Keresés

Részletes keresés

bvedono-Szömörce Creative Commons License 2010.02.26 0 0 25746
Mekkora fiaid vannak:))Hány évesek?
Előzmény: illesreka (25738)
Camea Creative Commons License 2010.02.26 0 0 25745
Áh... bűbájosak... :o) ... nem is találok szavakat... hjaj, de irigyellek. :o)
Előzmény: illesreka (25738)
illesreka Creative Commons License 2010.02.26 0 0 25744

Köszönöm, tanulmányozom...:-)))

 

Előzmény: Törölt nick (25741)
bvedono-Szömörce Creative Commons License 2010.02.26 0 0 25743
Már megittam, de még mindig csak kóválygok, mint az a bizonyos a levegőben..
Előzmény: Törölt nick (25739)
illesreka Creative Commons License 2010.02.26 0 0 25742
Persze, nyugodtan, azért hoztam, hogy büszkélkedjek velük, hogy még ksfiúkat is rá lehet venni a babaalkotásra...:-) (ha feliratoznád: Levi a cumis, Vendus a fürtöske)
Előzmény: Törölt nick (25740)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.26 0 0 25741
Ha a Youtube keresőjébe beírod, hoyg felting vagy elt making és tutorial, rengeteg ismertetőt kidob.. :D
Előzmény: illesreka (25738)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.26 0 0 25740
Ezeket a képeket elvihetem a honlapra? Annyira tüneményesek!! :)
Előzmény: illesreka (25738)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.26 0 0 25739
Hali!! Kávézik valaki?

Stigi, a csipkeszivecskéd az utolsó csepp volt a pohárban Kustraera csodás táskája után.. most már muszáj megkeresnem a csipkéimet... (Az a baj, hogy még nálunk is vannak kicsomagolásra váró dobozok, örülök neki, hogy néhány inkább anyuéknál maradt még a padláson.. csak hát, pont ezekben vannak a kincsek.. :) )
illesreka Creative Commons License 2010.02.26 0 0 25738

Sziasztok!

Ahh, Az idő urai... mennyire szerettem...:-))) Egyébként nekem kicsit Csukás István- Sajdik F. figurájára, a Radírpókra emlékeztetnek a turcsiorrok.:-))) 

 

Stigi, szerintem én is "béna" lennék net nélkül... már annyira hozzászoktam, hogy ezen tartom a kapcsolatot a világgal.

A tűnemezelt haj nagyon tetszik Pjulcsy kék hajú babája óta. Imádom. Tegnap este elszaladtam Meseboltba (kellett egy kis felüdülés a nap után), és tesómnak megmutattam, hogy milyen eszközöket kérek hozzá a szülinapomra.:-))) Egyébként ehhez kell valamilyen spec. gyapjú, és maga technika hogy működik? Aledi már magyarázta a talin, de hogy lesz belőle olyan szép frizura, mint Julcsi zöld hajú Felicityjének? Valaki fel tudna homályosítani a témában?

 

Képzeljétek, tegnap elkezdtem Rageddy Ann-t, és ha ilyen segítőim akadnak továbbra is a kisfiam személyében, akkor nagyon hamar kész is leszek vele!:-)

 

Camea Creative Commons License 2010.02.26 0 0 25737
off: Hahóóóó! Pihe! Ma jött be 4 leveled, amit tegnapelőtt reggel írtál... írtam tegnap és ma is... légyszi idevakarni, hogy kimennek-e tőlünk a levelek hozzád. Pusz.
ejjkukk Creative Commons License 2010.02.25 0 0 25736

Sziasztok! Jajj, de nagyon megy itt az élet!

Megy holnap a baba Cameának, és jövőhét elején küldöm a másikat is. (...bocsi  csúszással, nagyon zajlik az élet nálam is....)

 

Jó volt nézegetni a képeket a taliról, sajnálom, hogy nem tudtam menni, de egy kicsit azért örülök is, mert nagyon szégyeltem volna magam, hogy nincs mit mutatnom.

Én még nagyon le vagyok maradva Felicitinél, mert elképesztő édes az a minta.....szeretném még ebben az évben elkészíteni....

 

Előzmény: bvedono-Szömörce (25720)
bvedono-Szömörce Creative Commons License 2010.02.25 0 0 25735
Bocsi, csak vmiért pipa lettem... felejtsétek el amit írtam:(
Előzmény: bvedono-Szömörce (25734)
bvedono-Szömörce Creative Commons License 2010.02.25 0 0 25734
Amúgy észrevettétek, hogy ha teszünk fel ide vagy a blogjainkba szabásmintát rövid időn belül megjelenik a Meskán?
szarvasmici Creative Commons License 2010.02.25 0 0 25733
Gugli segített. Az idő urai. Bele is kuksiztam, azt hiszem a mákvirágokra gondoltam. Tökre nem ilyenek, de nagyon cukik azok is.
Előzmény: szarvasmici (25732)
szarvasmici Creative Commons License 2010.02.25 0 0 25732
Szó sincs róla, nem gondoltam az irigységre, inkább azon csodálkozom, hogy én ilyen lépéseket meglépek. Rumini sem miattam lett ismert, ha rajtam múlt volna, akkor egy lakna Érden, és slussz passz. De a megrendelő feltétlenül akarta hogy lássa Berg Judit, a többi meg a nyakamba zúdult. De ezek a kis szivárványorrúak, meg az egerke annyira meglőtték az agyamat. Eccerűen imádnivalóak. Hát hogy mikor lesz belőlük figura, azt nemtom, de nagyon izgatja a csőrömet. És ez baj, mert nem haladok a kötelező körökkel. :(
Sajnos nem tudom, hogy hol és miben szerepeltek ezek az édes lógóorrú izék, de volt régen egy mesefilm, francia-magyar kooprodukció, valami rajzfilm, abban voltak ilyesmi lények. Lehet, hogy pont nem ilyenek, de hasonlóan bájos nemtommik voltak, meg egy babának való szőke srác volt a főszereplő. Jaj, mi volt a címe...???
Előzmény: Skippo (25731)
Skippo Creative Commons License 2010.02.25 0 0 25731
Dehogy gondolom, hogy nyomulós lennél! Épp tetszik, hogy ilyen a hozzáállásod, hogy - egyrészt nem hagyod a lehetőségeket elsétálni -, másrészt meg megtiszteled az alkotót... :) Meg persze ez már kenyérkérdés is, nálad. :) S ez nem irigykedés részemről. Remélem nem annak vetted! :) Én inkább drukkolok neked, hogy tényleg közelebb kerülj ezzel a megélhetési szinthez! Szeretem az ilyen sikertörténeteket, amikor az embernek az lehet a hivatása, amit szeret, s mégha - szerényebben is - de megél belőle. Nekem anno volt egy kézműves ajándékboltom, ahol fiatal kézművesek termékeit árusítottam bizományban. Sajnos helyben volt, így nem is éltünk meg belőle, se mi, se a többi alkotó. Ha Pesten lett volna, mondjuk a Vácin... :) De nem úgy alakult... Mindenestre a többi, fiatal kézműves is díjazta a próbálkozást. Mifelénk csak ilyen útja lehet(ett volna), összefogással... De nem volt elég kereslet rá. :( Többször próbáltam/tunk összefogni a helyi fiatalságot vagy így-vagy úgy, de sajnos kevés eredménnyel... A sok kudarcba meg belefáradtam... Ezért is becsülöm azt, aki nem adja fel, s még van ereje, hite küzdeni. :)
Ezért nem gondolkodom még árusításon. Én inkább csak a magam örömére. Egyenlőre. Meg inkább tanuljam előbb ki a dolgokat... Aztán ha a GYEd lejár, már lehet nem szeretném kérdés lesz, hanem muszájé... :( Még lehet pnzügyi területre is vissza kell mennem, akárhogy nem szeretném...

Mindegy. Hagyjuk a piszkos anyagiakat, meg a kevésbé napos oldalakat... :) Aztat mondjátok meg inkább, hogy ezek a szívárványorrúak miben szerepeltek?! Annyira ismerősek, de nem tudom honnan...

Stigi! Nagyon jó ötlet így megőrizni a csipkéket. Sajna én a nagyrészüktől megszabadultam. Most meg már nagyon örülök, ha egy-egy darab a kezembe akad, ami véletlen megúszta a rövid úton történő elajándékozást. :)
szarvasmici Creative Commons License 2010.02.25 0 0 25730
Szia Stigiiiiii! Nekem is hiányoztál! És a tali óta minden szabad percemet horgolással ütöm el. Az én cipőcském nagyon ipici lett, szóval változtatnom kellett a pálcák számán, sőt plusz még egy kört kell tegyek a talpon is és az oldalán is, de azt hiszem kialakult a jó méret. Most már csak baba kellene hozzá.
Amihez gratulálni kell? Nem kell igazából, szerintem nem olyan nagy durranás. IO linkelt be édes figurákat, és én írtam a rajzolójuknak, hogy szeretném őket 3D-ben. És ő beleegyezett, abba is hogy forgalmazzam. Természetesen ha lesz prototípus, akkor mutizom az ihletadó rajzokkal együtt.

Skippo! El ne képzeld ám, hogy általában nyomulós vagyok, csak nem szeretném, ha az a vád érne, hogy más találmányát teszem magamévá. És ezek a mütyik nagyon megtetszettek, ezeket akartam, és kész. Ez a tisztább út, és Szuperapu is megköszönte, hogy korrekt voltam. És igazad van, nagyon halál szimpatikus srác.
Előzmény: stigglinnc (25727)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.25 0 0 25729
:DDDDDDDDDDDD

Csók Neked, Évikém!!

(Reggel jövök majd olvasni vissza rendesen, most csak bekukk... kávénál találkozunk! Szép estét nektek!! :D)
Előzmény: 36évi (25721)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.25 0 0 25728
Ez a sikertörténet: tehetséges, fiatal magyar alkotók egymásra találása.. :D
Mi meg majd gyönyörködünk.. :D
Előzmény: szarvasmici (25716)
stigglinnc Creative Commons License 2010.02.25 0 0 25727

 

Ja, nem varrtam sokat, mert kb annyi időt töltöttem telefonálgatással, mint korábban internetezéssel + 2x annyit idegeskedéssel :-( Legalább 10 évet öregedtem is ezalatt.

Annyira átálltam az internetre, annyira mindent itt intézek, hogy teljesen le voltam bénulva...

Fogadjatok meg egy tanácsot: a Fibernet-tel ne kezdjetek, semmilyen szinten és műfajban!

Előzmény: ezkriszti2 (25724)
stigglinnc Creative Commons License 2010.02.25 0 0 25726

 

Remélem, nem hullik ki szálanként:-) Viszont, sajnos, asszem nemezesedni fog és úgy már nem annyira csinos.

 

A szív saját, húgomnak ajándék, anyánk, nagyanya, nagynénénk csipkéi vannak rajta - egy kis nosztalgia...

 

Aledi, köszi!

Előzmény: ezkriszti2 (25724)
Aledi Creative Commons License 2010.02.25 0 0 25725
Jó, hogy te is itt vagy. Ugye, hogy megeredt mindenki nyelve? Jót tett a tali.
Gyönyörű az a szívecske.
Előzmény: stigglinnc (25722)
ezkriszti2 Creative Commons License 2010.02.25 0 0 25724
Eddig jól bírja a haj. Majd jelentem időnként az állapotát. 3-4 éveseknél lehet hogy már működik? Nem volt neted, akkor biztos sokat varrtál. :-) Szivecske saját?
Előzmény: stigglinnc (25722)
stigglinnc Creative Commons License 2010.02.25 0 0 25723

 

Én is gratulálok, bár nem tudom miről van szó:-)

Lehetne látni a kiindulási figurákat (meg majd azt, amit te csinálsz belőlük)?

Előzmény: szarvasmici (25716)
stigglinnc Creative Commons License 2010.02.25 0 0 25722

 

Hát, lányok, alaposan megdolgoztattatok! Ennyit dumálni :-)))

 

Mindenre úgysem tudok reagálni, meg már nem is érdemes, csak néhány szót, távirati stílusban.

 

Köszönöm a topictalálkozót, a szervezést, benneteket, a jó hangulatot, a kedves fogadtatást, meg mindent... Irtó jó volt látni a sok szép kész babát és egyebet. Végre meg tudtam figyelni alaposan, hogyan csinálják a profik. A fotókért is hálás vagyok (bántam, hogy én elfelejtettem elvinni a fotóapparátot...), különösen skipponak a feliratokat, neveket!

 

Mind helyesek voltatok, de legjobban a kiskutyát élveztem:-) Hihetetlenül jól érezte magát, csak én aggódtam, hogy valaki véletlenül rálép, de ügyesen megúszta. Tündérpofa, köszönöm neki, hogy elhozta a mamáját közénk:-) Mici, gyönyörű lett a kiscipő!

 

Aledi, édes lett a Felicity-d! Én is kaptam egy csodás egységcsomagot IO-tól tavasztündérre, de mivel nem volt netem, nem fértem hozzá a szabásmintához (se), pedig annyira meg akartam csinálni:-)

 

A gurulós babához: annyira izgatott a tűnemezelt haj, amit tőletek láttam, hogy amikor megérkezett ezkriszti babája, nem tudtam ellenállni és gyapjúból szurkáltam be a két kis copfját. Már úton volt skippóhoz, amikor belémhasított, hogy most a gyapjú nem volt a legjobb ötlet, egyrészt az utazgatás, csomagolás miatt, másrészt meg  a kisgyerekek miatt, akik nyilván fognak vele játszani... Sajnos tényleg összetöppedt a frizurája egy kicsit, mire célbaért...

 

 

36évi Creative Commons License 2010.02.25 0 0 25721
na, hát, de komolyan... mondok magamnak, két nap nem a világ, kcisit visszaolvasok.
Aha, hat oldalt mentem vissza.

Ez a reggeli rendetlenkedés meg... kislányok, ne aggódjatok, ti ketten senkit nem tudtok lenyomni szótagszámban. :DDD
Camea, drágám, mielőtt IO kartársnőt befenyíted velem, közlöm, hogy egy hsz-szel maradtál le a második helyről, Pihe előzött meg. Ahhoz képest, hogy viszonylag hosszan hallgattál... :DDD

Azt mondtam már, hogy imádom ezt a topikot? :)))
Írnék egy csomó ezt-azt, de mire elolvasom, má megint más jut az eszembe. :)

Fannihoz sak annyit, hogy amikor mondta Julcsi, hogy a Fanni dobálja Verocst, kicsit aggódtam, de lenyugtatott, hogy jól csinálja. Most a képet nézve el kezdenék aggódni, de most meg má minek? :D
bvedono-Szömörce Creative Commons License 2010.02.25 0 0 25720
Ejjkukk, Camea babája kapott arcot, Kaokáé pedig hajat, holnap feladom:))

Így már csak egy ruhavarrás vár rám, ha megkapom a te babádat. Elküldted az Cameának az Ufodat?
illesreka Creative Commons License 2010.02.25 0 0 25719
De jó, Mici! GRATULÁLOK!!!:-) Akkor inkább meg se próbálom megvarrni... úgyse menne...:-(((, majd lecsapok rá a Meskán!:-P :-))))))))
Előzmény: szarvasmici (25716)
Skippo Creative Commons License 2010.02.25 0 0 25718
Bocs, nem turcsi, izé... logóorr. :)
Skippo Creative Commons License 2010.02.25 0 0 25717
Annyira tudtam, hogy megpróbálod! :) (Téged aztán könnyű kiismerni! :P)
Titkon, magamban, drukkoltam is neki! De - ahogy belestem tegnap Szuperapu blogjába - azt is tudtam, hogy megkapod. Nem olyan vérmes kapitalistának nézem a tagot. :P Főleg a törcsis képében. :) Már alig várom, hogy lássak egy ilyen plüss turcsiorrot! Mi kell ahhoz, hogy az ember ilyen fizimiskákat rajzoljon? :)
Előzmény: szarvasmici (25716)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!