Keresés

Részletes keresés

Krisztina K Creative Commons License 1 napja 0 0 2163

Szia! Mi szilveszterkor szeretnénk menni Madridba (12. 28 - 01. 01. között), lenne szabad hely 2 fő részére? Privát szoba, saját fürdőszobával érdekelne. Esetleg írnál egy email-címet, hogy privát írhassak? Köszönöm!

Előzmény: cristina980 (2158)
Duczy72 Creative Commons License 1 napja 0 0 2162

Sziasztok!

Minden előképzettség és utánaolvasás nélkül indulunk  októberbe 4 napra Madridba!

Mi kihagyhatatlan és feltétlenül szükséges, amit látni kell?

Segítsetek légyszi!

Köszönettel

cristina980 Creative Commons License 2017.08.23 0 0 2161

szia.

keresgélek róla infot spanyolul de azt nem látom hogy a turista buszra adna kedvezményt vagy jobb esetben ingyen használható a kártyával. ha nektek magyarul ez jön le akkor lehet hogy igy van, végülis ezt a kártyát inkább külföldiek használják mint spanyolok. az éttermekben való kedvezmény az a drágább éttermekre vonatkozik, szerintem oda nem menne be senki amugy ha nem adnának kedvezményt. :) kajálni ugyis ott fogtok majd ahol megéheztek, kb 5 méterenként van egy bár illetve étterem.

Előzmény: PappSzabi78 (2159)
vélemény Creative Commons License 2017.08.21 0 2 2160

A Prado és a Királyi Palota minden este 6 és 8 között ingyenes. 6-ra odamentek, 6.20-ra bent vagytok. Két este alatt a fontos képeket megnézitek. A palotában egyszer másfél óra elég. Thyssen Bormneissza hétfőn 12 és 4 között ingyenes, aznap csak akkor van nyitva. Szerdán ingyenes a Descalzas Reales és az Akadémia képtára. Szombaton és vasárnap ingyenes  Regina Sofia, vasárnap a Lazzaro Galdiano és az Amerika Múzeum. A Régészeti szombat délután és vasárnap délelőtt.

íA bevárosban sok helyszín között gyalog a leggyorsabb,  a metro gyors, a megállók közel vannak egymáshoz.   Az éttermi kedvezmények olyan éttermekben érvényesek, ahova egyébként nem mennél, a kedvezményekkel is drága.

Felejtsd el a kártyát.

Előzmény: PappSzabi78 (2159)
PappSzabi78 Creative Commons License 2017.08.21 0 0 2159

Szia Cristina980!

Köszönöm a välaszod! Pär dolgot meg kerdeznek! Jol tudom, hogy a kärtyäval az ältalad is emlitett muzeumokba, es programokra ingyen lehet bemenni? Kedvezmenyeket ettermekben olvastam rola. Valamint a värosnezö busz is ingyenes vele. Ez tenyleg igy van? Mert akkor kis matekozäs utän, lehet megerne:-) Tudom,hogy vannak ingyenes idöpontok, csak fel napokat sorbanällässal sem szeretnenk tölteni.

Köszi megegyszer!!!

cristina980 Creative Commons License 2017.08.20 0 1 2158

Szia . én egy belvárosi hosztelben dolgozom ami inkább egy 3 csillagos szállodának felel meg. 

Ha gondolod nézd meg a képeket www.hostalvazquezdemella.com nálunk éjszaka is lehet érkezni. az árakat majd velem megbeszélheted.

Előzmény: Bogicka (2154)
cristina980 Creative Commons License 2017.08.20 0 0 2157

Szia. én Madridban élek és a MadridCard a tömegközlekedésre nem ad kedvezményt. Arra külön turista jegy vásárolható a reptéren (amit nem szoktam ajánlani mert ha a belvárosban van a szállás akkor gyakorlatilag minden nevezetességhez  eljutsz gyalog). MadridCard kedvezményt ad a nagyobb múzeumokba mint a Prado, Reina Sofia, Tyssen-Bornemissza valamint a akirályi palotába de ezekre a helyekre be lehet menni ingyen kijelölt napokon. Mindegyik helynek a saját weboldalán tájékoztató van melyik hétköznap hány órátol ingyenes a belépö. Kedvezményt ad még a Bernabeu túrára és a Vicente Calderon túrára. Igazából aszem 47 euroba kerül most és annyi kedvezményt nem ad hogy visszahozza az árát. Ok, ha például 3 napra jössz és egész nap a múzeumokat akarod nézni akkor igen. :) Amugy nem.

Előzmény: PappSzabi78 (2156)
PappSzabi78 Creative Commons License 2017.08.16 0 0 2156

Sziasztok!

A Madrid Card-ról szeretnék érdeklődni! Sok különböző dolgot olvastam neten róla. Októberben megyünk, és a 3 napos kártya vásárlásán gondolkodunk. Tömegközlekedés is igénybe vehető a kártyával? A hop on/off buszra érvényes? Amennyiben valaki profi Madrid Cardból kérném a segítségét!😀

Előre is köszi!

Bogicka Creative Commons License 2017.07.16 0 0 2154

Sziasztok!

Szeptemberben utazunk párommal ketten Madridba, a gépünk éjfélkor fog leszállni, olcsó szállást szeretnénk találni, mivel két nap múlva indulunk is tovább, csak átutazóban két éjszakára lenne szükségünk szállásra. Mivel ilyen késő éjszaka érkezünk, nem tudom, hogy van e olyan olcsó szállás, ahol éjszaka 1 óra körül is tudnak minket fogadni, mert eddig Hosteleket néztem és ott mindenhol azt írják hogy bejelentkezés max 11-12 óráig. Kérném a segítségét annak aki tud valami segítséget ajánlani.

Köszönöm.

dalma53 Creative Commons License 2017.06.06 0 0 2153

Köszönöm mindkettőtöknek! Holnap ilyenkor indulunk!

Előzmény: rip666 (2152)
rip666 Creative Commons License 2017.06.06 0 0 2152

októberben voltam , nem kérnek kártyát bárki bemehet :) A Mastercard a támogatója az akciónak. érdemes a többi nevezetességet is akkor meglátogatni amikor az európai unios állampolgároknak ingyenes :)

Előzmény: dalma53 (2150)
vélemény Creative Commons License 2017.06.06 0 0 2151

Mi most bent voltunk. Bárki bemehet. A Mastercard finanszírozza et az időszakot. 16 órakor a múzeum bezár, csak ebben az ingyenes időszakban vannak nyitva.

Előzmény: dalma53 (2150)
dalma53 Creative Commons License 2017.06.06 0 0 2150

Azt olvastam, hogy a MasterCard tulajdonosoknak Madridban a Thyssen Múzeum hétfőn 12-16 óráig ingyenes.

Próbálta már valaki?  Vajon a párom is bejöhet, vagy csak a kártyatulajdonos?

vélemény Creative Commons License 2017.06.01 0 0 2149

Bocs, ha bekavartam. Azért írtam, mert mindenütt hírdették a C1-t. Atochahoz visszafelé használtuk volna. Mi buszoztunk. Egyszer mentünk csak a metrós átszállós megoldással, egyszer elég volt. Azóta buszozunk.

FLaci Creative Commons License 2017.06.01 0 0 2148

Személyes infóm nincs, de a metró honlapja szerint 1 héttel a határidõ elõtt végeztek a felújítással.

https://www.metromadrid.es/en/comunicacion/prensa/2017/April/noticia05.html

Ez szerint minden OK.

https://www.metromadrid.es/en/viaja_en_metro/la_red_al_dia/index.html

dalma53 Creative Commons License 2017.06.01 0 0 2147

és most...?

Vélemény néhány hete még nem mondta, hogy működik !  Akkor marad reptéri busz. Szerdán megyünk.

Előzmény: FLaci (2146)
FLaci Creative Commons License 2017.05.31 0 0 2146

Januártól áprilisig volt zárva, ha minden igaz.

Előzmény: dalma53 (2145)
dalma53 Creative Commons License 2017.05.31 0 0 2145

Akkor most nem értem!! Működik a 8. metró vagy nem?

Előzmény: ubladen (2142)
'szti Creative Commons License 2017.05.31 0 0 2144

nem tudom mennyit akartok tömegközlekedni, de vannak különböző napijegyek is, tourist card néven, esetleg szóba jöhet

https://www.metromadrid.es/en/viaja_en_metro/Tarifasybilletes/abonos/contenido02.html

FLaci Creative Commons License 2017.05.30 0 0 2143

Csak 1 jegy fog kelleni, nem 3. Azt kell tudnod hogy a 3 vonalon összesen hány megállót fogsz utazni. Illetve nem is kell számolni, csak kiválasztani a végállomást, a többit kiszámolja neked az automata. Így az út (akárhány átszállással) 1,50-2,00 euro lesz, a reptéri pótlékkal együtt 4,50-5,00 euro.

ubladen Creative Commons License 2017.05.30 0 0 2142

Sziasztok!

Elolvastam a madridi metró jegyárak leírását:

https://www.metromadrid.es/en/viaja_en_metro/Tarifasybilletes/billetes/index.html

Single 1 trip Metro Zona A and Metro Ligero (ML 1)1,50 - 2 (*)

(*) Minimum price of €1.5 up to 5 stations; €0.10 per additional station, up to a maximum of €2 for journeys of more than 9 stations

Nekem nem tiszta, hogy most egy alapáras jeggyel €1,5 (single trip) mennyit utazhatok a metrón. Én úgy értelmeztem, hogy egy single trip jeggyel maximum 5 állómásig lehet utazni és minden újabb állomás további 0,10€/állomás kerül. Tehát ha a repülőtértől metróval elindulok a központ felé, akkor a 8-as metróval egy alapáras single trip jeggyel csak 5 állomást utazhatok? Ha három különböző metróvonalat szeretnék használni, átszállással és megszakítás nélkül, akkor 3 külön jegyet kell vásárolni? Azt értettem, hogy a repülőtérre kiegészítő felár van.

'szti Creative Commons License 2017.05.30 0 0 2141
Előzmény: ubladen (2140)
ubladen Creative Commons License 2017.05.29 0 0 2140

Sziasztok!

Pénteken utaznánk a párommal Madridban, elvileg a T1-es terminálon 20:10 körül szállunk le.

Írtad, hogy a 8-as metró felújítás miatt nem használható. Amennyiben az Opera metró állomásra szeretnék eljutni a repülőtértől, melyik tömegközlekedési eszközt javaslod/javasoljátok és melyik járatot/járatokat.

Én eredetileg két megoldást néztem ki:

1.) T1-es termináltól 8-as, majd a 10-es és végül az R metrót az Opera-ig

2.) T1-es termináltól Airport Express Atocha-ig, majd onnan az 1-es és végül a 2 metrót az Opera-ig

Az elsőt a 8-as metró felújítás miatt lőttek. A második megoldás jó? Tudsz/tudtok mást javasolni?

Köszönettel,

Ubi

Előzmény: vélemény (2139)
vélemény Creative Commons License 2017.05.19 0 0 2139

A 8-as metrót felújítják. A C1 Atochatol átszállás nélkül megy ki.  A kastély kimaradt. Csak 4 szökőkút működik egyszerre, Versaillesban 2 éve 40-et láttunk.

Alcala de Henaresben voltunk. Nagyon kellemes hely. Vezetessel néztük még az egyetemet , van egy szép katedrális, Cervanted szülőháza. Arkados főutca, barátságos üzletek. 40 perc a C7 cercaniassal.

Escorialban most láttam először a Bourbon lakosztalyokat, korábban csak vezetés volt. Gyönyörű fali szőnyegek vannak, a kertben pedig megnéztem a herceg hazikojat a kertben. Majd elmentünk 3 éjszakára Salamancaba. Nem tudom eldönteni,hogySevilla vsgy Salamancaba a legszebb spanyol város.

Előzmény: FLaci (2138)
FLaci Creative Commons License 2017.05.19 0 0 2138

A C1 miért jobb a reptérre mint a metró?

Sikerült végül a Segovia melletti kastélyt megnézni? Látom itt senkinek se volt róla infója. (Nekem se...)

Előzmény: vélemény (2137)
vélemény Creative Commons License 2017.05.19 0 0 2137

Mi azóta megkaptuk Madridot. Néhány infó, hátha valakinek új. 

A C1 cercanias kimegy a repterig, a T4 terminalig. Onnan ingyenes shuttle busz megy a többi terminalig.

A netes infót a spanyoloknál nem kell nagyon komolyan venni,nem foglalkoznak a frissitessel. Pl. Királyi Palotarol azt írják, hogy szerdán egész nap ingyenes EU állampolgároknak. Valójában hétfőtől csütörtökig este 8 és 10 között. Télen 6 és 8 között. A Thyssen honlapja szerint a hétfői szünnapon 4 és 7 között ingyenesen látogatható. A baj csak az hogy ez 12 és 4 között érvényes. A múzeum 4-kor bezár. Többen próbáltak bemenni amikor már kijottunk. Az ingyenes nyitvatartási a Mastercard fizeti.

Felszálltunk a Telefericora is. Az Arguelles metróállomás a legközelebbi, innen csak néhány perc séta, jegy retur 5.90 eur. Út kb. 10 perc. 4 fős kabinok. Kevesen voltak, nem ültettek össze ismeretleneket. De a kiírás szerint megtehetik. A fenti állomáson lépcső vezet a kilatohoz

Ott terasz és egy önkiszolgáló étterem, a kaja részleg elég komolytalan . Mindkét állomáson ingyenes wc. A lenti állomásnal a rozsakert. Gyönyörű, most rozsaverseny is volt. Nagyon sokan voltunk,ingyenes. Rengeteg színárnyalat, bent voltunk közel egy órát.

Sok éves restaurálás után megnyitották a Régészeti Múzeumot. Gyönyörű lett, nagyon erős a keresztény kiállítás, szobrok síremléke,oszlopfok stb. Római részlegben szobrok és óriási mozaikok. Metro Serrano állomás. Itt nagy elegáns  és drága üzletek vannak,lattam egy bordzsekit potom 4000 euróért.

vélemény Creative Commons License 2017.04.10 0 0 2136

Sziasztok!

Madridból szeretnénk tenni egy egész napos kirándulást Segoviaba majd a La Granja San Ildefonso kastélyba. Keresem a kettő közötti közlekedés lehetőségeit, de nem találok semmi kornkrétat. Ha esetleg lenne valakinek  valami infoja , megköszönném.

Flower2000 Creative Commons License 2017.01.10 0 0 2135

Madridban rengeteg a látnivaló. Arra vigyázz, hogy a reptér hatalmas, le ne késd a géped. Többen lekésték már, olyanok is, akik ki se mentek várost nézni.

Előzmény: eniko04 (2134)
eniko04 Creative Commons License 2017.01.10 0 0 2134

Sziasztok!

Átszállás miatt lesz egy fél napunk Madridban, tudnátok segíteni, hogy mik azok a látnivalók, amiket mindenképp érdemes megnézni az idő szűkében? Köszönöm! :)

Markibe Creative Commons License 2016.03.18 0 0 2133

Sziasztok !

Tudna esetleg valaki olcsó kiadó szobát Madridban. Esetleg magyaroknál 2-3 éjszakára ?

Köszönöm

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!