Keresés

Részletes keresés

Nemlajos Creative Commons License 2012.07.31 0 0 32195

hja, hát nem így értettem én!:)

És nem flancolni akartam a "szakmámmal", mert 16 éve végeztem, és azóta se dolgoztam benne, sőt, varrni se igen.

Csak azt gondoltam, azért egy plüss kiszabása nem okoz olyan gondot, hogy aztán varrásnál vegyem észre, hogy de, a huszonnyolcadik fordítgatásra mégiscsak sikerült simítás ellen szabnom:D

Viszont kedvem nem szegi, nagyon jó móka!:)

(és különben is csak egy obis plüss párnát gondoltam újra;))

Előzmény: szarvasmici (32194)
szarvasmici Creative Commons License 2012.07.31 0 0 32194

Az a baj, hogy amikor babát készítesz, tök másodlagos dolog, hogy a varrás a szakmád. Egy baba elkészítéséhez nem varrni kell tudni, ez egészen más téma. Látnod kell mit akarsz, agyban ott kell lenni a képnek, és tudnod kell (lehetőleg zsigerből), hogy mi az oda vezető út. Itt jön a kreativitás, és a helyzetmegoldó képesség, amikor is mondjuk tömsz, és elkezd furcsán görcsösödni, narancsbőrösödni a babád. Ne sajnáld ilyenkor jól átgyúrni, megsendergetni a tenyereid között, így el tudnak igazodni a szálak. Ehhez csak jó minőségű töltőanyag kell, olyan, ami jól csúszik, és nem tapad össze.

Amikor segítséget kerestem magam mellé, találkoztam olyan varrónővel, aki tökéletes kosztümöket varr, igazán precíz, és pontos, és végzett varrónő, nem hobbista... nem tudott babát varrni, elképesztően béna volt hozzá. Egy másik alkalommal pedig ruhaipari mérnökkel próbálkoztam, hittem, hogy számára nem jelenthet kihívást a plüssből összevarrni bármit. Hát de. Szóval nem a szakma kell hozzá.

Én például nem tanultam sem varrni, sem babát készíteni. :)

Előzmény: Nemlajos (32188)
Hanna4901 Creative Commons License 2012.07.29 0 0 32193

Ez így van! Minden tömőanyagnak más-más a tulajdonsága, így érezni is kell, melyiket mennyire feszesre kell tömni. Plüsst is szoktam gyapjúval tömni Azért a Waldorf babát sem kell annyira kő keményre tömni, de a fejet azt azért keményebbre kell készíteni. A baba puhasága szerethetősége fontos!

Előzmény: Nemlajos (32192)
Nemlajos Creative Commons License 2012.07.29 0 0 32192

ezek szerint ez minden anyagra igaz?

Azt hittem, csak a gyapjú ilyen "igényes", hiszen a waldorf babát majdhogynem kőkeményre (na jó, nem, de majdnem:)) kell tömni, míg egy plüssbabát flízzel sokkal puhábbra.

 

Látszik, minden egy külön kis tudományág...

Én most tömtem egy nyulat, éreztem is, hogy van azért ezen még mit gyakorolni:$

Előzmény: Hanna4901 (32191)
Hanna4901 Creative Commons License 2012.07.29 0 0 32191

Szia!

Tudom, hogy mindenki a töméssel tudja legjobban elrontani a dolgot!  A topiktalin mondtam is valakinek, hogy hiába írja le az ember, hogy kell tömni, azt mutatni, a másiknak pedig látni kell és gyakorolni. Ha valaki már az elején rosszul töm és nem korrigál időben, berögzül a rossz tömési módszer és később nehé lesz jól megoldani.

A babák lábai is ezért "viszeresek" mert rossza a technika!

Előzmény: timkebimke (32189)
Nemlajos Creative Commons License 2012.07.28 0 0 32190

na de a lapflíz erre nem megoldás?

 

Előzmény: timkebimke (32189)
timkebimke Creative Commons License 2012.07.28 0 0 32189

Hát ez az! Nem tudom úgy tömni, hogy a láb felnyúljon a testbe hiába próbálom, pedig ez lenne a nyitja szerintem, mert egy idő után a használat közben elkülönül a láb a testtől. Na most aztán jól megaszondtam ugye?

Előzmény: Nemlajos (32188)
Nemlajos Creative Commons License 2012.07.28 0 0 32188

nekem nem tűnik vészesnek a rogyadozás... Viszont nagyon jópofa:)

És úgy próbáltad, hogy a lent ajánlott lapflíz, de nyúljon át a testbe, mint egy "merevítő", akkor talán kevésbé rogyna, nem?

(csak okoskodom, én pl. most az összes lehetséges laikus hibát elkövettem a nyúlnál, pedig elvileg szakmám a varrás:$)

Előzmény: timkebimke (32185)
timkebimke Creative Commons License 2012.07.27 0 0 32187

Köszönöm!

Előzmény: Brekka10 (32184)
timkebimke Creative Commons License 2012.07.27 0 0 32186

Én már próbáltam sima baba fej anyagból, de nekem nem sikerült. Nem tudom én vagyok simán béna vagy az anyag nem megfelelő.

Előzmény: Nemlajos (32183)
timkebimke Creative Commons License 2012.07.27 0 0 32185

Köszönöm a bíztatást, valóban nem nyúlós anyagból vartam. Amikor polárból vartam akkor tényleg nem ráncolódott.

Előzmény: 4Hópihe (32182)
Brekka10 Creative Commons License 2012.07.25 0 0 32184

timkebimke, ez a póni nagyon tetszik! a lábprobléma fel sem tűnt volna, ha nem mondod.

 

Orosz oldalak: ha a szöveggel végképp nem boldogultok, rávehető vagyok némi fordításra... :)

 

Legújabb mű: babás szatyor. Sok sebből vérzik, de totál saját találmány, még ilyet soha nem próbáltam. Barna mikrokord anyag az alapja, a kép elég vacak.

 

Nemlajos Creative Commons License 2012.07.22 0 0 32183

köszi:)

hát nekem se kell annyira spec anyag, jó lesz az, ami itthon van.

Előzmény: Hamu-pip (32181)
4Hópihe Creative Commons License 2012.07.22 0 0 32182

kedves lett a pónid mégha elégedetlen is vagy vele...nekem nem rugalmas anyagnak tünik amiböl varrtad-és anatomiailag lenne ott egy iveltebb rész  a lonál ami nálad ráncot vet a kemény tömés ellenére.

 én az aprógolyóbagyurt tömés támogatom -ha rugalmasanyagból készited majd akkor a tömésredre rásimul az anyag- a fotozás idejére

de ha a gyerek elkezd vele játszani és nagyon megy a ló akkor elöbb utobb ugyanott kicsit megnyekken majd- tapasztalatból mondom van egy lómániás gyerekem. és sok féle lovat varrtam már neki..minnél vaskosabb bolyhosabb az a rugalmas anyag annál tovább marad láthatatlan a ránc..

 

Előzmény: timkebimke (32173)
Hamu-pip Creative Commons License 2012.07.22 0 0 32181

A dinkyhez egy minden irányból nyúló spec. anyagot használnak. Ami ilyen "koca varrónőnek" mint én vagyok, pénzkidobás. Abból a pamutból varrtam anno én is, ami itthon volt. :))

Előzmény: Nemlajos (32179)
Nemlajos Creative Commons License 2012.07.22 0 0 32180

Legújabb rongyim:

 

Nemlajos Creative Commons License 2012.07.22 0 0 32179

köszönöm:)

ezek szerint használhatom a waldorfos anyagokat.

 

most egy nyúlon szeretném kipróbálni, tudok-e 2D-ből 3-at csinálni, aztán meglátjuk, mi van a nyúlon túl :)

Előzmény: Hamu-pip (32178)
Hamu-pip Creative Commons License 2012.07.22 0 0 32178

Igen, nyaknál nyitottan varrják az arcát. Aztán - én legalábbis - kinai evőpálcikával még töltöttem oda, ahol szükségesnek láttam. Megmutatni nem tudom, mert nem fotoztam fázisonként, de a leírás alapján csináltam. A testének és a fejnek is más-más anyagot használnak. Én ugyanabból csináltam. Nem is lett olyan pöpec, az is igaz. Fontos, hogy a nyilakat is figyeld a szabásmintán, mert az anyag szálirányát (majd nyúlását) jelzi szabáskor és töméskor fontos lesz.

Előzmény: Nemlajos (32172)
timkebimke Creative Commons License 2012.07.20 0 0 32177

Köszönöm majd a következőnél megpróbálom.

Előzmény: Hanna4901 (32176)
Hanna4901 Creative Commons License 2012.07.20 0 0 32176

Ha van még lelkesedésed megbontani és újra tömni, azt ajánlom, hogy lap Flízt tegyél bele a lábaiba körbe, mint egy papírtörlő karton gurigája, úgy tekerd össze és a belsejét töltsd meg a töltőanyaggal, mert lehet, hogy laza állaga van és hiába tömöd, nem lesz egységesen szép. Igazából megmutatni lehetne, de remélem így is érthető!

Előzmény: timkebimke (32175)
timkebimke Creative Commons License 2012.07.20 0 0 32175

Nem tudom hogy hívják. Műszál és szálas, tehát nem a golyócskás. Az Auchanba szoktam venni kispárnát és abból van. Elősször a fejet tömtem utána a négy lábat utána a testet. Egybe tömni a testet a lábbal még nem sikerült.

Előzmény: Hanna4901 (32174)
Hanna4901 Creative Commons License 2012.07.20 0 0 32174

Mivel tömted ki?

 

Előzmény: timkebimke (32173)
timkebimke Creative Commons License 2012.07.20 0 0 32173

 SEGÍTSÉG!!! VALAKI!!!Már vartam egy pár pónit , de még mindíg nem tökéletes. Tud nekem valaki segíteni abban hogyan kell úgy kitömni, hogy ne rogyjon meg a lába? Már annyira kitömtem, hogy szétfeszül a varrás, mégis megrogyik MIÉRT???????????????

Nemlajos Creative Commons License 2012.07.19 0 0 32172

na, szóval olvasom a könyvet, guglifordítóval (...:D) a "szakszavak" miatt (is), azt írja, használjunk jó minőségű poliészter töltőanyagot.

Én eddig "csak" gyapjúval dolgoztam, fogalmam sincs, mi számít jónak, hol lehet beszerezni, milyen márkák vannak, tudnátok ebben segíteni?

Nekem az is fura, hogy az archímzést még nyitott nyakkal végzi, hogyhogy nem hullik ki a töltőanyag?

 

A waldorf babánál van még csőgéz is a testanyag alatt, más babáknál (meg sok w. baba testénél, de én olyat még nem csináltam) közvetlenül a testanyagot töltik, hogy nem deformálódik, nyúlik el?

Egyáltalán ugyanaz a testanyag ez is?

 

Remélem, most nem az üres éternek írtam:)

És remélem, van valaki, aki tud válaszolni.

Persze most vissza is keresek a topikban, hátha:)

Előzmény: Nemlajos (32171)
Nemlajos Creative Commons License 2012.07.19 0 0 32171

írtam egy hosszút, és elszállt:(

Nemlajos Creative Commons License 2012.07.19 0 0 32170

tudom, hogy off, de az autógumiból kerti dísz (vagy mászóka) szenzációs ötlet, a társasházunk be is szerzett egy csomó gumit, de ott megakadtunk, hogy mivel lenne érdemes lefesteni, mert ugye a gumi meglehetősen mozgékony anyag.

Ha ilyennel is találkoztál, kérlek, oszd meg velem (magyarul:D), ha lehet!

Előzmény: Mvirág (32169)
Mvirág Creative Commons License 2012.07.19 0 0 32169

Én úgy "szoktam", hogy...megnyitom a kívánt internetes oldalt és mellé a szövegszerkesztőt - utóbbit tálcára teszem...rákattintok a képre, hogy nagy formátumban megjelenjen, aztán egérrel klikk, "kép másolása" , az oldalt leteszem asztalra...aztán szövegszerkesztő fel, és itt pedig szintén klikk az egérrel "beillesztés" és már ott is a kép. Gyakorlatilag lesz egy dokumentumod amiben képek vannak sorban egymás után a fázis fotókkal. A szabásmintákat "szoktam" csak "kép mentése" formátumban kinyomtani, és a cucchoz csatolni.

Az orosz nők nagyon ügyesek, fantasztikus ötleteik vannak pl. az újra hasznosításról... autógumiból kerti dísz - csacsis fogat stb...sok ötletet mentettem, mentek le onnan. Valamikor tanultam az oroszt 8 évig - a hátam közepére sem kívántam, ahogy a diákoknál lenni szokott - aztán sokáig leveleztem ottani "pajtásokkal", még a felnőttként is. Most meg örülök, hogy előjönnek és értelmezem a szavakat és így szabadon csatangolhatok a babás fórumtól egészen a pom-pom-os fórumig.

Előzmény: timkebimke (32166)
Kreatilka Creative Commons License 2012.07.19 0 0 32168

Jobban megnéztem, csak a kész babákról való képpel kell ezt csinálni, a tutorial képei simán menthetőek.

 

Előzmény: timkebimke (32166)
Kreatilka Creative Commons License 2012.07.19 0 0 32167

A jobb egérgombbal kattintasz, a legelső lehetőséget választod: megnyitás új lapon, ekkor megjelenik fent a liveinternet cím mellett egy másik, erre kattintasz, a kép bejön, és menthető. Remélem, érthető voltam

Előzmény: timkebimke (32166)
timkebimke Creative Commons License 2012.07.19 0 0 32166

Te is egy drága kincs vagy , hogy ezt megosztottad velünk.

Már régóta keresek leírást a készítésről és egyebekről, hogy bukkantál rá?

Le szerettem volna menteni, mert mostanába nem lessz rá időm, hogy elkészítsem , de nem sikerül a mentés. Van valami ötlet miért nem tudom megjeleníteni a dok-ba?

Előzmény: Mvirág (32164)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!