Keresés

Részletes keresés

Nemlajos Creative Commons License 2012.08.15 0 0 32210

Ugyanez napfényben:

Előzmény: Nemlajos (32209)
Nemlajos Creative Commons License 2012.08.14 0 0 32209

akkor mutatom én:)

Nem bírtam ki, bár a fotó nem az igazi, de majd holnap csinálok másikat nappali fényben, bokornál:)

 

Előzmény: somilus (32208)
somilus Creative Commons License 2012.08.14 0 0 32208

Még le kell fényképeztetni az ifjúsággal, s mire feltöltik.....szóval majd mutatom:-)

Könnyen megtalálod az angyalkámat, beírod a keresőbe, hogy "littlelove cherub". Én pamutdzsörzé anyagból varrtam, volt itthon maradékom. A csíkos  baba anyagát turiban vettem, nem a legjobb, mert eléggé nyúlik, nem tudtam jobban megtömni. Így is duci lett.  A nyakán azért van kendő, hogy feszesebb legyen. A töltőanyag mindegyiknél szilikonos poliészter golyó. A Waldorfhoz vettem igazi test és fej anyagot, csőgézt, gyapjút a testnek és gyapjú fonalat a hajnak is.

Előzmény: Nemlajos (32207)
Nemlajos Creative Commons License 2012.08.14 0 0 32207

muti a waldorfot is!:)))

Akárhogy is másoltad, nagyon tetszik, nekem az angyal a kedvencem, és sajnálom, hogy nem fotóztad le a testét!
Egyébként milyen testanyaggal dolgoztál?

 

 

Nekem a nyulam gyakorlatilag már rég készen van, csak  a szeme, orra várat magára.

Most egy rongyimanóval vagyok utolsó fázisban, szintén első szülinapra megy:)

Holnap (vagy ma:D) majd mutatom!

Előzmény: somilus (32206)
somilus Creative Commons License 2012.08.14 0 0 32206

Ez még nem a waldorf baba, csak hasonló a fejkiképzés. Palkó Emilia: Rongybabák kiadványa alapján készült.

A csíkos harisnyás babát a "folt-varrás.hu-ról töltöttem le. Az angyalkát is a neten találtam, igaz angolul, de nagyon precíz szabásmintákkal. Én szolgamódon lemásoltam, csak a haját változtattam, mivel az eredetin azt hiszem készen vásárolt műhaj volt.

Nagyon édi kis teste van, kár, hogy a ruhától nem látszik, de ezt ajándékba varrtam. A waldorf baba ma készült el, az egyik unokám egyből lecsapott rá és azzal aludt el, úgy látom, mégegyet kell varrnom. (2 és féléves hármas ikreink vannak, ebből kettő kislány.)

Szóval semmi egyéni kreáció, és nagyon örülnék a bírálatoknak, tanácsoknak is, de mégjobban örülök, hogy tetszik.

Előzmény: Nemlajos (32203)
Hanna4901 Creative Commons License 2012.08.14 0 0 32205

Ügyesen oldottad meg az angyalkát! A többi baba is jól sikerült, néhány hozzáfűzni valóm lenne azért Ha több segítséget szeretnél, a mélemen jelentkezz, ha felvettük a kapcsolatot, többet is tudok segíteni. A mél címed mivel nem publikos ezért írok ide a fórumra. Lonci

 

Előzmény: somilus (32202)
Nemlajos Creative Commons License 2012.08.14 0 0 32204

ez nem angyal, ez egyszerűen tündér, imádom!:))))

szerintem Neked nem kell várni az egyéni stílusra, bár nem vagyok profi, nem tudom, kútfőből jöttek-e a szabásminták, arcvonások, vagy másoltad, de szerintem nagyon is jó munkát végeztél!

Kíváncsi vagyok, hogy tetszik majd az unokáknak!:)

Előzmény: somilus (32202)
Nemlajos Creative Commons License 2012.08.14 0 0 32203

nagyon édesek, bár a waldorf babához semmi köze, de szerintem nem is ez a lényeg!:)

És hogy hajkészítésben milyen profi vagy!!!:o

Gratulálok!:)))

Előzmény: somilus (32201)
somilus Creative Commons License 2012.08.14 0 0 32202

Kedves Nemlajos!

Köszönöm a segítséget. Itt küldök még egy angyalkát is:-)))

Előzmény: Nemlajos (32200)
somilus Creative Commons License 2012.08.13 0 0 32201

Sziasztok!

Sikerült lekicsinyíteni a képeket, itt küldöm, ha minden igaz. (Még ezt is tanulnom kell)

Nemlajos Creative Commons License 2012.08.12 0 0 32200

például paint-ben is le tudod, ott van két kis fehér négyzet, arra katt, ott kiválasztod hogy képpont, és a nagyobbik számot átírod 600-ra.

 

A súly. A fejnek teniszlabda keménységűnek kell lenni, a test, végtagok ennél puhábbak.

Megvan a menete, hogy tömöd a fejet, testet, ezt gondolom, neten megtaláltad.

Tömöríteni én fakanállal szoktam, a Zuram meglepődve nézte, mennyit eltűntetek egy babában, azt mondta, tiszta pazarlás:)

 

Én még csak pár hónapja tanultam, nagyon sokat kell még fejlődnöm, gyakorolnom, azt hiszem, összesen nem készítettem még el 10 babát. De, kb. annyit:)

Előzmény: somilus (32199)
somilus Creative Commons License 2012.08.12 0 0 32199

Szervusztok, elkezdtem a waldorf babámat, illetve majdnem készen vagyok, csak a a problémám, hogy a leírásom azt írja, hogy kb 230-250 gram gyapjú szükséges hozzá. Próbaképpen lemértem és az enyém csak 200 gr anyaggal együtt.  Milyen hátránya van, ha nem olyan kemény a baba? Kinézetre nem rossz szerintem, nem tudom, visszabontsam-e.

Próbálok feltölteni baba képeket, csak 2 van lefényképezve, de majd a többit is (még 4 db-ot) megcsinálom. Nagyon kíváncsi vagyok a véleményetekre. Olvasgatom vissza a fórumot és nagyon tetszenek a babák. Mennyi idő alatt érik meg valaki, hogy ilyen szépeket tudjon csinálni és kialakuljon az egyéni stílusa?

.....

Sajnos nem megy a feltöltés, mert több, mint 512 kbyte. Segítsetek, hogy tudom lekicsinyíteni

somilus Creative Commons License 2012.08.01 0 0 32198

Köszönöm a gyors válaszodat, még biztosan fogok kérdezni, gondolom,sok olyan mesterfogás van, ami megkönnyíti az életet. Én innen onnan próbálom összeszedni a tudnivalót, és nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra. Majd lefényképezem a babáimat és megmutatom őket:-)))

Előzmény: Nemlajos (32197)
Nemlajos Creative Commons License 2012.08.01 0 0 32197

Kedves Ilus:)

Nagyon szép, hogy új hobbira lelsz!:)

A nyers kártolt gyapjú tökéletes, az a jó, ha kicsit még tapad, könnyebb felgöngyölíteni.

A molyosodás ellen csak a rendszeres játék, használatbavétel segít, akkor elkerülik a molyok a babát.

Nagyon kíváncsi vagyok a babáidra, feltétlenül mutasd majd meg!

Én szintén még csak kezdő vagyok, de ha bármiben tudok, segítek!

Előzmény: somilus (32196)
somilus Creative Commons License 2012.08.01 0 0 32196

Kedves fórumozó Társaim!

 

Somogyiné Ilus vagyok, 63 éves nagymama.  Pár hónapja kezdtem el foglalkozni a foltvarrással és ezen belül a baba varrással. Eddig semmi gyakorlatom nem volt, varrógépet is csak most kaptam ajándékba (egy 40 éves Naumann, de nagyon szeretem).

Az unokáimnak akartam kedveskedni a babákkal, de rájöttem, hogy a magam gyönyörűségére is szívesen csinálom. Eddig műszálas tömőanyagot használtam, de most szeretnék egy igazi waldorf babát alkotni gyapjúból. A segítségeteket szeretném kérni.

Nyers kártolt gyapjúm van és nem tudom, hogy ezt így, ebben a formájában már fel lehet használni, vagy valamilyen előkezelés szükséges. Gondolok olyanra, ami elveszi a gyapjú szagát illetve véd a molyosodás ellen. Előre is köszönöm és várom a válaszotokat.

Nemlajos Creative Commons License 2012.07.31 0 0 32195

hja, hát nem így értettem én!:)

És nem flancolni akartam a "szakmámmal", mert 16 éve végeztem, és azóta se dolgoztam benne, sőt, varrni se igen.

Csak azt gondoltam, azért egy plüss kiszabása nem okoz olyan gondot, hogy aztán varrásnál vegyem észre, hogy de, a huszonnyolcadik fordítgatásra mégiscsak sikerült simítás ellen szabnom:D

Viszont kedvem nem szegi, nagyon jó móka!:)

(és különben is csak egy obis plüss párnát gondoltam újra;))

Előzmény: szarvasmici (32194)
szarvasmici Creative Commons License 2012.07.31 0 0 32194

Az a baj, hogy amikor babát készítesz, tök másodlagos dolog, hogy a varrás a szakmád. Egy baba elkészítéséhez nem varrni kell tudni, ez egészen más téma. Látnod kell mit akarsz, agyban ott kell lenni a képnek, és tudnod kell (lehetőleg zsigerből), hogy mi az oda vezető út. Itt jön a kreativitás, és a helyzetmegoldó képesség, amikor is mondjuk tömsz, és elkezd furcsán görcsösödni, narancsbőrösödni a babád. Ne sajnáld ilyenkor jól átgyúrni, megsendergetni a tenyereid között, így el tudnak igazodni a szálak. Ehhez csak jó minőségű töltőanyag kell, olyan, ami jól csúszik, és nem tapad össze.

Amikor segítséget kerestem magam mellé, találkoztam olyan varrónővel, aki tökéletes kosztümöket varr, igazán precíz, és pontos, és végzett varrónő, nem hobbista... nem tudott babát varrni, elképesztően béna volt hozzá. Egy másik alkalommal pedig ruhaipari mérnökkel próbálkoztam, hittem, hogy számára nem jelenthet kihívást a plüssből összevarrni bármit. Hát de. Szóval nem a szakma kell hozzá.

Én például nem tanultam sem varrni, sem babát készíteni. :)

Előzmény: Nemlajos (32188)
Hanna4901 Creative Commons License 2012.07.29 0 0 32193

Ez így van! Minden tömőanyagnak más-más a tulajdonsága, így érezni is kell, melyiket mennyire feszesre kell tömni. Plüsst is szoktam gyapjúval tömni Azért a Waldorf babát sem kell annyira kő keményre tömni, de a fejet azt azért keményebbre kell készíteni. A baba puhasága szerethetősége fontos!

Előzmény: Nemlajos (32192)
Nemlajos Creative Commons License 2012.07.29 0 0 32192

ezek szerint ez minden anyagra igaz?

Azt hittem, csak a gyapjú ilyen "igényes", hiszen a waldorf babát majdhogynem kőkeményre (na jó, nem, de majdnem:)) kell tömni, míg egy plüssbabát flízzel sokkal puhábbra.

 

Látszik, minden egy külön kis tudományág...

Én most tömtem egy nyulat, éreztem is, hogy van azért ezen még mit gyakorolni:$

Előzmény: Hanna4901 (32191)
Hanna4901 Creative Commons License 2012.07.29 0 0 32191

Szia!

Tudom, hogy mindenki a töméssel tudja legjobban elrontani a dolgot!  A topiktalin mondtam is valakinek, hogy hiába írja le az ember, hogy kell tömni, azt mutatni, a másiknak pedig látni kell és gyakorolni. Ha valaki már az elején rosszul töm és nem korrigál időben, berögzül a rossz tömési módszer és később nehé lesz jól megoldani.

A babák lábai is ezért "viszeresek" mert rossza a technika!

Előzmény: timkebimke (32189)
Nemlajos Creative Commons License 2012.07.28 0 0 32190

na de a lapflíz erre nem megoldás?

 

Előzmény: timkebimke (32189)
timkebimke Creative Commons License 2012.07.28 0 0 32189

Hát ez az! Nem tudom úgy tömni, hogy a láb felnyúljon a testbe hiába próbálom, pedig ez lenne a nyitja szerintem, mert egy idő után a használat közben elkülönül a láb a testtől. Na most aztán jól megaszondtam ugye?

Előzmény: Nemlajos (32188)
Nemlajos Creative Commons License 2012.07.28 0 0 32188

nekem nem tűnik vészesnek a rogyadozás... Viszont nagyon jópofa:)

És úgy próbáltad, hogy a lent ajánlott lapflíz, de nyúljon át a testbe, mint egy "merevítő", akkor talán kevésbé rogyna, nem?

(csak okoskodom, én pl. most az összes lehetséges laikus hibát elkövettem a nyúlnál, pedig elvileg szakmám a varrás:$)

Előzmény: timkebimke (32185)
timkebimke Creative Commons License 2012.07.27 0 0 32187

Köszönöm!

Előzmény: Brekka10 (32184)
timkebimke Creative Commons License 2012.07.27 0 0 32186

Én már próbáltam sima baba fej anyagból, de nekem nem sikerült. Nem tudom én vagyok simán béna vagy az anyag nem megfelelő.

Előzmény: Nemlajos (32183)
timkebimke Creative Commons License 2012.07.27 0 0 32185

Köszönöm a bíztatást, valóban nem nyúlós anyagból vartam. Amikor polárból vartam akkor tényleg nem ráncolódott.

Előzmény: 4Hópihe (32182)
Brekka10 Creative Commons License 2012.07.25 0 0 32184

timkebimke, ez a póni nagyon tetszik! a lábprobléma fel sem tűnt volna, ha nem mondod.

 

Orosz oldalak: ha a szöveggel végképp nem boldogultok, rávehető vagyok némi fordításra... :)

 

Legújabb mű: babás szatyor. Sok sebből vérzik, de totál saját találmány, még ilyet soha nem próbáltam. Barna mikrokord anyag az alapja, a kép elég vacak.

 

Nemlajos Creative Commons License 2012.07.22 0 0 32183

köszi:)

hát nekem se kell annyira spec anyag, jó lesz az, ami itthon van.

Előzmény: Hamu-pip (32181)
4Hópihe Creative Commons License 2012.07.22 0 0 32182

kedves lett a pónid mégha elégedetlen is vagy vele...nekem nem rugalmas anyagnak tünik amiböl varrtad-és anatomiailag lenne ott egy iveltebb rész  a lonál ami nálad ráncot vet a kemény tömés ellenére.

 én az aprógolyóbagyurt tömés támogatom -ha rugalmasanyagból készited majd akkor a tömésredre rásimul az anyag- a fotozás idejére

de ha a gyerek elkezd vele játszani és nagyon megy a ló akkor elöbb utobb ugyanott kicsit megnyekken majd- tapasztalatból mondom van egy lómániás gyerekem. és sok féle lovat varrtam már neki..minnél vaskosabb bolyhosabb az a rugalmas anyag annál tovább marad láthatatlan a ránc..

 

Előzmény: timkebimke (32173)
Hamu-pip Creative Commons License 2012.07.22 0 0 32181

A dinkyhez egy minden irányból nyúló spec. anyagot használnak. Ami ilyen "koca varrónőnek" mint én vagyok, pénzkidobás. Abból a pamutból varrtam anno én is, ami itthon volt. :))

Előzmény: Nemlajos (32179)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!