Keresés

Részletes keresés

Nemlajos Creative Commons License 2012.07.17 0 0 32163

okéoké, most már látom, hogy többször beszéltetek már róla, jobb is, ha lefekszem, aztán holnap tiszta fejjel olvasgatok visszafelé:$

Előzmény: Nemlajos (32162)
Nemlajos Creative Commons License 2012.07.17 0 0 32162

ok, a képek után már a betűket is nézem, rájöttem, hogy dinky a neve, de azért szívesen beszélgetnék róla:)

Előzmény: Nemlajos (32161)
Nemlajos Creative Commons License 2012.07.17 0 0 32161

nagyon tetszik ez a típusú baba, tudtok nekem ötleteket adni, hol találok szabásmintát, tutorialokat hozzá? (ez a behúzott száj nagyon bejön, de fogalmam sincs, hogy csinálják, vagy pl. a test, haj milyen anyagból van).

Van neve is ennek a stílusnak?

Mici babái is mintha valahogy ezt a vonalat nőtték volna ki, nem?

Ha valami protokollt sértettem, bocsánat:$

timkebimke Creative Commons License 2012.07.16 0 0 32160

Köszönöm, valami ijesmire gondoltam, csak nem voltam benne bizonyos.

Előzmény: 4Hópihe (32149)
Nemlajos Creative Commons License 2012.07.15 0 0 32159

Igen, a házszám is rémlett:)

Csak valami lehetetlen időpontban vannak nyitva, 9-16, vagy még ennyi sem, és csak hétköznap, úgyhogy nagyon meg kell szervezni az eljutást, de én is tervezem.

Majd referálj, kérlek, ha hamarabb eljutsz;)

Előzmény: Brekka10 (32158)
Brekka10 Creative Commons License 2012.07.15 0 0 32158

Köszönöm és köszönöm.

 

A Soroksárin megnézem, az tőlünk nincs is nagyon messze. Ez lehet az, ugye?  http://www.minitexkelme.hu/

Előzmény: Nemlajos (32157)
Nemlajos Creative Commons License 2012.07.15 0 0 32157

Egyelőre két forrásom van, a gyapjúvarázs és a Keletinél a Máthé textil (bár ott csak egyszer voltam). De ajánlják a Soroksárin a Minitex, vagy valami hasonló nevűt is, állítólag ott nagyon sokféle van.

 

Anyudért részvétem:(

Előzmény: Brekka10 (32155)
Brekka10 Creative Commons License 2012.07.15 0 0 32156

off ugyan

 

Lonci, köszönöm a szép szavaidat, nagyon igaz, amit írsz. Anyukám bennem él, és tovább él a fiaimban is, annyira nagyon, ahogy korábban soha nem gondoltam volna. Látom abban, ahogy a rántott húst készítem, ahogy a hagymát aprítom, ahogy a cérnát fűzöm tűbe, vagy a ruhát teregetem... Azt nagyon rossz, amikor történik valami fontos, és már épp hívnám, hogy gyorsan elmeséljem, csak aztán rájövök, hogy már nem lehet.

Előzmény: Hanna4901 (32151)
Brekka10 Creative Commons License 2012.07.15 0 0 32155

:D

 

A manóid csudaédesek! A plüsst anyagot a neten rendeled?

 

Arra gondolam, hogy cicát varrok következőre, de ilyen fura embercicát :), szóval álló, hosszú karú-lábú macs, cicafejjel (ne adj Isten, ruhával), de plüssel még nem dolgoztam, és ehhez talán az lenne a legjobb. Persze minden ötletet örömmel fogadok!

Előzmény: Nemlajos (32154)
Nemlajos Creative Commons License 2012.07.15 0 0 32154

Na igen, én is nagyon várom, hogy öltöztetős waldorfbabát is tudjak készíteni, már vásárolom az anyagokat, amikből majd varrok ruhákat...:) Azt hiszem, nekem is kompenzálás ez keményen a három fiam mellett:D

Előzmény: Brekka10 (32153)
Brekka10 Creative Commons License 2012.07.15 0 0 32153

Köszönöm a kedves fogadtatást! :)

 

Uki valóban nagy falat volt, csak egy netes képem volt róla, és hát nem is lett tökéletes, de a kétéves tulajdonos egyből felismerte (lehet, hogy csak a színéről...). :D

 

Babák: hát van szabásmintám, de azt hiszem, már nevezhetem sajátnak. Anno nézegettem a neten, és találtam egy ilyen hosszú lábú babához mintát, csak mivel kinyomtatni nem tudtam, úgy tessék-lássék kézzel megrajzoltam, és persze idővel sokat alakítgattam is rajta. A ruhák meg csak úgy alakulnak, azt a részét szeretem a legjobban, amikor kitalálom, hogy mit és hogyan viseljenek. :) Lehet, hogy így élem ki a kislány utáni vágyamat, ha már két fiam született. :)

Nemlajos Creative Commons License 2012.07.15 0 0 32152

Üdv itt!:)

Szerintem nagyon jól bírod a kihívásokat, az Uki nagyon helyes, a babáid meg igazán kiforrott stílusról árulkodnak (nem vagyok nagy ismerettel megáldva a babák világában, ez a Te saját babaötleted, hogy ilyen egyformák, vagy talált szabásminta?).

Ügyes vagy!:)

Előzmény: Brekka10 (32150)
Hanna4901 Creative Commons License 2012.07.15 0 0 32151

Üdvözöllek a többiek nevében is itt újra a fórumon. Emlékszem a régi nevedre, csodálkoztam is, hogy ennyire eltüntél.

Sajnos már nekem sincs az Édesanyám közöttünk, de ha szívedben él valaki, veled marad végig!

További jó babavarrásokat!

Lonci

Előzmény: Brekka10 (32150)
Brekka10 Creative Commons License 2012.07.15 0 0 32150

Sziasztok! :)

Csatlakozhatok? Nekem már mindannyian szinte ismerősök vagytok, mert jó ideje olvasgatom a topicot, és csodálom a babáitokat.

Magamról: macskamati néven van némi előzményem itt a fórumon, igaz, nem varrós témában. Két kisfiút (7, 9) nevelünk a férjemmel Bp-en. Varrni sokáig semennyire nem tudtam. Na nem mintha most már tudnék. :) Két éve nagyon beteg lett az én imádott anyukám, a kis megszokott életem fenekestül fordult fel, én pedig babákat keztem varrni. Olyan lett nekem a varrás, mint egy lakatlan sziget, ahol csak én vagyok, meg a textilek, és mindig süt a nap, szépség és öröm van, gondolkodni csak azon kell, hogy milyen legyen a babaruha, és nem történik semmi borzasztó. Először kézzel varrtam minden egyes öltést, aztán pár hónap után a férjem megajándékozott egy egyszerű kis varrógéppel. Anyukám sajnos tavaly decemberben meghalt, és azt hittem, talán meghal vele a babagyár is, de nem így történt. Azt hiszem, ez a gyönyörű hobbi már az enyém marad! :) De, mivel tényleg soha nem varrtam korábban, mindent az alapoktól tanulok (többnyire a saját káromon), és itt olyasmire gondoljatok, hogy pl. melyik öltéssel kell beszegni az anyagot... Ehhez pedig hozzáadódik, hogy a szabás enyhén szólva nem az erősségem. Szóval marad a lelkesedés. :) Megpróbálok mutatni pár korábbi babát, két kakukktojással (a bohóc a kisebbik fiam tanítónénijének készült, a sárga Uki - ő egy mesefigura - pedig abszolút kihívás volt, és végül kollégám kisfia kedvéért küzdöttem meg vele).

Szóval sziasztok, jövök még! :)

4Hópihe Creative Commons License 2012.07.14 0 0 32149

a szárnya mellett jobbra az a fura valami a teste és az egyik keze amelyik elörenyulik a kész darabon..a másik keze és a feje és a lűbak ott vannak.. a ruhát kiagyalod hozzá..  a repdesö testhelyzete miatt nem a baba összeállitás a nehéz feladat.hanem a ruhát kitalálni hozzá.

Előzmény: timkebimke (32147)
Nemlajos Creative Commons License 2012.07.14 0 0 32148

de jók ezek a tündérek!:)

 

Na és a 6 óra teljes időt is irigylem:) S milyen termékeny volt!:)

Nekem ennyi idő alatt egy nagy manó sem készülne el (egy rongyival meglennék)...

timkebimke Creative Commons License 2012.07.14 0 0 32147

Nagyon tetszik de kicsit nehéz felfogású vagyok, Bocs. Úgy látom nincs teste, de akkor mihez rögzítem a testrészeit? és a ruháha saját elgondolás? Megvarrnám!

Előzmény: 4Hópihe (32146)
4Hópihe Creative Commons License 2012.07.13 0 0 32146

nagyon tündériek a repdeső levendula tündéreid.

 

 

--------------------------------------

zöldtengerszem-

nekem van egy hasonló szabásmintám repdeső tündérhez.

 én ilyeneket készitettem

ésmég  egyet banyásitva

http://good-times.webshots.com/photo/2994204830033477440QKWTsx

 

 

 

 

Előzmény: timkebimke (32143)
timkebimke Creative Commons License 2012.07.13 0 0 32145

Köszönöm , megfogom próbálni. Az egyik  babához alap ötletet itt (ullas quilt world) találtam. A többi csak úgy jött.

Előzmény: zöldtengerszem (32144)
zöldtengerszem Creative Commons License 2012.07.13 0 0 32144

Óhh , de helyesek lettek !!!! Szabásmintád is van hozzájuk ???

 

Küldöm a szegfűmintát , mint mondtam egészen egyszerű , kört csinálok 6 láncszemből , ebbe 10-12 egyráhajtásos pálcát csinálok , amennyi jól belefér , utána minden pálca tetejére minden lukba kettőt teszek,  asszem 3v 4 soron keresztül, most nincs itt nálam a kész , majd  a lányomtól elkérem az övét és megszámolom , jó ? És az utolsó sorban kétráhajtásos pálcát teszek minden egyráhajtásos pálca tetejébe , de azt is duplán . A legutolsó sort lehet más színűvel vagy cirmos fonallal csinálni... , az rövidpálca 3 láncszem minden lukba amíg körbe nem érsz . Aztán megfogod a kezdő madzagját , és annál fogva megrázogatod kicsit , és kész is a szegfű :-))) ...

Ennyi az egész :-)))

Előzmény: timkebimke (32143)
timkebimke Creative Commons License 2012.07.13 0 0 32143

Ma kaptam a páromtól egy teljesen gyerekmentes napot. Hat órán át csak varhattam. Ezek a levendulával töltött varrományok születtek ez idő alatt.

timkebimke Creative Commons License 2012.07.12 0 0 32142

Szia! Én a cérna végét vagy a szem alá teszem , vagy a száj sarkába , így a száj himzése eltakarja a csomót. Olvastam egy olyan módszert miszerint pici csomót kell készíteni és azt az anyagon egy határozott mozdulattal át rántani, így a csomó belülre kerül.  Én még nem próbáltam.

Előzmény: kustrae (32141)
kustrae Creative Commons License 2012.07.11 0 0 32141

Nagyon édesek ezzel a behúzott szájjal!Azt szeretném kérdezni,hogy hová rögzítitek ilyen behúzásnál a cérna végét (mert ugye ott is behúzódik majd az anyag...) ? Ezzel mindig meggyűlt a bajom.

timkebimke Creative Commons License 2012.07.10 0 0 32140

Ja, és igen a babáknak rajzolva van az arcuk alkoholos filccel. Ami saját részre készül arra soha nincs elég időm, ahogy kiejtik a szájukon a csemeték mit szeretnének már legyen is készen de azonnal, hát ezért rajzoltam és nem himeztem. De nekem így is tetszik.

Előzmény: Nemlajos (32134)
timkebimke Creative Commons License 2012.07.10 0 0 32139

Mutizom a szárnyakat!

A fiam szerint ez egy mutáns. Maci feje van, hangya teste, de nézték már macska testbe bujt méhnek is.

Előzmény: Nemlajos (32134)
timkebimke Creative Commons License 2012.07.10 0 0 32138

Köszönöm kedves szavaid!

Kérdésedre válaszolván: nem nem ijen a Theó. Ez csak egy silány másolat, de ez Én vagyok. Sajnos , vagy hála istennek nem tudok másolni. Szerintem teljesen más jött ki mint amit szerettem volna a minta alapján. De imádom és már több is készült belőle.

Előzmény: Hamu-pip (32135)
Nemlajos Creative Commons License 2012.07.08 0 0 32137

Köszönöm!
Ahan, hát az összehúzós nekem is megvolt, csak én a kis lukakon átbújtatottra gondoltam, de azokat elszegni ugye... Látod, ez a korcos nem ugrott be, pedig jó ötlet, és még erre is lehet varrni kis ráhajló tetőt!
Na majd legközelebb:)

Előzmény: Hamu-pip (32136)
Hamu-pip Creative Commons License 2012.07.08 0 0 32136

Tetszik a W-od. A hátizsákot én nem cifráztam volna. :))) Egy téglalap, rövidebb és hosszabbik oldala összevarrva. Felül egy korc és bele a madzag körbe és két vége a zsinórnak visszavarrva az alsó két csücsökre. Úgy mint egy tornazsáknál.

Előzmény: Nemlajos (32124)
Hamu-pip Creative Commons License 2012.07.08 0 0 32135

Aranyosak a babáid. :))) Szóval ilyen a Theo? Tulajdonképpen mi ő, méhecske vagy valami bogár?

Előzmény: timkebimke (32125)
Nemlajos Creative Commons License 2012.07.07 0 0 32134

Ezek de jók!:)

A babáknak rajzolva van az arcuk?

Ez a Theó!:) Mutasd majd meg szárnnyal is, kérlek!

 

Én is köszönöm mindenkinek a dicséretet, jólesik:)

Timkebimke, időm kora reggel van, mikor a fiúk még demóban nyomják, meg alvásidőben.

Előzmény: timkebimke (32125)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!