Keresés

Részletes keresés

Megzakkanok Creative Commons License 2014.04.21 0 0 1626

Szia!

 

Nekem kéne rokokó abroncs egy színdarabhoz. nem vagyunk profik, a költségvetés is minimál.

lehetséges hogy el tudjuk készíteni? Vagy tudunk venni elérhető áron?

Kérlek válaszolj amint tudsz!

Köszönöm!

 

Előzmény: EmpressSissi (1196)
gitana19 Creative Commons License 2014.01.11 0 0 1625

Hátha valaki tud segíteni :)

 

1845-70 közötti amerikai divat érdeelne, férfi-női, részletesebben (bár a férfiruházatot legalább nagyjából sikerült belőni). Tehát elsősorban a női ruhák érdekelnének, főleg azok a részletek, amik alapján meg lehet határozni, hogy az illető mennyire volt gazdag v szegény, ill. férjezett, hajadon, mennyi idős lehetett kb, stb. Mekkora különbség volt az Észak és Dél ruházkodásában? Férfiaknál mennyire jelent meg öltözködésben a gyász?

mark00011 Creative Commons License 2013.07.13 0 0 1624
mark00011 Creative Commons License 2013.07.13 0 0 1623

Sziasztok!

 

Nikola Tesla viselete nagyon tetszik, nem tudjátok esetleg honnan lehetne beszerezni ilyesmi ruhákat?


lammirima Creative Commons License 2013.01.21 0 0 1622

Szeretném megkérdezni,hogy ez a bál,hogy lesz?Mert megnéztem az oldalakat hozzá és nem nagyon értem sajnos.Mármint,hogy az árben mi van benne?Mennyibe kerül a szállás?hogyan oldaható meg?Én nagyon elmennék oda csak nem tudom,hogy mi merre hány méter:)

mjdora Creative Commons License 2012.11.30 0 0 1621

Kedves Mindannyian,

 

eddig még nem volt itthon ilyen, de jövőre megrendezzük az első magyar Jane Austen Bál-t, melyről itt tudtok bővebben olvasni: www.jane-austen.hu

Egyelőre főleg angol jelentkezőink vannak, és csak limitált mennyiségű jegyet tudunk kiadni - de én nagyon örülnék, ha magyarok is jönnének, és részt vennének a bálon.

Ha esetleg arra érdemesnek tartjátok, nagyon jó lenne, ha terjesztenétek a hírét, ahogy tette ezt Nóra is: http://fuszeres-szinek.blogspot.hu/2012/11/jane-austen-bal.html


Ezúton is köszönjük neki!

 

És - bár erről nem esett szó közöttünk - de talán tényleg van remény, hogy Fitzwilliam Darcy is ellátogat a bálba... Mi dolgozunk rajta :)

 

Dóra

EmpressSissi Creative Commons License 2012.08.11 0 0 1620

Gyertek Bálozni:)

 

 

 

És még pár kép, csak úgy:)

moniee Creative Commons License 2012.05.23 0 0 1619

Wuhuhuhuhuuuu *nyálcsorr over the keyboard* Nagyon köszi Ankith!!

Először mindenképpen a babámnak varrom meg, aztán úgy ahogy mondtad te is, lepedőből vagy hasonló nemkell anyagból ember méretben és csak aztán élesben. És most belemélyedek abba amit küldtél nyííí

 

Előzmény: Ankith (1618)
Ankith Creative Commons License 2012.05.19 0 0 1618

1770's robe ? l'Anglaise ? la Polonaise, 2011

The dress is made of 18th century reproduction fabric purchased from Duran Textiles. The dress is lined with fine linen and hand sewn with linen thread. I left it unboned. It's worn over two plain linen petticoats, the previously presented false rump, late 18th century stays and shift and the recently finished shoes, stockings and garters. Everything has been sewn by hand.

(I bought the fabric in 2006 and the fabric I got back then was silk taffeta in texture. I have seen this same fabric in a retail shop earlier this year and judging by that they have since then changed the fabric in to a slubbed silk, like dupioni, but very fine quality with small and few slubs. The slubs are more or less hidden by the dots and stripes of the fabric and the fabric is still absolutely gorgeous. It could also be that it was just that one lot that was different. I just wanted to let you know if there is anyone considering to buy and is picky about these things, that the quality of the silk might vary.)


















The fan was purchased from http://www.artbyaurora.net/18th/
It's painted on a paper leaf and the sticks are bone. I highly recommend her products.



Construction:

The bodice seaming was based loosely on the late 1770's robe ? l'Anglaise in The Cut of Women's Clothes 1600-1930. I cut the fabric for the petticoat and the robe to period width panels and sewed them together with a running stitch, five panels each. The top of the petticoat was folded in a sloping shape to even the hem and to accommodate a bumroll. The folded edge was then pleated and whip stitched to tapes to tie the petticoat on. The robe bodice lining was then sewn together. The silk bodice pieces were mounted on top and back stitched from the outside, edges finished with the stitch with the fancy name, le point ? rabattre sous la main. The underside of the sleeves were sewn from the inside through all layers and top sleeve from the outside through all layers except for the silk shoulder piece that was sewn down last.


Skirts of the robe were also folded to shape, pleated and whip stitched to the bottom edge of the bodice. The robe is "polonaised" through silk tape loops and ties.  The bodice closes with hooks and eyes with no overlap.


I decorated the dress with pinked self fabric strips. I used a reproduction pinking tool and was very pleased with the results.


The strips were then gathered using a whip stitch and then attached to the dress with running stitches.



I had a piece of very old handmade lace that I added to the neckline and sleeves. And I made decorative bows from dark brown silk taffeta.


The large pouf hairstyle was made over a large rat and a few hairpieces were needed to complete it.


Tovább »

forrás: Blogspot.com

+ egy kis inspiráló neked , és sok sikert :-))))!

Előzmény: Ankith (1617)
Ankith Creative Commons License 2012.05.19 0 0 1617
Előzmény: moniee (1616)
moniee Creative Commons License 2012.04.17 0 0 1616

Sziasztok!

Én is nagy fanatikusa vagyok a régi idők ruházkodásainak :) Eleinte a 19. század érdekelt inkább, de azóta belebolondultam a 18. századba is...Egy ideje már morfondírozom, hogy talán meg kéne próbálkoznom álmaim rokokó ruhájával (Robe á la Polonese). Sokat nézelődtem, de azt hiszem először őt szeretném elkészíteni. Most vadászok valami nagyon olcsó lepedőanyagot, hogy kipróbálhassam a megvarrását, és ha jól megy, mehet valami szuper anyagból is! (Amúgy 10 méter 140cm széles anyaggal számolok, remélem jól teszem)

 

A kérdésem az lenne, feltúrtam a netet, és találtam egy-két ingyenes bodice mintát, de egy teljes ruha szabásmintájára ingyér ne számítsak, mi?...

 

Ami megközelítőleg jó lenne, és árban sem a csillagos ég (20 eurót azért elég fogcsikorgatva adnék ki egy szabásmintáért) az a simplicity szabásmintája. De ettől meg félek, nem akarom hogy jelmezszerű legyen :C

 

Amúgy örülök hogy megtaláltam ezt a fórumot, látom nem pörög már úgy az élet mint pörgött, azért remélem nem hal ki :)

TTNora Creative Commons License 2012.02.27 0 0 1615

Gyönyörűek ezek a ruhák!

Előzmény: Ankith (1614)
Ankith Creative Commons License 2012.02.24 0 0 1614

http://divattortenet.tlap.hu/

 

 

jó kis divattöörténeti linkgyűjtemény, magyar és külfli blogokkal, textil és viselettörténeti kiállításokat szervező múzeumok folyamatosan bővűlő listájával.Enjoy it!Meg pár nassolni való, ha entán erre jártok :-D!

Ankith Creative Commons License 2011.09.24 0 0 1613

itt:http://corset4you.com/phpbb/viewtopic.php?f=19&t=192&sid=7b3d82f67928143302c19bcdc1214db4#p626

 

Nekem Lilu készítette az esküvői ruhámat, azóta is mondogatják, hogy álomszép volt.Szóval őt ajánlom.

Előzmény: csapa (1590)
Ankith Creative Commons License 2011.09.24 0 0 1612

KOrabeli hajak, mármint parokát szeretnél, vagy frizurát?Milyen hajat, kép van?Lehet, hogy bevállalom,na?Pont ma raktam rendbe  a  fodrászos, hajas cuccaimat ;-D!

Közbe meg két liter teát megiszunk.Na szóval tolj ide képet!!!

 

 

Csak megjegyzem, ha már frizuráról van szó, eszméletlen, hogy a  enetn nem lehet találni, korekt rokokó parókát!!!A terem búúúráját, hogy stílszerű legyek!!!!

 

http://www.baroquelife.org/baroque-fashion/baroque-fashion.php?link=4

 

kontra ez.....

 

Előzmény: EmpressSissi (1611)
EmpressSissi Creative Commons License 2011.09.13 0 0 1611

Peti, kéne a segítséged!

 

Még jó régen mondtad, hogy van egy ismerősöd aki korabeli hajakat tud csinálni. El tudod nekem küldeni az elérhetőségét?

 

Köszi!!

EmpressSissi Creative Commons License 2011.08.24 0 0 1610

Nosztalgia villamosozás:)

csapa Creative Commons License 2011.08.22 0 0 1609

Most a hét/en/végén Barokk Fesztivál, Tata.

EmpressSissi Creative Commons License 2011.08.13 0 0 1608

Szuper, hogy idén is reális ára van a bálnak, mi most nem tudunk menni, mert a februári Barokk Bálra készülünk.

Küldtem mailt, remélem megkaptad, néha csal a freemai.:(

Előzmény: lammirima (1607)
lammirima Creative Commons License 2011.08.08 0 0 1607

Kimaradt,hogy a romantikus reformkorról van szó:)))

Megnéztem az árakat és a bálba a jegy 9500 ft.

lammirima Creative Commons License 2011.08.08 0 0 1606

Sziasztok.

ellég bonyolult lett az életem így sajnos rengeteg találkozóról lemaradtam:(((

Kérdezem én valaki jön szeptember 24-én balatonfüredre????Délelőtt a felvonulásra vagy este a bálba?

Mert egyedül nem mennék el szívesen úgy nem az igazi.

a jól bevált ruhámat felújítottam és sokak szerint sokkal jobb lett ,mint eddig.:)))

Megpróbálok minnél hamarabb képeket készíteni róla és akkor megkérdezlek titeket is.

EmpressSissi Creative Commons License 2011.08.07 0 0 1605

Grand Ball Budapesten. Tegnap volt a Nemzeti múzeumban:)

EmpressSissi Creative Commons License 2011.07.31 0 0 1604

Tudtok valamit a Tatabányai rokokó fesztiválról? Idén lehet inkább oda mennénk, Vác nem jött össze:(

EmpressSissi Creative Commons License 2011.07.27 0 0 1603

Pénteken kezdődik a Váci Világi Vigalom:)))

csapa Creative Commons License 2011.07.17 0 0 1602

Hát a csökkentés oké, de én 46 (mellben 48) méret vagyok. Olyan csodára sokáig várni kellene, hogy a 42-esbe belefűzzenek:-))

Előzmény: Ankith (1601)
Ankith Creative Commons License 2011.07.15 0 0 1601

Aranyos vagy :-D, a fűző álltalában sokat segít, van ,hogy egy méretet  is "lecsökkent".Hát ,ha nem mondanál le iylen ruciról, nyugodjan fordulj hozzám ;-D!Puszi

Előzmény: csapa (1600)
csapa Creative Commons License 2011.07.12 0 0 1600

Hogy én milyen izé vagyok. A lényeget lehagytam: Gratulálok!!!

csapa Creative Commons License 2011.07.12 0 0 1599

Megnéztem, de sajna a méret nem passzol:-(( Egy huszast le kéne dobnom hozzá.

Előzmény: Ankith (1598)
Ankith Creative Commons License 2011.07.10 0 0 1598

Eladó egy rokokó ihletésű ruha.Többet itt

 

 

 

csapa Creative Commons License 2011.06.29 0 0 1597

Szia!

Pesten akkor jártam utoljára, amikor még lóvasút járt az utcákon:-)) Egy darabig még nem is megy arra az utam. Igy hát erőt vettem magamon és összedobtam egy mintadarabot. Egész pofás lett. Majd még alakítgatom. Csak kéne beszerezni "drótokat" is. De most úgy vagyok vele, mint Pató Pál..... Azért köszi ( nézegetem a honlapodat is, láttam a tavalyi váci sikeredet)

Előzmény: EmpressSissi (1592)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!