

Nyelvizsga:

Nincs ilyen hogy alap meg középfokú, csakis IELTS. Munkásoknak, így hegesztőnek is 6-os IELTS kell, ez egy jó erős középfok. Az IELTS négy részből áll, beszéd, esszéírás, magnóhallgatás, szövegértés. nagyon fel kell készülni rá, mert szélsőséges témákat kaphatsz, akár űrkutatás meg hasonló témák, nincs megkülönböztetve senki, hogy fiú vagy lány. 50 ezer körül van egy vizsga, tudok olyat is, akinek amúgy felsőfokúja van, nemzetközi angol nyelvű egyetemi diplomával, de már 6-odjára megy a 7esért... Szóval kemény dolog, de e nélkül senki nem kaphat rendes vízumot. Rá kell feküdni, de mondom, ez is elég sok pénz (pl. nekünk anno vizsgánként 100ezer volt egy alkalom, mert vidékről mentünk, egy pesti szállodában rendezik kora reggeltől, benzinnel meg szállodai szobával 100 ezer volt egy nap!!) Bár az ügynök meg vízumdíjhoz képest kutyafüle.

Pl. ha valakinek megvan a vizsga, de pl. a párjának nincs legalább 4,5-ese ieltsből, egyből fizethet még pluszba kb 800ezret. Stb. 

 

Bővebben az ielts-ről: http://www.studytime.hu/nemzetkozi-nyelvizsgak/ielts-vizsga.html

 

 

gege86 Creative Commons License 2014.02.06 0 0 1391

És azt hol tudom megnézni hogy mint minősített hegesztő rajta van e a listán mint hiányszakma:-)?és akkor az nem elég ha itthon leteszel egy alap vagy középfokú angolt ami ielts 5nek felel meg?

Előzmény: goAuss (1388)
goAuss Creative Commons License 2014.02.05 0 0 1390

Jah, most olvasom érettségid van, azzal sajna esélytelen. Hogy meglegyen a pont diploma, és minimum 3 éves leigazolt tapasztalat kell. 

Előzmény: goAuss (1389)
goAuss Creative Commons License 2014.02.05 0 0 1389

A szakmád rajta van valamelyik listán? ha igen, illetve megvan a 7-es IELTS, már lehet esély, nem is rossz. De gyanús nekem a szakma, azon áll listás-e.

Előzmény: ZsubiPhoto (1377)
goAuss Creative Commons License 2014.02.05 0 0 1388

Sziasztok. Gyerekek, látom vannak gondok:)) 

Szóval: aki tanulói vízummal akar kimenni, CSAKIS max 4 órát dolgozhat, ugyanúgy mint a párja. Vagyis hetente van meghatározva, 20 órában. Tehát ha valaki 2 évre akar így tanulói vízumot igencsak tankoljon fel, mert a szállás nagyon drága. Gyerekekkel meg egy vagyon, mert szinte biztos hogy diákvízum mellé nem adnak nekik támogatást, így meg a suli egy még nagyobb vagyon.

 

A dolgozóknak, tehát állandó, meg letelepedési vízumra vágyóknak: nincs ilyen hogy középfokú, felsőfokú, meg ilyenek. AUS csak az IELTS vizsgát fogadja el. Legtöbbe esetben 7-es zint, ami egy külön felkészülést igénylő felsőfoknak felel meg, a hegesztőknek meg a legtöbb szakmunkára elég a 6-os, meg 6,5-es, minden fenn van az immi oldalán. Amíg nincs IELTS nyelvvizsga, minden más felesleges energia, análkül max diákvízummal lehet kimenni, amivel hangsúlyozom, nem lehet napi 8 vagy több órás, tehát normális melót végezni. A 

Jó ha utána olvastok a dolgoknak mondjuk a bertok.com oldalon. Iszonyat szép, meg gazdag ország, de nagyon nehéz bejutni, nagyon jó angol nélkül rendes vízumot kapni lehetetlen. Diákvízumra még egy dolog: a sok ázsiai miatt elképzelhető, hogy a diákvízum lejárta után sok szakmánál el kell majd hagyni az országot, mert az ázsiaiak így jutnak be, utána meg nem tudják már kontrollálni őket, és az új kormány beszigorít majd a student vizásoknál. majd nyáron derül ki mennyire.

 

A hegesztőnek: mivel a szakmád jó, és hiány, lehet szó munkáltatói (457-es vagy hasonló) vízumról. Ebben az esetben 5-ös átlagú IELTS nyelvizsga kell, ami bajosabb, hogy Magyarországról nem visznek ki 457-eseket, így előbb tanácsos lehúzni 2-3 évet Angliában mondjuk, onnan már egyszerűbb. 

 

Sajna az látszik több magyar ügynökség ráállt a diákvízumra mivel az iskolák tejelnek nekik. Fűt fát mondanak, hogy lehet melózni meg minden, aztán kiér az ember, rájön mi az igazság, illetve milyen szinten van mondjuk egy albérlet, és fél év alatt kinnhagy 3 millát, és jön haza. Ugyanis az iskolák is drágák, az albérlet meg maga az élet is (bár élelmiszer, ruha és benzin semmivel sem rosszabb mint MO-n), és melót kapni nem egyszerű részmunkaidőben, ugyanis az ázsia befolyás egyre erősebb. Semmi garancia nincs rá vki kap majd állást 4-5 hónapon belül. Szóval utánajárni rendesen a dolgoknak, mert kb minden második próbázó súlyos milliókat bukva indul haza 1-2 év múlva.

 

U.i.: aki master képzésre jár, nem vonatkozik a heti 20 óra korlát, de azok a képzések milliós nagyságrend félévre is. Illetve akinek a szakmája listás központilag, vagy valamelyik állam listáján, és MEGVAN az IELTS nyelvviszgája, nyugodtan próbálja meg, mert megéri, a világ legjobb helye.:)

ZsubiPhoto Creative Commons License 2014.02.05 0 0 1387

Egyetértek Veled és kérdésem is lenne - lényegében néhány kommenttel lejjebb leírtam mindent (annyit hagytam ki, hogy felsőfokú angol, közép francia, alap német, román és spanyol nyelvtudással rendelkezem).

 

Ezek alapján Te mit gondolsz?

 

Köszönöm a válaszodat előre is!

Előzmény: Bandita66 (1385)
gege86 Creative Commons License 2014.02.05 0 0 1386

Mikor:-)akármikor de gondolkoztam azon is hogy le kéne tenni itthon egy középfokú angolt és akkor már egyből munkába állni kint???van ilyen lehetséges ez???

Előzmény: berny4 (1384)
Bandita66 Creative Commons License 2014.02.05 0 0 1385
Végre valaki aki reálisan látja és osztja meg a dolgokat. Már egy ideje olvasom ezt aforumot és csak csóválom a fejem a sok naiv magyaron akik minden tudás és info nélkül képesek nekiindulni Ausztráliának. Én elsõkézbõl látom hogy , hogy mennek életek tönkre amikor légvárakat kergetnek. Nagyon könnyü infót szerezni. Just google australia imigration, go to the australian imigration website and everything is there. Every info you need to know. And if you can not understand what I just wrote in english, you will not have a chance.
Egyszerü, nem kell fórumokra menni meg ügynökökhöz akik csak levesznek. Itt az internet emberek , minden ott van feketén fehéren.
Én Perth- ben élek már 23 éve, láttam sok magyart kijönni és feladni, mert hamis infót kaptak.
Kérdezzetek ha tudni akartok. Tölem csak a puszta igazságot kapjátok

Előzmény: goAuss (1364)
berny4 Creative Commons License 2014.02.05 0 0 1384

Szia

Mi is készülünk gyerköccel,ti mikor mennétek?Mi már nagyjából tájékozódtunk,indulásnak kell jó pár millio,utánna mehet a tanulói vízum kérelem kb 2,5 évre adják meg ,addig kint vagy angolul tanulsz és dolgozhatsz is mellette,majd 2,5 év után ha sikeresen ˇ"levizsgázol" angolból,akkor talán maradhatsz... :(

 

Előzmény: gege86 (1383)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!