Keresés

Részletes keresés

BuLaci Creative Commons License 2005.11.06 0 0 27839
Lehet hogy, ez a megoldás :-D
Előzmény: Törölt nick (27838)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.06 0 0 27838

Most én is megkocsikáztassam?              ((c:

 

Előzmény: BuLaci (27836)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.06 0 0 27837

A mappa beállításainál az "Egyszerű fájlmegosztás (ajánlott) mellől kell a pipát kivenni.

Azután megpróbálhatod "tulajdonba venni" az egész mappát. De ha le is jelszavaztad...

 

Előzmény: Kulbi (27835)
BuLaci Creative Commons License 2005.11.06 0 0 27836

Szia Hawkeye

 

(19749) itt már csináltam iet d nem lettem okosabb:(

 

A mostani videó kártya gondom is hasonló volt, nagyobb táp kellet:(

Előzmény: Törölt nick (27832)
Kulbi Creative Commons License 2005.11.06 0 0 27835
De egyébként ez az easy recovery-vel megoldható a dolog? Tehát azzal elő lehet kaparni? Visszaolvastam és ott csak ilyet írtatok, hogy mappa beállításainál kell kikapcsolni valamit és kész is? az jó lenne. majd ha annál a gépnél leszek, ahol a probléma fenn áll, akkor meglátjuk hogy lesz.
Előzmény: Törölt nick (27833)
rage Creative Commons License 2005.11.06 0 0 27834
Megpróbáltad letiltani az onboard cuccokat telepítés előtt?
Előzmény: Törölt nick (27832)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.06 0 0 27833

Elég gáz. A trialon éppen lehet segíteni, ide látogass el: http://lomalka.ru 

 

Előzmény: Kulbi (27831)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.06 0 0 27832

Guruk, van egy kis gondom, nézzetek már rá, hátha valaki evett már ilyet, és tudja a megfejtést.

 

Kulbi Creative Commons License 2005.11.06 0 0 27831

Sziasztok!

 

Lenne egy kérdésem. Elkövettem azt a hibát, hogy egy dokumentumokkal teli könyvtáramat saját használatúvá vettem, és utána újra lett telepítve a gép. És na most ugye nem érhetem el. Próbálkoztam már azzal, hogy rendszergazdaként teljes hozzáférési jogot veszek a tulajdonságok menü pon alatt, de ez nem jött be. Aztán olvastam valahol, hogy futassam a cipfer? nevű exét, és akkor jó lesz. Ezzel azt sikerült elérni, hogy a Dokumentumok könyvtárba be tudok már lépni, de az ottani könyvtárakkal, és doksikkal már nem tudok csinálni semmit. Itt megállt a tudományom. Leszedtem még egy EasyRecovery programot, de csak trialt sikerült, és nem igazán tudom hogy működik, és nem sikerült még kipróbálni.

 

Esetleg ha valaki tudna nekem segíteni, azt megköszönném. Addig olvasgatok vissza, hátha volt már téma ez.

 

Köszönöm

Dulifuli Creative Commons License 2005.11.06 0 0 27830
Nem baj, én ugyan nem szoktam két logikai meghajtót tenni egy kiterjesztett partícióba sem, de szerintem a legjobb, ha nem piszkálod, az a 7 GB még valószínűleg sokáig elég lesz a rendszer partíciódnak.
Előzmény: oldember (27827)
kdezsoe Creative Commons License 2005.11.06 0 0 27829

"Nem mentettem, de úgy látszik szerencsém volt."

En mindig igyekszem menteni, meg eddig soha nem volt szuksegem a mentesre, de valoszinuleg nekem is szerencsem volt...:))

Vagy ugy nem szamit akkora szerencsenek? :))

Dijazom, hogy probalkozol megismerni ezeket a dolgokat, de ma mar nem olyan draga dolog egy masik winchester, meg egy fiok es azzal aztan nyugodtan eljatszogathatsz.

Arrol nem is beszelve, hogy egy viszonylag ures winyon, ezek a dolgok nagysagrendekkel gyorsabban mukodnek.

Hamarabb keszen vagy, igy tobb ido marad a tanulasra...:)

 

Előzmény: oldember (27828)
oldember Creative Commons License 2005.11.06 0 0 27828

Lehet, hogy egyszerűbbnek hittem mint az valójában? Most hogy így rákérdeztetek, kezdem érteni, hogy ez annál bonyolultabb, mint "józan paraszti ésszel" belevágni.

Logikailag nem gondoltam át és nem építettem fel. Bizony- bizony Nektek van igazatok, most hogy így utólag átgondolom. 

Nem mentettem, de úgy látszik szerencsém volt.   

Előzmény: kdezsoe (27824)
oldember Creative Commons License 2005.11.06 0 0 27827

Nem konvertáltam, mert azt nem is igen tudnám, hogy hogyan kell. Ez baj, hogy így egyben van? Vagy külön-külön kéne lenni? 

 

Előzmény: Dulifuli (27826)
Dulifuli Creative Commons License 2005.11.06 0 0 27826
Alighanem előtte is ott volt, hacsak nem azt csináltad, hogy átkonvertáltad a D: és G: meghajtódat egy kiterjesztett partícióba logikai meghajtónak (mert most ez a helyzet), de ezt aligha tudtad volna egy lépésben megtenni.
Előzmény: oldember (27823)
Dulifuli Creative Commons License 2005.11.06 0 0 27825
Ezt nem tudom pontosan, elvileg egy NTFS partíció több különálló részből is állhat, ha jól tudom, de még soha nem próbáltam, főleg nem egy logikai meghajtót hozzáadni egy elsődlegeshez. Szerintem ilyen esetben (mármint ha elég nagy a lemez, hogy elférjen rajta egyben a partíció) nincs is sok értelme, akkor inkább legyen egy darabban!
Előzmény: oldember (27822)
kdezsoe Creative Commons License 2005.11.06 0 0 27824

En ezt most nemigazan ertem... A G:-bol a C:-hez???

Miert nem a D: elejebol csipsz le 3GB-ot, majd az igy felszabadulo teruletet rendeled a C:-hez?

Mentettel? Ilyenkor illik.

Előzmény: oldember (27820)
oldember Creative Commons License 2005.11.06 0 0 27823

Jaj,elfelejtettem megkérdezni, hogy ez az "Extend" sor mintha nem lett volna ott korábban(mielőtt próbáltam átméretezni).

Most rosszul emlékszem, vagy valóban nem kéne ott lennie?

Előzmény: Dulifuli (27821)
oldember Creative Commons License 2005.11.06 0 0 27822

Valahol olvastam, hogy a rendszer particiónak illik legalább 10GB-t adni.

Annak idején én csak "találomra" adtam 7-t.

Ezek szerint akkor az volt a baj, hogy a G: ből akartam a C:-re?

Előzmény: Dulifuli (27821)
Dulifuli Creative Commons License 2005.11.06 0 0 27821
Nem értem, miért nem elég a 7 GB, ha annak is csak a felét használod. Azt sem tudom, hogy miért lenne az jó, ha a C: meghajtód használata közben a fejnek folyton ugrálnia kéne a lemez eleje és a vége között. Ha már mindenképpen nagyobbra akarod venni a C-t, akkor miért nem a D-t tolod feljebb? A legtöbb szabad hely is ott van, simán adhatnál abból 3 GB-ot. Igaz, hogy eltartana egy darabig, de ezt simán megtenné a PQMagic.
Előzmény: oldember (27820)
oldember Creative Commons License 2005.11.06 0 0 27820

Szép jó napot kívánok mindenkinek!

 

Talán picit off a dolog, de remélem megbocsájtható!

A Partition Magic 8.0 -al próbáltam a kicsit szűkre szabott C:-hoz(kb. 7GB) hozzá tenni a G: particióról nagyjából 3GB-ot, hogy olyan 10GB körüli legyen.

El is jutottam szépen sorban addig, hogy "Apply", majd befejezésül újraindítja a gépet, a  baj csak az, hogy amikor újra feláll és ellenőrzés képpen megnézem a területeket, akkor minden a régi. 

Ime a jelenlegi "állás" :       

Kérem, ha van szakértő a közelben segítsen, mit csináltam rosszul!? 

Dulifuli Creative Commons License 2005.11.06 0 0 27819
Mert könnyen lehet, hogy spyware, azt meg vírusírtóval hiába keresed.

Egy sima vírusirtóval igen, de van olyan is, ami megtalálja. Lásd pl. a linket a 27761-ben!
Előzmény: rage (27789)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2005.11.06 0 0 27818
Nincs véletlenül Motherboard Monitor telepítve csíkos_elefánt gépén ??!
Az ad ilyen hangot, és ráadásul hangerőt, frekit is lehet aggyusztálni rajta, ha lyól emléxem.
+ úgy is be lehet lőni, hogy csak hangot adjon popup-ot ne, és ha monggyuk túl magasra van beállítva a procihűtő fordulatszámának risztási határa, akkor a folyamatos túllépés miatt nyöszöröghet...

OFF

Ér(nek) valamit azok a bandwith-limiter ßarok, vagy felejtősek ?

UFF
Előzmény: Törölt nick (27817)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.06 0 0 27817

Inkább ne fogd meg a kártyát, ha nem tudod hol kell.

Akkor a melegedés kizárható, aligha azért nínózik.

 

Sajnos a codec packeket nem lehet maradéktalanul unistallálni, többezer dll-t és más felesleges szart szétnyomnak a rendszerben, ezen csak a teljes tiszta XP újratelepítés szokott segíteni. Annyi lehet a jó hír, hogy az általad telepített packet nem ismerem, remélem, korrektebb a nagy átlagnál. Ugyanis a nagy átlag átlagon aluli...  ((c:    

 

Filmnézéséhez a következő 3 progira van szükséged:

 

AC3 filter

ffdshow

És lejátszónak a BSPlayer-t javaslom. Ebben a sorrendben telepítsd őket.

 

Ezekkel 100 AVI-ból 99-et meg tudsz nézni, ha pedig beesik egy olyan AVI, ami esetleg nem megy velük, azt dobd ki, mert szarul rippelték, és úgyis lesz belőle lejátszható példány hamarosan.

 

Visszatérve a nínózásra, két kérdés:

1. Ha csak síma audio cédát hallgatsz, akkor is csinálja?

2. Ha winampos rádiót hallgatsz, akkor is csinálja?

 

Előzmény: csíkos_elefánt (27815)
robicsek Creative Commons License 2005.11.06 0 0 27816

1.

megnyitod az Explorert, akármelyik foldert, mindegy (nem az IE-t, a normál INtézőt, vagy hogyhijják.)

View/Status Bar bekapcs

Tools/Foldes Options/View/Apply to all Folders

Aztán átveszi az IE is ezt a beállitást.

 

Előzmény: wisdom (27814)
csíkos_elefánt Creative Commons License 2005.11.06 0 0 27815

Félreértések elkerülése végett: a filmnézéshez nem kell semmilyen codec pack.

Az ilyen csomagok számtalan felesleges progit telepítenek a gépedre, és le is seggelik azt teljesen.

 

OK.Uninstalláltam.

 

szirénázni pl. a VGA kártya szokott, ha túlmelexik, de általában üvöltve szól

 

Igen,ez nem üvölt hanem halk és két különböző frekveciáju hang váltja egymást.Tehát nem olyan mint azok a szirénák amiknek a hangja elindul egy frekvencián és fokozatosan eljut egy másik frekvenciába,hogy ott hirtelen visszaugorjon a kiindulási frekvenciába és kezdje előről.

 

Azért csekkold le, hogy jár-e rajta a hűtő

 

Megy a VGA hűtőventilátora,megy az alaplapé és a processzoré is.

 

nem baromira forró-e, vagy ilyesmi.

 

Fogjam meg a VGA kártyát?Bekapcsolva?Mindegy melyik oldalát?De azt ugy se tudom milyen melegnek kell érezni.

Előzmény: Törölt nick (27806)
wisdom Creative Commons License 2005.11.06 0 0 27814

Sziasztok!

 

Két kérdés ami talán másoknak is probléma:

 (Win XP professional)

1: hogy lehet megoldani, hogy új Internet Explorer ablak nyitásakor (CTRL-N használatával) a Status bar alapértelmezésban látható legyen?

 

2: Hogyan érhető el, hogy több ablak megnyitásakor ne ugorjon fel (és legyen aktív) az éppen letöltődött weboldal vagy már alkalmazás ablaka? A jelenség nagyon idegesítő hiszen ha pl. mikor a jelszavamat gépelem nem jó ha egy másik ablak lesz aktív és oda kerül.

 

Kösz

 

wisdom

Törölt nick Creative Commons License 2005.11.06 0 0 27813

Az Opránál? Lássuk csak:

 

Avant Browser

Internet Explorer

Firefox

Maxthon

Mozilla

Netscape

 

 

Előzmény: hater (27812)
hater Creative Commons License 2005.11.06 0 0 27812
mert szerinted melyik jobb böngésző?
Előzmény: Törölt nick (27810)
wisdom Creative Commons License 2005.11.06 0 0 27811

Sziasztok!

 

Két kérdés ami talán másoknak is probléma:

 (Win XP professional)

1: hogy lehet megoldani, hogy új Internet Explorer ablak nyitásakor (CTRL-N használatával) a Status bar alapértelmezésban látható legyen.

 

2: Hogyan érhető el, hogy több ablak megnyitásakor ne ugorjon fel az éppen letöltődött weboldal vagy már alkalmazás ablaka? A jelenség nagyon idegesítő hiszen ha pl. mikor a jelszavamat gépelem nem jó ha egy másik ablak lesz aktív és oda kerül.

 

Kösz

 

wisdom

Törölt nick Creative Commons License 2005.11.06 0 0 27810

B lesz az, csak elQúrta...

Én ugyan nem szenvednék az Operával semmi pénzért. Annyi jó böngésző van.

Előzmény: robicsek (27807)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!