Keresés

Részletes keresés

recoil Creative Commons License 2024.01.09 0 0 577

Hogy lesz ebből februári nyitás?

Előzmény: Diótörő (576)
Diótörő Creative Commons License 2023.11.24 0 0 576

Nagyon szépen halad az építkezés, de képet nem tudok betenni, mert ahhoz hülye vagyok :-(

Nem tudom, mikorra tervezik a megnyitást, idénre biztos nem.

TristanVarga Creative Commons License 2023.09.23 0 0 575

TristanVarga Creative Commons License 2023.09.23 0 0 574

Sziasztok! Itt van az elmúlt pár hónap dokumentációja. Remélem, itt jó helyen lesznek az utókornak! :)

Vannak még képek, az érdemlegesebbeket még később megosztom.

Diótörő Creative Commons License 2023.08.26 0 0 573

Már egyes födém elemek is fent vannak.

Nyitás holnapután :-)) Na az még arrébb van.

Diótörő Creative Commons License 2023.07.28 0 0 572

Már állnak az oszlopok !!!

De jó lenne egy tervrajzot látni, hogy is fog kinézegetni?

Diótörő Creative Commons License 2023.06.01 0 1 571

Már az alapokat szigetelik:-)

Diótörő Creative Commons License 2023.04.27 0 0 570

Elkezdődött az építkezés!!

Körbe van kerítve a terület és mennek a földmunka gépek.

Csak egy kicsit nem figyelünk oda és még a végén elkészül a Lidli.

Diótörő Creative Commons License 2023.01.27 0 0 569

A diósdi Sparnak hatalmas előnye ( nálam ), hogy van klotyója, igaz most lett fizetős. Na meg a rengeteg és főleg fedett parkolási lehetőség. A felvágottakat és húst is szívesebben veszem pultnál, mint előre csomagolva. Na de azért majd bekukkantok ide is. A nyitás napján a bejáratnál találkozunk :-)

Előzmény: TristanVarga (568)
TristanVarga Creative Commons License 2023.01.21 0 0 568

Mondjuk negatív energia egyáltalán nem "spriccel belőlem", én csak örülni tudok ennek az egésznek - mint, ahogy szerintem az összes érdligeti.

Előzmény: Diótörő (566)
TristanVarga Creative Commons License 2023.01.21 0 0 567

Haha, igen tudom! :)

A jelen állás szerint 2024 februárában nyit. Aztán majd meglátjuk!

Előzmény: Diótörő (566)
Diótörő Creative Commons License 2023.01.17 0 0 566

Csak úgy spriccel belőled a negatív energia, A " hamarosan " nem azt jelenti, hogy már másnap mehetsz vásárolni :-)

Előzmény: TristanVarga (565)
TristanVarga Creative Commons License 2023.01.08 0 0 565

Az érdligeti CBA helyén épülendő LIDL áruház, 2023. január 3.

Diótörő Creative Commons License 2022.08.31 0 0 564

Gratula, ez szép munka.

Én is ott vásároltam mindig. Nagyon kényelmes volt, mert ahogy leszállt az ember a buszról,vásárolt, majd a reggel otthagyott kocsijába pattant és hazafurikázott.

Azóta csak gaztenger, meg egy jó darabig építési felvonulási terep volt.

Előzmény: TristanVarga (563)
TristanVarga Creative Commons License 2022.08.30 0 0 563

Írtam egy cikket a CBA történetéről. Fél évbe tellett összeszedni ennyi infót, de megérte.

Úgy gondoltam az utókor is lásson valamennyit ebből az egészből.  :)

Olvasd el, remélem tetszeni fog!

 

Élet Érdligeten: Érdligeti CBA / LIDL (erdliget.blogspot.com)

 

Előzmény: Diótörő (562)
Diótörő Creative Commons License 2022.08.11 0 1 562

A végén még megérem :-)

Mint topicnyitó azért járna nekem 50 %-os kedvezmény, mondjuk 10 évig :-)

Előzmény: TristanVarga (561)
TristanVarga Creative Commons License 2022.08.06 0 0 561

Lesz Lidl Érdligeten - YouTube

 

Látom, hogy a chat kicsit elhanyagolódott az évek során.

Aki esetleg, még nem látta - elviekben szeptemberben kezdődik az építkezés.

2006 óta, igaz, 16 évet kellett várni - de, bennem még van rémeny.

Diótörő Creative Commons License 2018.10.27 0 0 560

Jé, milyen régen indítottam, de azóta sem történt semmi sem, pedig a tulajnak sem lehet jó ez az állapot.

Most bazi nagy átmérőjű csöveket tárolnak ott, nem tudom, hogy hova kell.

Csak nem a zápor tározóhoz viszi azt a pár vödör vizet? Na nyilván ez is EU-s pénz.

Az a barom sorosista Brüsszel meg adja a pénzt bármire is.

XANTIi Creative Commons License 2014.10.31 0 1 559

Talán túl sokat akartak rányomni a beruházóra! Egy áruház hasznából, miután csesztetik őket ezerrel, nem biztos, hogy kitellik egy fél városközpont felépítése.

Építsen akinek megéri.

Vagy szociális alapon az állam.

Vagy adjon olyan kedvezményeket a vállalkozónak, hogy haszonnal tudjon működni.

A megélhetésikeresztények úgyis be akarják tiltatni a vasárnapi nyitvatartást. Kitermelhetetlen beruházás.

Előzmény: Diótörő (558)
Diótörő Creative Commons License 2014.10.25 0 1 558

Tervez valamit az " új " vezetés ezzel a telekkel? Mert  tervezhetne már végre.

Ha hét év alatt nem tudták rászorítani a Lidl-t, hogy építsen nekünk egy új város központot, akkor továbbra sem fog.

Azóta viszont rengeteg adót fizethettek volna, munkahelyek lettek volna, a lakosságról meg nem is szólva. Na ők nem számítanak, csak ha a szavazatok kellenek. Hány idős ember kénytelen buszozni, gyalogolni a távolabbi helyekre?

Láttam nem messze tőlem, hogy egy idős hp. kiszállt taxiból !! nagy csomagokkal. Meg is kérdeztem, hát hetente kétszer így mennek bevásárolni. Havonta 10-12 ezerért.

 Jól jönne ott egy normális parkoló is, az is megépülhetne a bolttal együtt.

erdlako007 Creative Commons License 2014.06.08 0 0 557

SZERINTEM ez úgy müxik, hogy persze jön a zsé. A lakosság is fizet. Kb. az 1/5-ét.

A bejött lóvé kb 1/5-e a tényleges költség, a valódi. A többi megy a lánckereskedelem tagjainak. A fő, főfő és legfőbb vállalkozóknak. Csókos tervezőknek, költségvetés és pályázat íróknak.

Kérdezz meg egy melóst a lánc végén és nézd meg az elszámolt összeget. S ez minden "állami" melón így van.

Ha az elöljáró magának építtet egy autó behajtót, az 100 rugó. Ha a hivatal, akkor csak a tervezési kltsg több. A végösszeg 5-600 rugó.

S erre Érden is bizonyságot találunk. Lásd SZTK parkoló. Így helyi dolgokról is szól Rjancsi!

 

Az megérne egy külön misét, hogy a részben lakossági pénzből létesülő bármi miért nincs legalább részben azok tulajdonában IS. Ha meg állami nonprofit kezelésű lesz, az építést miért nem szintén NONPROFIT alkalmi cég csinálta? ÉRDEN!!!

Előzmény: csekmet (556)
csekmet Creative Commons License 2014.06.07 0 0 556

Barátom, ez már megint az országos politika! Érdekel ez valakit itt és most????  Lapozzunk egyet   vissza. OKÉ? Nem vagyok ballib-ahogy azt mészárosék előreküldött szócsöve mondja-, de nehogymá azt magyarázd be, hogy az érdi csatornaprojektbe nem jött cca. 27 milliárd forint eus pénz.  

Vagy te nem olvasod a városi kanászkürtöket??? Nem nézed a mészárosék híradóját? Bakker, ki itt a vadász és ki itt a vad/áldozat?????

Előzmény: RJancsi (554)
XANTIi Creative Commons License 2014.06.07 0 0 555

10 pont!

Előzmény: RJancsi (554)
RJancsi Creative Commons License 2014.06.07 0 0 554

Milyen EU-s pénzről beszélsz?  Hiszen a nagyvezér és agyhalott/mosott sleppje 4 éve azt szajkózza, hogy kishazánk megáll a saját lábán, nincs szükségünk sem az EU sem az IMF pénzére. Biztosan rosszul tudod, az érdi csatornához nem is kellett EU-s pénz. Vagy mégis? :S

Az már más kérdés, hogy miután megvalósul(t) az érdi polgárok önként vállalt(?) adakozásából a csatornázás, "természetesen" a szponzorok (értsd - ingatlantulajdonosok) semmi tulajdoni részt nem kapnak a pénzük után, a törvényes úton államosított közművek használatáért fizetniük kell, és országos szinten majdnem a legtöbbet. Magyarország jobban teljesít! De nem baj, a nagyvezér elkötelezett, hogy ugyanezt fogják újabb négy évig folytatni. :(

Előzmény: csekmet (553)
csekmet Creative Commons License 2014.06.07 0 0 553

Nem vagyok DK-s, nem vagyok ballib. Ha nagyon érdekel egyszer leírom, hogy mi vagyok. Azt tudom és tapasztalom, hogy olyan városban élek ahol azt sulykolják belém a város vezetői és szócsövei, hogy itt milyen jó élni és mekkora nagy a fejlődés. 

Tudom és tapasztalom, hogy én és a város többi lakója fizeti meg annak a fejlesztésnek az összes költségeit amire a városvezetés annyira büszke.

Ez az un.csatornaprojekt. Bizony ám kedves jobboldalinak magát mondó barátocskám amit kaptunk a csatorna ürügyén azt mind mi fizettük meg. Számolj légyszíves.

Persze az is tudható, hogy az un. eus pénz a végén hol kötött ki, mert elmesélték az utcákon kapirgáló csatorna építők, meg valamit azért látok ebből a világból.

Arról nem is beszélve, hogy a fejlődésnek nevezett változásokból ti és kedves feletteseid mennyit szakítottak. Ha csak a kézilabdás lányok pénzét és a tanácsadók hadának a pénzeit nézzük azok együtt már bőven meg haladják a három milliárdot.

 

Van még egy fő kérdés: mi a fenére költöttétek az állam által átvállalt  16 milliárdot? Hol van a nyoma? Számolj be arról is légyszíves és ne a politikai hovatartozásomról spekulálj, mert mint érdi polgár kérdezhetek ilyet, vagy nem?

Előzmény: pandur64 (551)
bugadoktor Creative Commons License 2014.06.07 0 0 552

"Ha nő az infláció, vele együtt emelkedik az adó, mivel a város költségei is emelkednek. Ha azt akarod, hogy a város ne fejlődjön, tüntess minden adó ellen. Viszont akkor ne járjon a szád, hogy miért sötét az utcád, miért nem veszik fel a gyerekedet az óvodába, miért kátyúsak az utak. Aki azt hiszi, hogy minden ingyen van, az sajnos téved. Érd nagyot fejlődött az utóbbi években, és ez pénzbe kerül. Mindegy, melyik ujjunkat harapjuk, mindegyik fáj. Ha nincs fejlesztés és nincs alacsony az adó, az se jó, ha van fejlesztés és magas az adó, az se jó. Lehet választani!"

 

 

Tévedésben vagy! Nem ezek ellen szólunk, hanem a jelentös adóteher alapján befolyt pénzek hasznos felhasználásért.

Nem kellene a két vezetö kocsijait sürün cserélgetni, nem kellene a két közteresnek a Dacia Dusterrel bevásárolni járni a Tecoba, kávézni a Stop Shopba. Mert az emberek nem vakok.

Visszaszerezni a hidpénzt, a nylon uszodai túlfizetéseket, mennyibe került B.L. kártalanitása,  utána  nézni a csatornázási pénzek felhasználásának, külsö revizor bevonásával, a testvér városok meglátogatása nagy slep kiséretében, stb.stb.stb. (Jut eszembe, mit is hozott Èrdnek, a nagy beharangozású kínai kapcsolat?)

 

Mert nem csak a látszat kell, hanem a tisztesség is, az adóforintok felhasználásakor.

Előzmény: pandur64 (546)
pandur64 Creative Commons License 2014.06.07 0 0 551

Nem vagyok ideges, csak nem szeretek süketekkel társalogni.

A víz- és csatornadíj akkor fog csökkenni, ha bevezetik az országosan egységes díjakat, ez pedig nem rajtunk múlik. Ha értetted is volna azt, amit erről elmondtad, felfoghattad volna, hogy ez most van alakulóban.

Abban vagy érdekelt, hogy keltsed a feszültséget: Igazi DK-s vagy! De nem baj, kellenek az ilyenek is, mint ahogy kell a sötétség is ahhoz, hogy értékeljük a fényt.

Előzmény: csekmet (550)
csekmet Creative Commons License 2014.06.07 0 0 550

Alakulsz szépen, és kellően ideges is vagy!  Felmondtad a leckét. Helyes mészáros elvtárs jó tanítványa teszi a dolgát. A víz és csatornadíj kimaradt a fejtegetésedből.

 

MÉG EGYSZER.

 

MIKOR CSÖKKEN ÉRDEN A VÍZ ÉS CSATORNADÍJ? ORSZÁGOSAN REZSICSÖKKENTÉS VAN. FOLYAMATOSAN. A KÖRNYEZŐ TELEPÜLÉSEKEN ÉS BUDAPESTEN ÉRTIK A PARANCSOT! ITT ÉRDEN MIÉRT NEM ÉRTHETŐ A FŐNÖK ÜZENETE?

Előzmény: pandur64 (549)
pandur64 Creative Commons License 2014.06.07 0 0 549

Ne hazudj! Nem írtam, hogy lesz adóemelés, azt majd a közgyűlés döntheti el, ha lesz ilyen javaslat a költségvetés készítésénél, de az legkorábban jövő év márciusában kerül a közgyűlés elé. Hogy mi lesz abban, fogalmam sincs, nem vagyok jós.

mióta két hatalmas buktát szenvedtetek, semmilyen ordas hazugságtól nem riadtok vissza,de ez sem fog segíteni rajtatok. éppen most esik szét elemeire a baloldal Érden is, a hozzád hasonlók pedig tevékenyen részt vesznek benne az ilyen és ehhez hasonló hazugságokkal, ijesztgetésekkel. Érd lakói a fejlődésre szavaztak már többedszerre, és ez így is fog maradni ősszel is.

Egyébként infláció most is van, csak alacsonyabb, mint eddig, és a különféle számítások szerint különféle adatok jönnek ki, de nincs defláció.

Ha így folytatjátok és csak a gyűlöletet keltitek továbbra is, hát nem sok jövőt jósolok a ballib oldalnak. 

Előzmény: csekmet (548)
csekmet Creative Commons License 2014.06.06 0 0 548

Magyarul lesz adóemelés. Köszike. A tisztesség úgy kívánná, hogy ezt előre közölnétek. Az is megfelel, ha a nyilvánosság előtt megismétlitek az alább közölteket. 

 

Csak okulásul.

 

TISZTELT VÁLASZTÓPOLGÁROK!

 

A POLGÁRMESTER IDEKÜLDÖTT SZÓCSÖVE BEISMERTE: A VÁLASZTÁSOK UTÁN INGATLANADÓ EMELÉSRE KÉSZÜLNEK, MERT A FEJLŐDÉSHEZ PÉNZ KELL, ÉS KI FIZETNE MÁS MINT A NÉP.

 

MEG AZ INFLÁCIÓ IS BEKAVAR SZERINTE.

 

Előzmény: pandur64 (546)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!