Keresés

Részletes keresés

ötfelezős Creative Commons License 2021.02.10 0 0 49

az előzmény témák, is sok esetben ajtózárról szólnak

Előtted 6 a 42-ből, ha az sok...

Előzmény: lapar (48)
lapar Creative Commons License 2021.01.21 0 0 48

Azt nem figyeltem.

De azért kaptam választ így is, és az előzmény témák, is sok esetben ajtózárról szólnak.

Előzmény: eo.sz (47)
eo.sz Creative Commons License 2021.01.21 0 0 47

Ha csak nem számítjuk azt, hogy a fotó-videó topicban vagyunk.

Előzmény: lapar (46)
lapar Creative Commons License 2021.01.12 0 0 46

Most nézem, hogy a topic a fotogépek zárjával indult.

De hát ez a címből sajnos nem derül ki.

Előzmény: lapar (45)
lapar Creative Commons License 2021.01.12 0 0 45

Erre gondoltam is, meg is néztem, de nagyon úgy néz ki, hogy nem fér mellé (egy normál) vasfűrészlap. Létezik valami ettől keskenyebb, véknyabb szerszám?

Előzmény: halaloszto (44)
halaloszto Creative Commons License 2021.01.12 0 0 44

Leveszed a burkolatot, és egy vékony fűrészlappal elvágod a csavart

Előzmény: lapar (43)
lapar Creative Commons License 2021.01.12 0 0 43

Látom, elég döglött ez a topic, de hátha:

Zárbetétet akartam cserélni egy ajtóban, de amikor a cilinderzár rögzítőcsavart csavartam kifelé, megszorult. Olyan szinten, hogy végül, se ki, se be. Egy erős csavarhúzóval sikerült eltörnöm a csavart, úgy, hogy most ott tartok, hogy benne a zárbetét, és rögzítő csavarja ( a hosszú 5-ös, vagy 6-os) kb szinel a zár szélével.

Mit lehet ezzel csinálni, hogy kijöjjön?

Kulcsom van hozzá.

bettina.s Creative Commons License 2020.12.02 0 0 42

Sziasztok! 

 

Azzal a problémával fordulnék hozzátok, hogy van egy 5 ponton záródó ajtónk felfelé húzós kilinccsel. Bezárjuk az ajtót, és ha nagyon erősen nyomjuk le a kilincset, akkor ki lehet nyitni az ajtót. Ez miatt volt már egyszer egy zárbetét cserénk, meg lecseréltük a zárszerkezetet a görgőkkel együtt, de a 10.000 ft-os tytan zárbetétnél újra előjött a probléma.

 

Előre is köszönöm szépen a válaszokat. 

Cfonya Creative Commons License 2020.07.26 0 0 41

Áááá, mennyi hülye van. 

zorzy4 Creative Commons License 2020.04.05 0 0 40

Üdv mindenikek!

 

Egy kilincs leszerelés ügyében kérnék segítséget! Az probléma, hogy semmilyen csavaros rögzítés nincs rajta, pedig luk mind a két oldalán van. Támpontként csak két képet tudok mutatni

Eltörni nem akarom, mert szükség van még rá.

szakalzsolt Creative Commons License 2018.01.13 -2 0 39

Ha esetleg nem bíznád profikra a zárszerelést, mert magad is meg tudod oldalni, akkor az egyik legjobban ellátott bolt a belvárosban a zárbetétpláza. Webshopja ugyan nincs, de ha felkeresed a Nyugati mellett a boltot, hatalmas árukészlete van, meg azt mondták be tudnak szerezni mindenféle speciális zárat is.

záraslaci Creative Commons License 2017.06.18 -3 0 37

Nem szokásom vitába szállni senkivel hiszen mindenkinek az a legjobb amit saját maga tapasztal, érez, élvez. De ha jobban belemegyünk a zárcsere témában és a Google első találati oldalán végig olvassuk a tíz szolgáltató oldalát, mint ahogy tettem a megrendelés előtt, akkor világossá válik, hogy az előző kommentekben elhangzott cégek, vagy nevek másolják az ebben a témában kiemelkedő oldalakat! Végig olvasva időt nem kímélve hívtam ki zárcsere XXI. kerület szolgáltatót  mikor rátaláltam az általam meggyőzött honlapra. A szaki a telefon tartott beszélgetéskor olyan szintű tapasztalatot mutatott, hogy eszemben sem jutott más szolgáltatók diszpécsere hölgyeivel/uraival  beszélgetni a feladatról. Kiérkezéskor mind a szerszámozottság mind a kommunikáció során mely csak a zárcserével és Google találati listájáról szólt szintén óriási tapasztalattal álltam szemben. A munka 99,9 % os szintet ütött meg mint a biztonságtechnikai tanácsadás mind a zárbetétek helyszíni választékára tekintve. Kénytelen voltam belemenni abba a kérdésbe mely számomra is feltűnő volt hogy most kinek higgyek a ZÁRCSERE oldalon az első találatnak, a harmadiknak vagy most mi van? A szaki elmondta, hogy ez egy kényes téma hiszen olyan cégek hirdetik magukat minimum 10 éves szakmai múltál akiknek cégük 18 hónapja alakult. Az alkalmazottjaik többnyire nincsenek bejelentve így még a számla adási kötelezésük sem lehet. Belebújnak egy kantáros munkásruhába megérkeznek szedett vetett szerszámokkal és abban a hitben vagyunk hogy ők a legjobbak hiszen a weboldalon is ezt hirdetik. A webszerkesztők a zárástechnika terén mit sem értenek ezért nincs más lehetőségük mint ki ollózni a tartalmat a legjobb szolgáltatók oldalaiból és fellőni az internet sztrádájára az első helyig. De a tapasztalat és biztonságtechnika ismeretei nem lehet ezen a szinten hiszen nemrég alakult a cégük. A weboldaluk nincs 6 hónapja a kereső listában. Mit kapunk mi ezért cserébe mint felhasználók? Egy hamisítvány zárcserét. Sokszor hozzá nem értő alakok ténykednek a lakásunk területén , olyanok akik a cégükről egyetlen adatot nem közölnek vagy a honlapon van hamis adat feltüntetve. Le ellenőriztem párat higgyétek el. Mit nyerünk a hamisítványokkal semmit. Elhisszük nekik, hogy ők a legjobbak mert azt mondják, de jóformán a céljuk zárcsere kapcsán csak annyi , hogy értékesítsen és ne biztonságot adjon. Persze sokszor nincs idő végig böngészni az első oldalas találatokat de állítom, hogyha ráér a zárcsere feladata abban esetben csak nyerhetünk ha nem az első vagy harmadik, esetekben az ötödik oldalt választjuk hanem a tartalmat végig olvasva döntjük el, hogy ki a szaki ebbe a témában!

xtremdragon Creative Commons License 2017.05.09 -4 0 35

Zárcserében szerintem a mesterzár a legjobb 

kanyolaci Creative Commons License 2014.01.22 -1 0 33

Üdv mindenkinek!

Az lenne a kérdésem,hogy eos 300d-hez lehet-e még valahonnan zárszerkezetet szerezni,ha igen mennyibe kerülne,és hol lehet kicseréltetni?

Elöre is köszönöm a választ

DIE_ROBOTER Creative Commons License 2013.06.06 -1 0 32

Mivel a záridő a két, mechanikailag független redőny lefutása között eltelt idő, ezért ez elég nehezen befolyásolhatja egy adott típuson belül az élettartamot. Azért hallod élesebbnek, mert összeér a két redőny hangja.

Előzmény: fotograbb (31)
fotograbb Creative Commons License 2013.06.03 -1 0 31

Vajon , mennyire függ a zárélettartam,  a használat módjától  ? 

HIdeg idő  valószinűleg árthat..    sorozatfelvétel ?   netán  a magasabb zársebességek  ?

Legutóbb olvastam valaki  exifleírását.. csak hogy jó  mosott legyen a háttér..   1.8 -as 

nyílással  1/8000 sec-et exponált..   amúgy hallom  ha magasabb  a  záridő, röviden keményebben szól, 

mint egy ezred alatt. MOndhatni más a  hangszine. Ugyancsak jók már az obik  rekeszmehanikája, hogy együtt vannak ezzel 

a sebességgel. 

Esetleg   B idős expók ? Nem fut le a zár.. mondhatni  behúzzák a kéziféket ..

Amúgy csak elmélkedek..  fotózok ahogy jön. :)    70 ezernél tartok  D300-asnál , négy év alatt.

leopapa71 Creative Commons License 2013.05.16 -1 0 30

Nikon D300 158000-nél adta meg magát. Cseréje most 49eFt-ba került.

 

 

eo.sz Creative Commons License 2011.02.17 0 1 27

Ezek szerint 2007 óta nem romlott el egy zár sem. Hurrá!

r1 Creative Commons License 2011.02.10 0 0 26

:)

Koszi.

Előzmény: maximista (25)
maximista Creative Commons License 2011.02.10 -2 1 25

Olvasgatom a fórumozásokat. Ha bárkinek szüksége van egy zárszerelő szakira, aki gyors és megbizható és nem utólsó sorban precíz akkor az látogason el ide: Zárcsere.

Nem csak, hogy pontosak, megbízhatóak, de ha esetleg pl: 5, 6, 7, kerületi lakos akkor ráadásul még kedvezőbben tudja kicseréltettni a zárjait. De nem csak a zárak cseréjéről lehet szó. Ide tartozik a hevederzár szerelés, roncsolás mentes ajtónyitás illetve zárnyitás, de ha csak a zárunkat szeretnénk ellenőriztettni, hogy megfelelő biztonságot nyújt illetve a mai kornak megfelelő-e akkor szervízeltettni is tudjuk. Sőt garanciával dolgoznak és biztonságtechnikai szempontból tanácsokat is kérhetünk. természetesen díjtalanul. a kiszállási díj szintén díjtalan. és ez szerintem nem utólsó szempontból, főleg, hogy nézegetem egyesek nem kevés kiszállási díjjal dolgoznak.

obi_van_kitobi Creative Commons License 2009.05.16 0 0 24
Találkozzatok a Camera Kft-nél, ott majd kiderül, tényleg 35000 expo van -e benne.
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.12 0 0 23
Van egy csávó aki eladná a 30D-t úgy hogy beszámítaná nekem a 400D-t+30e.
Fotós az ürge és félek,hogy le van strapálva a 30D-je,amit másodgépnek használt a 40D mellé. Azt állítja 35000 expo van a gépben! Mit tegyek?
Nekem megérné ,hogy 30ezerért kapok egy jobb gépet !!! De mi van ha trükk lesz később??? Mennyi egy zárcsere ?
kukac jani Creative Commons License 2007.06.25 0 0 22
Ez nekem is volt az eos 50e vel. Én megtísztítottam a csatlakozásokat, és azóta hibátlanul működik.
Előzmény: KrucyfiX (12)
flugi Creative Commons License 2007.06.17 0 0 21
http://olegkikin.com/shutterlife/sitemap.php

Van ez az oldal, de szerintem nem túl jó, látni nagyon légbőlkapott adatokat is (2 millió kép egy vázban...)

Nekem az jutott eszembe, hogy a Nikon beírja az exif-be a képszámot, tehát ha Nikon gépes adatbázist csinálnék, én feltöltetném az utolsó képet, és abból minden kiderül.
Alpha Lyrae Creative Commons License 2007.03.06 0 0 20
de usa gari van rá? úgyhogy postázd vissza. valszeg korrekten kicserélik a zárat vagy magát a gépet.
Előzmény: kruso (17)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2007.03.05 0 0 19

"3 hónapos és 10.000 exp van benne."

 

Akkor mit csodálkozol?

 

:)))))

Előzmény: kruso (17)
Miki69 Creative Commons License 2007.03.05 0 0 18

 

"Majdnem hibátlanul dolgozott"

 

????????????????????????

 

Valami leértékelésen vetted?

 

Nem példa nélküli sajnos az ilyen korai zárprobléma. Erre lenne ugyebár a gari. Szerintem vidd el a szervízbe, egy bevizsgálást érdemes kérni, mert a zárcserére bizony igencsak zsebbe kell nyúlni.

Előzmény: kruso (17)
kruso Creative Commons License 2007.03.05 0 0 17

hali, mint új tag szeretnék pár sort írni amelyek 1ben kérdések is lehetnek.

 

van 1 eos 20d-m a következő probléma van vele:

szombaton még  /majdnem /hibátlanul dolgozott 1 bál elején majd gondolt egyet és csupa sötét képet csinált. ezután már csak folyamatos exp volt. kb olyan mintha sorozatot lőne csak 1 volt a gáz kikapcsolt állapotban is.

ha az aksit kiveszem akkor hagyja abba. elég kellemetlenül érint már csak azért is mert 3 hónapos és 10.000 exp van benne.

felhívtam a szakszervízt azt mondták zárcsere.  de ilyen hamar?

és mitől exponál folyamatosan megállás nélkül?

ha rossz a zár akkor miért folyamatosan használja?

egyébként a sötét képek is arról árulkodnah hogy nem teljesen volt szinkronban a vaku és az exp.

az egészben már csak 1 dolog szomorúbb, hogy az usa ból van és nem vállalnak rá garit...

sajna

van valakinek ötlete mitől lehet ilyen?

az esetleges válaszokat  köszönöm.

SchefferJ Creative Commons License 2007.02.27 0 0 16
Garancia-időn túl semmit sem javítanak (ingyen), megkérdeztem... Tehát ez annak kedvező, aki baromi sokat fényképez és várhatóan elfüstöl a zár gari időn belül.
Előzmény: ssk (10)
optikus Creative Commons License 2007.02.26 0 0 15
Olympus E-10, kb. 7ev utan zarcsere. Igazabol nem is az exposzam a lenyeges hanem a kora, sajnos tipushiba. Amugy a nem hibas sorozatok barmeddig elmentek (tudok olyanrol amibe 1 honap alatt 30e expo lett belerakva es eleg durvan nyomta a tulaja es meg most is kutya baja, nekem nem volt ilyen szerencsem). 28e brutto a csereje.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!