Keresés

Részletes keresés

ktimó Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1510

Ő az én babám. A testét úgy varrtam, hogy a nyomtatóból kijövő papírt gombostűztem az anyagra (ezt már írtam :-) ). A haját tincsenként varrtam, az arcát hímeztem, még a tömés előtt. A ruhával én is bajban voltam, többször kisebbre kellett vennem.

 

 

kustraerika Creative Commons License 2007.07.31 0 0 1509

Itt vannak az én babáim is ! :))

Szerintem túl vastag a karjuk,és a ruhával bajban vagyok...Valahogy óriási lesz mindig.A barna kócoskának még nincs ruhája.A legnagyobb nehézségem az volt,hogy a költözésnél(fél éve)elveszett a szabászollóm,úgyhogy foggal-körömmel metéltem körbe az anyagot...Ők is rohammunkában készültek,mert a gyerkőceim nemigen hagynak alkotni...De hála nektek,hosszú szünet után megint varrtam!

       
Némakertész:) Creative Commons License 2007.07.31 0 0 1508
az enyém szegény rohammunkában készült, mert nem akartam, hogy -bár számítotok rám- ne legyen babám. (hát.... még nem olyan, mint a tiétek, de majd felzárkózom:D)
ő az első babám, a haja épp tüsi (ezért nem látszik), de majd kinőhet jövő hónapban:D

nagyon nyárias hangulatban volt:D
ki1csoda Creative Commons License 2007.07.31 0 0 1507

Akkor ne legyen egyedul a  tunder babad:-))

Az enyemhez a tortenetet mar leirtam.

 

Camea Creative Commons License 2007.07.31 0 0 1506

Óóóóóóóó, azt hittem valaki már felteszi, amire belépek... :o(

... nah mindegy kezdem én.... Elena és Kaoka babája reggel 7.30-kor kerül fel, mert a benti gépemen vannak....

 

Hááát akkor Camea   1-es baba (mert kettő van :o))

ki1csoda Creative Commons License 2007.07.31 0 0 1505

Nagyon helyes!!!

 

 

Lanyok most kezd korvonalazodni a babavarras letszama, lenne egy keresem. Azok, akik jonnek/jonnenek legyenek jok es nekem(!)   irjanak egy mailt, amiben megirjak a szanadekuk komolysagat illetve hogy mit preferalnak egy nalam max 8-10 fos talit, vagy kicsit (!) nagyobbat berelt helyen (ennek a reszleteit elena2 tudja).

Illetve a pestiektol, hogy ha tobb videki van, mint aki nalunk kenyelmesen elfer, lenne-e masnal is szallas lehetoseg.  A videkiektol pedig, hogy szallasilag mi a preferenciajuk.

Amint van egy mail listam ott folytatnam a szervezest.

Koszi.

ki1csoda Creative Commons License 2007.07.31 0 0 1504

Ez zsenialis otlet!!!!!!!! Meg van veve:-)))

Majd ha lesz egy kis idom en is irok egy jo jatekot:-)

Camea Creative Commons License 2007.07.31 0 0 1503

Szülinapi kártya. :o) A volt férjem nagylányának... (mikor összekerültünk akkor volt 11 éves) ma van a szülinapja! :o)

Camea Creative Commons License 2007.07.31 0 0 1502
Kisfiamnak is van két olyan babája, amit ő készített. Lefotózom majd! :o) Régebben szoktam olyant , hogy testet körbevarrok előre, olyan feje-mindene egyben :o)) ... és amikor jöttek a gyerekekhez barátok, akkor készítettünk ilyeneket... imádták... :o)))) Ők tömték ki, készítették az arcák, haját.. ruháját... :o))
Előzmény: ki1csoda (1501)
ki1csoda Creative Commons License 2007.07.31 0 0 1501

Na nekem `kesz` a baba. A nagyobbik fiam utalja, ha nincs szeme a dolgoknak, es mikor latta a kesz babat kovetelte, hogy rajzoljunk neki. Mondtam, hogy ok. De o is akar, jol van. Szoval az arcot ketten rajzoltuk:-)))) Kicsit csale-male lett, de a gyerek nagyon orult:-))) azt hiszem ennel tobb nekem nem kell....

 

Tulipanoslany, neked is azt tudom mondani, hogy a tartalek listara felirtalak.

 

 

 

tulipánoslány Creative Commons License 2007.07.31 0 0 1500

Nagyon szép! Elmondtam az ovink 75-dik évfordulóján, meghatódva hallgatták, igazán szívhez szóló.

 

A tanfolyamra én is szeretnék menni, ha beférek, lécci-lécci  :)

Camea Creative Commons License 2007.07.31 0 0 1499

... csak úúúúgy... berakom Neked/Nektek... ugyan a honlapomon fenn van, de hátha valaki nem olvasta... :o)))))

 

"Akit az istenek szeretnek,
Örökre meghagyják gyereknek,
Bizakodónak, nevetőnek,
Az élet útja annak puha szőnyeg,
Útravalója sugaras derű,
Mely ólmot színarannyá aranyoz,
Széppé a rútat, jóvá ami rossz
És nagyszerűvé azt, mi egyszerű,
Újjá az ócskát, tengerré a tócsát.
A világ annak micsoda?
Mindennap millió új csoda,
Sok tarka álom és kevés valóság.
Tündérek és mesék víg birodalma,
Amelyben győz a jó, kárt vall a gaz, hamis,
Amelyben minden alma aranyalma
És az marad befőtt korában is,
Játék az élet, élet csak a játék
S élet, halál egyformán szép ajándék. ..."

(Heltai Jenő)

Előzmény: palhen (1481)
Camea Creative Commons License 2007.07.31 0 0 1498
Sziiiia! :o) Kééész a júliusi babád? Ugye kééééész van?!!! :o)))))))))
Előzmény: kanderel (1495)
Camea Creative Commons License 2007.07.31 0 0 1497
... szerintem ma estétől már lehet...:o))))) Holnap pedig felrakom az új szabásmintát is. :o)
Előzmény: ktimó (1496)
ktimó Creative Commons License 2007.07.31 0 0 1496

Szia Anikó!

Üdvözlünk, gyere minél gyakrabban! És várjuk a fényképeket :-)

 

Lányok, mikortól rakjuk fel a babákat? Már nagyon kiváncsi vagyok :-))))))

Előzmény: kanderel (1495)
kanderel Creative Commons License 2007.07.31 0 0 1495

Sziasztok! :)

 

Először is, bemutatkoznék, ahogy illik. :)

 

Budapesten lakom, 32 éves vagyok, gépészmérnök, és néhány waldorf baba hatására most kezdek ismerkedni a babakészítés titkaival. Eddig még csak állatokat varrtam, nyulat, egeret, macskát, ilyesmiket. Eddig két babafejet készítettem, de testük még nincs. Amint tudok szerezni egy digitális gépet kölcsönbe, lefényképezem. Addig sajnos csak beszélni tudok róla. :)

A topicot azóta olvasom, hogy elindítottátok, és mindenki gyönyörű babákat készít! :)

Ez a tündér, ez nagyon aranyos! :)

 

Sün alakú ülőpárna pedig a www.folt-varras.hu oldalon van leírással, az ötletes dolgok címszó alatt, az állatkert részben. :)

 

Üdv: Anikó

Előzmény: vörösrébék (1473)
Camea Creative Commons License 2007.07.31 0 0 1494
Fogalmam nincs hol... régen én is csak azt a "jujrózsaszínt" tudtam venni.... szerintem azért nem is varrok már rugalmasból. Egyszerűen sehol se futottam bele... :o( ... pedig azért kipróbálnám még egyszer. :O)
Előzmény: ildu (1492)
ildu Creative Commons License 2007.07.30 0 0 1493
És nagyon tetszik a tündérkirálylányod!
Előzmény: ildu (1492)
ildu Creative Commons License 2007.07.30 0 0 1492
Camea,szerinted hol vehetek Kaposváron babb testnek való rózsaszínes rugalmas anyagot?Hétvégén megyek,de nem lesz időm "túrázni".Itthon csak az a jujrózsaszín van...
Előzmény: Camea (1491)
Camea Creative Commons License 2007.07.30 0 0 1491

... a bokájánál hagytam nyitva, onnét lett kifordítva. :o)

 

Köszi! Köszi! :o)

Előzmény: ktimó (1488)
kustraerika Creative Commons License 2007.07.30 0 0 1490
Én egyszer varrtam lapos sünit,szivacslap volt benne.A tüskéit filc-csíkokból varrtam,aminek az egyik oldalát cikk-cakk ollóval vágtam végig.Ezeket a csíkokat varrtam kis átfedéssel egymás alá.Persze,kép nincs... :((
Előzmény: vörösrébék (1476)
kustraerika Creative Commons License 2007.07.30 0 0 1489

Camea!Tényleg varázslatos a tündérke!Engem is a cingi végtagjai nyűgöztek le :))

Az én babáim mindig olyan vastagra sikerülnek(a júliusi is...),pedig én vékonykát szeretnééééééék!Hogy a csodába tudod így kifordítani?

ktimó Creative Commons License 2007.07.30 0 0 1488
Camea! Ez nagyon jó lett!!!! Tényleg igazi tündérke. Nagyon tetszik. Hogyan csináltad a vékony lábakat és karokat?
Előzmény: Camea (1483)
Camea Creative Commons License 2007.07.30 0 0 1487

... nem háttérnek, de már feltettem az első oldalra.... :o)))

Előzmény: ki1csoda (1486)
ki1csoda Creative Commons License 2007.07.30 0 0 1486
Szerintem nyugodtan tehetned ezt a honlapod hatterekent. Ez nekem egy nagyon `TE` baba lett. Lehet, hogy a country vonz, de valahogy ez sokkal jobban stimmel:-))))
Előzmény: Camea (1485)
Camea Creative Commons License 2007.07.30 0 0 1485
:o)))))) Köööszi! Már régóta akartam.. amióta megtaláltam a képet, de csak akkor álltam neki, amikor írtad... :o))
Előzmény: ki1csoda (1484)
ki1csoda Creative Commons License 2007.07.30 0 0 1484
Ugy utalom, azt mondani, hogy `ugye megmondtam`:-)))))))))
Előzmény: Camea (1483)
Camea Creative Commons License 2007.07.30 0 0 1483

A Keeeedvencem, a legújabb! :o)))

N.Lonci Creative Commons License 2007.07.30 0 0 1482
OK. már így félig meddig képbe vagy, majd talizunk, akkor már könnyebb lesz szót érteni egymással. További jó topikolást.
Előzmény: palhen (1481)
palhen Creative Commons License 2007.07.30 0 0 1481

Sziasztok! Én vagyok PMH, de itt Palhen néven írok /ritkán/ és rendszeresen olvasok.

Kicsodának írtam néhány kérdést, és jelentkeztem a babavarrásra. Gyermeklelkű 2 unokás nagyi vagyok. Babát még nem varrtam, csak szeretnék, de már sok játékot készítettem. Bár varrásból élek, remélem, képes leszek veletek lépést tartani.....

Előzmény: N.Lonci (1472)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!