Keresés

Részletes keresés

ezkriszti2 Creative Commons License 2010.02.23 0 0 25427
Stigi a gyapjú hajjal, meg a szétálló coffokkal megadta az alaphangot, az biztos. A ruháról elkell mondjam hogy teljesen levehető és Szerikás hihetetlen pontossággal van varrva. Akik fogták a babáit látták milyen szépen varr.
Vera, persze elcsaklizta. Először elnevezte Sárának. :-)) Vajon hol hallotta ezt a nevet?

Aztán kikötött annál hogy JULISKA.
Senki Juliskát nem ismer, max. a meséből, bár az otthon nem téma. Lehet hogy az oviból? Tényleg Juliskás. Aztán elképzeltem hogy kéne egy Jancsi is. Meg egy remek boszorkány? Na és az egész nem érne semmit egy igazi-giccses mézeskalácsházikó nélkül. Ajjvé. Lenne vele dolog rendesen.
Előzmény: szerika0122 (25424)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.23 0 0 25426
Szerintem aranyos lett.. tényleg Pippi! :)

Pusza mára mindenkinek!!
Előzmény: szerika0122 (25424)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.23 0 0 25425
Mici nézte le a ruhát az egyik babámról.. :PP Merthogy Miának is olyanból van... Gondoltam, szegényke ne cidrizzen, tudja felöltöztetni az anyja, küldök neki némi alapanyagot.. :D (Ha elég..)
Előzmény: Skippo (25418)
szerika0122 Creative Commons License 2010.02.23 0 0 25424

Szóval, nálunk a lányok bontottak csomagot!

Anya, ez egy néptáncos- nagyon élvezték ám a gurulós játékot-

Na, nekem harisnyás Pippi jutott eszembe róla.

Gondoltam vagy Pippi vagy valami rosszcsont csaj. Bőrgatyás, cigizős...

Azért Pippihez is összekentem volna ám szívemszerint maszatosra- de nem mertem.

Így lett egy szolid csaj.

Azért remélem tetszik.

Előzmény: ezkriszti2 (25420)
bvedono-Szömörce Creative Commons License 2010.02.23 0 0 25423
és egy csomó variáció látható, ki milyet szeretne, akár évszakonként más-más babát el tudok képzelni a konyhában:)
Előzmény: Camea (25421)
Kaoka Creative Commons License 2010.02.23 0 0 25422
Én is mutattam múltkor egy babát, arra nem volt különösebb reakció. Én már azt  azóta megvarrtam, csak egyelőre és ufó befejezésre vár. Végül is teljesen mindegy milyen stílusú a baba, mert úgyis mindenki a maga egyéniségét viszi bele.  
Camea Creative Commons License 2010.02.23 0 0 25421
... ez aaaaaaaaaaaaaaz... még mindig tökjók. :o))) Minta nem volt hozzá... mindenki a maga csészéjének a kovácsa... :o))))
Előzmény: bvedono-Szömörce (25419)
ezkriszti2 Creative Commons License 2010.02.23 0 0 25420
Háát, ...ha ezt látod bele, akkor az uraddal kéne kommunikálnod. :-) Szerika vagy?
Előzmény: Skippo (25416)
bvedono-Szömörce Creative Commons License 2010.02.23 0 0 25419
Itt vannak a csészés babák, mintát nem leltem:)
Skippo Creative Commons License 2010.02.23 0 0 25418
Itt írtál valamit. Lehet nem nekünk... :)
Előzmény: Törölt nick (25361)
Camea Creative Commons License 2010.02.23 0 0 25417
Figurka királylányát viszem ma haza képen ihletnek. Aztán meglátom mi lesz belőle. :o))
Előzmény: Törölt nick (25415)
Skippo Creative Commons License 2010.02.23 0 0 25416
Nah tényleg utolsó most, mert gyerek megborul.

Mikor megkaptam, már volt neki haja. Ez az édes vörös gyapjú. A szemszín így adta magát. Nekem kellett szemöldök is, hogy kissé elkerekedett szemet tudjak varázsolni neki. Egy vigyorgó, komisz kislányt képzeltem bele. /Bár a hímzést még mindig gyakorolnom kell! :) Tényleg volt egy kis utólagos ráncfelvarrás. Bocsi. / Az én képzeletemben kissé modernebb kötényruhát kapott volna polóval, szakadt harisnyával, szandival. Mint aki most jött a játszótérről.
No de ezzel a menyecskeruhával inkább olyan, mint egy fiatal parasztlány, aki úgy vigyorog, mint akit khümkhüm... visznek. :D Bocs Kriszti. De nekem a nászéjszaka előtt álló fiatalasszony képe jön át. :)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.23 0 0 25415
milyen anyagom?
Mivel a közösben az a lényeg, h. mindenki saját ízlése szerint készítheti, nem kell ám, h. szükségszerűen kántris maradjon a baba... :)
Előzmény: Skippo (25413)
bvedono-Szömörce Creative Commons License 2010.02.23 0 0 25414
Visszakeresem a csészés babát, ha sikerül. igaz most eléggé fáj a fejem. Én ugyebár country baba "fun" vagyok, de nekem az arcukkal van problémám...de döntsetek..azért kíváncsi leszek ki készül el vasárnapig:))
Előzmény: Skippo (25411)
Skippo Creative Commons License 2010.02.23 0 0 25413
Mindenki beteg? :( Jobbulást Babzsáknak is. Micsoda név. :) Bár a mi lánykánk meg Prüntyőke. :D De tényleg lépnem kell.

Ha jól emlékszem nyuszi feje thermo anygból van, de a frotír is megfelelő lehet.

IO! Milyen anyagod is van?

Ha már húsvét: Tavaly ezt a tojásgyűjtő tarisznyát csináltam unokaöcsinek. Egyszerű kézi rátét a kész lenvászon tarisztnyára, frotírból. Répával záródik. :)Nyuszis tatyó
Előzmény: LBZS (25410)
ezkriszti2 Creative Commons License 2010.02.23 0 0 25412
Akkor én most szabályt szegek. Felteszem a megkapott gurulósomat, aztán a fázisfotókat majd begyűjtjük. Stigi meg majd akkor mesél, ha lesz. Skippó, Te jössz a regélésben.


Skippo Creative Commons License 2010.02.23 0 0 25411
Ok. Megnyugodtam, hogy minden ok. :)

Bocs Szerika, most nem tudom még külön felrakni. Nálunk is kezdődik az alvóidő.

Réka! A Ti apróságaitoknak is jobbulást! Mi szerencsére decemberben átestünk a javán. (Kopp-kopp-kopp.) Épp elég volt az az egy hónap...

Hát csak nekem ezek tetszenek, de Ti döntötök. Én max. nem csinálom meg, ha esetleg olyanra esik a választás. :) Nekem a Country nem a szívem csücske.
Egyszerű country mintám nekem meg ilyen van:

12543
LBZS Creative Commons License 2010.02.23 0 0 25410

Lemaradtam. Akkor mi lesz a februári (?) közös?

 

IO: jobbulást a picilánynak! Babzsák is beteg, piros a torka és lázas. Holnaptól ketten leszünk otthon, így talán utolérem magam (Felicity, Camea gurulósa...)...

 

Camea: nagyon tetszik ez a rongybaba minta. Nekem azzal van bajom, hogy azokat a jellegzetes country anyagokat itthon nem, vagy csak aranyáron lehet kapni. :((( Pl. ezt a kicsit barnás anyagot ti mivel helyettesítitek? Nálam az anyagfestés nem jöhet szóba (mert arra gondoltam, hogy esetleg molinót kellene teával festeni).

Azok a csíkos lábak, zoknik szenzációsak!!!!

 

Skippo topic-ját szoktátok nézegetni? És írtok bele???? :)

 

Az a "baj", hogy annyi jó ötletet pakoltok fel ide, hogy csak győzzük megvarrni. :))) És a húsvét is kopogtat már, bár valószíűleg Szera nyuszijai lesznek a nyerők, nálunk ők lesznek a kopogtatók. :)) Ha addig nem jön más, amibe beleszeretek. Aztán nem fogunk tudni bemenni az ajtón. :))) Ki, milyen anyagból csinálja meg? Az eredeti frottirból van (ha jól emlékszem).

pági (prücsök) Creative Commons License 2010.02.23 0 0 25409
Míg felhívtam Stigit és megírtam a hsz-t, betelt veletek 2 oldal. Ma is gyorsító van a kávétokban?
9600 Ft nekem sok egy 45 centis babáért, ezért nekem különösen az lenne, mert semmi extra nincs rajta, benne. Persze ettől még bájos, de ennyit egy igényes waldorf babáért adnék inkább, valami ilyesféléért: http://rongybabak.hu/

Raggedy Ann szm-je itt én pedig jobbra el.
Aledi Creative Commons License 2010.02.23 0 0 25408
Nem akarok érzelgősködni, de nem megható, ahogy aggódtunk Stigiért? :) Nagyon ügyes vagy, hogy felhívtad, örülök, hogy minden rendben.
Előzmény: pági (prücsök) (25405)
Camea Creative Commons License 2010.02.23 0 0 25407
Tedd fel szerintem... aztán majd eldöntjük mi is az. :o))
Előzmény: pági (prücsök) (25405)
ezkriszti2 Creative Commons License 2010.02.23 0 0 25406
Ó, édes mariskám! Reggel óta 3 oldalt beszéltetek? Megyek egy kávéért és visszaolvasok.
pági (prücsök) Creative Commons License 2010.02.23 0 0 25405
Aledi,
Ez nagyon jó kis Felicity lett. Szerintem idén ő hozta a tavaszt. :)

IO,
Kis skarlátosnak jobbulást!

Skippo,
Annyira nem gerjedek a macskákra, kutya párti vagyok, de azért nagyon helyesek ezek a textil cicusok. A nyújtózkodó nagyon a szívembe lopta magát. Ki tudja...
Sophia Sparkles igazán tühtig asszonyság. Lehetne valami egyszerűbbet? Mafalda és Glória nekem nem annyira jön be.

Nem gondoltam, hogy február 23-án még februári közös varrás lesz a téma, azt hittem napoljuk márciusra. (Most irulok-pirulok, hogy ilyen ilyen lusta vagyok. :D)

Stigiért ne aggódjatok tovább! Felhívtam, minden oké, csak a netük és szolgáltatójuk sz@rakodik kedd óta. Puszil mindenkit és jön, ahogy tud.

Érdekel valakit a Szerika által keresett country baba szm-je? Mert megtaláltam.
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.23 0 0 25404
Tök igazad van.. :) Jó lenne (?), ha ott tartanánk, hogy vérre mennénk, ki mondja meg, mi legyen a közös.. :D

Az árképzéssel is igazad van. Én is meg szoktam kérdezni magamtól, mennyit adnék érte? Hááát... semennyit, inkább megvarrnám magamnak.. :D
(Én az árakat a Te babáid alapján szabom meg.. :PP) Talán ma estére kivégzek egy ufót, és nagyon lassan (brühühü... bééééna IO) Exi babájával is haladok..
Előzmény: Aledi (25385)
Camea Creative Commons License 2010.02.23 0 0 25403
... mondjuk nekem a 9.600 Ft egy textilbabáért nem elérhető ár. :o(
Előzmény: Törölt nick (25401)
Camea Creative Commons License 2010.02.23 0 0 25402
Szivi. :o) Egy jól működő minta egyébként... megcsináltam régebben... :o))
Előzmény: illesreka (25400)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.23 0 0 25401
A csészés baba is country.. :D

Camea, azé' lett country, mert annak a jegyeit hordozta magán.. a nagy szempillás kerek szem, csálé száj és háromszög orr.. meg a kis esetlensége.. nagyon tetszett!! :D

(Ja, az előző hszomat nehogy komolyan vegye valaki!! Egyszerűen valahogy nem vesz rá a lélek, hogy egy olyan valamit megvarrjak, amit itthon, hozzám elérhetően közel és elérhető áron megvarrt valaki más, aki mondjuk kitalálta.. Nehéz megmagyarázni ezt az érzést.. )
Előzmény: bvedono-Szömörce (25389)
illesreka Creative Commons License 2010.02.23 0 0 25400

Köszi, Camea!!

NA, megyek gyereket altatni... aztán később visszanézek, hogy mi lett a közös!:-)

Előzmény: Camea (25396)
Camea Creative Commons License 2010.02.23 0 0 25399
hjaaa.... hjaaa.... csak én nem bírtam illllllyen tudományosssssssan megfogalmazni! :o))))))))))
Előzmény: Törölt nick (25397)
illesreka Creative Commons License 2010.02.23 0 0 25398
...bocs, szóval öltéshossz... a szakzsargon még nem megy...
Előzmény: illesreka (25387)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!