Keresés

Részletes keresés

Brekka10 Creative Commons License 2012.07.15 0 0 32153

Köszönöm a kedves fogadtatást! :)

 

Uki valóban nagy falat volt, csak egy netes képem volt róla, és hát nem is lett tökéletes, de a kétéves tulajdonos egyből felismerte (lehet, hogy csak a színéről...). :D

 

Babák: hát van szabásmintám, de azt hiszem, már nevezhetem sajátnak. Anno nézegettem a neten, és találtam egy ilyen hosszú lábú babához mintát, csak mivel kinyomtatni nem tudtam, úgy tessék-lássék kézzel megrajzoltam, és persze idővel sokat alakítgattam is rajta. A ruhák meg csak úgy alakulnak, azt a részét szeretem a legjobban, amikor kitalálom, hogy mit és hogyan viseljenek. :) Lehet, hogy így élem ki a kislány utáni vágyamat, ha már két fiam született. :)

Nemlajos Creative Commons License 2012.07.15 0 0 32152

Üdv itt!:)

Szerintem nagyon jól bírod a kihívásokat, az Uki nagyon helyes, a babáid meg igazán kiforrott stílusról árulkodnak (nem vagyok nagy ismerettel megáldva a babák világában, ez a Te saját babaötleted, hogy ilyen egyformák, vagy talált szabásminta?).

Ügyes vagy!:)

Előzmény: Brekka10 (32150)
Hanna4901 Creative Commons License 2012.07.15 0 0 32151

Üdvözöllek a többiek nevében is itt újra a fórumon. Emlékszem a régi nevedre, csodálkoztam is, hogy ennyire eltüntél.

Sajnos már nekem sincs az Édesanyám közöttünk, de ha szívedben él valaki, veled marad végig!

További jó babavarrásokat!

Lonci

Előzmény: Brekka10 (32150)
Brekka10 Creative Commons License 2012.07.15 0 0 32150

Sziasztok! :)

Csatlakozhatok? Nekem már mindannyian szinte ismerősök vagytok, mert jó ideje olvasgatom a topicot, és csodálom a babáitokat.

Magamról: macskamati néven van némi előzményem itt a fórumon, igaz, nem varrós témában. Két kisfiút (7, 9) nevelünk a férjemmel Bp-en. Varrni sokáig semennyire nem tudtam. Na nem mintha most már tudnék. :) Két éve nagyon beteg lett az én imádott anyukám, a kis megszokott életem fenekestül fordult fel, én pedig babákat keztem varrni. Olyan lett nekem a varrás, mint egy lakatlan sziget, ahol csak én vagyok, meg a textilek, és mindig süt a nap, szépség és öröm van, gondolkodni csak azon kell, hogy milyen legyen a babaruha, és nem történik semmi borzasztó. Először kézzel varrtam minden egyes öltést, aztán pár hónap után a férjem megajándékozott egy egyszerű kis varrógéppel. Anyukám sajnos tavaly decemberben meghalt, és azt hittem, talán meghal vele a babagyár is, de nem így történt. Azt hiszem, ez a gyönyörű hobbi már az enyém marad! :) De, mivel tényleg soha nem varrtam korábban, mindent az alapoktól tanulok (többnyire a saját káromon), és itt olyasmire gondoljatok, hogy pl. melyik öltéssel kell beszegni az anyagot... Ehhez pedig hozzáadódik, hogy a szabás enyhén szólva nem az erősségem. Szóval marad a lelkesedés. :) Megpróbálok mutatni pár korábbi babát, két kakukktojással (a bohóc a kisebbik fiam tanítónénijének készült, a sárga Uki - ő egy mesefigura - pedig abszolút kihívás volt, és végül kollégám kisfia kedvéért küzdöttem meg vele).

Szóval sziasztok, jövök még! :)

4Hópihe Creative Commons License 2012.07.14 0 0 32149

a szárnya mellett jobbra az a fura valami a teste és az egyik keze amelyik elörenyulik a kész darabon..a másik keze és a feje és a lűbak ott vannak.. a ruhát kiagyalod hozzá..  a repdesö testhelyzete miatt nem a baba összeállitás a nehéz feladat.hanem a ruhát kitalálni hozzá.

Előzmény: timkebimke (32147)
Nemlajos Creative Commons License 2012.07.14 0 0 32148

de jók ezek a tündérek!:)

 

Na és a 6 óra teljes időt is irigylem:) S milyen termékeny volt!:)

Nekem ennyi idő alatt egy nagy manó sem készülne el (egy rongyival meglennék)...

timkebimke Creative Commons License 2012.07.14 0 0 32147

Nagyon tetszik de kicsit nehéz felfogású vagyok, Bocs. Úgy látom nincs teste, de akkor mihez rögzítem a testrészeit? és a ruháha saját elgondolás? Megvarrnám!

Előzmény: 4Hópihe (32146)
4Hópihe Creative Commons License 2012.07.13 0 0 32146

nagyon tündériek a repdeső levendula tündéreid.

 

 

--------------------------------------

zöldtengerszem-

nekem van egy hasonló szabásmintám repdeső tündérhez.

 én ilyeneket készitettem

ésmég  egyet banyásitva

http://good-times.webshots.com/photo/2994204830033477440QKWTsx

 

 

 

 

Előzmény: timkebimke (32143)
timkebimke Creative Commons License 2012.07.13 0 0 32145

Köszönöm , megfogom próbálni. Az egyik  babához alap ötletet itt (ullas quilt world) találtam. A többi csak úgy jött.

Előzmény: zöldtengerszem (32144)
zöldtengerszem Creative Commons License 2012.07.13 0 0 32144

Óhh , de helyesek lettek !!!! Szabásmintád is van hozzájuk ???

 

Küldöm a szegfűmintát , mint mondtam egészen egyszerű , kört csinálok 6 láncszemből , ebbe 10-12 egyráhajtásos pálcát csinálok , amennyi jól belefér , utána minden pálca tetejére minden lukba kettőt teszek,  asszem 3v 4 soron keresztül, most nincs itt nálam a kész , majd  a lányomtól elkérem az övét és megszámolom , jó ? És az utolsó sorban kétráhajtásos pálcát teszek minden egyráhajtásos pálca tetejébe , de azt is duplán . A legutolsó sort lehet más színűvel vagy cirmos fonallal csinálni... , az rövidpálca 3 láncszem minden lukba amíg körbe nem érsz . Aztán megfogod a kezdő madzagját , és annál fogva megrázogatod kicsit , és kész is a szegfű :-))) ...

Ennyi az egész :-)))

Előzmény: timkebimke (32143)
timkebimke Creative Commons License 2012.07.13 0 0 32143

Ma kaptam a páromtól egy teljesen gyerekmentes napot. Hat órán át csak varhattam. Ezek a levendulával töltött varrományok születtek ez idő alatt.

timkebimke Creative Commons License 2012.07.12 0 0 32142

Szia! Én a cérna végét vagy a szem alá teszem , vagy a száj sarkába , így a száj himzése eltakarja a csomót. Olvastam egy olyan módszert miszerint pici csomót kell készíteni és azt az anyagon egy határozott mozdulattal át rántani, így a csomó belülre kerül.  Én még nem próbáltam.

Előzmény: kustrae (32141)
kustrae Creative Commons License 2012.07.11 0 0 32141

Nagyon édesek ezzel a behúzott szájjal!Azt szeretném kérdezni,hogy hová rögzítitek ilyen behúzásnál a cérna végét (mert ugye ott is behúzódik majd az anyag...) ? Ezzel mindig meggyűlt a bajom.

timkebimke Creative Commons License 2012.07.10 0 0 32140

Ja, és igen a babáknak rajzolva van az arcuk alkoholos filccel. Ami saját részre készül arra soha nincs elég időm, ahogy kiejtik a szájukon a csemeték mit szeretnének már legyen is készen de azonnal, hát ezért rajzoltam és nem himeztem. De nekem így is tetszik.

Előzmény: Nemlajos (32134)
timkebimke Creative Commons License 2012.07.10 0 0 32139

Mutizom a szárnyakat!

A fiam szerint ez egy mutáns. Maci feje van, hangya teste, de nézték már macska testbe bujt méhnek is.

Előzmény: Nemlajos (32134)
timkebimke Creative Commons License 2012.07.10 0 0 32138

Köszönöm kedves szavaid!

Kérdésedre válaszolván: nem nem ijen a Theó. Ez csak egy silány másolat, de ez Én vagyok. Sajnos , vagy hála istennek nem tudok másolni. Szerintem teljesen más jött ki mint amit szerettem volna a minta alapján. De imádom és már több is készült belőle.

Előzmény: Hamu-pip (32135)
Nemlajos Creative Commons License 2012.07.08 0 0 32137

Köszönöm!
Ahan, hát az összehúzós nekem is megvolt, csak én a kis lukakon átbújtatottra gondoltam, de azokat elszegni ugye... Látod, ez a korcos nem ugrott be, pedig jó ötlet, és még erre is lehet varrni kis ráhajló tetőt!
Na majd legközelebb:)

Előzmény: Hamu-pip (32136)
Hamu-pip Creative Commons License 2012.07.08 0 0 32136

Tetszik a W-od. A hátizsákot én nem cifráztam volna. :))) Egy téglalap, rövidebb és hosszabbik oldala összevarrva. Felül egy korc és bele a madzag körbe és két vége a zsinórnak visszavarrva az alsó két csücsökre. Úgy mint egy tornazsáknál.

Előzmény: Nemlajos (32124)
Hamu-pip Creative Commons License 2012.07.08 0 0 32135

Aranyosak a babáid. :))) Szóval ilyen a Theo? Tulajdonképpen mi ő, méhecske vagy valami bogár?

Előzmény: timkebimke (32125)
Nemlajos Creative Commons License 2012.07.07 0 0 32134

Ezek de jók!:)

A babáknak rajzolva van az arcuk?

Ez a Theó!:) Mutasd majd meg szárnnyal is, kérlek!

 

Én is köszönöm mindenkinek a dicséretet, jólesik:)

Timkebimke, időm kora reggel van, mikor a fiúk még demóban nyomják, meg alvásidőben.

Előzmény: timkebimke (32125)
timkebimke Creative Commons License 2012.07.07 0 0 32133

Köszönöm!

Előzmény: Kreatilka (32127)
timkebimke Creative Commons License 2012.07.07 0 0 32132

Köszönöm a dícsérő szavakat.

Egyáltalán nem bonyolult a madár minta, egyet én is vartam, a kép tetején látható, csak kiegészítettem szárnyakkal, mert a lánkám szerint  csak úgy tud repülni. Ajánlom neked is próbára!

A szegfű mintát várom és köszönöm.

Előzmény: zöldtengerszem (32128)
zöldtengerszem Creative Commons License 2012.07.07 0 0 32131

Nagyon helyesek  a babák is !

Előzmény: Nemlajos (32124)
zöldtengerszem Creative Commons License 2012.07.07 0 0 32130

Köszi és igen szegfűk :-)...Majd leírom legközelebb hogy kell készíteni , jó ? A neten van többféle , de szerintem amit én tanultam tavaly az a legegyszerűbb..., és tényleg jól néz ki . Ha sűrűbbet akar az ember , akkor kettőt egymásba is lehet tenni , és akkor olyan mint egy duci telt virág , de ezek is teltebbek mint itt a képen , mert ahogy leteszem sík felületre kicsit szétterülnek , de kézbevéve tömöttebbek ....

Előzmény: timkebimke (32116)
zöldtengerszem Creative Commons License 2012.07.07 0 0 32129

Aranyos ! :-)

Előzmény: Nemlajos (32105)
zöldtengerszem Creative Commons License 2012.07.07 0 0 32128

Kreatilka !

 

Nagyon köszönöm a segítségedet, de nem ezt a mintát kerestem , az első szép, de nekem kicsit bonyolult a külön hasrészével , viszont ez a második tetszik , elmentettem , köszönöm. Végülis az eredetit nem találtam meg , de alkottam mást , meglepi lesz , úgyhogy majd csak szerda után tudom mutatni nektek valamelyik nap .

 

Timkebimke !

Szépek lettek a madaraid , meg a baba is .

 

Lányok megyek 3 napra Zebegénybe a kézimunkás lányokkal talira , remélem minden jól fog sikerülni, jókedvben biztosan nem lesz hiányunk :-)..

Jó pihizést mindenkinek ..., azért néha jó lenne ha írnátok pár sort , hogy ki mit csinál ? És babákat is szívesen nézegetnék ! :-)))....

Előzmény: Kreatilka (32114)
Kreatilka Creative Commons License 2012.07.07 0 0 32127

Nagyon ügyes vagy, jók lettek. Most már ideje lenne nekem is megvarrni.

Előzmény: timkebimke (32125)
timkebimke Creative Commons License 2012.07.06 0 0 32126

Gyönyörűek a babák. Csodálom, hogy van időd a kicsik mellett!

Előzmény: Nemlajos (32124)
timkebimke Creative Commons License 2012.07.06 0 0 32125

Kész lettek a papagájok. Kicsi lányom olyan izgatott volt ," kész van már ? kész van már ? " alig tudtam varni. Az orra annyira a papagájon volt, hogy egyszer még a körmöm alá is sikerült szúrnom a tűt. Lettek fiú és lány papik.

 

Elkészültem  Tildás Theó-val is bár még mindíg nem értem szm-jét mi micsoda. Most készülnek  a szárnyak is, feltéve ha addíg alszik a cseppem.

Készült még egy levendulával töltött zsebes manó, mindenfélére alergiás lányomnak, hogy ne legyen szanaszét az éjjel használt használt papír zsepi kupac és persze egy szintén levendulás álom tündér.

Nemlajos Creative Commons License 2012.07.06 0 0 32124

Kész lett két új baba, a lánykánál új a haj (most először próbáltam a teljes hajas manót), új a kézfej (marad is:D), és a szemvarrás (ez is).

A kisebb manónak varrtam hátizsákot, az jó tanulópénz volt, hogy az egyszerűbb néha több, eléggé idétlen lett...

Viszont a nagyobbik nadrágját imádom!:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!