Keresés

Részletes keresés

G.Emike Creative Commons License 2018.08.03 0 0 3809

Van egy oldal ahol jó árban lehet beszerezni festékeket. Gyorsan ki is szállítanak. Én innen szoktam rendelni. 

www.budapestbelyegzo.hu

évi36+10 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 3808

Kedves Procion rajongók!

 

Újra festhetünk együtt, sőt még további érdekes textildíszítési módot is kipróbálunk.

Ha van kedved velünk tartani, várunk szeretettel:

Ildi éd Évi

------------------------------------------------------------------------------

QUILT STÚDIÓ 13 BEMUTATJA

 

TEXTIL kurzus I-II.

 A fehér vászontól a műalkotásig…

 

A kurzus ideje:

-         I. kurzus (2013. márc. 7., 14., 21., 28.)

-         II. kurzus (2013. ápr. 11., 18., 25., május 2.)  

2x4 alkalom, csütörtökönként 16-20 óráig.

A kurzust vezeti: Polyák Ildikó és Kacsuk Éva

Helye: Újlipótvárosi Klub Galéria (1136 Budapest, Tátra utca 20/b.)

 

Tematika:

I. kurzus: Különböző festési, díszítési technikák elsajátítása

- alapszínek, kevert színek festése Procionnal (paletta, parfé)

- az alapok befestése különböző technikákkal (shibori,arashi shibori)

- stencilezés, monotípia, nyomdázás, discharge (színkivétel)

- textil kombinálása papírral és egyéb médiumokkal

 

II. kurzus: Egyéni inspiráció alapján készített falikép a I. kurzuson festett textilek felhasználásával

-           Művészetelméleti alapok: színtan, kompozíciós elemek és elvek

-           Az ötlettől a tervig: gyakorló feladatok, a munka megtervezése.

-           A tervhez illeszkedő technikák kiválasztása. Egyéni munka a tervek alapján.

-           A kész fedlap tűzése, díszítése különböző technikákkal és elemekkel.

 

Részvételi díj: 15 000 Ft/4 alkalom (4x4 óra)

-         Napi belépő: 4000 Ft/alkalom (4 óra)

(Az I. kurzus anyagköltsége az aktuális foglalkozásnak megfelelően, helyben fizetendő.)

 

Jelentkezés az I. kurzusra 2013. február 28-ig a quiltstudio13@gmail.com e-mail címen,

illetve 5000 Ft előleg befizetésével.

Várjuk azok előzetes jelentkezését, akik csak egy-egy foglalkozáson kívánnak részt venni.

 

  

 

 

 

Zuzm0 Creative Commons License 2011.11.11 0 0 3807

Na, kész a festés, szerintem egész jól sikerült a márvány minta :) Az elsőn még vizes, de ez jobban mutatja a mostani valós színét, mert a másodikon a vaku miatt fakónak tűnik.

     

 

Most már biztos hogy nem elszórt mintát szeretnék rá, hanem, csak egy nagyobbat (kb A4es) a közepére, chinese red procionnal.

Áll még az alginát ajánlat egy próba mennyiségre? Természetesen kifizetem.

Zuzm0 Creative Commons License 2011.11.10 0 0 3806

Köszönöm a segítséget! Most van egy (okker)sárga anyagom, amit először LWI módszerrel festenék deep orange prociont használva és csak néhány levélmintát tennék rá elszórva (chinese red színnel) De ha jól sikerül a márványozás, lehet nem is kell a stencilezés. Ezt igazán csak akkor fogom látni, ha kész a festés :)

katafa14 Creative Commons License 2011.11.09 0 0 3805

Az urea magyarul karbamid kapható vegyszerboltokban (pl. Budapest, József krt. 65), és arra szolgál, hogy az anyag ne száradjon ki 24 óráig.

Az anyagodnak a szárazon mért súlyát kéne tudni, meg hogy kb. milyen sűrűn akarod nyomtatni.

Előzmény: Zuzm0 (3804)
Zuzm0 Creative Commons License 2011.11.09 0 0 3804

Nagyon kedvesek vagytok, lehet élni fogok a felajánlással. Egy 5m hosszú, kb 60cm széles pamut anyagra szeretnék nyomdázni vagy stencilezni. Mennyi kellhet hozzá?

Ez a sűrítő amit használtok már kész van és csak vízzel be kell keverni? Mert ami angol receptet találtam, ott az algináthoz még ureát is tesz.

Előzmény: ezkriszti2 (3800)
36évi Creative Commons License 2011.11.09 0 0 3803

Új nick? :)

Előzmény: katafa14 (3802)
katafa14 Creative Commons License 2011.11.09 0 0 3802

Sajnos csak tényleg külföldön lehet venni www.patchworkshop.de, de ahogy Kriszti írja, igen kevés kell belőle. Én is tudok küldeni kipróbálásra.

Előzmény: Zuzm0 (3799)
ezkriszti2 Creative Commons License 2011.11.09 0 0 3801

De jó hogy felbukkant újra régi kedves topikunk. Ebből tudtam meg hogy új blogja van Márta néninek. Megyek olvassom is visszamenőlegesen. Selyem is van benne. Hejj.

Előzmény: Márta néni azéris (3793)
ezkriszti2 Creative Commons License 2011.11.09 0 0 3800

Ha csak kipróbálásra kell, tudok küldeni. Nagyon kevés kell belőle amúgy.

Előzmény: Zuzm0 (3799)
Zuzm0 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 3799

Sziasztok!

 

Több helyen olvastam, hogy a stencilezést sűrített procionnal csináljátok. Procionom már van, de ilyen sűrítő hol kapható? Nátrium-alginátot találtam külföldi oldalakon, de jobban örülnék, ha itthon tudnék venni.

vettivett Creative Commons License 2011.05.05 0 0 3798

Azért a drága Procion kiadósabb, nem?

vettivett Creative Commons License 2011.05.05 0 0 3797

Köszi.

Egy ilyen kendő kb. 15-20 ezer Ft, 70 cm széles és 3,7 vagy 4,6 méter hosszú.

Nehezen férne be pl. a mikróba. A kendőhöz képest nem drága a festék. :)

36évi Creative Commons License 2011.05.05 0 0 3796

http://www.jacquardproducts.com/products/dyes/procionmx/instructions1.php

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=kymvwygGed8

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=GdgmmuZ7MVI&feature=related

 

Közben az is eszembe jutott, hogy egy hordozókendőn úgysem látszik a minta, miért nem teszed inkább egy kis kolombusszal mikróba? Kevesebb macera. (hozzáteszem, nem beleszólni akarnék..., csak én nem vesződnék ennyit, meg sajnálnám is rá a drága procit, mikor egy zacskó kolombusz pár száz forint) :)

Előzmény: vettivett (3794)
36évi Creative Commons License 2011.05.05 0 0 3795

Gugli a barátod ... :)

Illetve a youtube-on remek videók vannak. Legtöbben elmondják az összetevőket is. De számos blogoló is írkál róla. Ide beírni viszont nem két perc lenne. :) 

Előzmény: vettivett (3794)
vettivett Creative Commons License 2011.05.05 0 0 3794

Sziasztok!

Van esetleg valami magyar forrás, ahonnan meg lehet tanulni az alapokat. Hordozókendőt szeretnék festeni. Pici gyerek mellett nincs sok időm keresgetni a neten. Procionom lesz hamarasan, csak azt nem tudom, hogy mit lehetne, és hogy. :)

Márta néni azéris Creative Commons License 2011.04.09 0 0 3793

Könnyebb lenne, ha tudnám milyen anyag a lycra. Tartok tőle, hogy sok benne a műanyag. Nem maradt belőle egy kis darab, hogy kipróbáld a mikróban? A mikrózást azok a dolgok bírják, amik utána a vasalást is bírják. Mert meglehetősen össze tudja gyűrni az anyagot a mikro, de ha vasalható, akkor semmi baj. a festéket tuti jól rögzíti.

Előzmény: world2 (3791)
Mums Creative Commons License 2011.04.05 0 0 3792

Szia World!

Sajnos a valaszt nem tudom de itt talan megtalalod a helyes valaszt.

http://www.google.com/webhp?hl=hu#hl=hu&xhr=t&q=ruha+festes&cp=10&pf=p&sclient=psy&site=webhp&aq=0&aqi=&aql=&oq=ruha+feste&pbx=1&fp=2130d9d3cddb9b23

 

Remelem tudtam segiteni.

mums

Előzmény: world2 (3791)
world2 Creative Commons License 2011.04.04 0 0 3791

Sziasztok!

 

Segítségeteket kérném.

Sajna új topic-ot még nem hozhatok létre, így itt próbálok meg segítséget kérni.

 

Csináltunk egy jelmezt Lycra-ból.

Erre festve lett kék selyem festékkel ( DEKA ).

Nagyon jó lett.

 

A problémám, hogy nem tudtuk fixálni, mert a mikrózás, vasalás nem igazán hiszem, hogy összeegyeztethető ezzel az anyaggal.

 

Kéz meleg vízben átöblítettem a rendezvény után, de picit így is engedett már, így valószínű javításra szorul.

 

Hogy lehetne megoldani, hogy nem kelljen minden használat után újra festeni az egész ruhát.

 

Nincs esetleg valamilyen nem hőn alapuló fixálási lehetőség?

 

Köszi a gyors választ.

 

Zoli

katafa Creative Commons License 2010.10.07 0 0 3790
Úgy tűnik, még mindig vannak, akik szeretnének egy Procionos festést, ezért felvetem, hogy november 20-án a szokásos békásmegyeri helyszínen lehetne tartani egy festős szeánszot.
Írjon, akit érdekel!
Kaoka Creative Commons License 2010.10.06 0 0 3789

Sziasztok! Ezt A blogot találtam. Ha jól látom, befújja az anyagot, vagy akár a rekamét és kész. :)

Czkriszta Creative Commons License 2010.09.21 0 0 3788
Ha esetleg másnak is megérkezett az anyagmintája, érdekelne a véleményetek, hogy nektek melyik jön be!?!
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.07 0 0 3787
Köszönet az infóért! :-)
Előzmény: Czkriszta (3786)
Czkriszta Creative Commons License 2010.09.07 0 0 3786
Simon úrral értekeztem, és azt mondta, hogy az az olasz cég bezárt aki a selyemmolinót gyártotta,de most máshonnan fog  más minőségű molinót beszerezni. Azt mondta, hogy küld egy kis próba darabot belőle, mert ez "más".
Előzmény: Törölt nick (3780)
KicsiKató82 Creative Commons License 2010.08.23 0 0 3785
Szia!

Köszönöm! Végülis ez a hétvégi akció csak tűzoltás volt, nem volt itthon megfelelő színű Colombusom, de nem bánom, igazi őszi színek sikeredtek.
Előzmény: katafa (3784)
katafa Creative Commons License 2010.08.23 0 0 3784
Megkerestem, Kicsikató!


A mennyiségek 20 dkg száraz, lanolin-szegény gyapjúra vonatkoznak.

1. 4 g festéket kis meleg vízzel összekeversz

2. Nagy lábosba öntesz 5-6 liter vizet, elkeversz benne 2 dkg sót, és hozzá teszed a festéket.

3. Beleteszel 1,2 dl ecetet vagy 8 g citromsavat(kristályos), felkevered és beleteszed a gyapjút.

4. Kis lángon, kevergetve kb. 30 percig főzöd, hogy egyenletes legyen a szín. Ne hagyd felforrni.

5. Leveszed a lángról, és hozzáteszel még egyszer uannyi ecetet vagy citromsavat.

6. Újra felteszed és még 30 percig főzöd forrás közeli hőmérsékleten.

7. A fazékban hagyod kihűlni. Langyos vízben kiöblíted.

8. 3 cl háztartási ammóniát keversz 4 liter vízbe, ebben 3-5 percig hagyod a festett gyapjút. Kiöblíted, majd ecetes vízben átmosva semlegesíted az ammóniát.



Elég macerásnak tűnik, de ez a könyv nagyon megbízható. A szerző textilvegyész, nem művész!
katafa Creative Commons License 2010.08.23 0 0 3783
Írtam a blogodra. Amúgy ha itt visszakeresel a hozzászólásaim között mondjuk "gyapjú" vagy "ammónia" szavakra, egyszer leírtam, hogy kell vele gyapjút festeni. Macerás:(
Előzmény: KicsiKató82 (3781)
katafa Creative Commons License 2010.08.23 0 0 3782
Igen, Cic megmondta a tutit. Én csak lepedővászonnak árult pamutot festek, ebből is van különféle vastagságú és a "helyi" Rokkában igazán elfogadható áron adják.
Előzmény: Czkriszta (3779)
KicsiKató82 Creative Commons License 2010.08.22 0 0 3781
Sziasztok!

Olyan rég festettem már, mostanában sokat kötök és ma kipróbáltam a procis gyapjúfestést. Befogta, de mégse az igazi - mosószódával előkezeltem, a festékben négy és fél órát ázott a fonal és nézzétek, mi történt:





Első ránézésre nem lenne gond, ha a sárga nem sötét borsózöldnek, a ciklámen pedig nem lilának indult volna. Mindkettőből mintha kioldódott volna a kék (midnight blue és türkiz; mindkettőnél 2:1(kék) arányban keverve), és még az utolsó áztatóvizek színe is a kívánt volt, de a fonalban nyoma sem maradt. Mit ronthattam el?
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.18 0 0 3780
Míg nem jön katafa, addig elégedj meg az én válaszommal - BÁRMIT, ami 100% pamut. Lepedővászontól kezdve a "snassz" molinón át a Laurendilla által használt pamutszaténig (ha jól emlékszem a nevére, mármint nem Laura, hanem az anyagra :-)) ).

KI
Tényleg nem lesz már Simon úr-féle molinó? :-((
BE
Előzmény: Czkriszta (3779)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!