Keresés

Részletes keresés

Camea Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1536

...festéket érzés szerint használom... higítatlanul? .... hááát a csuda tudja, van mellettem víz, és az elején az ecsetet is belemártom, aztán törölgetem... csuda tudja... de biztos nem vizezem agyon. :o)

Igen icipici ecsettel... mert az édes, okos, kedves, drága, aranyos :o)))))) páromtól kaptam egy gyönyörű ecsetkészletet, 20 vagy 25 db van benne, de a legnagyobbnak a feje kb. 0,75 cm, a többi mint kisebb, meg még kisebb.... :o))))

A cipő egyben van kiszabva, aztán meg rá van festve... utálok cipőt varrni, mindig festem. :o))

 

Fürdőruhásból csinálhatsz egy egész strandra valót! :o))) Ne fogd vissza magad! :o)))

Előzmény: ktimó (1535)
ktimó Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1535

Sziasztok!

 

Nagyon jók lettek a babák! Én is akartam kérdezni, hogy mivel festitek az arcát. Camea! A hobbifestéket hígítás nélkül használod? És ici-pici ecsettel, vagy mivel viszed fel a festéket? A karját én is bevarrtam, de kicsit fentre sikerült, nem áll igazán jól a ruha rajta. A te megoldásod is tetszik, ez eszembe sem jutott. A cipőt egyben szabod ki a lábbal?

 

Erika! Miből csináltad a babák haját? És Kaoka módszerére is nagyon kíváncsi vagyok, tényleg gyönyörű!

 

Fürdőruhás csajsziból is csak egyet (minimum) készítünk, ugye?

vörösrébék Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1534
Én bevarrom. Addig gombostűzöm vagy fércelem, amíg be nem áll normálisan.
Előzmény: Camea (1533)
Camea Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1533

A júliusi mintával kapcsolatban kérdez, hogy bevarrott kezekkel készítettétek? Kustraerika látom, hogy igen.... többiek?

Miért nem tudom én úgy szépen megcsinálni? Az enyéim bevarrva mind olyan szerencsétlenek voltak... így aztán már régen nem is készítem úgy... Van valami titka, amit én nem tudok?

Camea Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1532
Évi átküldte nekem a mammert... elküldöm neked, ha akarod! Szorgalmi feladatot lehet végezni! :o))))))
Előzmény: vörösrébék (1530)
ki1csoda Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1531

Lanyok, irtam mailt!!! Aki nem kapott, pedig kellett volna neki, irjon!

vörösrébék Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1530

Sajnálom a mammert, de ezek a dundi nők is csodásak.

 

Előzmény: Camea (1529)
Camea Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1529

... elbénáztam... is jön az AUGUSZTUSI MINTA!

Camea Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1528

... áh szitakötő régesrégi... :o)) ... inkább tegnap kiszabtam még kettőt a vékonka tündérkirálylyányomból. :o)) ... kislányom közölte, hogy abból fog élni a suliban az első félévben... :o)) Régen, amikor könyvet fűztem, egészen jól megélt belőle... soha nem kellett zsebpénzt adnom, se mozira, se könyvre... semmire. :o))

 

 

AUGUSZTUSI MINTA

Augusztusra a Tildas fürdőricis csajszit készítjük el. Eredetileg úgy volt, hogy Évi mammerjét, de mivel a Tildas lányok nyárra valók, mammer így elcsúszott novemberre.

 

 

Előzmény: elena2 (1527)
elena2 Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1527

Most nézem a lányaidat bugyijuk is van! Meg még szitakötőt is varrtál nekik! Elhalmoztad őket!

Igen, foltostáborba, de még nagyon kezdő vagyok ám!

Előzmény: Camea (1526)
Camea Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1526
Szia elena! Nekem a textilfilc nem jött be... 2-3 nap alatt kiszáradt... nemtom miért. Hobbifestékkel festem... de még csak a tanulási szakaszban vagyok vele... régebben hímeztem az arcot... de akkor még a country szerelmese voltam, és ahhoz az jobban ment. :o) Foltos táborba mész?
Előzmény: elena2 (1525)
elena2 Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1525

Sziasztok!

Nagyon szépek a babáitok!

A pofijukat textilfilccel rajzoljátok?

Ki1csoda! Írtam mailt!

Nem vagyok táborban, csak pénteken megyek Tatabányára. Még sosem voltam, senkit sem ismerek. Hú, nagyon izgulok!

Előzmény: ki1csoda (1517)
Camea Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1524
Nagyon aranyos lett.... :o).. és isteni a ruhája! :o)
Előzmény: vörösrébék (1520)
vörösrébék Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1523

És az előbb mégse sikerült!

 

Nagyon tetszenek a többi babák is, tényleg egy pici oviscsoport.

Camea babaarca meg annyira aprólékos, hogy egészen meglepődtem, nekem nagyon pici volt ez az arcocska.

Előzmény: vörösrébék (1520)
Camea Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1522
.... azt azééééé' nem mondanám, hogy sikerült!! :o))))))))))))
Előzmény: vörösrébék (1518)
Camea Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1521

Elena nincs táborban, azért kérte, hogy én tegyem fel a babát, mert még nem tanulta meg, hogyan kell az indexre feltölteni képet. :o)

Kaoka, Lonci táborban van... és talán Évi36 is.... mást nem tudok.

Előzmény: ki1csoda (1517)
vörösrébék Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1520
arcbaba
Camea Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1519

... ha elég laza anyagból készült a ruha, nem kellett szűkíteni. A sárga nekem is csak icipicikét van ráncolva elől... én ott kettőbe vágtam az anyagot (alsó-felső rész) és belevarrtam a köténykét. :o) A v.kék pedig teljesen a szabásminta alapján van, semmi szűkítés, ráncolás... :o)

 

Akkor a vékonyka baba helyett jön az augusztusi neked (és mindenkinek) a kövér Tildas lányok! :o))

Előzmény: kustraerika (1516)
vörösrébék Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1518

Na, egy óra után sikerült felraknom, lekicsinyítenem és idetöltenem a képet.

 

A ruha az eredeti minta, nincs átalakítva, alsószoknya van még rajta.

ki1csoda Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1517

Tok jo az oviscsoport:-)))

Ha jottok babat varrni, majd megtanitalak benneteket szabasmintat atalakitani:-))

Azt tudjatok kik vannak taborban? Elena2?

kustraerika Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1516

Ez a vastag-kar dolog nem a szabásminta hibája,hanem az enyém! :) Mindig túl nagy ráhagyással rajzolom körbe,hogy .....nem tudom,miért...:(

Igazi kihívás lesz egyszer vékonykát csinálni!De kéne,mert talán megtörik a jég.

Nekem is tetszenek a babák!!!Olyanok,mint egy ovis csoport :) Egyformák,de mégsem.

A ruha szabásminta annak volt jó,aki elég kreatív volt,hogy beszűkítse a derekát. :))

Előzmény: Camea (1514)
Camea Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1515

Tökjó, hogy fiúnk is van, nagyon-nagyon jó lett :o)... nekem eszembe se jutott volna, hogy fiút készítsek... és a kicsikém babáját is elfelejtettem lefotózni... de maaaaajd... :o)

 

Megállapítom, hogy az eddigi tesók tök aranyosak! :o)) ...de hol a többi? :O Nyári táborban talán? :O))))

Előzmény: ki1csoda (1507)
Camea Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1514

Csúszott a szöveg az előbb... sejtettem, hogy nem a helyére fog kerülni, de azért értelmezhető... és itt a pucér baba... nekem végülis teljesen normális arányúnak tűnik... :o)

 

Camea Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1513

Az 1-es babám állva:

 

 

A 2-es babám:

 

 

A 2-es babám bugyija:

 

 

 

A két lyány együtt:

 

Camea Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1512

Elena babááái! Mielőtt bárki rábukna a ruhájára.... én már megtettem és régi maradék anyag.... első látásra beleszerettem. :o))

 

 

 

Camea Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1511

Szép jó reggelt, az szépséges, napsütéses, vidám hónapot minden kedves babázó társamnak! :o)))

Íme Kaoka szépséges babája: A gyönyörű haj valami zsinórból van lebontva.... majd elmagyarázza, ha hazajön. :o)

 

 

 

ktimó Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1510

Ő az én babám. A testét úgy varrtam, hogy a nyomtatóból kijövő papírt gombostűztem az anyagra (ezt már írtam :-) ). A haját tincsenként varrtam, az arcát hímeztem, még a tömés előtt. A ruhával én is bajban voltam, többször kisebbre kellett vennem.

 

 

kustraerika Creative Commons License 2007.07.31 0 0 1509

Itt vannak az én babáim is ! :))

Szerintem túl vastag a karjuk,és a ruhával bajban vagyok...Valahogy óriási lesz mindig.A barna kócoskának még nincs ruhája.A legnagyobb nehézségem az volt,hogy a költözésnél(fél éve)elveszett a szabászollóm,úgyhogy foggal-körömmel metéltem körbe az anyagot...Ők is rohammunkában készültek,mert a gyerkőceim nemigen hagynak alkotni...De hála nektek,hosszú szünet után megint varrtam!

       
Némakertész:) Creative Commons License 2007.07.31 0 0 1508
az enyém szegény rohammunkában készült, mert nem akartam, hogy -bár számítotok rám- ne legyen babám. (hát.... még nem olyan, mint a tiétek, de majd felzárkózom:D)
ő az első babám, a haja épp tüsi (ezért nem látszik), de majd kinőhet jövő hónapban:D

nagyon nyárias hangulatban volt:D
ki1csoda Creative Commons License 2007.07.31 0 0 1507

Akkor ne legyen egyedul a  tunder babad:-))

Az enyemhez a tortenetet mar leirtam.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!