Keresés

Részletes keresés

Jahno Creative Commons License 2006.11.09 0 0 45624

Hukk, van itt minden. MSN-re felvettelek, mjahno kukuc hotmail.com, aztán megértekezzük hamar.

 

Ha valakit érdekel még, akkor kirakhatom a linket, de bezippeltem az avit, mert úgy 7 megával kisebb :-) Meg akkor letöltésizével is le lehet szedni, aztán nem kell átnevezgetni.

Előzmény: Etus (45623)
Etus Creative Commons License 2006.11.09 0 0 45623
nettransport cuccost- honnan tudom letölteni ezt a progit? (van egy linked véletlenül?)
Előzmény: Jahno (45621)
Etus Creative Commons License 2006.11.09 0 0 45622

Szia!

Van msn és skype is.

Skype: vitaygeorgina

MSN: michelina_60@hotmail.com

 

Előzmény: Jahno (45621)
Jahno Creative Commons License 2006.11.09 0 0 45621

Etuuuuuuus! Hahóóóó!

 

Van valami csevegőprogramod, mint pld. msn, icq, vagy hasonló? Értekezni kellene, mert akkor kint a film, csak fel kellene rakni mondjuk ezt a nettransport cuccost, ha szakadna a letöltésed, akkor tudja folytatni. Aztán akkor többször meg bírod nézni.

Előzmény: Etus (45606)
tomcat73 Creative Commons License 2006.11.09 0 0 45620
File/save old format avi?
Előzmény: DJG (45618)
Ver Sacrum Creative Commons License 2006.11.09 0 0 45619
Kedves guruk!

Kb. egy hónapja jelentkeztem a kérdéssel, hogy mi okozhatja, hogy az XP telepítés közben (az "adatok másolása" után, a licencszerződés elfogadása előtt) megállt a gép, és csak a fekete képernyő figyelt villogó kurzorral.
Többen gyanakodtak az optikai meghajtóra, egy másik fórumban a winchestert vagy a RAM-ot hibáztatták.
Nos, miután hiába szereztem másik DVD-olvasót, winchestert, RAM-ot, sőt kábeleket, nagy bölcsen rájöttem a megoldásra: BIOS-update-re volt szükség. Persze én voltam naiv, hogy nem gyanakodtam előbb, de gondolta a fene, hogy egy 6 éves alaplapnak (Abit VH6T) nem ízlik az XP.

DJG Creative Commons License 2006.11.09 0 0 45618
Kipróbáltam ôt is, meg a VirtualDubot, az utóbbi precízebbnek tûnik. A Gspot azt mondta a fájlra, hogy DivX 3, a VDub meg azt, hogy 6.11. Ez utóbbi lehet az igaz, tekintve, hogy az asztali lejátszóm 3/4/5-ös verziókat ismer (vannak alverziók, de fejbôl nem tudom, elô kell majd venni a leírását), és ezt valóban nem játssza le.

Most már csak egy gyakorlott VirtualDubos kellene, aki elmondja nekem, hogyan konvertáljam vissza például DivX 5-be, hogy menjen az asztalin is.

Üdv,
Gábor
Előzmény: smith (45617)
smith Creative Commons License 2006.11.09 0 0 45617
Gspot?
Előzmény: DJG (45616)
DJG Creative Commons License 2006.11.09 0 0 45616
Bocs, van jobb topikja, de nem pörög kellôképpen.

Mivel lehet megnézni egy DivX-rôl, hogy pontosan melyik verzió és a többi? Gépen megy, asztalin nem, tudnom kellene, mi az oka, és hogy hogyan konvertáljam át.

Üdv,
Gábor
locsemege Creative Commons License 2006.11.09 0 0 45615
Óvatosan ezekkel a százalékokkal. A processzor fizikai terhelése csak az órajel csökkentésével csökken jelentősen. Hiába tűnik úgy, hogy a processzor terhelése mondjuk 3%, ez csak annyit jelent, hogy a kernel az idle loop-ban tartja a processzort az idő 97%-ában. Tehát végeredményben 100% a terhelés ilyenkor is. Egyedül attól csökken a disszipáció, hogy az órajel frekvenciát is csökkentik többnyire, valamint a processzor kisebb része jár gyorsan, pl. az FPU ilyenkor nem csinál semmit. (Azt nem tudom, ezeknek a processzoroknak van-e hardware-es idle illetve sleep állapotuk, mint sok mikrokontrollernek. Ha van, az jelentősen csökkentheti a melegedést.)

Ezen felül a hidegen boot-olt gép bármennyire is melegszik, a hőteljesítmény először is a chip, tok, és hűtőborda hőkapacitásába tárolódva növeli annak hőmérsékletét, így ha az elejétől szirénázik, akkor vagy a BIOS van rosszul implementálva, vagy a szenzor mond hülyeséget, vagy a limit van rosszul beállítva.
Előzmény: Mr_Fusion (45614)
Mr_Fusion Creative Commons License 2006.11.09 0 0 45614

Ez a pirosan villogás valszeg opcionális. Nekem ugyan nem túl sok géppel volt eddig dolgom, de azok közül egyiknél se villogott semmi pirosan meg sehogy máshogy a BIOS-ban, ha a CPU hőmérséklet magasabb volt, mint a riasztási küszöb. Egyszerűen csak szirénázott, de azt nagyon határozottan.

 

És az a vicc, hogy bootolás után éppen hogy abbahagyja, ha erről van szó. Tapasztaltam már ezt, akkor én is csak a fejemet vakartam, nagyon nem értettem, miért pörög 100%-on a processzor a bootolás legelső szakaszában, kb. míg a win grafikus módba nem kapcsol, de ezt teszi. Így ha túl alacsony a riasztási küszöb, vagy elégtelen a hűtés, pontosan addig fog szirénázni, míg ennek az első szakasznak a végén a terhelés (és vele a fűtés) le nem esik 0% közelébe.

Ráadásul ilyen folyamatos kéthangú szirénázást szinte kizárólag a hővédelem szokott használni, a POST hibák jelzésére ugyanakkora hangmagasságú, különböző hosszúságú füttyjelek szolgálnak., és az állandósult (néhány füttyből állónál hosszabb) jelzés valami olyan súlyos hibára utal, ami mellett el sem indulna a gép (pl. videokártya, RAM, vagy CPU hiba).

 

Szóval hőmérséklet lesz az, vagy nagyon meg fogok lepődni...

Előzmény: SzVFE (45613)
SzVFE Creative Commons License 2006.11.09 0 0 45613
Egyik se villog pirosan és minden ventillátor megy. Nem vagyok egy nagy szakértő, de ha a szirénázás a hőmérséklettel függene össze, akkor szvsz nem hagyná abba bootolás után. A probléma akkor is jelentkezik, amikor hidegen kapcsolom be a gépet.
Előzmény: Ambu-Lonci (45612)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.11.09 0 0 45612

Nos, ha a BIOS adja a riasztást, akkor sok jóra ne számíts az XP részéről, nem nagyon van köze hozzá.

Mindenek előtt (a károsodások elkerülése érkedében) nézd meg a ventillátorokat, az alaplap CMOS elemjét, meg a BIOS-t, hogy rendben vannak-e az értékek. (A sziréna lehet jogos is, hátha, de még ez sem biztos, lehet hogy vak riasztás.)

Ha nem jogos, (minden venti megy) akkor első körben jó lenne megállapítani, hogy honnan jön a riasztás pontosan. Ha a BIOS-ban belépsz abba a részbe ahol a hőmérsékleteket, fordulatszámokat mutatja, villog-e vagy piros-e valamelyik ezek közül?

 

AL

Előzmény: SzVFE (45569)
Mr_Fusion Creative Commons License 2006.11.09 0 0 45611

Az a hőmérséklet üresjáratnál, pláne akkora venti fordulatszám mellett magas; 35-40 foknál nem illik többnek lennie ha minden rendben van. Hűtőt kipucolni, megfelelő illeszkedést ellenőrizni.

Tapasztalataim szerint XP telepítés első szakaszában a CPU terhelés valami érthetetlen okból kb olyan szinten van, mintha mondjuk videot tömörítenél, a processzor fűt, mint az állat. Ha nem megfelelő a hűtés, simán beleüthet még abba a túlságosan magas (80 fok) riasztási tartományba is (nálam a CPU hőmérséklet változatlan terhelésnél képes egy-egy pillanatra látszólag 10-15 fokot ugrani a hosszú ideje beállthoz képest, amitől az alaplap beriaszthat).

Előzmény: SzVFE (45573)
Nikon24 Creative Commons License 2006.11.09 0 0 45610
Sziasztok!

A következő problémát tapasztaltam: a rendszerem egy ABIT KV7 alaplap VIA KT600-as chipstettel és SAMSUNG HD160JJ SATA-II(rendszer) és egy Maxtor PATA winchesterrel, a legújabb VIA 4-in-1 driverrel.
A WinXp eszközkezelőjében a lemezek résznél a Samsungon nem tudom engedélyezni az írási gyorsítótárazást. A Maxtornál mindez aktiválva van.
A BIOSban nincs állítási lehetőség. Már megpróbáltam a régebbi chipsetdrivereket is, a probléma ugyanaz.
Ha van valami tippetek, megköszönném!

Nikon24
rali Creative Commons License 2006.11.09 0 0 45609
Nagyon rendes dolog volt, én is köszönöm.
Előzmény: fegaf (45607)
fegaf Creative Commons License 2006.11.09 0 0 45608
Olyan 3,2 GB. Csináltam belőle egy .iso-t.
Előzmény: Törölt nick (45601)
fegaf Creative Commons License 2006.11.09 0 0 45607
Nincs mit, örülök ha segíthettem.
Előzmény: Etus (45593)
Etus Creative Commons License 2006.11.08 0 0 45606

szijja!

Akkor megoldható így is neten keresztül?  Ezt a Yousenditet ismerem az   ftp-t még nem próbáltam, hogy milyen.

Előzmény: Törölt nick (45604)
Etus Creative Commons License 2006.11.08 0 0 45605

Szia!

Ment a mail is a címemmel, biztos ami "zicher".

Előzmény: Jahno (45602)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.08 0 0 45604
Xvid, oszt mingyá' nem lesz akkora, meg elmegy Yousendittel is, még ftp se kell neki.
Előzmény: Jahno (45603)
Jahno Creative Commons License 2006.11.08 0 0 45603
Most láttam neki vagy fél órája, de ahogy lestem DVDiso. Még matekozom, hogy bent a szerverek közt mozgassam, vagy itthon könnyebb vágni/tesztelni/összerakni/szétszedni (csak kinyírtam mindkét gépem, most vannak visszaállítások) vagy Etussal elbénázunk élesben. Megoldjuk úgyis, pillanat alatt lejön az iso, lehet minnyá tolom a linket a médiaszerverre.
Előzmény: Törölt nick (45601)
Jahno Creative Commons License 2006.11.08 0 0 45602
Lehet azt is meg kellene, írd a mailt, elindítom amint tudom, aztán pöcsölünk ezzel a netes dologgal is, egyelőre megpróbálom kisebbre venni, meg hasonlók, aztán reportolok.
Előzmény: Etus (45600)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.08 0 0 45601
Mekkora az az anyag?
Előzmény: Jahno (45599)
Etus Creative Commons License 2006.11.08 0 0 45600

Az szuper lenne, de csináljál róla egy biztonsági másolatot, ha véletlenül elveszne a postán.

Szerintem karácsony elött ide is érne.

Emailben meg adhatom a postai címemet, ha komolyan gondolod a feladást. Ha meg egyszer hazalátogatok akkor majd megiszunk egy pár sört....(igaz én vidéki vagyok mint Hawkeye).

Előzmény: Jahno (45599)
Jahno Creative Commons License 2006.11.08 0 0 45599
Legtutibb lehet az lesz, ha felhajítom légipostára. Hümmm?
Előzmény: Etus (45595)
MZ5 Creative Commons License 2006.11.08 0 0 45598
Peched van James csak két topicba lett beirva rádásul nem betüre ugyanaz és képzeld miután kértem ott normális választ is tudtak adni ,ha visszanézed itt is azt tettem,csakhát ugye az a fene nagy felsőbbrendűség ....
Előzmény: Törölt nick (45585)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.08 0 0 45597

Hát ebből a nyócmegásból én is kimaradtam. Kellett nekem este kilencig régi, lassú, ótvar gépekre XP-t telepíteni órákon át...

 

Előzmény: Jahno (45588)
MZ5 Creative Commons License 2006.11.08 0 0 45596
kapd be pöcsi ha offolni akarsz most van időm éjfélig
Előzmény: rali (45586)
Etus Creative Commons License 2006.11.08 0 0 45595

aztán akkor többször meg bírod nézni. - ez volna a jobb változat, mert az a barátosném, akinek a szgépét szoktam néha "buherálni" is nagyon szeretné látni. Neki meg sajnos telefonos netje van meg lassabb gépe mint az enyém.

összedaraboljuk, kitlaálok valami automatán összerakós verziót,- jó de valami olyat, hogy én is meg tudjam csinálni............ez olyan lesz mint a puzle?

Előzmény: Jahno (45594)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!