Keresés

Részletes keresés

nyubocs Creative Commons License 2007.02.28 0 0 14
Szépen levezetted :)

Csak a dolog annyiban sántít, mert nem azért nem marad 400 eft jövedelme, mert leadózza+tb-zi, hanem azért mert eltünteti falszámlákkal.
Előzmény: zz9pza (7)
patento Creative Commons License 2007.02.26 0 0 13

 Ha, mondjuk 30% az áfa, és 10 a vissza, (alapvető élelmiszerek esetén is), előbb-utóbb megszoknák az emberek, aztán gyüjtögetnék a számlákat,s hó végén beváltanák.

Előzmény: Törölt nick (12)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.26 0 0 12
ötletes, de ha nincs hatékony ellenőrzés és behajtás, valamint kevesebbet igényelhetsz vissza mint amennyit elcsalhatsz, akkor nem működik sajna
Előzmény: patento (11)
patento Creative Commons License 2007.02.26 0 0 11
  Szerintem ott van elrontva a dolog, hgy én mint végső fogyasztó nem igényelhetek vissza valamennyit az áfából!
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.26 0 0 10

szerintem tökigazad van, csak ezt itt kevesen fogják megérteni mert egyrészt erkölcsileg, másrészt szellemileg lezüllött kicsit a társaság - ami egyébként minden bizonnyal a hazai viszonyokat jól tükrözi

 

van még egy dilemma ami összefüggésbe hozható 1-2 játékelmélettel, és ami miatt ellenőrzés és kényszer nélkül nem fog javulni az adómorál:

 

ha ma spórolhatok adócsalásban részvétellel (ti. nem kérek számlát) 2 kilót, az biztosabb haszon, mint ha majd hosszútávon talán fogom élvezni a hasznát a becsületességemnek, talán nem, attól függően, hogy a többiek milyen morális szinten cselekszenek eközben (és mivel a többiek igenis el fogják csalni az adót, nagy a rizikója, hogy amit én benyomatok a rendszerbe, azt nem fogom viszontlátni): tehát a kísértés nagy

 

miközben ezt írom, én egyike vagyok azon szerencsétlen keveseknek, akit ronggyá adóztat a mai rendszer, mert minden jövedelmemet full fehéren kapom, mégpedig annyit, ami alapján már semmire nem vagyok jogosult, se kedvezményekre, se visszaigénylésekre - mindegy, pech

 

számomra az könnyítheti meg, hogy számlát kérjek minden vásárlásomkor, ha ezt a piacon lévő többi fogyasztótól is kiköveteli a rendszer valamiféle nagyon kemény ellenőrzés bevezetésével - és bizony amíg ez nem történik meg, addig nyakig leszünk a szarban, addig ez egy banánköztársaság marad

 

 

Előzmény: zz9pza (8)
Fine Tune Creative Commons License 2007.02.26 0 0 9
Globálisan teljesen igazad van. További gond, hogy mivel nincs számla, garanciát sem nagyon tudsz érvényesíteni, tehát még ezt is elveszted.

Gyurcsányék sajnos ezt nem fogják megoldani.
Előzmény: zz9pza (7)
zz9pza Creative Commons License 2007.02.26 0 0 8
Hát akkor ha jól látom a véleményemmel egyedül maradtam...téma kivesézve...még vitatkozni se akar senki?
zz9pza Creative Commons License 2007.02.12 0 0 7

Nem vagyok benne biztos, hogy megértettél.

 

Ha már nem ad számlát, a vállalkozó ne csak az áfát engedje el, mert ő annál sokkal jobban jár....de ha engem kérdezel (tudom hogy nem, de ez az én topikom :) ) akkor kérsz számlát, hátha jövőre több lesz az adóbevétel, és nem emelnek megint szja-t.

Előzmény: Törölt nick (6)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.11 0 0 6
mi magunk spórolunk 20%nyi áfát (200,000)

-238,861 HUF-ot hagyunk kihullani az egészségbiztosítás, az SZJA és egyébb költségvetések zsebéből amit mind a vállalkozónk kap ajándékba.

Ha neked megér 200 ezret,hogy a vállalkozó befizesse a nagy ,kongó kasszába,hát tegyed csak.Én nem fogom ezután sem megtenni,ez nálam máshogy működik.

Előzmény: zz9pza (5)
zz9pza Creative Commons License 2007.02.11 0 0 5

Örülök, hogy volt aki értek, és nem bánom, hogy még nem mindenki.

Számolgattam kicsit, megosztom veletek. A % számokat a privátbankár.hu-ról szedtem, mert nem értek ám hozzá, javítsatok ki, ha rossz valahol.

 

Szóval vegyünk mondjuk egy új konyhabútort a kis konyhánkba, vagy újitsuk fel a nappalit, vagy csináltassunk autónkon nagy felújítást, vagy építtessünk kertünkbe egy faházat, vagy képzeljünk el bármi hasonlót. A vállalkozó kivitelező ajánlata 1,000,000.- azaz egymillió forint....és kérdezi, hogy kell-e számla...vagy sem.

 

Tegyük fel, hogy ennek a fele anyagköltség, a konyhabútoros példánál például a szekrények gyártói ára, meg a kellékanyagok, tehát 500,000.- valamint van vele 100,000.- egyébb költség is mint például teherautó fentartás, kiszállításkor üzemanyag, könyvelőt is fizetni kell, meg a villanyszámlát is és egyebeket.

 

Tehát ha emberünktől nem kérünk számlát, akkor 1,000,000-(500,000+100,000)=400,000 HUF marad a zsebében.

 

Piszkálta nagyon a csőröm, hogy mi van, ha viszont kérünk számlát.

Az a fele egyszerű, hogy mi 20% ÁFÁval többet fizetünk, de neki ugyanannyi marad?

Frászt!

 

Tehát a matek, a vállalkozó zsebéből nézve, tehát + a bevétel, - a kiadás:

 

+1,200,000: fizeti a megrendelő a számla ellenértékeként.

-200,000: Befizetjük az áfát

-500,000: kifizetjük a beépülő anyagot

-100,000: kifizetjük az egyéb költségeket (itt mindenhol feltételezem, hogy számlával....mert úgy egyszerűbb)

 

Most járunk ott, hogy a cégnek van 400,000 bevétele, vegyük ezt fel szépen fizetésként! A példa végigszámolása után jutottam el arra az eredményre hogy ez  a 400,000 Forint pénz a cégből egy Bruttó 298,164 forintos fizetéssel vehető ki, mert a cégnek még ki kell fizetnie a munkáltatói járulékokat:

-62,614 Nyugdijbiztosítási járulék 21%

-14,908 természetbeni egészségbiztosítási járulék 5%

-8,944 pénzbeni egészségbiztosítási járulék 3%

-8,944 munkáltatói járulék 3%

-4,472 szakképzési hozzájárulás 1.5%

-1,950 Egészségügyi hozzájárulás (fix)

 

Szóval jön a bruttó 298,164 a bérszámfejtésre, de hát abból vonni kell:

-25,344 Nyugdíjjárulék (8.5%)

-20,871 Egészségbiztosítási járulék (3%+4%)

-4,472 munkavállalói járulék (1.5%)

-86,339 SZJA előleg (29%) (itt azt feltételeztem, hogy emberünk csinál egy ilyen munkát havonta, tehát kiad 1,000,000 + ÁFA számlát havonta)

 

 

Imigyen emberünknek maradt százhatvanegy ezer százharminchét forintja a privát számláján. Adózva, fehéren, tiszta lelkiismerettel.

 

Tehát kedves fórumtársak. Amikor nem kérünk számlát, akkor a következőt tesszük igazándiból:

-Kb 2.5-szer annyi pénzt adunk a vállalkozónak

-mi magunk spórolunk 20%nyi áfát (200,000)

-238,861 HUF-ot hagyunk kihullani az egészségbiztosítás, az SZJA és egyébb költségvetések zsebéből amit mind a vállalkozónk kap ajándékba.

 

Namost vállalkozónk utána megöregszik és náthás lesz. Ha nem fizette a járulékokat, és adókat, akkor azok tartják el, akik fizetik, és ő pedig jár a sokkarikás, vagy csillagos, vagy kékfehér emblémás német autójával...nem is ez a lényeg, hanem, hogy:

 

aki nem kér számlát, az szerintem tettestárs adócsalásban

  </P>

Na ezért van az, hogy nem állok mégegyszer szóba olyannal, aki a számlakérdést szóbahozza.

_Arrius_ Creative Commons License 2007.02.06 0 0 4
"ÁFA 25-> 20 az Szja meg 38-> 36.

Csökkent."

Arról se felejtkezzé el hogy

ÁFA 15 -> 20
Előzmény: wizes (1)
tuutuu Creative Commons License 2007.02.06 0 0 3

Én értem, mi a gondod. Csakhogy a magor nép olyan, hogy szeret csalni, tehát az ÁFÁs számlának szigorú számadású dokumentnek kell lennie, mert ugye sajtpapírt bármely magor műhelyben gyártanának..:{{

 

Emlékezz, az első nagy kaszálások a nyakló nélküli Áfa-visszaigénylésekkel voltak. Ma már ha egész kis pénzt is akarok visszaigényelni, vágta az APEH-be ellenőrzésre, mire föl a szándékom.

 

Teljesen egyetértek, csak épp azt nem tudom, hogyan kivitelezhető, hogy mindig áfás legyen a számla, illetve eltűnjön a csak blokk típus ( ami után ( ha van) akkor azért a boltos, stb. adózik.

A mestertől meg kérni kell a számlát, az blokkot amúgy se adhat.

Előzmény: Törölt nick (2)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.06 0 0 2

Fingod sincs, miről ír a topiknyitó. Az a lényeg, hogy a sok csaló miatt kell egyre több adót fizetni annak a kevésnek, aki viszont becsületesen fizet.

 

Valamint arról is szó esik, hogy miért nem lehet minenkinek eleve áfás számlát adni a boltban, mint egyes országokban. Most alapesetben kapsz egy blokkot, amivel nem tudod visszaigényelni az áfát, ha esetleg jogosult vagy rá. Ha ilyet szeretnél, azt külön kérni kell. Ez marha jó szokott lenni pl amikor valaki vesz egy vonatjegyet a Nyugatiban és kér hozzá egy áfás számlát. A mögöttük lévők ilyenkor az illető családjának hölgytagjait szokták emlegetni.

 

Az szja kulcsa meg csökkent ugyan, én mégis többet fizetek, mint eddig. Miért? Mert eltörölték a kedvezményeket.

 

Olvasd át figyelmesen még egyszer a topiknyitót, mielőtt fröcsögni kezdesz!

Előzmény: wizes (1)
wizes Creative Commons License 2007.02.06 0 0 1

Mijeza baromságh?

 

ÁFA 25->  20 az Szja meg 38-> 36.

Csökkent.

 

Apám te kevered a xart a fossal.

Fingod sints róla miről beszélsz!!

 

A nyugtát meg kevered a számlával!

 

Kár hülyeségeket össze-vissza firkálni!

 

 

 

Előzmény: zz9pza (-)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.06 0 0 0
Áfa nem 0%!
Előzmény: zz9pza (-)
zz9pza Creative Commons License 2007.02.06 0 0 topiknyitó

szóval besokalltam mert jön az SZJA bevallás ideje, és rosszabbul járunk mint akárhány ével, mert magasabb az adókulcs és nem jár már szinte semmi után se visszatérítés mert megemelték a határokat, stb...

 

Közben meg spórolni igyexik az ember, és mit tesz ha megkérdezi tőle az eladó/vállalkozó, hogy kér-e számlát?

 

Eddig azt mondtam: minek?? Mostantol azt mondom: Most már nem, de a terméket, szolgáltatást sem.

 

Mert hogy a költségvetésbe ugye folyik be a pénz az összes adóbol, és eddig akárhányszor nem kértem számlát, emeltem a hiányt, ami - többek között - ahhoz (is) vezetett, hogy most én fizetek több adót. Hát elég ebből. Mostantól aki megemlíti a számlakérdést azzal nem üzletelek. Fizesse csak be az áfát szépen, hátha akkor jövőre nem emelik az én adómat.

 

Egyébként van ám pár extra gondolatom is az áfásszámlákról:

- Olaszországban, az ezzel foglalkozó hatóság nem csinál próbavásárlást. Nem ellenőrzi a számlát úgy mint az apeh itt, nem járnak feltétlenül párban és nem az eladót büntetik. Hanem Te veszel egy fagyit, és ahogy kijössz a fagyistól, tőled kérik a számlát, és ha nem kértél/kaptál, akkor kit büntetnek meg? Na kit? Téged!

- Munkám folytán sokat járok külföldön. Miért van az, hogy csak magyarországon látok kétféle számlát. Áfásat, meg nem áfásat. Az a sima kis cetli, ha van rajta számlasorszám, egy felirat ami számlát jelent, meg eladó neve, az bőven elég ahoz, hogy a költségemet elszámoljam egy külföldi étterem, taxi, stb után. Csak itthon kell macerázni hogy plussz papírmunkával, egy nagyobb cetlit gyártsunk? Miért?

 

 

Kéretik gondolatokat megosztani. Anyázni is lehet...csak ha lehet kultúráltan. Lehet 0%-os áfakulcsal nullázni, meg amit akartok.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!