Keresés

Részletes keresés

ErkölcsTan Creative Commons License 2016.05.30 0 0 707

Tigáz és Más Gázos Cégek Által Megkárosítottak Jogaiért

FB csoport

Előzmény: Bea030 (702)
sjohn Creative Commons License 2016.05.10 0 1 706

Gondolod, hogy még aktuális?

Előzmény: bambi942 (705)
bambi942 Creative Commons License 2016.05.10 0 0 705

Állj ott mellette ne mozdulj.és figyeld minden mozdulatát.

Előzmény: t.köpcös (703)
dr.Stefan76 Creative Commons License 2016.05.10 0 0 704

MITGONDOLSZ ??  azota 'megjofiusodtak' ? ? ?

 

igen, izgulhatsz !!

Előzmény: t.köpcös (703)
t.köpcös Creative Commons License 2016.05.10 0 0 703

Sziasztok!

 

Érdeklődni szeretnék, hogy a sokak által jelzett TIGÁZ mérő ellenőrzéssel kapcsolatos probléma még fennáll-e?

Ugyanis hozzánk ma érkezik a TIGÁZ-DSO embere mérőt ellenőrizni, de csak ma akadtam erre a fórumra, és nem

tudom, hogy mennyire kell izgulnom, és elővigyázatosnak lennem.

Mielőbbi válaszotokat előre is köszönöm!

Bea030 Creative Commons License 2016.04.13 0 0 702

Szia,

melyik az a zárt csoport az fb-N ?

Előzmény: Törölt nick (696)
Bea030 Creative Commons License 2016.04.13 0 0 701

Sziasztok,

 

továbbra is küzdünk, ügyvédi levélre a FŐGÁZ válaszol valamit állandóan, hol ezt, hol azt talál ki.Nem értem, ha ennyi embert vádolnak jogtalanul, akkor miért nem tűnik fel a bíróságnak vagy a Békéltető Testületnek vagy bármelyik hatóságnak,ahová fordulni próbálunk, hogy tömeges átverés zajlik ? Főleg, hogy kevés fogyasztónál bizonyítható a tényleges gázlopás. Többünknél megfoghatatlan "rongálással" vádaskodnak, ráadásul sokunknál ugyanazzal. Mivel lehet véget vetni ennek a procedúrának? Nyilván nem fizetünk ! Mennyi esélye van egy bírósági pernek ?

 

Köszi

szilus02 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 700

Sajnos ki is igy jærtunk csináltál valamit vagy fizetsz?

 

Előzmény: henrob (685)
szilus02 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 699

Mi is ugyanebben a helyethen vagyunk, négy év után elutasitott a meh. Jártálmvalakite azóta vagy fizetsz?

Előzmény: Lona54 (695)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.03 0 0 698

Igen, elvihetik amennyiben látnak rajta valamilyen sérülést. Már egy kis karc miatt is elrendelik a vizsgálatot. Gázvezeték rendszer és az óra Tigáz tulajdona, így ők jogosultak a vizsgálatokra. Ugyanúgy bírságolhatnak független attól, hogy most kivel van jelenleg szerződésben, ez nem befolyásoló tényező. Itt rosszabb eshetőség is állhat fenn, mert igényt tarthat az összegre Főgáz is ha bebizonyosodik egyértelmű gázlopás ténye.

Előzmény: Figáz_2016 (697)
Figáz_2016 Creative Commons License 2016.02.27 0 0 697

Lehet, hogy már valaki válaszolt erre.

 

Tigáz szolgáltatási területen vagyok, de a Főgázzal vagyok szolgáltatási szerződésben. Az órát elvihetik-e a Tigázosok vizsgálatra?

 

Tételezzük fel, elviszik az órát, "külső" szakértővel megvizsgáltatja a Tigáz, megtehetik-e?

 

Csak azért kérdezem, mert a szomszédainknál az összes órát elvitték a Tigázosok (ők TIGÁZ-al vannak szerzősben, nekik 540e Ft vitt el az újév! :(. 

 

Köszi

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.18 0 0 696

A fb zárt csoportban még van élet. Igaz ott is eléggé lanyha.

 

 

Előzmény: Lona54 (695)
Lona54 Creative Commons License 2016.01.12 0 0 695

Úgy látom, csendes a fórum. Mindenkinek megoldódott a problémája? Nekem még mindig nem. 2011-ben óra csere alkalmával

kizárták a gázt, azért mert nem írtam alá a jk-et. Csupán egy okom volt rá, mégpedig az, hogy a szerelő nem engedte ráírni a jk-re, hogy én nem látom sérültnek az órát. Külön papírra kellett volna leírnom a véleményem. Közöltem vele, hogy az eltűnhet, csak a jk-re írom rá, és akkor aláírom. Nem engedte, azt mondta, hogy ha így nem írom alá, akkor leszereli az új felszerelt mérőórát. Így is tett. Lényeg, hogy azóta i levelezgetünk, ill. írtam az akkor még MEH-nek, 2011. okt.-ben. MOST kaptam választ, 2015. dec. 31-én. Több mint 4 év elteltével, "természetesen" elutasító határozatot. A határozat ellen bírósági felülvizsgálatnak van helye, a keresetet  Fővárosi Közigazgatási és Munkaügyi Bíróságnak címezve, 30 napon belül. A kérdésem az lenne, hogy tudja e valaki, hogy ha keresetet nyújtok be, akkor itt már perköltség is felmerül e, vagy sem? 

jano5691 Creative Commons License 2015.11.11 0 0 694

Farkasszemet néztünk és végül a Tigáz eloldalgott :-)

Panaszomat elolvasva saját hatáskörben úgy döntöttek, hogy megszüntetik az eljárást. Vagy valami ilyesmi...

Az biztos, hogy csaptam egy kis zajt.

Előzmény: Törölt nick (691)
Bea030 Creative Commons License 2015.11.10 0 0 693

Sziasztok,

továbbra sem nyugszik bele a Főgáz Zrt., hogy nem fizettük be az 540,000 forintos kötbért és a szakértő díját sem.Ügyvédhez fordultunk, de egyenlőre úgy tűnik, hogy az Ő levele sem volt elég meggyőző. Plomba oda nem illőséggel vádolnak. "B5 jelű munkatárs csak 2008 után hitelesített Flogiston gázmérőt így a 2006-os órában hitelesített mérőn a B5 lenyomatú plomba nem lehet" Már pedig az ott van / volt ! Azzal is érvelnek, hogy a leszereléskor aláírtuk a munkalapot és nem éltünk panasszal.Azt megreklamáltuk, hogy az, amiért elvitték az órát azzal nem értünk egyet.Nem tudjuk, hogy mi legyen a következő lépésünk, beszélünk az ügyvéddel, hogy hogyan tovább ?

henrob Creative Commons License 2015.11.06 0 0 692

Szeretném kérni a Dr. Kalocsai Gábor ügyvéd úr elérhetőségét!

Nagyon fontos lenne TIGÁZ-os kötbér ügyben

Előzmény: Kalocsai Gábor (669)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.03 0 0 691

A lényegen ez semmit sem változtat persze, de jó tudni.

Előzmény: jano5691 (690)
jano5691 Creative Commons License 2015.11.02 0 0 690

Én próbáltam beszélni az OMH-val (MEKH), de nem jutottam semmire. Az derült ki csak, hogy az első 10 évben az órákon a gyártó plombája van és csak az újrahitelesitésnél kerül rá OMH jel. De se igy, se úgy nem tudnak segiteni. Mivel nekem Elster G4-es óra volt, próbáltam kereskedőkkel is beszélni, de azok is csak hümmögtek.

 

Különben úgy kéne ezt az egészet csinálni, hogy a MEH válassza ki a szakértőt és fizesse is. Majd számlázza le a gázelosztónak.

Előzmény: Törölt nick (689)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.02 0 0 689

Szerintem továbbra is hiba ilyen gázóra vizsgálati színjátékra elmenni statisztának és a jelenléttel hitelesíteni az eljárást. Mit tennék én? Előtte feljelentést küldenék az illetékes rendőrségre bizonyíték megsemmisítése és koholt bizonyíték előállításának alapos gyanúja miatt. 1. A szakértő nem független, a gázos cég kérte fel, az fizeti. 2. Az eljárásban megsemmisítik az az Országos Mérésügyi Hivatali plombát, amellyel kapcsolatosan illene ott lennie annak is aki a plombát felhelyezte. 3. nem rendelkeznek eredeti állapot fotóval, sem jegyzőkönyvvel a OMH plombáját illetően és azt szakszerűtlenül távolítják el és tönkre is teszik, az esetlegesen később kirendelt valóban független igazságügyi szakértő munkáját lehetetlenné téve. Ja a feljelentés másolati példányát küldeném meg a Gázos cégnek és nem mennék el a vizsgálatra, mert az törvénytelen.

Törölt nick Creative Commons License 2015.11.02 0 0 688

 

dr.Stefan76 Creative Commons License 2015.10.29 0 0 687

NE fizess nekik !

Vard meg hogy adjanak be Birosagra, oszt majd tamadjanak elobb !

akkor magyarazkodhatsz utana !

 

es futs Faval inkabb.

Előzmény: henrob (686)
henrob Creative Commons License 2015.10.29 0 0 686

2006-ban vásároltuk a házunkat ahová 2002-ben szerelték fel ezt a szóban forgó gázórát

mi bejelentettük  a fogyasztó változást majd 2007-ben találtam a postaládában egy aláírt tigáz szerződést és munkautalványt hogy ők minden rendben találtak, de ezzel egy próbléma van hogy az óra a házban van ez én részvétem nélkül ők bejutni nem tudtak tehát egy olyan szerződésem van amit nem én írtam alá és ez itt kezdődik. Ekkor nem tanusítottam nagy figyelmet neki csak mikor 2011. októberében elvitte az óránkat és két hét múlva jött az 540.000 ft-os csekk na ekkor visszakerestem a papírokat és akkor fedeztem fel ezt. Akkor panasszal éltem az energia hivatal felé és a mai nap folyamán 2012. február óta megjött a válasz a panaszomat elutasították tehát az 540.000 ft-ot ki kell fizetnem.

Ez idő közben utána jártunk hogy a régi tulaj aki ott lakott a vízeseknél dolgozott és  ők elő szeretettel mentik ki házhoz és  tekerték vissza a víz órákot és ajánlották hogy gázórát is vissza tudank tekerni ha kell.

Na ezek után én fizessem ki az 540.000 ft-ot ebben a tudatban!

Na ilyenkor mit csináljak?

Várom a tanácsokat?

 

henrob Creative Commons License 2015.10.29 0 0 685

Sziasztok

Mai nap folyamán kaptam meg panaszom elutasítását a MEKH-től itt jegyzem meg 2012. január óta!

Természetesen nem nyúltam a gázórámhoz hiszen nem is használom csak főzésre minimálisat.

A Tigáz olyananakot írt le hogy a fele nem fedi a valóságot kész röhej.

Az 540.000 ft tehát tovább él!

 

tujv99 Creative Commons License 2015.10.27 0 0 684

Ügyvéddel kell menni!

Előzmény: jano5691 (683)
jano5691 Creative Commons License 2015.10.23 0 0 683

Hogy érezted, ha nincs ott az ügyvéd, akkor lett volna?

Én most várom az értesitést. A szerelő szerint a gyártó ólomzárjának alsó felülete jobban szét van nyomódva, mint az eredeti. Kérdem milyen az eredeti. Mutatja az új órát, amin pontosan ugyanolyan, csak nyilván nem poros és oxidált. Kértem, hogy mondja a kamerába, vagy irja be a jegyzőkönyvbe, hogy mi a baja a plombával. Nem volt hajlandó.

Az a baj, hogy pár napja, mikor csak a feleségem volt otthon, akkor is ott volt az egyik és pár perc szemlélődés után abbahagyta a vizsgálódást azzal, hogy lefagyott a kézi adatrögzitője. Semmi jegyzőkönyv, vagy hasonló. Namost, ha belepiszkált az órába, akkor jól fogok kinézni.

Előzmény: tujv99 (682)
tujv99 Creative Commons License 2015.10.21 0 0 682

Nekünk is leszerelték az óránkat (karcot láttak rajta, meg a plomba lenyomata nem olyan, üveglap mozog) Ezen a fórumon ajánlottátok dr. Tóth Levente ügyvéd urat (drtothlevente.hu) felkértük. Együtt mentünk Gödöllőre, semmi gond nem volt, a szakértő nem talált semmit.

Törölt nick Creative Commons License 2015.10.04 0 0 681

Törölt nick Creative Commons License 2015.10.04 0 0 680

 

Tigáz AniHűség kártya reklám :-)

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.09.25 0 0 679

 

Igen, ez a legjobb annak aki megteheti.

Mi is megtettük.

 

 

 

 

Előzmény: dr.Stefan76 (676)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.25 0 0 678

A 9 pont egy megbízás, amit lehet adni , de bármikor vissza is lehet vonni.

 

Egy rövid levélke, hogy a szerződés 9. pontjában adott megbízást visszavonod.

Feladni tértivevényesen és ennyi.

 

Előzmény: dr.Stefan76 (675)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!