Keresés

Részletes keresés

Nemlajos Creative Commons License 2013.01.08 0 0 32456

no, hát én ezért félek mindentől, ami könyvelési akármi (tgyás, gyed számítása, adózás, mittomén), egy csomóan csináljátok, és mindenki másként tudja, másként számolja el... (és persze az egészből nem sokat értek).

Ha majd egyszer üzletszerűen kéjelgek a babáimmal, muszáj lesz egy dolgos könyvelőre rábíznom az életemet.

Előzmény: szarvasmici (32455)
szarvasmici Creative Commons License 2013.01.08 0 0 32455

Nekem azt mondták, hogy a rezsit is el lehet számolni, ha az adózó nevén van a szolgáltatás, de csak a műhelynek használt helyiség arányaira vonatkoztatva. Nekem itt van saját mérőórám vízhez, villanyhoz, gázhoz is, tehát pontosan meg tudnám határozni a tényleges fogyasztásomat, de szerződni kellene a szolgáltatókkal, hogy hitelesítsék ezeket a mérőórákat, és így hivatalosan elszámolható legyen, mi ezzel nem vacakoltunk. De én konkrétan mindig kérek számlát a munkámhoz kötődő összes tevékenységhez használt bármiről, úgy, mint nyomtató, dobozok, etikettcímkék, sőt, a papucs a lábamra, bútor a műhelybe. Úgy, mint a vállalkozások esetén, csak olyassmit számolhatsz el, amit valójában használsz is a tevékenység során, és egy esetleges ellenőrzés során ott is találják a tevékenység helyén. És ami még fontos, és ezzel tényleg lehet nullázni az adót, hogy a családi adókedvezmény felhasználható. Három gyerek esetén meg se lehet közelíteni azt az értékhatárt, ami után adózni kellene.

Előzmény: Aledi (32451)
timkebimke Creative Commons License 2013.01.08 0 0 32454

Sziasztok! Mindenkinek BUÉK!

A 7-es adószámmal kapcsolatban: Én is kiváltottam de még egyetlen nyugtát sem töltötem ki így is kell bevallás negyedévente? A bevétel 50% után vagy a nyereség 50% -a után kell fizetni?A vett anyagról vannak számláim és főállású anya vagyok.

Más. Sajnos a Tilda babák nekem sem sikerülnek 100-as ra. Igaz kicsit alakítottam a szm-án Veselinda babái tetszenek igazán, na nem mintha olyanra sikerült volna de mégsem teljesen Tildás. A nyakukkal van gondom. Nem tudom az anyag miatt -e vagy csak mert simán béna vagyok de a nyakuk mindnek ráncosodik és ez kissé randa. Minnél jobban kitömöm a fejet annál jobban ráncos, hogyan lehet ezt elkerülni. Az összes olyan babámmal gond van ahol a fej egybe szabott a nyakkal. Különböző méretekben vartam.

A tali engem is érdekelne!!!!!!!!!!

Kaoka Creative Commons License 2013.01.08 0 0 32453

Boldogulok-boldogulok... Inkább úgy csinálok. :-D  Tessék, csak nekikezdeni a babának, biztos sikerülni fog. :-)

Már készen szeretnénk látni a talin.

Én is mennék a talira, legutóbb arról volt szó, hogy érdemes lenne kitolni későbbi időpontra, akkor mindenkinek jobb lenne.

 

Előzmény: zöldtengerszem (32452)
zöldtengerszem Creative Commons License 2013.01.08 0 0 32452

Köszi Lányok a  bíztatást , hát majd előbb-utóbb összeszedem a bátorságomat Tilda angyalkához biztosan :-)))...

 

Ha lesz tali , én jövök , szívesen elllennék veletek egy pár órácskát megint :-))) ...És akkor hozom megmutatni nektek a szép kis csomagocskámat is , mert nem hiszem , hogy addigra baba lenne belőle :-) ..

 

Kaoka boldogulsz a kötésmintákkal ? Az az igazság , hogy annyi tennivaló-intéznivaló van itt nálunk , hogy nem tudom mikor érnék rá , de talán majd jövő héten , de az neked lehet már késő lesz ...Remélem elboldogulsz valamelyikkel azok közül , amiket küldtem mail-ben  !? Drukkolok neked addig is !!! :-)

Te jó ég most látom mennyi az idő , na szaladok aludni...

 

 

 

 

Előzmény: timkebimke (32426)
Aledi Creative Commons License 2013.01.07 0 0 32451

Helló lányok! BÚÉK!

Nekem 7-s adószámom van. Csak anyagköltséget lehet elszámolni, rezsit, autót, stb. nem. Ha a negyedéves befizetendő adó összege meghaladja a 10 000 Ft-t, akkor kell negyedévente adóelőleget fizetni, ha nem akkor elég az év végi adóbevallásnál a megfelelő rovatokat kitölteni (bevétel, kiadás) Az adóelőleg mértéke legalább a bevétel 50%-a után kell legyen megállapítva. Vagy a bevétel 90 %-ra adózol, és nem kell gyűjtened a számlát, vagy gyűjtögeted, és akkor le tudod nullázni a bevételed. DE tavaly már nem engedte a program, hogy úgy jöjjön ki, hogy semmi adót ne kelljen fizetnem (az azelőtti két évben igen), azt hiszem a bevétel kb. 5 %-a jött ki, mint befizetendő adó. Én nem gondolom, hogy bármi gáz lenne ezzel az adózással, ha van munkaviszony ez a legolcsóbb, és legegyszerűbb. Ezkrisztinél annó voltak ellenőrök is, és csak annyi volt az észrevétel, hogy a megvásárolt számla- és nyugtatömböket vezetni kell az a Szigorúszámadású nyomtatványok nevű füzetben.

Annak idején az indexbabára összegyűjtöttem a tudnivalókat (http://indexbaba.gportal.hu/gindex.php?pg=29739312), de ezek frissebb infók. APEH honlapon érdemes szétnézni, és már úgy menni be az APEH-ba, hogy tudod mit akarsz, az volt a tapasztalat, hogy ahány APEH- fiók, annyi vélemény, volt akinek nem is akartak adni. És, ha van munkaviszonyod nyilván van ott könyvelő, vele is érdemes beszélni, nekem is mindig ő készíti el a bevallást, csak megadom neki a két összeget, illetve, ha van, a befizetett adóelőleg összegét.

Előzmény: zsanna (32438)
ktimó Creative Commons License 2013.01.05 0 0 32450

Sziasztok!

 

Nagyon boldog új évet kívánok mindenkinek!

 

A topiktalira évek óta nem tudok elmenni, olyan sok program van februárban (szülinapok, névnapok, farsang), de ha véletlenül olyan hétvégén lenne, amikor szabad vagyok, engem érdekelne.

 

Olvastam lejjebb, hogy a 7-es adószámnál nem lehet teljesen elszámolni a kiadásokat, amit csodáltam, mert én nem így csinálom. Ma találkoztam egy NAV-os ismerősömmel, rákérdeztem, és azt mondta, hogy ki lehet futtatni nyugodtan 0-ra (az adóbevallási program is így számolja).

Hanna4901 Creative Commons License 2013.01.03 0 0 32449

A maranta Mél ment! Lonci

Előzmény: A maranta (32448)
A maranta Creative Commons License 2013.01.03 0 0 32448

Az enyém is el szokott, főleg, hogy tudom, mennyi munka van egy-egy baba elkészítésével :-)

Előzmény: zsanna (32447)
zsanna Creative Commons License 2013.01.03 0 0 32447

Rendben :-))) Mentségemre szóljon, hogy mindíg ájult tisztelettel nézegetem a munkáitokat, és a szavam is elakad tőlük :-)))

Előzmény: A maranta (32444)
zsanna Creative Commons License 2013.01.03 0 0 32446

08-as csak akkor kell, ha alkalmazottja van az egyéni vállalkozónak. EV-nek 58-as kell, amit régebben valóban ki lehetett váltani az Ny-nyel, de sajnos 2012-től kitalálták, hogy nullásan is küldözgetni kell, - kivéve ha valaki nyugdij mellett vállalkozik. (Értelme szerintem nincs.)

Előzmény: somilus (32442)
A maranta Creative Commons License 2013.01.02 0 0 32445

Lányok!

 

Szeretnétek topictalit? mert akkor lassan mozgolódni kellene és megkérni topicanyánkat, hogy nézzen utána szabad időpontnak, amennyiben maradunk a jól bevált helyszínnél. Én már pld. most tudom, nem biztos, hogy ebben az évben összejön, mert suliba is járok szombatonként és farsang is lesz. A topictli egyébként február végén szokott lenni a szülinapon.

A maranta Creative Commons License 2013.01.02 0 0 32444

Tessék néha beleszólni és dícsérgetni a lányokat :-) Én beszélek, pedig legtöbbször én is csak benézek és olvasok suttyomban.

Előzmény: zsanna (32439)
A maranta Creative Commons License 2013.01.02 0 0 32443

Igen, én is így tudtam, csak jobb hallani olyan valakitől aki benn evan a dolgokban, megerősítésként :-)

 

Az egyéni vállalkozós tájékoztatást is nagyon köszönjük, tényleg elég hózós. Pedig még most is sok a kényszerválalkozó :-(

Előzmény: zsanna (32438)
somilus Creative Commons License 2013.01.02 0 0 32442

Köszönöm a válaszodat.  Azért kérdezem, mert eddig a 08-ast év elején NY-es nyomtatvánnyal szoktam kiváltani, mivel nem volt vállalkozói kivét.  Ez a lehetőség már megszünt?

Előzmény: zsanna (32441)
zsanna Creative Commons License 2013.01.02 0 0 32441

Elvileg a vállalkozói kivétről, de ha valakinek van 36 órát meghaladó állása (és nincs gyesen), akkor nem kötelező "kivenni" jövedelmet év közben, és ezért gyakorlatilag a nulláról kell bevallást küldeni.....

(lehet egyébként év közben vállalkozói jövedelmet kivenni az ilyen mellékfoglalkozású vállalkozónak, de akkor nem csak szja-t, hanem egészségbiztosítási és nyugdijbiztosítási járulékot is kell fizetni utána. Szerintem esetetekben ez a "nagyon nem érné meg" kategória...  A főfoglalkozású vállalkozók pedig legalább a minimálbér után vallanak és fizetnek minden hónapban. 2012-ben vezették be, hogy már a nulláról is kell a bevallás :-(((  )

Előzmény: somilus (32440)
somilus Creative Commons License 2013.01.02 0 0 32440

Szia Zsanna! Légyszi írd meg, hogy miről kell havi bevallást küldeni?

Előzmény: zsanna (32435)
zsanna Creative Commons License 2013.01.02 0 0 32439

(Ja, és folyamatosan olvaslak és nézlek ám Benneteket :-))) Régóta bent van a kedvencek között, csak hát RO-üzemmódban nyomom  :-))

Előzmény: A maranta (32437)
zsanna Creative Commons License 2013.01.02 0 0 32438

Gyes mellett is lehet vállalkozó valaki, csak sajnos a gyes nem mentesít a kötelező járulékfizetés alól, amit legalább a minimálbér után meg kell fizetni :-((( Ez pedig elég húzós, havi 60 ezer minimum, bár még az is lehet, hogy idén még több....  Tehát gyes-en levőknek nem ajánlom. (Tgyás és gyed mellett pedig tilos pénzért dolgozni, de gondolom ezt tudjátok.)

 

Az adószámos magánszemélynél pedig az van, hogy lehet költséget elszámolni, de csak bizonyos mértékig. Talán 50 %? De ezt meg kéne néznem, fejből nem tudom, és sajnos szinte minden évben változtatják...

Ebben a variációban negyedévente kéne számolgatni, és befizetni egy kis adóelőleget a negyedévre kiszámolt jövedelem után,  - aztán következő év májusában a differenciát. Itt például azt hiszem gépkocsi-használatot például nem lehet elszámolni.

Viszont a gyesen levőknek - meg ha van főállású anya, annak is - valóban jobb az adószámos magánszemély.

Előzmény: A maranta (32437)
A maranta Creative Commons License 2013.01.02 0 0 32437

Jaj de jó, hogy jöttél! Szuper, hogy tudsz segíteni. Szóval mellékfoglalkozásó egyéni vállalkozó. Ezt, ha jól tudom, GYES mellett nem lehet csinálni, ugye? Ezért van bent joban a tudatunkban az adószámos magánszemély. Írtad, hogy ráz tőle  hideg, de nem írnál róla bővebben?

Előzmény: zsanna (32435)
Nemlajos Creative Commons License 2013.01.02 0 0 32436

nicsak, ki jár erre:)
Segítettél már nekem, és ha nem leszek már semmiféle babajárandóság alatt, szerintem megint aktívan bújom majd a topikot;)

Köszönjük most is a kimerítő választ, bármennyire meglepő!
Havi bevallás? Brrrrrr:S

Előzmény: zsanna (32435)
zsanna Creative Commons License 2013.01.01 0 0 32435

Erre jártam....

Lelkes rajongótok vagyok, cserébe most talán tudok egy kicsit segíteni :-)))

Szóval: a kiegészítő tevékenységet folytató, az a nyugdijas egyéni vállalkozó - csak sokan keverik a fogalmakat. Schmidtanita 36 órás munkaviszony melletti egyéni vállalkozó lehet - ezt sajnos így mondjuk, vagy kicsit rövidebben, de talán nem szakszerűen: "mellékfoglalkozású" egyéni vállalkozó. Szerintem maradjunk ennél a rövidebb elnevezésnél....

A mellékfoglalkozású egyéni vállalkozó a bevételéből levonhatja a költségeit - akár a nulláig is, - de ennek feltétele, hogy a nevére szóló számlával rendelkezzen a költségről. Egyedül a gépkocsi-használat, amiről nem kell számla, de kell saját vagy házastárs nevén levő autó.

Szóval ebben a formában, ha ügyesen gyűjti valaki a számlákat, és nincs túl nagy bevétele, adófizetés nélkül is  meg lehet úszni a tanuló-éveket. Bevallani kell, havonta sajnos, a nullát is, ezért én mindenképpen tanácsolom egy ismerős könyvelő felkeresését.

Az adószámos magánszemély az valójában egy fából vaskarika kitalálmány, engem speciel a hideg ráz, ha ilyennel jönnek, bonyolultabb, és 90 %-ban rosszul is csinálják.

 

Előzmény: A maranta (32434)
A maranta Creative Commons License 2013.01.01 0 0 32434

Szia!

 

Az adószámos magánszemély a legegyszerűbb megoldás ez igaz, de ha jól tudom, ott a költségelszámolás bár egyszerűbb, de nem lehet az összes költséget elszámolni, csak bizonyos %-ig, mivel itt személyi jövedelemadót fizetsz csak a nyereséged után.

 

Mivel van 36 órás munkahelyed, megoldás lehet még a kiegészítő tevékenységet folytató egyéni vállalkozó (azt hiszem így hívják), ez azt jelenti, hogy a vállalkozói kivéted után fizetsz minden hónapban 7%-ot, illetve személyi jövedelemadót is. Viszont itt elszámolhatod az összes felmerült anygaköltségedet.

 

De érdemes bemenni az APEH-be. és kersztkérdéseket is feléve érdeklődni a lehetőségekről, vagy egy könyvelő ismerősödet megkérdezni. Esetleg olyan valakit aki adóbevallásokkal foglalkozik.

 

Ha jár erre valaki akinek egyéni adószáma, vagy munkahely mellett vállalkozóija van, az jó lenne, ha tájékoztatná a csapatot a mostani szavályokról. A honlapunkon ugyan fent van jó sok információ, de már pár évesek. Kiindulásnak mindenképpen jók azért.

Előzmény: schmidtanita (32429)
Nemlajos Creative Commons License 2013.01.01 0 0 32433

én is úgy tudom, hogy az adószámos magánszemély a legegyszerűbb és legpraktikusabb megoldás.

Előzmény: schmidtanita (32429)
Kaoka Creative Commons License 2013.01.01 0 0 32432

Szi Anita! A meska boltot még nem nézted meg? Sokan ott árulják kézműves termékeiket és a kiváltott adószámmal, ha minden igaz tudnak kézműves vásárokba is árulni. Csak jön valaki segíteni, én nem vagyok ezekbe a dolgokba jártas. Sok sikert és légyszi mutasd meg nekünk a babáidat. ;-)

Előzmény: schmidtanita (32429)
A maranta Creative Commons License 2012.12.31 0 0 32431

Sziasztok!

 

Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek!

 

Kaoka Creative Commons License 2012.12.31 0 0 32430

BUÉK mindenkinek! :-)

schmidtanita Creative Commons License 2012.12.31 0 0 32429

Kedves babavarró lányok!

 

Sok-sok ideje nem írtam már ide a fórumra. Látom, hogy nem is olyan sok bejegyzés született az elmúlt 1 évben.  Remélem azért még be szoktatok nézni ide, és tudtok segíteni nekem.

 

Pont most lesz két éve, hogy az első komolyabb babát elkészítettem. Aztán még sokat, meg sok-sok állatkafigurát is. Most a nyáron valaki szerette volna megvásárolni az egyik babámat, egyből rá is vágtam, hogy nem eladó. De valójában miért ne adhatnám el? Igazából az is az egyik ok, hogy nem készültek mostanában babák, hogy már nem tudtam hova tenni őket. De ha valaki örülne egy általam készített darabnak, az biztos nagy motivációt adna.

 

Azoktól kérem a segítséget, akik maguk is eladják a varrományaikat. Ti ezt milyen formában teszitek? A neten nézelődtem, olvasgattam a témában, de csak nagyobb káosz lett a fejemben, mint volt. Már annyi mindent elolvastam, nem is tudom miért nem itt érdeklődtem először, hiszen biztos nektek van a legtöbb témába vágó tapasztalatotok. Visszaolvastam itt a fórumban is, láttam, hogy pár éve még az adószámos magánszemély formát ajánlottátok. Az valóban elég egyszerűnek tűnik. Még most is lehet ebben a formában babákat árulni? Vagy érdemesebb lenne egyéni vállalkozónak lennem? (Van heti 36 órát meghaladó munkaviszonyom.) Annyira szeretném magam kipróbálni. :)

 

Előre is köszönöm, ha valaki elolvassa és hasznos tanáccsal szolgál! :)

 

Boldog új évet kívánok mindenkinek!

 

Anita

Hamu-pip Creative Commons License 2012.12.31 0 0 32428

Mindjárt vége az évnek, kivánok Mindenkinek boldog(abb) babavarrós új évet!

Nemlajos Creative Commons License 2012.12.29 0 0 32427

Köszönöm a dicséreteket!

 

somilus, a szoknya sima körszoknya, rávarrt gumiházzal, a blúz szabásmintája pedig innen van, csak kihagytam a gallért.

Előzmény: somilus (32423)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!