Keresés

Részletes keresés

rali Creative Commons License 2005.10.25 0 0 27354
Akkor vadásszál le a Honosítóműhelyről egy ToniArts féle EasyClean progit, az lerántja.
Előzmény: Gerlach96 (27352)
Gerlach96 Creative Commons License 2005.10.25 0 0 27352

Szia!

 

Köszönöm, de sajnos ezt már próbáltam és "nem jött be"!

További segítség? :)

Előzmény: rali (27351)
rali Creative Commons License 2005.10.25 0 0 27351
Két hozzászólással lejjebb van a válasz a kérdésedre.
Előzmény: Gerlach96 (27350)
Gerlach96 Creative Commons License 2005.10.25 0 0 27350

Sziasztok!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni Tőletek! Előre bocsátom: teljesen amatőr vagyok a témában, az alapvető szakkifejezéseket sem értem.

 

A gondom az, hogy "IE-ben nem tudom törölni az előzményeket". Az idézőjel azért van, mert találtam egy ilyen című topikot és nekem is ugyanaz a problémám, mint cossie-nek: hiába törlöm ki az előzményeket a szokásos - amatőr - módon (előzmények törlése...stb) egy cím begépelésénél behoz egy csomó korábban látogatott lapot betűrendi sorrendben. 

 

Bocs, ha már van hasonló leírás és tanács, de nagyon megköszönném a segítségeteket. (Amatőr megfogalmazásban!)

 

Kösz!!!

 

 

Gonzalo Creative Commons License 2005.10.25 0 0 27349
Nem értem miért ilyen nagyok a betük, pedig nem akartam kiabálni!
Előzmény: Gonzalo (27348)
Gonzalo Creative Commons License 2005.10.25 0 0 27348
Először is az ideiglenes fájlok tárolására használt, ún. TEMP-könyvtárakat nézd át (C://WINDOWS//Temp; C://Documents and Settings//felhasználónév//Local Settings//Temp) Az itt található fájlokat és alkönyvtárakat  nyugodtan törölheted.

 

 Az Internet Explorer webböngésző gyorsítótárja (cache) is tartalmazhat rengeteg fölösöleges fájlt. (C://Documents and Settings/felhasználónév//Local Settings//Temporary Internet Files)

Ezt a legkönnyebben az Internet-vezérlőpultból üríthetjük (Vezérlőpult // Hálózati és internetes kapcsolatok // Internetbeállítások) az "Ideiglenesen letöltött fájlok" résznél a "Fájlok törlése" gombra kattintva. A Windows alapértelmezésként általában meglehetősen nagy területet jelöl ki az internet-cache-nek, ezt vegyük vissza a "Beállítások" gombra kattintva, igény szerint 25-50 MB-ra.

 

 A legnagyobb területet talán a Rendszer-helyreállítás (System Restore) visszaállítási pontjainak tárolása foglalja. Hogy helyet szabadítsunk fel, kapcsoljuk ki, majd vissza a rendszer-helyreállítást. Ezzel töröljük a visszaállítási pontokat, melyek akár több GB-ot is foglalhatnak.

 

A Norton SystemWorks programcsomag rendelkezik egy úgynevezett "Norton Protected Recycle Bin" funkcióval, ami a Windows Lomtár egy kiegészítése. Ez a funkció rejtve tovább tárolja a Lomtárból törölt anyagokat is, ha helyre van szükségünk kapcsoljuk ki ezt a funkciót, majd a "Purge Protected Files" gombra kattintva töröljük - immár véglegesen - a rejtett fájlokat.

Előzmény: oskar66 (27307)
Altamara Creative Commons License 2005.10.24 0 0 27347
Nekem  integrált VGA-s alaplapom van és ebben  256+512 memória v (2,5 éve és minden jól müködik) Kiváncsiságból lefuttattam ill. el kezdtem lefuttatni egy memtest86 nevü tesztet és magára hagytam a gépet kb. 1 órára. Mire visszajöttem csodák csodájára ki volt kapcsolva.  Gondoltam, hogy volt valami áram kimaradás. Ismét  elindítottam de megint nem voltam a gép mellett csak olyan 15-20 percet és mikor visszajöttem megint kikapcsolva találtam.  Nem értem mi lehet a gond.  Sosem szokott leállni vagy lefagyni mindig jól müködik.  Kérdésem az, hogy a leállást a memoria teszt okozta a memóriák hibája miatt?

szilva Creative Commons License 2005.10.24 0 0 27346
XP-n nem próbáltam, de W2k-n több gépen is játszik vele a fiam:)
Előzmény: Degeczi (27313)
oldember Creative Commons License 2005.10.24 0 0 27345

Azt én sem állítottam, csak korábban volt ilyen vélemény. Gondolom ez azért lehet ,mert hogy DOS-os.

Remélem így van, bár jelentősége nincs, mivel működik így is úgy is. 

Ami az Options-t illeti sajnos nem tudom. A lényeg, hogy most már működik.

Ha viszont nagyon érdekel megprobálom kideríteni. Legalább gyakorolom és persze közben tanulok.

Előzmény: Dulifuli (27344)
Dulifuli Creative Commons License 2005.10.24 0 0 27344
A Ghost 2003 minden gond nélkül kezeli az NTFS-t, így aztán én nem állítanám, hogy FAT32-re való.
Az Options-t én sem szoktam büzgetni. Te mit állítottál át?
Előzmény: oldember (27342)
Dulifuli Creative Commons License 2005.10.24 0 0 27343
20 GB HDD és 256 MB RAM már elég az XP-hez, nálunk is sok ilyen gépen fut, sőt, még 128 MB RAM-mal is, de az már tényleg határeset: bizonyos programok (Pl. a Panda Antivirus újabb verziói) annyival már nem működnek.
Előzmény: lildiko (27339)
oldember Creative Commons License 2005.10.24 0 0 27342

Korábban valakik(tőlem nagyságrendekkel okosabbak) már kifejtették, hogy valóban FAT32-re való, de az NTFS is jól működik rajta.

Saját tapasztalatom meg nincs. 

 

"hmmm2, én sose mertem elpiszkálni, jó az úgy, ahogy alapban van"

 

Én sem vagyok ilyen bátor, csak azon a ponton voltam, hogy mivel nem működik  letörlöm, de még egy utolsót azért kipróbálok. Veszteni valóm nincs. Bejött!

Persze, még nem vagyok elégedett, de egy lépésnek jó.

Természetesen CD-re fogom írni, és igen ma már valóban nem nagy összeg pár darab CD, de hát itt nem is a pénz a lényeg. A cél az, hogy a fejemben ne "egyszeri legyen" ez, hanem mondjuk,ha  félév múlva, egy év múlva szükséges ilyen vagy hasonló művelet, akkor ne kelljen ismét mozgósítani mindenkit mert szeretnék ilyet csinálni. Általában mással dologgal is így vagyok. "Szivességet kérni csak ha muszály és ugyanazt legfeljebb egyszer."- bölcselet alapján.

A DVD író ajánlatod köszönöm, úgyemlékszem mintha már egyszer nézegettem volna valahol ezt a tipust, csak akkor még nem volt meg az elhatározás. Még most sem égetően fontos, de már látom, hogy előbb--utóbb úgyis szükség lesz rá.  

Előzmény: drdoktor (27336)
drdoktor Creative Commons License 2005.10.24 0 0 27341
érdekes ez a ghost, otthon dvd-re mentettem egész hdd-t, több, max 1GB-s filéket alkotott, 2001 v.2002 verzsön
:roll:
Előzmény: Ambu-Lonci (27340)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2005.10.24 0 0 27340
A .gho az első rész kiterjesztése, a többié .ghs

AL
Előzmény: drdoktor (27336)
lildiko Creative Commons License 2005.10.24 0 0 27339
Ja nem is 128, hanem 256 MB a RAM.
Előzmény: lildiko (27338)
lildiko Creative Commons License 2005.10.24 0 0 27338

Nem gondoltam arra, hogy hazudik. Csak épp a számára legkényelmesebb választ adta. Egyébként a gépek összetétele és a rajtuk futó rendszerek képe is totál vegyes. Az enyémen pl. 20 gigás a vinyó, 128 Mb RAM van, a processzort nem tudom.

Az oprendszerért meg nem kéne fizetni, amint már írtam.

Előzmény: kdezsoe (27331)
B Pali Creative Commons License 2005.10.24 0 0 27337
Akkor vszínűleg a gyenge hardver lehet az oka. (128 Mb alatti RAM, 300 Mhz alatti processzor, 5-6 Gb alatti HDD)
Ennyi azért sztem kell.
Azokról tucc valamit?

Nálunk a suliban is van "tisztaszovtver" de nem tudok XP-t felrakni mert legtöbb wincsi 850 MB :((
Talán az év végére lesz keret wincsi cserékre, tudod, minden az ányegin múlik :)
Előzmény: lildiko (27334)
drdoktor Creative Commons License 2005.10.24 0 0 27336
> A fájlrendszerem NTFS, természetesen, mind három partición.

hmmm, lehet itt a baj, én úgy tudom csak Fat32-re tud írni, bár nekem régebbi van

> a korábban leírt boot floppy-val(NortonGhost Wizard) bejutotttam a programba és az "Option" menű alatt próbáltam állítgatni

hmmm2, én sose mertem elpiszkálni, jó az úgy, ahogy alapban van

nem tudom, miért 3 filét hozott létre, .gho a szokásos kiterjesztés
nem próbálnád mindjárt cd-re íratni?
nem olyan drága mamár, főlrg, ha újraírhatóra teszed, ha rossz, max letörlöd.

lentebb kérdezted dvd írót:
NEC 3540 jó választás, nem is drága, 10 fölött valamivel megkapod.
Előzmény: oldember (27332)
benceberko Creative Commons License 2005.10.24 0 0 27335
Megbízó cégünk keres C és C++ programozót, személygépkocsik navigációs rendszerének programozásához. A munkavégzés helye: Németország/Stuttgart. Angol és/vagy német nyelv ismerete szükséges. Fizetés: 40.000€ / év

Jelentkezés: bence_berko@hotmail.com
lildiko Creative Commons License 2005.10.24 0 0 27334
Ez speciel a mi esetünkben nem áll fenn (ld. Campus program).
Előzmény: NevemTeve (27328)
Gyedmaroz Creative Commons License 2005.10.24 0 0 27333
Sőt, egy BIOS frissítés még a vinyóproblémát is orvosolja. Én most is egy, a tiedhez hasonló, slot 1 - es konfigról (bx6 rev 2.0) nyomulok netre, nagyon szeretem, mert potom hűtéssel is beéri, az ébresztőóra ketyegése hangosabb, mint a gép. Igaz, hogy processzorilag fel lett tuningolva (pIII-850), de még az eredeti Celeron 366- tal is megbízhatóan ketyegett XP alatt.
Előzmény: RTH41 (27323)
oldember Creative Commons License 2005.10.24 0 0 27332

Kedves kdezsoe!

Természetesen nem is várom el, hogy oktató órákat adj, így is csak hálás lehetek, amiért ennyi segítséget kapok akár Tőled akár a többiektől.

A DOS-ról csak annyit, hogy éppen mostanában kezdtem tanulmányozni a "MS-DOS 6.2, 622 felhasználói szemmel" c. könyvet. Nem megy könnyen és ráadásul van vagy 600 oldal, de szép lassan ahogy az időm engedi, haladok.

A fájlrendszerem NTFS, természetesen, mind három partición.

Az előző írásomhoz képest némiképp változott a helyzet, bár a hétvégén nem sokat tudtam foglalkozni vele, de a korábban leírt boot floppy-val(NortonGhost Wizard) bejutotttam a programba és az "Option" menű alatt próbáltam állítgatni, nagyon szerény angol tudásommal és egy szótárral. 

Addig piszkáltam valamit, amíg egyszer csak tovább engedett a "To partition" menű pontnál(korábban itt írt hibaüzenetet.) és sikerült is elkészítenem valamit ami így néz ki:

 

Megfogadva a tanácsodat: "először csak particióra", ez a három fájl keletkezett, de nekem még mindig gyanús valami. Ha jól számolok akkor ez legalább 6db CD.

Lehet, hogy csak a tudatlanságom az oka, de nekem az az érzésem, mintha nem ilyen az aminek készülni kellene. Már csak azért is, mert például a TotalCommander szerint a C partición 4012888k a foglalt rész. Tehát alig több mint 4GB.  

Sokat segítene, ha röviden- tömören(hogy másokat ne idegesítsünk, esetleg e-mailben is jó lenne) az Option menű alatti beállításokat megadnád.

Igérem, ezután már visszafogom magam, kímélve a topiktársakat.

Előzmény: kdezsoe (27301)
kdezsoe Creative Commons License 2005.10.24 0 0 27331

Nem feltetlenul kell arra gondolni, hogy a rendszergazda hazudik. Ralatasa lehet nehany dologra, amirol Neked fogalmad sincs. Megaztan neki is van fonoke.

Csak ugy elmondanam, hogy elkepzelheto, van nehany otvar regi dosos program, amit egyuttal lekellene cserelni, licenchegyeket kellene vasarolni, stb...

Vegyunk mindenhova XP-t?  Igenam, de 2-3 Gigas winyo van a gepekben, meg 64Mb RAM... Mert ez a konfiguracio a 98 fenykoraban igen gyakori volt. Boviteni kellene... Ha meg mar raaldozunk annyit, lehetne uj gep is... XP-vel...

Soksok penz.

A fonokok ettol tobbnyire agygorcsot szoktak kapni es a rendszergazda ilyen es hasonlo jellegu bovitesi javaslataira, ridegen es neman az ajto fele mutatnak...

 

 

 

Előzmény: lildiko (27326)
rali Creative Commons License 2005.10.24 0 0 27330
Úgy tűnik, nem megoldható a visszaállítás.
Előzmény: lotht (27329)
lotht Creative Commons License 2005.10.24 0 0 27329

Hallo, ha már licensz...

Van nekem egy W2K Pro licenszem. Ha szeretném XP Pro-ra upgradelni, mi a teendőm? Mit kell vásároljak és hol?

 

Ja, és felhozom a 27239-ben írt SZUMHA kérdést, hátha mond valaki valamit az Office Hun Excel függvényeinek visszaangolosítására.

Előzmény: rali (27327)
NevemTeve Creative Commons License 2005.10.24 0 0 27328
Persze az is igaz, hogy az XP pénzbe kerül...
Előzmény: lildiko (27326)
rali Creative Commons License 2005.10.24 0 0 27327
Vagy nem szánnak pénzt a licencekre.
Előzmény: lildiko (27326)
lildiko Creative Commons License 2005.10.24 0 0 27326
A munkahelyemen majd minden gépen 98 van :( a rendszergazda szerint nem elég jók a gépek az XP-hez, én meg nem tehetek mást, mint hogy ha el nem is hiszem, de elfogadom.
Előzmény: Törölt nick (27311)
RTH41 Creative Commons License 2005.10.24 0 0 27325
OK, kipróbálom:-).
Előzmény: Törölt nick (27324)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.24 0 0 27324
Röhögni fox: azon a vason az XP is vidáman elszalad. Sőt: gyorsabb, stabilabb és szebb lesz rajta, mint szegény öreg 98.
Előzmény: RTH41 (27323)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!