A sikeres adó, oktatási és egészségügyi reform után a kormány a vallási költségvetés megreformálására készül. Ebben az a vicc, hogy egyáltalán nem lenne szabad, hogy csak az legyen. (igazi álhír)
Az MSZP szombat délutáni elnökségi ülésén sokan birálták a vallásoknak juttatott költségvetési keret pazarló voltát, amely miatt nőtt az ország eladósodása és felbillent a fizetési ütemezésünk. Az elemzésben többek közt Sziki Katalin részletezte, hogy a hazai vallások és egyházak száma az elmult 17 évben tíznél kevesebbről 150 államilag is bejegyzett vallási szervezetre nőtt, ami nagyon sok és egyre nagyobb terhet ró a társadalomra. Sok a felesleges templom és felesleges egyházi, teológiai oktatási intézmény. Ezek gazdálkodás pazarló és felesleges a társadalom egésze szempontjából. Minek egy kisvárosban 4-5 templom és 3-4 további vallási intézmény, amelyek látogatottsága kritikán aluli. Ezeket a hazai kórházakhoz és egyetemekhez hasonlóan össze kell vonni. Reformokat kell bevezetni a vallási költségvetésben.
Csóka János már konkrét intézkedési reformcsomag tervvel állt elő. Tényleg kiegyenlítettlen az állami közpénzekből fenntartott vallási intézmények látogatottsága és költségvetésük pazarló. Jelenleg a különféle csatornákon, kesze-kusza összetételben kb. 250-300 milliárt forint vándorol át évente a közpénzekből vallási csoportokhoz. Ezen pénzmennyiség kb. 50 közepes hazai kórház éves költségvetését teszi ki. Az egészséghez való alapvető emberi jog, meg még is csak fontosabb, mint a vallásokhoz, azaz a hülyeséghez való jog. Privatizálni szükséges az egyházakat és meg kell köztük teremteni a valódi piacgazdasági feltételrendszereket . Az müködtesse az egyházat, aki tud az adott eszközökkel hatékonyan gazdálkodni. A nem hatékony egyházak részére ki kell dolgozni az egyházi csődtörvényt és lehetővé tenni, hogy ezen intézmények a társadalom egésze számára hasznos más intézménnyé alakulhassanak át.
Az MSZP elnöksége további társadalmi vitára és elemzés elé viszi a témát és kész az ország érdekében a kormány felé törvény és költségvetési módosításokat beterjeszteni.
Egyébként Gyurcsány nagy húzása az lenne, ha azt betette volna a mostani programba a Vallásreformot. Egyértelmű kiadáscsökkentés és liberalizáció lenne, a szadi régebbi beetetéseinek egyike. Akkor derült volna ki az SZDSZ elkurvult jellege igazából.
Annyira komoly, hogy Kóka a Szadi választási kampányában kiemelten nyilatkozott arról, hogy ő egy daradig még nem reformálná meg a vallási és egyházi költségvetést másokkal szemben, akik ezt halaszthatatlannak vélik.
Már a kormány is fontolgatja, hogy a társadalmi változásoknak megfelelően az egyház támogatását megszünteti, ezzel egyidejüleg a vallási ünnepeket a naptárból száműzi. Az így felszabaduló összeget a ténylegesen adózó kb 1,5 millió embernek január 1-el visszajuttatja. Ez a z összeg igen szép évvégi ajándék az adózóknak, hiszen kb 500 000 Ft-ot tesz ki fejenként. Közvetett gazdasági haszna is van a dolognak, hisz a több munkanappal a termelékenység is megnő.
Támogatom, hogy megszüntetik az egyházak állami támogatását, ha mellette megszüntetik a színházak támogatását, a filmesek támogatását, s megszüntetik a nyugdíjasok állami támogatását is !
Azt írtad, hogy a turáni átkot is fel akarjuk oldani a magyarságon . Eszerint nem csak figyelembe veszed, hanem praktikusan az egyik átverés helyébe ezt a másik átverést tennéd / teszed. Mások hitét akarod kihasználni egy szerinted káros hit ellenében. Furi, de ez leginkább a vallásháborúkra emlékeztet.