Keresés

Részletes keresés

Jahno Creative Commons License 2007.05.11 0 0 351

Nemtom, nálunk a sulinetes licenszeket legalább használjuk, meg aztán suliban Wines embert találtunk ingyé feltelepintgetni, meg majdnem ingyé rendbeteszegetni, majd oktatást tartani, Linuxosok meg nem tolongtak. De tudom, n+1 :-)

 

Ami idegelt, hogy SuliNeteben pld. kurvára nem kérdeztek meg senkit, hogy mit igényel, küldtek egy csomó szervert, amit én is csuklóból kiszórtam, meg Norton vírusölőt mennyiségi licenszest... Ez utóbbi gondolom szintén nem ingyé volt, de nem szól róla a fámátok, pedig corporate szerveres/hálózatos verziós nem kevés...

 

Nomost ami sulit rugdaltam, ott cel 566 volt a legerősebb gép, majd vittünk olcsón használt P3-akat monitorral, XPvel. Így lett kb. 10 XP-s gép, meg 10 darab Win98-as P1-es. Netmegosztásnak jó volt egy soho router, aztán kész.

 

Erre jöttek a SuliNetesek, hálózatos szekrényt kicserélték, feljebb fúrták, Cisco 2950 switch, agyonmanagelt vlanos izé, új routerek, ami kell. Akkor a Cisco listaára volt fél millió forint, amin inkább 20 ilyen használt P3-ast adtak volna, akkor elférünk a teremben. De nem, Cisco kell, szekrényt feljebb rakták, az meg senkit nem érdekelt, hogy az UTP kábelek nem értek el, switch műxik, ott hagyták így a hálózatot a vérbe, aztán iskola odla meg önerőből... Arra az évre volt is még 4ezer forintunk fejlesztésre, amibe a fogyó egereknek is bele kellett férnie. Mindegy, megtoldottam, de az annyukat, gondolom Cisco ember nem ingyé melózott, szekrény sem ingyé volt, meg közbeszerzés sem listaáron melózik. Szóval nem csak az MS felé lopnak az adómból, megnyugodhatsz, de a campusos MS-eket legalább használják, nekem ez a Cisco 2950, új rackszekrény, meg NAV semmire nem kellett...

Előzmény: Willie (348)
NattyDread Creative Commons License 2007.04.14 0 0 350
Jaja! A németek sokkal tökösebbek! Ha nálunk is kiszorulna a w$ az államigazgatásból, akkor előbb-utóbb a cégek is követnék, mert teszem azt nem lehetne APEH nyomtatványt w$-zal kitölteni, csak Linux/Unix-os programmal (most is ez van, csak fordítva, most CSAK w$-zal lehet)
Előzmény: renegade (349)
renegade Creative Commons License 2007.04.13 0 0 349
azert nem lehet a dozert kipicsazni az allamigazgatasbol, mert azt a microfo$ azonnal politikai tamadasnak tekintene.

Naésaztánhátaztán? Kitették Münchenből, a Reichstagból, többször is lebüntette az EU pár százmillió dollárra, és az USA még mindig nem dobott atombombát rájuk...
Előzmény: Willie (346)
Willie Creative Commons License 2007.04.13 0 0 348
en is meglepodtem, hoy mi a faszert foglalkozik azzal egy miniszterium, hogy mit gondol az microfo$, de vegul nem feszegettuk tovabb a temat. Valoszinuleg valakikne ksulyos erdekeik vannak ott a felso vezetesben. eleg csak a campus licenszre gondolni, ami gyakorlatilag a vilag egyik legnagyobb penzkidobasa volt
Előzmény: ex_lx (347)
ex_lx Creative Commons License 2007.04.13 0 0 347
No, ha így áll, akkor a M$-nak nem kellett felvásárolnia az APEH-et.
Ha egy vállalat érdemben véleményezheti a legfőbb erőszakszervezet saját érdekeiben tett lépéseit, akkor pénzkidobás volna ilyen beruházás.
Előzmény: Willie (346)
Willie Creative Commons License 2007.04.13 0 0 346
No pont errol beselgettem egyszer egy nagytudasu informatikai miniszteriumi(meg az animgif-es kovacs kalman idejeben) dolgozoval (aki mellesleg eljott ugy egy bemutatora, hogy nem tudtak aktivalni az xp-t a gepukon, de ez mellekszal). No ok azt mondtak, hogy azert nem lehet a dozert kipicsazni az allamigazgatasbol, mert azt a microfo$ azonnal politikai tamadasnak tekintene.
Előzmény: ex_lx (344)
Willie Creative Commons License 2007.04.13 0 0 345
Nem is allitottam, hogy ugyanaz csak azt, hogy xp-n belul a hardvercsere viszonylag siman lezajlott. A torteneti huseg kedveert el kell meg mondanom, hogy a vinyo egy uj gepbol ment egy regebbibe azaz nem hw-upgrade, hanem hw-downgrade tortent. Forditva nem tudom, hogy mukodik-e.
Előzmény: NattyDread (333)
ex_lx Creative Commons License 2007.04.13 0 0 344
A cégének/életének szennyesét mindenki olyan RSA kulcsnak teregeti ki, amilyenről csak nem tud vagy nem érdekli.

A közigazgatás szoknyájának emelgetni hagyása a meredek.
Előzmény: NattyDread (341)
NattyDread Creative Commons License 2007.04.13 0 0 343
Nem a formátummal van a gondom, az még akár jó is lenne :o)
Előzmény: ex_lx (340)
NattyDread Creative Commons License 2007.04.13 0 0 342
mármint a windózert...
Előzmény: NattyDread (341)
NattyDread Creative Commons License 2007.04.13 0 0 341
Bünteti rendszeresen az EU a Microsoftot, ez rendben, de nem lenne egyszerűbb betiltani Európában ezt a kémprogramot? :o)
ex_lx Creative Commons License 2007.04.13 0 0 340
:)

A formátum ízlés-pofon kérdése. A tartalom a problem, ha már egyszer pénzes dologról van szó.

Amúgy érdekes, hogy az egyébként W-hez szokott kollégáknak is jobban kézreeseik a man valami és az ls -l, mint a bennszülött wines megfelelőik, aztán csak néznek, ha a cmd ezt nem érti, és szentségelnek, hogy már megint nem a cygwin ablakába írták.
Előzmény: NattyDread (339)
NattyDread Creative Commons License 2007.04.13 0 0 339
Hol találhatók a w$-ban dokumentumok? :o)) Eddig nem találtam semmit, csak szar helpeket, amik semmire sem jók. Man-ok sincsenek :o(
Előzmény: ex_lx (338)
ex_lx Creative Commons License 2007.04.13 0 0 338
Egyszerű annak, aki el tudja olvasni a doksi. :)

Különben az két rendszer közötti nagy különbségnek ezt tartom (de igaz, hogy már elég régen leakadtam az intenzív W-használatról): a W doksijai arra jók, hogy az ember megtudja, hogy hogyan kellene megcsinálni valamit, aminek ezek szerint mennie kellene, de mégsem, az L doksijai meg arra, hogy az ember olyasmit is megcsináljon, amit elméletileg nem lehet, oszt mégis (pl. az agyamat dobtam el, amikor a pivot_root-tal összefutottam hajdan). :)
Előzmény: NattyDread (337)
NattyDread Creative Commons License 2007.04.13 0 0 337
Gyakorlatilag saját Linux disztribúciót is nagyon egyszerű csinálni, csak a telepítőt kell hozzá megírni.
Előzmény: ex_lx (324)
NattyDread Creative Commons License 2007.04.13 0 0 336
Vagy lehet hogy igen, annyira nem értek a winfoé-hoz, csak néha kénytelen vagyok használni, sajnos :o(
Előzmény: NattyDread (333)
ex_lx Creative Commons License 2007.04.13 0 0 335
No, akkor mégsem volt annyira érdemtelen kérdés.
Előzmény: Willie (331)
NattyDread Creative Commons License 2007.04.13 0 0 334
Illene, igen.
Előzmény: ex_lx (330)
NattyDread Creative Commons License 2007.04.13 0 0 333
Ez azért nem egészen ugyanaz. Win2000-ről XP-re nem tudsz átállni újratelepítés nélkül.
Előzmény: Willie (331)
ex_lx Creative Commons License 2007.04.13 0 0 332
(Amúgy akkor kezdi el az ember igazából értékelni a Linuxot az ember fia, ha kap egy gépet egy oprendszertelen, de rengeteg filmet vagy mp3-at tartalmazó vinyóval, egy CD-meghajtóval és hálókártyával és minden fájlt elvihet, amit így le tud vadászni - év van nála egy zsebben elférő 210 megás live CD. ;)
Előzmény: ex_lx (330)
Willie Creative Commons License 2007.04.13 0 0 331
Az xp-n belul van eselye a dolgnak. Egyszer kellett egy vinyot atraknom egy laptopbol a masikba (gyokeresen kulonbozo ket konfiguracio) es probakent bekapcsoltam, hogy megnezzem mit csinal (mint micimacko) Konfiguralgatta ot magat vagy ot percig, de vegul rendesen beindult a winfos. Nagyon meglepodtem.
Előzmény: ex_lx (330)
ex_lx Creative Commons License 2007.04.13 0 0 330
Tkp. nem tudom, hogy meg lehet-e, csak sejtem, hogy problémás.

Ha aszongya, hogy igen, simán elfogadom, mert úgy is illik, hogy lehessen. :)
Előzmény: NattyDread (328)
NattyDread Creative Commons License 2007.04.13 0 0 329
Asszem, erre mondják azt a gascogne-iak, hogy "touché" :o)))
Előzmény: NattyDread (328)
NattyDread Creative Commons License 2007.04.13 0 0 328
Ez volt a kegyelemdöfés ;o)))
Előzmény: ex_lx (324)
NattyDread Creative Commons License 2007.04.13 0 0 327
A mainframe-ekre gondolsz?

Egy kicsit régebbi cikk:
http://www.hwsw.hu/hir.php3?id=23136

És egy idézet belőle:
"Az IBM mainframe-stratégiájában kiemelt szerepe van a Linuxnak, a szabad operációs rendszer miatt a mainframe-ek valóságos reneszánszukat élik. Ennek oka, hogy a Linux operációs rendszeren lényegesen több alkalmazás futhat, mint az IBM z/OS-en (régebbi nevés OS/390), így a felhasználóknak nem kell egyes linuxos szoftverekhez különálló számítógépeket vásárolniuk."

:o)))) Tájékozódj, van élet a winfo$on kívül is! :oPP
Előzmény: R. Daneel (322)
ex_lx Creative Commons License 2007.04.13 0 0 326
"Szerinted az asztali gépek fölött nincs is számítógép?"

Mint pl. az IBM riscjei, amelyeknek AIX oprendszeréhez először csak egyetemekről lehetett letölteni a Linux alatt megszokott programokat, de ma már a telepítő csomaggal járnak?
Előzmény: R. Daneel (322)
NattyDread Creative Commons License 2007.04.13 0 0 325
Mégis, milyen rendszerekről beszélsz? A "nagyszámítógép" terminus mára elavult.

(Manapság elég sok szuperszámítógép Linuxot futtat egyébként, érdemes az IBM házatáján szétnézni ezügyben.)

Tartsd meg a muhaha-díjadat, vagy válaszolj a kérdésemre.
Előzmény: R. Daneel (322)
ex_lx Creative Commons License 2007.04.13 0 0 324
"Mégegyszer: négy évig nyűttem ugyanazt az XP-t frissítés, javítás, újratelepítés, meg egyéb hóbelevancok nélkül. Nem látom a linuxosok ugyanezen adatát."

No, ez érdekes kérdés.

Az a linux, ami a wd-men egy notebookon fut, eredetileg RedHat 7.3 volt, és a notebook eredetileg TP600-as.

Azóta - 7 év alatt folyamatosan - a Linuxból simán csináltam Fedora 5-öt, hogy újabb programok is fussanak, és pár lib elmásolásával a régiek is működnek tovább. Továbbá a notebook előbb A31-es lett, jelenleg T43-as.

Meg lehet ezt csinálni újratelepítés nélkül, mondjuk w2000-től xp sp2-ig?
Előzmény: R. Daneel (317)
NattyDread Creative Commons License 2007.04.13 0 0 323
Ja, és újraindítani sem szokás, merthogy nincs rá semmi szükség, akármit telepítesz rá. Egyedül akkor kell újraindítani, ha új kernelt fordítasz (mert a Linuxnak monolitikus kernele van), hogy az újat bootolja be, és a továbbiakban azzal menjen.
BSD-nél még ezt sem igen kell, ha jól gondolom, lévén a BSD mikrokerneles (BSD-sek, javítsatok ki ha hülyeséget írtam, mert nem használtam soha BSD :o)
Előzmény: NattyDread (321)
R. Daneel Creative Commons License 2007.04.13 0 0 322
"Látom :o) A "nagygépes" környéken pl. az IBM 370-es szériára gondolsz, OS/VS1 oprendszerrel?"

Szerinted az asztali gépek fölött nincs is számítógép?
Vagy ha van, akkor az kizárólag az elavultsága miatt lehet nagyobb?

"Bocs, a nap muhaha-díja a tied! :oP"

Ezt értékeld át. :o)
Előzmény: NattyDread (320)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!