Keresés

Részletes keresés

Mr_Fusion Creative Commons License 2006.11.15 0 0 45823

Attól (is) függ, milyen jellegű program.

Egynek ki lehet próbálni ezt: dosbox.sourceforge.net, egy kb 95-96% hűségű DOS emulátor Win32-es környezetbe. Persze nem olyan, mintha mondjuk egy 6.22-es DOS futna, de azért elég jól elműködnek rajta a dolgok.

 

Másik variáció: virtuális gép (pl. VMWare), rá valódi DOS installva, azon 101%, hogy menni fog.

Előzmény: gomboc-artur (45822)
gomboc-artur Creative Commons License 2006.11.15 0 0 45822
Sziasztok

kéne valami 5let arra , hogy hogyan tundék futtani (biztosan) 1 dos -os programot Xp alatt
néha elindul néha nem

kösz ga
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.15 0 0 45821

Régebben a Windows Commanderben volt egy beállítás a másolással, illetve szinkronizálással kapcsolatban az un. NTFS időeltolódás korrekcióval kapcsolatban, akkoriban a súgófájlban le volt írva ennek magyarázata is.

 

Épp 1 órás időeltolódásról szólt a dolog, de már nem emlékszem rá pontosabban.


Jelenleg a Total Commanderben ilyen beállítás már nem található, valószínűleg ezért:


23.02.97 Added: Wincmd now copies full NTFS time (100 ns resolution)

Előzmény: Törölt nick (45811)
Jahno Creative Commons License 2006.11.15 0 0 45820
Nekem megkérdezi az időzónákat, aztán azt is, hogy hozzáállítsa-e a meetingeket. Mindezt külföldre menet vettem észre, beböktem a PDA-n is, hogy melyik város, aztán a 9órás meetből egyből 7-8órás lett, mikor hazaértem, akkor meg visszarakta 9 órára.
Előzmény: lotht (45816)
locsemege Creative Commons License 2006.11.15 0 0 45819
Ez talán származhat abból is, hogy nálunk a local time és az UTC között is van egy óra, legalább is télen. Sőt, nem tudom, Windows-on lehet-e állítani, hogy az RTC-be UTC-t vagy local time-ot tegyen, Linuxon lehet. Ettől függetlenül a rendszer még UTC-ben számol. Ostoba alkalmazás esetleg közvetlenül az RTC-ből szedi az időt, feltéve, ha erre van kernel függvény.
Előzmény: lotht (45816)
lotht Creative Commons License 2006.11.15 0 0 45818

Persze, hogy elírtam...

Helyesen: 03.07, 01:00-tól tartott 03.08, 00:59-ig

Előzmény: lotht (45816)
Bálint3 Creative Commons License 2006.11.15 0 0 45817
Kösz a választ. Az újratelepítés megoldotta a problémát. Nem tudom, hogy az első tanács miért kerülte el a figyelmemet és csak a másodszori B Pali által írtra figyeltem fel. Fő az, hogy a Reader működik. Kösz!
Előzmény: locsemege (45777)
lotht Creative Commons License 2006.11.15 0 0 45816

Sajnos ez olykor akkor is előfordul, ha rendben járnak az órák.

Úgy vettem észre, a különböző nyelvi verziók között nem azonos az időkezelés.

Nemrég a telefonomon láttam olyat, hogy az Outlookkal szinkronizált egész napos naptárbejegyzéseim mintha megduplázódtak volna és a következő napra is beíródtak volna. Alaposabban megnézve kiderült, hogy az óraállítás utáni szinkronizáció eredménye az lett, hogy pl. Tamás névnap :) 03.07, 00:10-tól tartott 03.08, 00:59-ig.

Agybaj...

Előzmény: locsemege (45813)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.15 0 0 45815
Először én is erre gondoltam. De a múlt héten még egyformák voltak a dátumok. A két gép órája egyformát mutat, az átállás a téli időszámításra rendben megvolt.
Előzmény: locsemege (45813)
Bálint3 Creative Commons License 2006.11.15 0 0 45814
Kösz a választ, leszedtem a gépről a 4.0-ás és 6.0-ás verziót (mert kettő is volt!) és újratelepítettem, most a 7.0-ás verziót, ráadásul ez magyar. Semmi mást nem csináltam, csak telepítettem. Működik!!! Köszönöm!
Előzmény: B Pali (45792)
locsemege Creative Commons License 2006.11.15 0 0 45813
Valószínűleg nem NTP szerverről jár legalább az egyik gép órája, s valamelyiken a téli-nyári időszámítás átállítása nincs beállítva. Nemrég álltunk át CEST-ről CET-re.
Előzmény: Törölt nick (45811)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.15 0 0 45812
Ja elfelejtettem ... XP-ről van szó
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.15 0 0 45811
Hali !
Különös problémám van. A munkahelyemen a file-jaim két gépen vannak biztonsági okokból. Ma azt vettem észre, hogy az egyik gépen a file-ok dátuma pontosan 1 órával eltér a másik gépen lévőkétől. Mi okozta ezt ?? Rendkívül durva dolog, mert úgy szoktam szinkronizálni a file-okat, hogy megnézem melyik a későbbi és azt másolom a másik gépre. Most persze az egyik gépen minden file-t felkínál másolásra.
Mondjon valaki valami okosat...
B Pali Creative Commons License 2006.11.14 0 0 45810
Igen, néha trükközni kell ezekkel. Nekem egy MSI dongle van widcomm driverrel, ami SP1-nél jól ment, de az SP2-nél ki kellett szednem az Inf mappából a BT-hoz tartozó .inf-et és .pnf-et, úgy kellett felrakni drivert. Így van minden "service", audio gateway is.
Előzmény: Ambu-Lonci (45807)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.11.14 0 0 45809

Vagy lehet sérült a diszk. Akkor láttam még ilyet, hogy jelentősen kevesebb hely látszott, mint amit kiírt.

Ilyen körülmények között _jelentősen_ gyorsabb a lementés, chkdsk-defrag vagy reinstall, majd visszamásolás.

 

AL

Előzmény: Mr_Fusion (45808)
Mr_Fusion Creative Commons License 2006.11.14 0 0 45808

Lehetne, ha csinálnál rajta előbb egy csomó helyet különben az életben nem fog tudni rendesen lefutni a defrag, ha egyszer nincs annyi egybefüggő szabad hely, ahova elkezdhetne egy fájlt összerakni.

Gyanúm szerint az a szabad 14GB a lomtárban levő anyaggal együtt értendő, mert a grafikus megjelenítés szerint valóban szabad hely vagy 5% lehet rajta, de inkább még annyi se.

Előzmény: csíkos_elefánt (45774)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.11.14 0 0 45807

Persze hogy eszébe jutott már embereknek, de ez egy előre megfontolt, aljas szándékból, nyereségvágyból elkövetett szívatás.

 

A dolog lényege a vásárlók átverése. A nagyon olcsó csipek lehet, hogy már hardverből nem tudják az audiót. Ráadásul a driverekért, a szoftverért is a kütyü gyártójának fizetni kell (ezt általában átterheli a vevőre, ezért adott kütyü korrektebb driverrel/szoftverrel többe kerül). Tehát a rádió csipen, illetve a hozzá adott driveren/szoftveren múlik. Sokan megveszik az ezer forintos occsó kütyüt (aminek a rádiója se biztos hogy tudja, de a drivere nagyon valószínű hogy nem).

 Ráadásul a driver az a rádió hardver részhez lehet regisztrálva, tehát nem lehet szabadon csereberélni.

 

Szoktak adni BlueSoleil nevű szoftot (ez olcsóbb), Widcomm-ot (ebből több változat is van, a későbbi változatok ugyan drágák, de mindent tudnak, a régebbiek olcsók, de nem tudnak audiót) meg esetleg Toshibát (ezt meg rendszerint drága notebook-okhoz adják). Plusz még az XP a kettes javító csomag óta tartalmaz alapszintű Bluetooth támogatást, de ez csak alapszintű, audiót nem tartalmaz.

 

Onnan lehet esetleg megnézni, hogy a géped Bluetooth szolgáltatásai között szerepel olyan, hogy Audio Gateway. Ha szerepel, akkor fog az menni. Ha nem, akkor nem túl esélyes...

 

Üdv:

AL

Előzmény: Blue eye (45805)
Jahno Creative Commons License 2006.11.14 0 0 45806

Pár jobbfajta modell az működik.

Előzmény: Blue eye (45805)
Blue eye Creative Commons License 2006.11.14 0 0 45805
Kösz Jahno! Azt hiszem én is felhagyok vele. Pedig nagy előny lenne a drótnélküliség. Talán majd eccer valakinek eszébe jut, hogy ilyesmire is használható lenne egy, különben a jól működő eszköz.
Előzmény: Jahno (45797)
Symbian Creative Commons License 2006.11.13 0 0 45804
Elég rég jártam erre, de azért hoztam egy screent :)
fegaf Creative Commons License 2006.11.13 0 0 45803
Hát ez se jött be sajnos. Mindig akkor van újraindulás ha működik a net kapcsolat, böngésző v. letöltés.
Előzmény: fegaf (45793)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.13 0 0 45802

Szerintem a böngészőböl legjobb letiltani az Adobe Readert. Ebben az esetben PDF linkre kattintva feljön egy ablak, ahol választhatok, hogy megnyitni szeretném, vagy letölteni. Ha megnyitni, akkor társíthatom a kívánt programhoz (esetünkben AcroRd32.exe). A társítást természetesen csak egyszer kell elvégezni.


Tehát a PDF fájl így nem a böngészőben nyílik meg, hanem a program saját ablakában.


Más kérdés, hogy én eleve nem is telepítem az Adobe Readert, hanem előző Win telepítésből másolom át a programkönyvtárat. A telepítő így nem firkálja össze a registryt, persze maga a program első indulásakor, illetve később is ment a registrybe bizonyos beállításokat. Ez a módszer a 7-es verziónál is alkalmazható, annyi különbséggel, hogy a system32-ből is át kell menteni két fájlt:


msvcp71.dll
msvcr71.dll

 

esetleg még egyes fontokat is.

Előzmény: Bálint3 (45776)
SzVFE Creative Commons License 2006.11.13 0 0 45801
Rendben, csak már nagyon várom, mert ebben van az utolsó reményem :)
Előzmény: Jahno (45800)
Jahno Creative Commons License 2006.11.13 0 0 45800
Ne türelmetlenkedjál már, azért 1 gigát most nem fogok nagy hirtelen kihajítani, nagyvasam éppen backupolás alatt van, onna mos törlöm az ilyen saját izéimet, ebből kifolyólag minden sávszélességem legalább holnap estig csurig van. Vagy ha jársz Csepelen egy doboz sörrel, akkor megkapod DVD-n.
Előzmény: SzVFE (45799)
SzVFE Creative Commons License 2006.11.13 0 0 45799
Szia Jahno, felpakolod nekem akkor azt a drivert? Köszi?
Előzmény: Jahno (45797)
Jahno Creative Commons License 2006.11.13 0 0 45798
Kezeli a két kártyát. Vezérlőpultban van alapértelmezett eszköz, meg hanglejátszás, de magát a lejátszót is lehet konfigni, hogy merre szóljon. Újabb alaplapi integra cuccoknak eleve van front/rear kimenete, arra is ugyanígy meg lehet varázsolni.
Előzmény: Törölt nick (45785)
Jahno Creative Commons License 2006.11.13 0 0 45797
Pedig csomó fülest audio deviceként hozzá lehet adni, csak nem mind támogatja wines driverrel. Én meg kerültem az ilyen dolgokat, mert jókat lehet vele szopni :-)
Előzmény: Blue eye (45789)
HAWK Creative Commons License 2006.11.13 0 0 45796
Sziasztok!

Nem rég volt itt egy kisebb vita arról, hogy az XP telepítője SULIXxal telepített gépen lefagy (van aki elhitte, van aki nem), most hozzátennék egy kis adalékot a témához, hátha érdekel valakit.
Ma visszahoztak egy ilyen SULIXos gépet (bolti eladó vagyok, nem guru, nem hozzáértő), a probléma a szokásos, az XP rögtön a telepítés elején lefagy, szedjük le, mert ők nem tudják. Gondoltam gyorsabban végzek, ha az UHU 2.0 telepítőjének a partícionálójával szedem le (meg fejből már nem emlékeztem hogy van az fdisk parancssor), ezért estem neki ezzel. Telepítő elindít, kiválasztom, hogy ne a teljes merevlemezt használja, majd rákantintok a particionálás gombra (ha jól tudom akkor ez a cfdisk lenne egyébként), majd rögtön kapok egy hibaüzenetet, hogy nem tudja elindítani. Visszalépve a telepítőben, ha a teljes merevlez felhasználásával indítom el a telepítőt akkor az UHU szépen felment a gépre, amit az XPvel már simán le tudtam szedni, és utána az XP is simán felment a gépre.

Üdv Hawk.
Blue eye Creative Commons License 2006.11.13 0 0 45795
Köszi, még1x! Sajnos nem társítható hozzá semmilyen dolog, elméletileg van az XP-ben egy csomó dolog amit lehet BT-hez használni, pl. hálózat stb. De a hangkapcsolatra semmi. Ezért gondoltam, hogy van valamilyen prg. ami összeköttetés létesít valamilyen hangszolgáltatással. Akkor is köszönöm, hgy válaszoltál, legalább rájöttem, hogy nem támogatja ezt a formát az XP.
Előzmény: Ambu-Lonci (45791)
Blue eye Creative Commons License 2006.11.13 0 0 45794
Látod ezt még nem próbáltam. Azt gondoltam, hogy kell lennie valaminek ami kezeli, de most megpróbálom a nyomkodást. Köszi.
Előzmény: Ambu-Lonci (45791)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!