Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.08.02 0 0 1556
Brüühhüühühü!!!! :(((
Nincs netem.. lemaradtam az elsejéről... :(((

Most is gyorsan írok, bármely percben lefagyhat megint a rendszer.. először jöjjenek akkor a képek..
Camea Creative Commons License 2007.08.02 0 0 1555

Jó reggelt mindenkinek! :o) Felétek is koraőszi idő van? .... áááá, hamarosan le kell tennem a rózsaszín ruhákat, ha így folytatódik, most még erőltetem, és nekem tök furcsa, amikor látok emberkéket már barnás őszi színekben...

 

Csudacsodák az új babák is.... elvittem őket a "gyűjteménybe". Megnéztétek? Mindenki ott van? Nem ám, kifelejtek valakit! :o)

 

Igen, a Tildas hölgyeket is saját egyéniségre... azért utána már gondoltam, hogy talán a kész képet nem kellett volna feltenni, mert blokkolhatja  fantáziát, de háááááááát..... :o)

 

 

Kaoka Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1554
Azt gondolom nem a klónozás a lényeg. Nyugodtan vigyük bele az egyéniségünket.
Előzmény: ktimó (1548)
Kaoka Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1553
Ildu!
Ez már nagyon baba!-.)
Előzmény: ildu (1550)
kustraerika Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1552
Ő olyan ,,Keblemre mindenki!,,baba.  :))
Előzmény: ildu (1550)
kustraerika Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1551

Aranyos a babád!Nagyon tetszik a ruhája!

Ti hogy csináltátok?Levetkőztethetősre?Én mindig küzdök a ruha nyakával.Hogy kell azt szépen megcsinálni?

Előzmény: zumizumi (1541)
ildu Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1550
No,ehun a hónap babája a la Polecsákné...
kustraerika Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1549
Ja.Csak nekem egyik szememen be,a másikon ki....:))Azért csináltam ráhagyással.
Előzmény: ki1csoda (1539)
ktimó Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1548

Lányok! Gondolkodom a fürdőruhás csajszin :-), és az a kérdésem, hogy mi a cél: minél jobban követni az eredetit, vagy saját interpretáció a szabásminta felhasználásával? (Mindkettő kihívás a maga módján.)

zumizumi Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1547

:-)))

Tetszenek a horgolt figurák!

A babád haja találó! Tetszik!

Előzmény: vörösrébék (1542)
zumizumi Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1546

Szia!

Köszi! :-)))Nagyon kedves a kékhajú. 

A babám haja nagyon vastag fonal, ami hengeres, olyan, mintha  polár lenne.

 

Előzmény: ktimó (1543)
Kaoka Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1545
Mindenkit üdvözlök!
Hamar letelt az öt nap és újra itthon vagyok. Teljesen elképedtem a sok baba láttán, még csak futólag tudtam megnézni, de teljesen ekápráztatott a látvány. Örülök, hogy meglepi baba is van és annak is, hogy újjabb babavarrók is csatlakoztak.
panti1 Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1544

Lehet, hogy utolsó vagyok, de reggel óta nem volt NEt. Majd megölt a kíváncsiság már, végre lett, akkor meg a lányom  telepedett meg a gép elött. Nagyon jók a babák. A tábor sajnos nekem kilőve más program van, de remélem mutattok majd ott készült fotókat.

 1-es baba2-es babaés párosan

ktimó Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1543
Szia! Nagyon szép a baba. Miből van a haja? Nem baj, hogy kinőtt már az ovis korból, nagyon jól áll neki :-)
Előzmény: zumizumi (1541)
vörösrébék Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1542

Jaj de kedves baba! (különben, a "kor" nem volt előírás, szerintem a fiatal babák véletlenül jöttek össze így)

 

Most hogy rájöttem, mi a képfelrakás módja, teszek fel három horgolt figurát.

Előzmény: zumizumi (1541)
zumizumi Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1541
Sziasztok!

Rég nem írtam már, de ha időm engedi olvaslak Benneteket.

Jó ötlet az „egyen baba”, amit most én is küldök.

Lehet, hogy figyelmetlen voltam, mert az én babám már nem óvodás korú. Talán kicsit én vagyok. Mindig Készültségben és vágyódva arra, hogy alkothassak.

Mindenkinek gratulálok, aki babáját látom a fórumon, nagyon tetszenek! :-)))

Mindannyiunknak kívánom, hogy sikerüljön minden hónapban legalább egy babát elkészítenünk!

 

 

Camea Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1540

... a nagy ráhagyásból is lehet kis szélet csinááááá'ni.... olllllóval! :o))))))

 

Nem hiányzik a leltárból még egy-két babánk?

Előzmény: ki1csoda (1539)
ki1csoda Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1539

A multkor kibeszeltuk, hogy ki hogy varrja a babat es egyben megegyeztunk, senki nem vagja ki rahagyassal, hanem a felbehajtott anyagra tesszuk a papirt es ugy varrjuk korbe, igy vegulis akarmilyen vekony testet tudsz csinalni.

 

 

Az arcfestes nagyon szep, de azt hiszem ez tenyleg egy stilus es ha a gyerek engedi en maradok a varrasnal:-)))))

Előzmény: kustraerika (1516)
Camea Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1538

... ezután minden rózsaszínről (még a rózsaszín kisszékről) is én fogok a kedves társaság eszébe jutni! :o)))))))))))

A narancssárga hajú baba nekem is filchajú... :o)

... az arcoknál szerintem mindenki izgul, nyugi! Nekem remeg a kezem, mikor az arcot pingálom! :o)

Előzmény: kustraerika (1537)
kustraerika Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1537

Nem bevarrott kéz az,hanem csak rávarrott.Nem bírtam a pici testen belül úgy elhelyezni,hogy jól is álljon,amíg odavarrom.Úgyhogy utólag varrtam hozzá a kitömött testhez.

Az arcát én is hobby akrilfestékkel festettem,nagyon kevés vízzel higítva,vékony ecsettel.Hímezni nem tudok...:(  Elég bizonytalanul fogok mindig az archoz,félek,hogy elrontom.Ígazából sokfélét kéne rajzolgatni,rutint szerezni valahogy.Nekem még csak a pont-pont-vesszőcske megy  :))

A rózsaszín baba haját valamilyen rugalmas műszálas anyagból csináltam.Csíkokra vágtam,és amikor meghúzkodtam,összepöndörödött.

A barna hajúét filcből,cikcakk ollóval vágtam csíkokat.

Camea!Stílust alapítottál! :) Mikor a rózsaszín babám elkészült,ránéztem,és az jutott eszembe:nahát,olyan cameás!  :))

Hogy a bánatba kell visszaállítani a betűket vékonyra?!Már ezek is csak vastagra sikerülnek nekem...

Előzmény: Camea (1533)
Camea Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1536

...festéket érzés szerint használom... higítatlanul? .... hááát a csuda tudja, van mellettem víz, és az elején az ecsetet is belemártom, aztán törölgetem... csuda tudja... de biztos nem vizezem agyon. :o)

Igen icipici ecsettel... mert az édes, okos, kedves, drága, aranyos :o)))))) páromtól kaptam egy gyönyörű ecsetkészletet, 20 vagy 25 db van benne, de a legnagyobbnak a feje kb. 0,75 cm, a többi mint kisebb, meg még kisebb.... :o))))

A cipő egyben van kiszabva, aztán meg rá van festve... utálok cipőt varrni, mindig festem. :o))

 

Fürdőruhásból csinálhatsz egy egész strandra valót! :o))) Ne fogd vissza magad! :o)))

Előzmény: ktimó (1535)
ktimó Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1535

Sziasztok!

 

Nagyon jók lettek a babák! Én is akartam kérdezni, hogy mivel festitek az arcát. Camea! A hobbifestéket hígítás nélkül használod? És ici-pici ecsettel, vagy mivel viszed fel a festéket? A karját én is bevarrtam, de kicsit fentre sikerült, nem áll igazán jól a ruha rajta. A te megoldásod is tetszik, ez eszembe sem jutott. A cipőt egyben szabod ki a lábbal?

 

Erika! Miből csináltad a babák haját? És Kaoka módszerére is nagyon kíváncsi vagyok, tényleg gyönyörű!

 

Fürdőruhás csajsziból is csak egyet (minimum) készítünk, ugye?

vörösrébék Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1534
Én bevarrom. Addig gombostűzöm vagy fércelem, amíg be nem áll normálisan.
Előzmény: Camea (1533)
Camea Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1533

A júliusi mintával kapcsolatban kérdez, hogy bevarrott kezekkel készítettétek? Kustraerika látom, hogy igen.... többiek?

Miért nem tudom én úgy szépen megcsinálni? Az enyéim bevarrva mind olyan szerencsétlenek voltak... így aztán már régen nem is készítem úgy... Van valami titka, amit én nem tudok?

Camea Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1532
Évi átküldte nekem a mammert... elküldöm neked, ha akarod! Szorgalmi feladatot lehet végezni! :o))))))
Előzmény: vörösrébék (1530)
ki1csoda Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1531

Lanyok, irtam mailt!!! Aki nem kapott, pedig kellett volna neki, irjon!

vörösrébék Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1530

Sajnálom a mammert, de ezek a dundi nők is csodásak.

 

Előzmény: Camea (1529)
Camea Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1529

... elbénáztam... is jön az AUGUSZTUSI MINTA!

Camea Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1528

... áh szitakötő régesrégi... :o)) ... inkább tegnap kiszabtam még kettőt a vékonka tündérkirálylyányomból. :o)) ... kislányom közölte, hogy abból fog élni a suliban az első félévben... :o)) Régen, amikor könyvet fűztem, egészen jól megélt belőle... soha nem kellett zsebpénzt adnom, se mozira, se könyvre... semmire. :o))

 

 

AUGUSZTUSI MINTA

Augusztusra a Tildas fürdőricis csajszit készítjük el. Eredetileg úgy volt, hogy Évi mammerjét, de mivel a Tildas lányok nyárra valók, mammer így elcsúszott novemberre.

 

 

Előzmény: elena2 (1527)
elena2 Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1527

Most nézem a lányaidat bugyijuk is van! Meg még szitakötőt is varrtál nekik! Elhalmoztad őket!

Igen, foltostáborba, de még nagyon kezdő vagyok ám!

Előzmény: Camea (1526)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!