Keresés

Részletes keresés

cssz74 Creative Commons License 2010.06.01 0 0 10
De ez fut még Pentele néven is...
Tamás Kádár Creative Commons License 2007.02.23 0 0 2
Dunaújvárosi Híd Egyesület weboldala: http://www.hid-egyesulet.hu Wikipedián a Dunaújvárosi Hídról: http://hu.wikipedia.org/wiki/Duna%C3%BAjv%C3%A1rosi_h%C3%ADd
Tamás Kádár Creative Commons License 2007.02.23 0 0 1
ARANY JÁNOS: HÍD-AVATÁS Szólt a fiú: „Ketto, vagy semmi!” És kártya perdül, kártya mén; Bedobta... késo visszavenni: Ez az utolsó tétemény: „Egy fiatal élet-remény.” A kártya nem „fest”, - a fiúnak Vérgyöngy izzad ki homlokán. Tét elveszett!... õ vándorútnak - Most már remény nélkül, magán - Indúl a késo éjtszakán. Elõtte a folyam, az új hid, Még rajta zászlók lengenek: Ma szentelé föl a komoly hit, S vidám zenével körmenet: Nyeré „Szûz-Szent-Margit” nevet. Halad középig, hova záros Kapcsát ereszték mesteri; Éjfélt is a négy parti város Tornyában sorra elveri; - Lenn, csillagok száz-ezeri. S amint az óra, csengve, bongva, Ki véknyan üt, ki vastagon, S õ néz a visszás csillagokba: Kél egy-egy árnyék a habon: Õsz, gyermek, ifju, hajadon. Elébb csak a fej nõ ki állig, S körülforog kiváncsian; Majd az egész termet kiválik S ujjonganak mindannyian: „Uj hid! avatni mind! vigan.” „Jerünk!... ki kezdje? a galamb-pár!” Fehérben ifju és leány Ölelkezik s a hídon van már: „Egymásé a halál után!” S buknak, - mint egykor igazán. Taps várja. - „Most a millióson Van a sor: bátran, öregem!” - „Ha megszökött minden adósom: Igy szökni tisztesebb nekem!” S elsímul a víz tükre lenn. Hivatlanul is jönnek aztán A harmadik, a negyedik: „Én a quaternót elszalasztám!” „Én a becsûletet, - pedig Viseltem négy évtizedig.” S kört körre hány a barna hullám, Amint letûnnek, itt vagy ott. Jön egy fiú: „Én most tanúlám Az elsõt: pénzem elfogyott: Nem adtak: ugrom hát nagyot!” Egy tisztes agg, fehér szakállal, Lassan a hídra vánszorog: „Hordozta ez, míg birta vállal, A létet: mégis nyomorog!” - Fogadd be, nyilt örvény-torok! Unalmas arc, félig kifestve - Egy úri nõ lomhán kikel: „Ah, kínos élet: reggel, estve Öltözni és vetkezni kell!” Ezt is hullámok nyelik el. Nagy zajjal egy dúlt férfi váza Csörtet fel és vigyorgva mond: „Enyém a hadvezéri pálca, Mely megveré Napoleont!” A többi sugdos: „a bolond!...” Szurtos fiú ennek nyakába Hátul röhögve ott terem S ketten repûlnek a Dunába: „Lábszijjra várt a mesterem: No, várjon, míg megkérlelem!” „Én dús vagyok” kiált egy másik S élvezni többé nem tudom! -” „Én hû valék a kézfogásig S elvette Alfréd a hugom’!” Eltûnnek mind, a járt uton. „Párbajban ezt én így fogadtam: Menj hát elül, sötét golyó’! -” „Én a szemérmet félrehagytam, És íme, az lõn bosszuló: Most võlegényem a folyó. -” Igy, s már nem egyenkint, - seregben, Cikázva, némán ugranak, Mint röpke hal a tengerekben; Vagy mint csoportos madarak Föl-fölreppenve, szállanak. Órjás szemekben hull e zápor, Lenn táncol órjás buborék; Félkörben az öngyilkos tábor Zúg fel s le, mint malomkerék; A Duna gyõzi s adja még. Néz a fiú... nem látja többé, Elméje bódult, szeme vak; De, amint sûrübbé, sürübbé Nõ a veszélyes forgatag: Megérzi sodrát, hogy ragad. S nincs ellenállás e viharnak, - Széttörni e varázsgyürüt Nincsen hatalma földi karnak. - Mire az óra egyet üt: Üres a híd, - csend mindenütt. (1877. augusztus 22.) Arany János Híd
Tamás Kádár Creative Commons License 2007.02.23 0 0 0
Kádár Tamás - "Dunaújvárosi Híd, repülés" - 2007.feb.24-én (szombat) 20.30 - Dunaújváros, Táncsics M. u. 1/A. Kádár Tamás "Dunaújvárosi Híd, repülés" fotó kiállítása 2007.feb.24-én (szombat) 20.30-kor nyílik meg a Dunaújvárosi Főiskolában. (Dunaújváros, Táncsics M. u. 1/A.) Megnyitja: Rohonczi István és Rohonczi Sándor (a Dunaújvárosi Híd Egyesület ügyvivője). A sárkányrepülőről 2006.novemberében készített fényképek a híd összeszerelését dokumentálják madártávlatból. http://www.kadartamas.com
Tamás Kádár Creative Commons License 2007.02.23 0 0 topiknyitó
HÍD-est 2007. február 24. 1900 órai kezdettel a Dunaújvárosi Főiskola „A” épület (volt fonoda) P R O G R A M 19:00-20:00 Vendégek fogadása 20:00-20:30 A „HÍD” Egyesület elnökségének nyilvános, ünnepi ülése. Házigazda köszöntője Dr. Bognár László a Dunaújvárosi Főiskola rektora, a „HÍD” Egyesület elnökségi tagja. Polgármesteri köszöntő - Dr. Kálmán András (Dunaújváros Megyei Jogú Város polgármestere, a „HÍD” Egyesület elnökségi tagja. 2006. évi Egyesületi díjak (plakettek, oklevelek átadása) Rauf Pál a „HÍD” Egyesület elnöke, Nagyvenyim polgármestere, valamint támogatóink. 20:30 Kádár Tamás fotókiállításának megnyitója Megnyitja: Rohonczi Sándor a „HÍD” Egyesület ügyvivője 20:40 Vacsora 21:20 Nyitótánc 21:30 Tánc A zenét szolgáltatja: Marót Viki és a Nova Kultúr Zenekar 030 Tombola 100-400 A zenét szolgáltatja: DJ Sárdi Konferál: Fábos Zsolt

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!