Keresés

Részletes keresés

Gorcsev Creative Commons License 2005.11.08 0 0 27889
Addig fölösleges floppizni... Rakd föl a vin-est, állítcsd rögtön "írásvédettre", akkor nyugodtan nézegethetc vele.
Előzmény: rali (27887)
Gorcsev Creative Commons License 2005.11.08 0 0 27888
"Azt hiszem ez olyan 30 napos"
2 hónap, de nincs benne más korlát, sz'al nem fog a művelet közepén beszólni, hogy "Bocsi, most ezt félbehagyom" :)))
Addigra meg úgyis lesz megint újabb.

"szeretném kérni a segítségedet"
OK. Ha tudok :)))
Előzmény: oldember (27881)
rali Creative Commons License 2005.11.08 0 0 27887
De azért a flopit mindjárt legyártom.
Előzmény: Gorcsev (27885)
rali Creative Commons License 2005.11.08 0 0 27886
Na, épp az nincs kéznél.
Előzmény: Gorcsev (27885)
Gorcsev Creative Commons License 2005.11.08 0 0 27885
Érdemes is, mer' ügyes cucc :)))
1 módgya van: babrálni köll vele. Be kell áldozni pl. 1 régi gépet.
Előzmény: rali (27880)
jobblib Creative Commons License 2005.11.08 0 0 27884
Köszi, valóban nortonom van, mit javasolsz helyette...
Előzmény: Zolcsi Baba (27883)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2005.11.08 0 0 27883
Ez nortonos baromság; valszeg az antivir (vagy a tüzesfal - már nem emléxem hál'Istennek olyan régen volt NAV/NIS a gépemen). :9P
Uninstall, maradékok eltávolítása is (a Symantec-nél találsz a pontos verzióra való maradék-eltávolítót).
Ha meg mazochista is vagy esetleg, akkor utána reinstall. ;9)
Előzmény: jobblib (27882)
jobblib Creative Commons License 2005.11.08 0 0 27882
Ha valaki tudna segíteni, nagyon hálás lennék, az xp-m nem kapcsol ki, helyette ccApp üzenetet küld. Idegösszeomlástól ment meg, ha segít valaki. Frissen van telepítve, már mindennel próbálkoztam...
oldember Creative Commons License 2005.11.08 0 0 27881

A gugliban találtam meg ugyan ezt az oldalt és töltöttem le ugyan ezt amit ajánlottál.(igaz csupán ösztönből, de pont belekaptam)

Azt hiszem ez olyan 30 napos, de nem gond, mert ez most úgyis csak amolyan próba.  

Most idáig merészkedtem, mert még nincs másik winchester és nem szeretném elbarmolni a jelenlegit:

  

Később azonban mindenképpen szeretném megismerni a többi részét is. Nem tudom akkor majd mire jutok, de szeretném kérni a segítségedet, ha szükség lenne rá. €;-)))

Köszi.  

Előzmény: Gorcsev (27879)
rali Creative Commons License 2005.11.08 0 0 27880
Az az igazság, hogy jó lenne a Dfseeről többet tudni.
Előzmény: Gorcsev (27879)
Gorcsev Creative Commons License 2005.11.08 0 0 27879
"Szó sem lehet, hogy "bűvészkedésre" adjam a fejem. Itt aztán végképp nem, mert igen nagy az ára. Megpróbálok apróbbakat lépni:-))"
Helyes.

"Ja, jut eszembe. Ez a DFSee(legalább is így első nekifutásra) elég "sűrű". "
Hát az. Viszont gondolj bele: pontosan ugyanolyan "sűrű" a P.Magic is, csak az ("jó" vindózos szokás szerint) eldugja előled, mit csinál. Menüből azért el lehet kezelgetni (képzeld, míg az se vót!! :))), el kell olvasni mindenhol a helpet...
Ráérsz!

"Ráadásul DOS-os környezetű, ami (nekem) egyébbként is egy külön világ, de nem adom fel, még birkózunk egy kicsit."
Ha az 1floppysat szedted le, az dos-os télleg, különben nem 1flopis lenne, ugyi :))
Van viszont itten egy nagyobb zip (Latest DFSee complete ZIP archive using '7xx' filename or '713' filename (3.5 Mb ZIP, all 4 platforms), abban ugye ott vannak a megfelelő helyekről futtatható verziók, vagy alatta (Latest DFSee as Windows MSI archive using '7xx' filename or '713' filename (2.8 Mb, W2K/XP only!) a csak vin-es... Ahhoz nem kell floppyzni se, simán elindíthatod, csak arra kell vigyázni, hogy a megfelelő vinyót piszkáld vele. Az "éles vinyót" be is állíthatod neki írásvédettre, és akkor már nem lehet gond.

"Lehet, hogy először a DOS rejtelmeire lenne szükség."
Parancssor, help? :)))
De igazából nem kell.
Előzmény: oldember (27876)
szilva Creative Commons License 2005.11.08 0 0 27878
Az nem igazán az, amit elképzeltem, de ha jobbat nem találok, akkor azt fogom használni.
Előzmény: blg (27874)
rali Creative Commons License 2005.11.08 0 0 27877
DOS egyszerűbb.
Előzmény: oldember (27876)
oldember Creative Commons License 2005.11.08 0 0 27876

Szó sem lehet, hogy "bűvészkedésre" adjam a fejem. Itt aztán végképp nem, mert igen nagy az ára. Megpróbálok apróbbakat lépni:-))

Ja, jut eszembe. Ez a DFSee(legalább is így első nekifutásra) elég "sűrű". Ráadásul DOS-os környezetű, ami (nekem) egyébbként is egy külön világ, de nem adom fel, még birkózunk egy kicsit.

Lehet, hogy először a DOS rejtelmeire lenne szükség.      

Előzmény: Gorcsev (27873)
oldember Creative Commons License 2005.11.08 0 0 27875

Ige, ez valóban így van, és magamon is tapasztalom, hogy a "gyakorlatban" tanultak sokkal  jobban megmaradnak,  persze igen nagy a kockázata ennek a "hazárdjátéknak".

Különösen úgy, hogy előzőleg csak: "láttam olyan embert, aki beszélt olyan emberrel, akinek mesélték, hogy számítógépel dolgozik egy ember ." €:-))))) 

Természetesen ez csak vicc, de nem is olyan régen még csak nem is sejtettem, hogy én ilyennel próbálkozok majd. Hát ilyen az élet. 

 

Mint ahogy Gorcsev barátunk megfogalmazta:

 " Tudod, Mörfi is figyel, nemcsak a nagytesó :)))"

Neki van igaza, de a kíváncsiság az elég nagy úr!

Előzmény: Irgumburgumfityfirity (27871)
blg Creative Commons License 2005.11.08 0 0 27874
Eszközök - változások követése nem jó?
Előzmény: szilva (27870)
Gorcsev Creative Commons License 2005.11.07 0 0 27873
Értem én, öreg...
Csakhogy el kell döntened, mit akarsz: ha a partíciókkal akarsz bűvészkedni (akár csak a megértés szintjén is), az nagyon dicséretes, de hidd el, hogy előbb-utóbb mellényúlsz, és qrv@élet, hogy a legfontosabb dolgokat vágod agyon... Tudod, Mörfi is figyel, nemcsak a nagytesó :)))
Ja és ez sok minden másra is igaz. Sz'al csak óvatosan.
Előzmény: oldember (27865)
Gorcsev Creative Commons License 2005.11.07 0 0 27872
OK :))
Sz'tem sehogy. Bele van drótozva, asszem.Nyomsz gorsan 1 eszképet oszt' megáll. Vagy nem.
De leginkább áttérsz vmi rendesre, IE-t meg csak ha muszáj...
Előzmény: wisdom (27867)
Irgumburgumfityfirity Creative Commons License 2005.11.07 0 0 27871

Nagyon jó, hogy így tanulsz. Én is így vagyok ám ezzel, hogy amit megtanulok (néha a saját káromból) gyakorlatból azt nem felejtem el. Sokszor kicsi dolgok másoknak nekem meg óriási.

Csak így tovább, bövitsd tudástárodat.

Előzmény: oldember (27865)
szilva Creative Commons License 2005.11.07 0 0 27870
Üdv!

Hogyan lehet azt megcsinálni, hogy egy xls-be amit én beírok (javítok), az más betűszínnel (vagy háttérszínnel) kerüljön bele? Automatikusan kellene, nem úgy, hogy beírom, aztán kattintok a szinezős ikonon...
Zolcsi Baba Creative Commons License 2005.11.07 0 0 27869
És jólesett ? ;9P
Előzmény: Kulbi (27866)
rali Creative Commons License 2005.11.07 0 0 27868
Ne használj IE-t.
Előzmény: wisdom (27867)
wisdom Creative Commons License 2005.11.07 0 0 27867

Én sem a windowsra gondoltam, csak örültem, hogy megoldódott egy bosszantó probléma... :)

 

Akkor már csak egy kérdésem maradt..:

 

Hogyan érhető el, hogy (Főleg Internet Explorernél) több ablak megnyitásakor ne ugorjon fel (és legyen aktív) az éppen letöltődött weboldal vagy már alkalmazás ablaka? A jelenség nagyon idegesítő hiszen ha pl. mikor a jelszavamat gépelem nem jó ha egy másik ablak lesz aktív és oda kerül.

 

Kösz

 

wisdom

Előzmény: Gorcsev (27862)
Kulbi Creative Commons License 2005.11.07 0 0 27866
eee ööööm e bodottááááá!

köszönök szépen mindent. Sikerült "magamévá tettem" a dokumentumaimat.

:DD
Előzmény: Zolcsi Baba (27849)
oldember Creative Commons License 2005.11.07 0 0 27865

Nagyon köszönöm a tanácsot és segítséget.

Túlságosan nem akarok én belemászni ezekbe a dolgokba, csak a megértés szintjéig szeretnék eljutni. Sajnos, az angol tudásom is(még finoman fogalmazva is)elég hiányos.  

Mivel számítástechnikus már úgysem lesz belőlem, legalább annyit szeretnék elérni, hogy némi ismeretem legyen arról, hogyan tudom folyamatosan és viszonylag biztonságosan üzemeltetni a gépet.

Arra gondolok, hogy ne kelljen minden kis vacakságért a szervízbe rohanni vagy másokhoz fordulni segítségért. Aztán meg olyan állapot is előfordulhat, amikor már Tőletek sem tudok tanácsot kérni, ezért megragadok minden segítséget, jótanácsot, amit később esetleg felhasználhatok vagy alkalmazhatok.

  

Előzmény: Gorcsev (27864)
Gorcsev Creative Commons License 2005.11.07 0 0 27864
Helyes.
Ha elsőre nem világos minden, ne riasszon el!
De ha tényleg ilyesmivel akarsz foglalkozni, mindenképpen javaslom én is min. egy használt, pár gigás vinyó beszerzését, amin káros következmények nélkül lehet bohóckodni. Hamar haza lehet ám vágni a dógokat... aztán hiába a sirás-rivás.
Melléje egy jó kis progi (NEM a PartitionMagic!!!), amivel látod, hogy ténylegesen mi történik a vinyón, főleg a partíciós táblá(k)ban. Én a dfsee-t javasolnám/ismerem, az kicsi, gyors, floppyról is megy, ha kell (pl. elcsesztél vmit és nem bútol :))), de főleg pontosan megmutat mindent, ill. rögtön be is tudc avatkozni. A help-jében pedig elég jól le is van írva a lényeg, alap angol + néhány szakszó elég hozzá.
Előzmény: oldember (27861)
gormen Creative Commons License 2005.11.07 0 0 27863
Szervusztok!

 

Talán tudtok segíteni, hátha járt már valaki hasonló cipőben!

 

Vásároltam egy 3 hónapos HP notebookot (angol jogtiszta XPvel és hozzá tartozó driverekkel), a tulajdonos idő hiányában nem tudta letörölni az általa használt szoftvereket, ezért nekiláttam a gép formázásának, újratelepítésének.

 

Neki is álltam a 2 partícióra formálásnak és feltelepítettem rá egy magyar XP-t majd folytattam a telepítést a géphez adott driverekkel, szoftverekkel.

 

Befejezés után a következő probléma lépett fel.

A rendszer kiválóan 2mp alatt elindul, betölt az op. rendszer stb.

 

Újraindítás után azonban az XP betöltés logo-nál a töltést jelző csík megáll és kifagy.

 

A gép kikapcsolás után legutolsó helyes indítás-t vagy csökkentett mód>kikapcs> normál indítás után zökkenőmentesen elindul, kifogástalanul. De sleep módból vagy újraindí™ásból, hibernálásból kifagy…

 

A problémát orvosolandó leformáztam a rendszerpartíciót és az eredeti angol XPvel feltelepített rendszernél ugyanezeket tapasztaltam…

 

5leteim elfogytak kérem szíves segítségeteket!

 

Köszönettel

Péter

 

Gorcsev Creative Commons License 2005.11.07 0 0 27862
Én ugyan nem nevezném zseniálisnak, hogy a böngészdébe' köll beállítani, hogy pl. a semmiközehozzá Complex Jogtár milyen proxyt használjon, de legalább sikerült...
Előzmény: wisdom (27859)
oldember Creative Commons License 2005.11.07 0 0 27861
Köszi a segítséget, mindenképpen áttanulmányozom. 
Előzmény: Gorcsev (27844)
oldember Creative Commons License 2005.11.07 0 0 27860

Köszönöm a biztatást, látom vág az eszed mint a borotva. €:-)))

Töredelmesen bevallom, hogy valóban próbálkozások ezek, illetve próbálkozások is. 

A tanácsodat megfogadom, csak idő kérdése a beruházás. Sajnos mindig jön valami előbbre való, vagy váratlan kiadás, de a cél a szemem előtt van. :-))  

Előzmény: kdezsoe (27829)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!