Keresés

Részletes keresés

Zolcsi Baba Creative Commons License 2005.11.06 0 0 27818
Nincs véletlenül Motherboard Monitor telepítve csíkos_elefánt gépén ??!
Az ad ilyen hangot, és ráadásul hangerőt, frekit is lehet aggyusztálni rajta, ha lyól emléxem.
+ úgy is be lehet lőni, hogy csak hangot adjon popup-ot ne, és ha monggyuk túl magasra van beállítva a procihűtő fordulatszámának risztási határa, akkor a folyamatos túllépés miatt nyöszöröghet...

OFF

Ér(nek) valamit azok a bandwith-limiter ßarok, vagy felejtősek ?

UFF
Előzmény: Törölt nick (27817)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.06 0 0 27817

Inkább ne fogd meg a kártyát, ha nem tudod hol kell.

Akkor a melegedés kizárható, aligha azért nínózik.

 

Sajnos a codec packeket nem lehet maradéktalanul unistallálni, többezer dll-t és más felesleges szart szétnyomnak a rendszerben, ezen csak a teljes tiszta XP újratelepítés szokott segíteni. Annyi lehet a jó hír, hogy az általad telepített packet nem ismerem, remélem, korrektebb a nagy átlagnál. Ugyanis a nagy átlag átlagon aluli...  ((c:    

 

Filmnézéséhez a következő 3 progira van szükséged:

 

AC3 filter

ffdshow

És lejátszónak a BSPlayer-t javaslom. Ebben a sorrendben telepítsd őket.

 

Ezekkel 100 AVI-ból 99-et meg tudsz nézni, ha pedig beesik egy olyan AVI, ami esetleg nem megy velük, azt dobd ki, mert szarul rippelték, és úgyis lesz belőle lejátszható példány hamarosan.

 

Visszatérve a nínózásra, két kérdés:

1. Ha csak síma audio cédát hallgatsz, akkor is csinálja?

2. Ha winampos rádiót hallgatsz, akkor is csinálja?

 

Előzmény: csíkos_elefánt (27815)
robicsek Creative Commons License 2005.11.06 0 0 27816

1.

megnyitod az Explorert, akármelyik foldert, mindegy (nem az IE-t, a normál INtézőt, vagy hogyhijják.)

View/Status Bar bekapcs

Tools/Foldes Options/View/Apply to all Folders

Aztán átveszi az IE is ezt a beállitást.

 

Előzmény: wisdom (27814)
csíkos_elefánt Creative Commons License 2005.11.06 0 0 27815

Félreértések elkerülése végett: a filmnézéshez nem kell semmilyen codec pack.

Az ilyen csomagok számtalan felesleges progit telepítenek a gépedre, és le is seggelik azt teljesen.

 

OK.Uninstalláltam.

 

szirénázni pl. a VGA kártya szokott, ha túlmelexik, de általában üvöltve szól

 

Igen,ez nem üvölt hanem halk és két különböző frekveciáju hang váltja egymást.Tehát nem olyan mint azok a szirénák amiknek a hangja elindul egy frekvencián és fokozatosan eljut egy másik frekvenciába,hogy ott hirtelen visszaugorjon a kiindulási frekvenciába és kezdje előről.

 

Azért csekkold le, hogy jár-e rajta a hűtő

 

Megy a VGA hűtőventilátora,megy az alaplapé és a processzoré is.

 

nem baromira forró-e, vagy ilyesmi.

 

Fogjam meg a VGA kártyát?Bekapcsolva?Mindegy melyik oldalát?De azt ugy se tudom milyen melegnek kell érezni.

Előzmény: Törölt nick (27806)
wisdom Creative Commons License 2005.11.06 0 0 27814

Sziasztok!

 

Két kérdés ami talán másoknak is probléma:

 (Win XP professional)

1: hogy lehet megoldani, hogy új Internet Explorer ablak nyitásakor (CTRL-N használatával) a Status bar alapértelmezésban látható legyen?

 

2: Hogyan érhető el, hogy több ablak megnyitásakor ne ugorjon fel (és legyen aktív) az éppen letöltődött weboldal vagy már alkalmazás ablaka? A jelenség nagyon idegesítő hiszen ha pl. mikor a jelszavamat gépelem nem jó ha egy másik ablak lesz aktív és oda kerül.

 

Kösz

 

wisdom

Törölt nick Creative Commons License 2005.11.06 0 0 27813

Az Opránál? Lássuk csak:

 

Avant Browser

Internet Explorer

Firefox

Maxthon

Mozilla

Netscape

 

 

Előzmény: hater (27812)
hater Creative Commons License 2005.11.06 0 0 27812
mert szerinted melyik jobb böngésző?
Előzmény: Törölt nick (27810)
wisdom Creative Commons License 2005.11.06 0 0 27811

Sziasztok!

 

Két kérdés ami talán másoknak is probléma:

 (Win XP professional)

1: hogy lehet megoldani, hogy új Internet Explorer ablak nyitásakor (CTRL-N használatával) a Status bar alapértelmezésban látható legyen.

 

2: Hogyan érhető el, hogy több ablak megnyitásakor ne ugorjon fel az éppen letöltődött weboldal vagy már alkalmazás ablaka? A jelenség nagyon idegesítő hiszen ha pl. mikor a jelszavamat gépelem nem jó ha egy másik ablak lesz aktív és oda kerül.

 

Kösz

 

wisdom

Törölt nick Creative Commons License 2005.11.06 0 0 27810

B lesz az, csak elQúrta...

Én ugyan nem szenvednék az Operával semmi pénzért. Annyi jó böngésző van.

Előzmény: robicsek (27807)
hater Creative Commons License 2005.11.06 0 0 27809
Na most kivettem a pipát a proxy használata a helyi kiszolgálókon-ból és bejött..Remélem igy is marad...
Előzmény: robicsek (27807)
hater Creative Commons License 2005.11.06 0 0 27808

Nyomja meg a billentyűzeten az F12 gombot, és próbálja meg kikapcsolni a proxy kiszolgálókat, ha nincs feltétlenül szükség rájuk az Internetre való kapcsolódáshoz. Töltse újra a lapot.

 

Ezt irja az Opera a hibaüzenet végén ..na próbáltam már igy is de az az igazság,hogy én nem is állítottam semmilyen proxi kiszolgálót vagy mit..Mert azt sem tom mi az :(

Előzmény: robicsek (27807)
robicsek Creative Commons License 2005.11.06 0 0 27807

Hm, proxybeállitás meg egyéb beállliások milyenek?

 

ez a LPQACKUP.EXE  ez hagyján hogy nekem nem ismerős, de a google is nulla találatot ad ki. De ilyen fura névvel akármi is lehet..

 

Előzmény: hater (27805)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.06 0 0 27806

Félreértések elkerülése végett: a filmnézéshez nem kell semmilyen codec pack.

Az ilyen csomagok számtalan felesleges progit telepítenek a gépedre, és le is seggelik azt teljesen.

 

Na most a melegedés: szirénázni pl. a VGA kártya szokott, ha túlmelexik, de általában üvöltve szól, hogy egyértelmű legyen: baj van. Azért csekkold le, hogy jár-e rajta a hűtő, nem állt-e meg a ventilátor, nem baromira forró-e, vagy ilyesmi.

 

Előzmény: csíkos_elefánt (27804)
hater Creative Commons License 2005.11.06 0 0 27805

Sziasztok! Lenne egy kérdés...

Böngészéshez az Operát haszmálom és az utóbbi kb 1 hónapban ,nem müxik teljesen.Ha megnyitom akkor bejön, de azt irja ki , hogy hálózati probléma,ha rákeresek egy oldalra akkor elkezdi keresni és keresi -keresi de semmi..Van ,hogy nagy ritkán bejön de ez nem tart tovább csak ideig óráig..Elég idegesítő de sajna nem tok vele már mit kezdeni...A tűzfal beállításokhoz is felvettem már a kivételekhez is de semmi....Jah! Black Ice-t használok az kb 7 percenként kiir egy LPQACKUP.EXE  - t  de nem tom mi az és mindig elutasítom ,nem tom szerepet játszik e benne... Ha valaki tud segíteni kérem irjon...

Köszi..

csíkos_elefánt Creative Commons License 2005.11.06 0 0 27804
Az a codec pack azért van,hogy tudjak  filmet nézni.A sziréna pedig olyan halk,hogy a zenahallgatás közben nem is hallani.De amikor nem szól semmi akkor hallani.Ha maximumon van a hangszoro hangereje akkor egész jól hallani.Szóval szeretném ha nem szólna.Gondoljátok,hogy valami melegszik?
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.06 0 0 27803

Inkább a codec pack lesz ott a hunyó. Régóta hirdetem, hogy minden codec pack gyártó basszon lovat szűkutcában. Ha behoznak egy gépet, hogy nem megy a játék, meg szaggat a film, meg ezer baja van, akkor 90%, hogy codecpackes, és az újratelepítés mindig megoldja a problémát. (Aztán jön az okos szomszéd, vagy a sógor, és csak feltol rá megint valami ilyen szart, és minden baj kezdődik előröl.)

 

Előzmény: kdezsoe (27801)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.06 0 0 27802
Tulajdonképpen nem hülyeség. De az a sziréna baromi nagyot szól, az nem csak egyszerűen zavarja a zenehallgatást, hanem el is nyomja, ezért nem gondoltam rá.
Előzmény: kdezsoe (27801)
kdezsoe Creative Commons License 2005.11.06 0 0 27801

Lehet, hogy baromsag rogton a legegyszerubbre gondolni... szirena...

Szirenaval jelezni az alaplap is szokott, ha rossz a hutes, tulmelegszik a proci, vagy tul alacsonyra van allitva figyelmezteteshez a hofok.

Hulyeseg? :)

Előzmény: Törölt nick (27800)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.06 0 0 27800
Az a codec pack minek?
Előzmény: csíkos_elefánt (27799)
csíkos_elefánt Creative Commons License 2005.11.05 0 0 27799
Win XP,SLD Codec Pack.Zenét hallgatok a HDD-ről és akár a WindowsMediaPlayer akár a Winamp amivel lejátszom a zenét elkezd egy halk nénó (mint egy sziréna) szólni a hangszoroból.Ha megnyitom a hangerőszabályzó panelt a tálcáról akkor a Fő hangerőszabályzó alatti kocka kipipálására némul el,a többire nem.Ha a zene véget ér akkor se hagyja abba.A hangja gyenge de akkor se szeretem hallgatni.Hogyan lehet megszabadulni tőle?
sztyuni Creative Commons License 2005.11.05 0 0 27798

:$

 

köszönöm mindkettőtöknek, Ambu-Lonci, robicsek, örök hálám, müxik a dolog!

 

wáá, tök hepi vok :))

 

KÖSZIII!

Előzmény: Ambu-Lonci (27797)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2005.11.05 0 0 27797
Akkor az explorerben (mondjuk a Sajátgép-et kinyitva) eszközök, mappa beállítások, nézet fül, ott az egyszerűsített file megosztás használata (ajánlott) elől vedd ki a pipát, és próbáld újra.

A megosztásnál a biztonság, meg a sima biztonság fül nem ugyanaz. A megosztás biztonsága csak a hálózaton keresztüli elérést befolyásolja, a másik (a sima biztonság fül) az úgynevezett NTFS jogosultságokat állítja, ezek magasabbrendűek, ráadásul helyi használatnál is érvényesek.

Üdv:
AL
Előzmény: sztyuni (27795)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2005.11.05 0 0 27796
Először kapcsold ki a Mappa tulajdonságai-nál az "Egyszerű fájlmegosztás(ajánlott)"-at (kinek ajánlott, nemtom...:-/ ), és mindjárt klattyolhatsz.
Előzmény: sztyuni (27795)
sztyuni Creative Commons License 2005.11.05 0 0 27795

köszi!

bízom benne, h nincs titkosítva :) a Tulajdonságok>Speciális...-ban nincs pipa a titkosítás mellett

őő.. tulajdonságok megvannak, viszont biztonság fül nincs :S a megosztásnál van olyan, hogy Helyi megosztás és biztonság, és itt egy checkbox (Saját használatúvá tétel), viszont nem lehet pipát rakni :S

Előzmény: robicsek (27794)
robicsek Creative Commons License 2005.11.05 0 0 27794
To take ownership of a file or folder

  1. Open Windows Explorer, and then locate the file or folder you want to take ownership of.
  2. Right-click the file or folder, click Properties, and then click the Security tab.
  3. Click Advanced, and then click the Owner tab.
  4. In the Change owner to box, click the new owner.
  5. (Optional) To change the owner of all subcontainers and objects within the tree, select the Replace owner on subcontainers and objects check box.

Ha titkositva volt, akkor meg el is felejtheted.

Előzmény: sztyuni (27793)
sztyuni Creative Commons License 2005.11.05 0 0 27793

de honnan tudom, hogy titkosítva volt-e? :$

és ha nem volt, hogy veszem át a tulajdonjogot?

 

köszi:

sztyuni

Előzmény: Ambu-Lonci (27792)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2005.11.05 0 0 27792
Ha nem volt titkosítva, akkor simán átveszed a tulajdonjogot rajta.

Üdv:
AL
Előzmény: sztyuni (27791)
sztyuni Creative Commons License 2005.11.05 0 0 27791

korábban már kérdeztem és nem szeretnék türelmetlennek látszani, de sürgős lenne :S

 

hogy lehet visszaszerezni az adatokat, ha újratelepítettem a windowst (xp), viszont az előzőben a felhasználómhoz személyessé tett mappát nem tudom megnyitni (Hozzáférés megtagadva)? :S

 

magában nem lenne gond, mert törlöm és kész, de csomó doksim fontos :(

 

köszi

sure Creative Commons License 2005.11.05 0 0 27790

Ha ott ülnék, már rég javítva lenne a dolog...de 130km-re van innen az ominózus masina, és az áldozat sajnos nem keni-vágja oda-vissza a PC-t/Netet/angolt, csak telefonon keresztül kommunikálunk...;(

 

De jegyzem a segítségeket, és még1x kösz mindenkinek, kdezsoenek is, nem vagyok ám olyan hálátlan dög, mint látszom...;) 

Előzmény: rage (27789)
rage Creative Commons License 2005.11.05 0 0 27789
Töltsd le a Hijackthis nevű kis programot. Indítsd el, válaszd a scan, majd a save to log opciót. A log file teljes tartalmát tedd be ide - megnézzük, mi az ami kinyírja az Explorert. Mert könnyen lehet, hogy spyware, azt meg vírusírtóval hiába keresed.
Előzmény: sure (27788)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!