Keresés

Részletes keresés

dengisz Creative Commons License 2012.07.28 0 0 357

 

Jumasnak:

 

 

 

 

 

 

 

 

chevallier Creative Commons License 2012.06.22 0 0 356

Sziasztok,

 

porszemekkel és szöszökkel küzdök, pedig tiszta szobában festek, de így is akadnak,

mi a legjobb megoldás ellenük?

cherubino11 Creative Commons License 2011.08.24 0 0 355

Azt kérdezném meg valakitől hogy házilag szeretnék fixatívot készíteni, azt olvastam fél liter denaturált szeszbe 5 dkg fehérített sellakot kell  beletenni, és ehhez szeretném tudni hogy a vegyszerbolti sellak az megfelelő-e? Felvitelhez milyen dolgot érdemes használni, vagy művészboltban érdemes valamilyen szórót venni? Köszi.

CWPpeti Creative Commons License 2011.06.15 0 0 354

Itt a blogom. Meglehetösem öncélú komment de nem offtopik.

 

http://clockworkpigeon.blogspot.com/

 

 

 

gyugyuke Creative Commons License 2011.05.10 0 0 353

 

 

Üdv Mindenkinek.

 

Segítséget szeretnék kérni hogy esetleg valaki felismeri e ezt a képet, hogy ki festette.

Az aláírásból nem jövünk rá. Mi Vámost olvastunk ki...

 

Előre is köszönöm.

 

Györgyi

 

gyugyuke@vipmail.hu

Andrew77 Creative Commons License 2011.01.03 0 0 352

Egy rakat festék és egyéb festőholmi 300Ft-ért.

 

http://www.vatera.hu/sok_festek_es_egyeb_festo_holmi_1436339616.html

 

Viragatti Creative Commons License 2010.12.28 0 0 351

Üdv!

 

Tud nekem segíteni valaki?

Az érdekelne, hogyan lehet 50 éves grafit rajzokról leszedni a vízbázisú filctollat (mondjuk ez csak ilyen szerintem vízbázisú), amit egy kisgyerek firkált össze, mert a szülei óvatlanok voltak kb 10 évvel ezelött?

 

Köszi

moczaszoltan77 Creative Commons License 2010.12.24 0 0 350
{--borso--} Creative Commons License 2010.10.30 0 0 349
Sajnálattal hallom a problémát... remélem még nem ment el tőle a kedved...

Az oldal még eléggé friss, ezért előfordulhatnak fennakatások // bár mostanában már nem érkezett ilyen visszajelzés.
Ha továbbra is fennáll ez a jelenség, mindenképp szeretnék javítani rajta!
Elárulnád pontosan milyen böngészőt használsz?

Köszönöm!
Előzmény: name-ber (348)
name-ber Creative Commons License 2010.10.10 0 0 348
Köszönjük szépen.
Nekem nem nyílik meg az oldal....csak bevillan egy pillanatra.
Előzmény: {--borso--} (347)
{--borso--} Creative Commons License 2010.10.09 0 0 347
Sziasztok!

Ha szeretnétek megmutatni festményeiteket online kiállításokon is, most nyílt a KepKiallitas.hu Online Kiállítóterem.

Lehet indítani saját kiállítást/galériát és részt lehet venni csoportos kiállításokon is. Teljesen ingyenes, nézzétek meg!

Üdv, borso
kamzik124 Creative Commons License 2010.06.14 0 0 346
Koszonom szepen a tippet !!!
Előzmény: sanzio (343)
sanzio Creative Commons License 2010.06.14 0 0 345

ittan na !

 

sanzio Creative Commons License 2010.06.14 0 0 344

*** én , amúgy a budin szoktam rajzogatni, vízfestékezni unaloműzőként, sajnos nem vot lehetőségem intézményesen ezt tanulni, mija átalános vélemény ? nagyon nyomi eza izé?

sanzio Creative Commons License 2010.06.14 0 0 343

*** kamzik , a képen látható villás szarvú szürke magyar szarvasmarhából ítélve, ez annyira flamand festmény mint amennyire győzike felelős szerkesztő a magyar tudományos kiadónál , a képet 1930-20 as évek magyar zsáner festészet korszakába látom valahol.

sanzio Creative Commons License 2010.06.14 0 0 342
*** én meg arra lennék kiváncsi hogy miről is szól ez a topik ? !! D
kamzik124 Creative Commons License 2010.06.14 0 0 341
Bocsi a spamot de nemsikerul feltolteni a kepet. :(
flamand
Előzmény: kamzik124 (340)
kamzik124 Creative Commons License 2010.06.14 0 0 340
sziasztok!
En is szeretnék érdeklődni, hogy ez mely művész aláírása lehet ez, s ki festhette eszt a kepet...
Anyit tudok egyenlore hogy netan egy flamand 17 szazadi festorul lehetne szo. Tudnatok segiteni?
Koszi
Előzmény: kamzik124 (339)
kamzik124 Creative Commons License 2010.06.14 0 0 339
Bocsi, a kep:
Előzmény: kamzik124 (338)
kamzik124 Creative Commons License 2010.06.14 0 0 338
sziasztok!
En is szeretnék érdeklődni, hogy ez mely művész aláírása lehet ez, s ki festhette eszt a kepet...
Anyit tudok egyenlore hogy netan egy flamand 17 szazadi festorul lehetne szo. Tudnatok segiteni?
Koszi
norio Creative Commons License 2009.09.11 0 0 337
nagy a pangás :( Az aláírásra sajnos nem ismerek rá.
jucco Creative Commons License 2009.04.15 0 0 336
Sziasztok! Nem találtam megefelelőbb topikot. Ezért írtam ide.

Eladó
- St.Petersburg White Nights művész akvarellfesték
- 2,5 ml (dupla) szilkében

Ár.: 350Ft/db+posta,
2db-tól 300Ft/db+posta.

Színek: (A festékek 1-2x használva voltak.)
302 Cadmium piros,
805 Natural Black,
511 Ultramarine kék,
406 Égetett sziéna,
418 Umbra,
406 Égetett umbra
218 Okker

502 Kobalt kék ( Ár.: postaktsg. – agyonhasznált, de színpróbának jó)
201 Cadmium sárga ( Ár.: postaktsg. - agyonhasznált, de színpróbának jó)



- Windsor and Newton művész akvarellfesték
- 1,5 ml szilkében

Ár.: 350Ft/db+posta,

Színek: (Csak kibontva, színpróbára voltak!)
0301 696 Viridian,
0301 119 Cadmium yellow pale hue,




Érdeklődni e-mailben lehet:
dosajuco@freemail.hu
Kérésre tudok képet küldeni!


face011 Creative Commons License 2009.01.06 0 0 334
sziasztok! szeretnék érdeklődni, hogy ez mely művész aláírása lehet...
Az Agg Creative Commons License 2008.08.27 0 0 333

Jó estét, sziasztok!

 

 

Legális, folyamatos munkát ajánlok olajjal jól bánó piktoroknak.

 

Főbb paraméterek:

Számlaképeseknek számla alapján fizetés, nem számlaképes bejelentve akár főállásban is!

Munkavégzéshez, azaz festéshez szükséges minden eszköz, kellék biztosított.

Munkavégzés helye biztosított.

Több, mint 15 éve működő, minden "szerv"-nél leinformálható vállalkozás a munkáltató.

 

Jelentkezés csak emailben!

 

További minden jót!

 

Blackgamer Creative Commons License 2008.08.23 0 0 332
Merkapt Creative Commons License 2008.08.19 0 0 331
Új weboldalt ajánlok a figyelmetekbe. Minden ami festészet!

www.kepafalon.hu
norio Creative Commons License 2008.05.23 0 0 330

Szia!

 

Havas tájat úgy lehet a legjobban megfesteni, hogy nem a havas részekkel kezded, hanem a sötétekkel, pl fák törzse, meg a háttér, vagy ég kékje, mert a "fehér" csak akkor érvényesül, ha van mellette sötét szín. Vagy próbálkozhatsz sötét színű papírra is festeni, bár akvarellel nem jó, ott úgy tudom nem használnak fehéret, csak a papír fehérjét hastnálják fehérnek. A hó szinét illetően azért idézőjelesen írtam a fehéret, mert az szinte soha nem igazi fehér. Hol inkább szürkés árnyalatú, hogy halványkék, hol halovány ibolyaszín, de főleg hideg szín. Ha kérdésetek van afelől, hogy mik a hideg szinek és a meleg szinek, azt is elmondhatom. Először is egy festményen minden relatív, szóval az a lényeg, hogy egyik szín hogyan hat a másikra egy képen. Szal lehet, hogy festessz egy narancssárga képet terrakottával és beteszel egy pici halványkéket, akkor a halványkék hidegnek fog tűnni akkor is, ha eredetileg meleg árnyalatú kék lenne. Egyszer festettem egy képet, amin volt halványbarna és a mellette levő szinek miatt lilásnak tűnt. De különben általánosságban a közhiedelemmel ellentétben pirosból is van hideg árnyalat és kékből is van meleg árnyalat, holott sokan azt hiszik, h a piros egyértelműen meleg szín és a kék meg hideg. A börvörös, a cseresznye, a meggypiros, a burgundi hidegvörösek. A paradicsompiros, a téglavörös, rézvörös, terrakotta, lazacszín pedig meleg szinek. Az olajkék, türkizkékek a melegkékek, az eredeti farmerkék, királykék, égszínkék, füstös szürkéskékek pedig hidegek. Az almazöld, sima fenyőzöld, kekizöldek, barnászöldek, olajzöldek melegek, az ezüstfenyő zöld, szürkészöldek, méregzöld hidegek. A napsárga és a narancsosabb sárgák melegek, a fehérrel kevert sárgák hidegek. A barackszín és a sárgásrózsaszínek, a narancsba hajló rózsaszinek melegek, a kékes ibolyaszínbe, levendulába hajló rózsaszinek hidegek. Barnából igazából nem nagyon tudok hideg színt felsorolni, sztem a barna csak meleg lehet, vagy semleges, amihez tulajdonképpen minden megy, ezért is szeretem ruházatban is. Semleges barna a kakaó vagy a kávébarna és meleg az olajbarna, a sárgás, vagy narancsosbarnák. Kékkel nem nagyon lehet keverni, mert abból mindig szürkés vagy feketének tűnő szín lesz. A lilák pedig általában hideg szinek.

Előzmény: gretili (320)
Sanislov Creative Commons License 2008.05.09 0 0 329
Üdvzölet mindenkinek! Jaj de régen jártam erre:S Még jó hogy a google kihozta a linket a becenevemre:)
Igyekszem sűrűbben visszanézni:)

Szépestét!
ninja76 Creative Commons License 2008.04.18 0 0 328
Üdvözlök mindenkit!

Művészkellék katalógusokat gyűjtök, magyar és idegennyelvűt is.
Ha van valakinek felesleges példánya, akkor szívesen megvásárolnám. Csere is szóba jöhet, jelenleg van egy felesleges, aktuális ArtExport művészkatalógusom.

E-mail címem: nagykrisztian76@gmail.com

Köszönettel:

ninja76
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.10 0 0 327
Én nagyon szeretem farkas ottót!
Itt találtok róla néhány információt:

http://zona.hu/article/261/londonban-is-az-ember-almodja-a-pillangot.html

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!