Keresés

Részletes keresés

paxylady Creative Commons License 2011.05.08 0 0 97

Kedves kutykuruttybrekege!

Kérlek, légyszives add meg privátüziben az elérhetőségedet, mert nekem is vannak ilyen problémáim, szeretnék veled konzultálni ez ügyben.

Köszi előre is. üdv.Borika

Előzmény: kutykuruty brekege (72)
23 negedi Creative Commons License 2011.04.13 0 0 96
Előzmény: Semplice (93)
23 negedi Creative Commons License 2011.04.13 0 0 95
Semplice Creative Commons License 2008.09.10 0 0 94
Ja, és nem gyógyszer, csak gyógyhatású készítmény, gyógynövényekkel.
Semplice Creative Commons License 2008.09.10 0 0 93

A Béres Antifront nagyon jó, én kapszulában szoktam venni. Napi 2-t írnak azt hiszem, de nekem napi 1 is elég.

Laci bá 5 Creative Commons License 2008.07.23 0 0 92
Nem létezik, hogy pont azért ér sok stressz (ami miatt aztán frontérzékeny vagy), mert annyira lusta meg önző vagy, hogy még egy 8o hozzászólásos topicot sem akarsz végigolvasni?...
Előzmény: orsi.fulop (85)
simzso Creative Commons License 2008.07.23 0 0 91
Helló levendulások!

Az a kérdésem, h mennyit isztok naponta? Este egyet, vagy többet?

Kössz előre is!
üdv
Előzmény: Törölt nick (62)
Törőlt_nick Creative Commons License 2008.03.19 0 0 90
elég semmitmondó a cikk.
Előzmény: 23 negedi (81)
23 negedi Creative Commons License 2008.03.17 0 0 89
23 negedi Creative Commons License 2008.03.04 0 0 88
noirp Creative Commons License 2008.01.23 0 0 87

Tapasztalat:

Erős melegfront (nálam)=légzési nehézségek "rohamban" és ebből következő mocsok fejfájás-- álmomban kezdődik, a fejgörcsre jövök magamhoz. Ez csak  úgy évente 2-3x jelentkezik, de eddig mindig egybeesett 1-1 erős melegfronttal, plusz-mínusz 6 órával eltérve attól, amettől kezdve elkezdik a prognózisban emlegetni a frontot. Marha kellemetlen. Ellenszerét nemigen látom, mer' ahányszor eddig elrugdostak vele orvoshoz, mindig vmi egész más következtetés kerekedett ki belőle. Úgyhogy jobb híján megtanultam vele együttélni.

 

Ahogy elnézem, mint fejfájós nem is vagyok egyedül...együttérzésem mindenkinek.

23 negedi Creative Commons License 2008.01.23 0 0 86
orsi.fulop Creative Commons License 2007.10.03 0 0 85

Be is lehet másolni :))

De persze nem kérhetek senkitől ilyent. További jó szórakozást.

Sziasztok.

Előzmény: moonshadow (83)
23 negedi Creative Commons License 2007.10.03 0 0 84
moonshadow Creative Commons License 2007.10.02 0 0 83
Ha nincs időd végigolvasni egy 80 db hozzászólásból álló topikot, akkor másnak miért legyen ideje neked külön leírni azt, amit már egyszer leírt ugyanitt? :)
Előzmény: orsi.fulop (82)
orsi.fulop Creative Commons License 2007.09.28 0 0 82

Sziasztok!

 

Évek óta rengeteget görcsöl a fejem. Azt hiszem a tegnapi fejgörcs után vontam le azt a következtetést hogy frontérzékeny vagyok... és ahogy megfigyeltem azt hiszem a hideg és a melegfrontra is egyaránt. Ugyanis mindkettő nagyon rosszul érint. Néha nagyon fáradékony vagyok és enyhe fejfájás máskor iszonyatos fejgörcs (pl.tegnap).

Az orvosom szerint semmi bajom csak sok stressz ér.

Nem nagyon van időm végigolvasni a fórumot ezért lehet olyan dolgot kérdezek amiről már volt szó...

Előfordulhat, hogy az izületi fájdalmak is ettől vannak? Ugyanis csigolyakopásom van és vannak napok amikor nagyon felerősödik a fájdalom és az ágyból sem bírok felkelni... 

Nem igazán vagyok gyógyszer párti ezért érdekelne,hogy létezik olyan gyógynövény vagy valami ami segít? 25 éves vagyok és mivel 3-4 naponta előfordulnak ezek a fájdalmak nem nagyon akarom magam gyógyszerrel tömni,ha nem muszáj. Nehogy 20év múlva a májam felmondja a szolgálatot...

Tegnap a kávé egy picit segített de mégis muszáj volt fájdalomcsillapítót bevennem mert estére már nem bírtam...

El kell kezdenem figyelni a frontokat?

 

23 negedi Creative Commons License 2007.07.05 0 0 81

Ha igy fáj a feje, azonnal menjen orvoshoz! Veszélyes!

 

http://www.eletforma.hu/?r=6640

23 negedi Creative Commons License 2007.05.31 0 0 80
Bármi is ez, érdekes jelenség.
Előzmény: kutykuruty brekege (79)
kutykuruty brekege Creative Commons License 2007.05.31 0 0 79

Erre nem szoktam bevenni, mert elmúlik magától, általában talán fél-egy óra mulva. (nem tudom pontosan)

Ha a hangos röhögés - oylan, ami több percig tart - váltja ki, akkor megkérem a többieket, hogy hagyják abba a provokálásomat, és akkor a nevetés elmultával magától is megszűnik.

 

Ha csak ugy magától jön, akkor magától el is múlik. Általában ilyenkor nem is tudom, hogy mikor, csak egyszer feltünik, ha rákérdeznek: jé, már nem is fáj....:-)

Előzmény: 23 negedi (78)
23 negedi Creative Commons License 2007.05.31 0 0 78
Azt gondolom, hogy kellemetlen. És nem szokott használni semmiféle gyógyszer? Egy - egy alkalommal hogyan múlik el, csak úgy magától megszűnik a fájdalom egy idő után, vagy azért bizonyos gyógyszerek, gyógymódok használnak?
Előzmény: kutykuruty brekege (77)
kutykuruty brekege Creative Commons License 2007.05.31 0 0 77

Szerintem is, de még soha sehol nem olvastam róla.

 

Egyébként biztos nem súlyos dolog, hiszen már nagyon-nagyon régóta van. CSak kellemetlen.

Előzmény: 23 negedi (76)
23 negedi Creative Commons License 2007.05.31 0 0 76
Egészen biztos, hogy más is tapasztalt már ilyet, szerintem egy orvos, ha beszélsz a problémádról neki nem fog hülyének nézni, az a dolga, hogy segitsen ha tud.
Előzmény: kutykuruty brekege (75)
kutykuruty brekege Creative Commons License 2007.05.31 0 0 75

ég én sem olvastam sehol ilyefájdalomról, de nekem van.

Az az igazság még orvosnak sem mertem soha elmondani, mert félek hülyének nézne.

(Olyan nincs, hogy másnak ne lenne ilyen fájdalma)

Előzmény: 23 negedi (74)
23 negedi Creative Commons License 2007.05.31 0 0 74

Amit az első szakkaszban irsz, olyat már tapasztaltam, a másodikat "olyan fájdalom, mintha a hajat húznák,..." (még) szerencsére nem.

 

Érdekes, hogy mostanában ebben a rossz, esős időben keveset fájt a fejem, akkor sem erősen. El ne kiabáljam...:)

Előzmény: kutykuruty brekege (72)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.31 0 0 73
Hát ez a migrénnel kapcsolatban édes keveset ír valós megoldásokról...
Előzmény: 23 negedi (71)
kutykuruty brekege Creative Commons License 2007.05.30 0 0 72

Hiányolom belőle a vérnyomás okozta fejfájások leírását.

Mindegyik fajta fejfájás ismerősöm, de pl. a nagyon magas vérnyomásnál már nem a tartkóm fájt, hanem olyan érzés volt, mintha a fejem önálló életet élne, és azon belül az orrom is...Nem is fájdalom volt, inkább kicsit ijesztő és kellemetlen érzés.

 

És van még egyfajta fájdalom, amiről még soha nem olvastam sehol: olyan fájdalom, mintha a hajat húznák, feszül és fáj az egész fejbőr (csak a skalp része). Ez különösen akkor jön elő, mikor neveetés jön rám.

Olyankor nagyon erős ez a fajta fájdalom.

Valaki erről valamit?

Előzmény: 23 negedi (69)
23 negedi Creative Commons License 2007.05.29 0 0 71

Olvastad a 69 -et?

 

Előzmény: Törölt nick (70)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.29 0 0 70
Ígéretemhez híven:

Összesített eredmények a levendulaivás óta eltelt időszakban: 5 migrénem volt, tehát azért mégsem fújta el teljesen a levendula sem a fejfájásokat, ebből három alkalommal gyógyszert kellett bevennem, az első kettő magától elmúlt. Tehát a kezdeti szinte csodaszerű javulás után némi visszaesés tapasztalható.

Viszont amiért továbbra is iszom a levendula teát, az a kétségtelen hangulatjavító és jó alvást biztosító hatása. A haj és a bőr állapotára is jó hatással van.

Még valami, bár nem illik gyógyszer nevet említeni, én mégis megteszem, tegnap a Quarelin helyett Advil-ultra + Nospa párosítást vettem be, használt. Az elsőt az öcsém ajánlotta, a másodikat a patikus javasolta, hogy az elsővel együtt vegyem be. Mindkettő kapható vény nélkül.

Hogy mi okozza a migrént, továbbra sem tudom, a barométeres kísérleteim semmilyen szignifikáns eredményt nem adtak.
Előzmény: Törölt nick (68)
23 negedi Creative Commons License 2007.05.07 0 0 69

Jellemezd a fejfájásod...

 

http://www.eletforma.hu/?r=676

Törölt nick Creative Commons License 2007.04.24 0 0 68
Folyamatosan tesztelem, ha van valami negatív tapasztalat, beírom ide...
Előzmény: moonshadow (67)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!