Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2005.06.23 0 0 22111
Nekem mondod?!                 ((c:
Előzmény: Gorcsev (22109)
Gorcsev Creative Commons License 2005.06.23 0 0 22110
"a modem is a hub-ba megy és egyszerre 1 gép lép föl rá"
Már többször elhangzott, hogy egyszerre több gép is ki tud menni, ált. még ugyanazzal a loginnal is.
A rúter persze jobb, ez nem kérdés (a védelem miatt).
Előzmény: Degeczi (22108)
Gorcsev Creative Commons License 2005.06.23 0 0 22109
Naaaaa....
Ha 1 FF-telepítéstől megborult a vintendó, akkor biztos lehetc benne, hogy ott már amúgy is igencsak érlelődött a kress...
Előzmény: Törölt nick (22102)
Degeczi Creative Commons License 2005.06.23 0 0 22108
vegyél routert...
sokkal kényelmesebb
sokkal biztonságosabb
sokkal kevesebbet fogyaszt, mint egy netmegosztó gép
így aztán már pár hónap alatt be is hozhatja a 10e körüli (vagy akár alatti) árát

HUB-al is lehet, akár úgy, h az egyik gép netmegosztó és csak az csatlakozik a modemre, akár úgy is, h a modem is a hub-ba megy és egyszerre 1 gép lép föl rá
de egyik sem az igazi
Előzmény: murray (22107)
murray Creative Commons License 2005.06.23 0 0 22107

köszi a gyors választ.

hát routerem van ill. ilyen kis micronet ethernet hub-om van. az is jó?  4,5 helyes

az a baj hogy vmi adsl modem vagy mit ad a matav, még nem láttam a területet.

namost az adsl modemes gép a server belerakok még egy hálókártyát, abból kábel a hub uplink aljzatába és onnan kötöm be a 2 kliens gépet. ?

vagy?

Előzmény: Törölt nick (22106)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.23 0 0 22106

Routered van? Vagy a megosztó gép állandóan bekapcsolva fog futni?

(Szvsz: jobban jársz egy routerrel.)

Előzmény: murray (22104)
oskar66 Creative Commons License 2005.06.23 0 0 22105
Sziasztok! rali, köszi a tippet, ha előbb hallgatok rád, több szem maradt volna a nyugtatós dobozomban. Firefox jó, képet is tud feltölteni, amire nekem kell, asszem bejön....
Előzmény: rali (22101)
murray Creative Commons License 2005.06.23 0 0 22104

sziasztok,

meg kellene osztanom egy adsl kapcsolatot két XP gép között.

van itt erre vhol info? csak W2000 és 98 közöttit találok de az nekem nem jó.

vagy a sima XP network varázslóval is megy?

 

 

rali Creative Commons License 2005.06.23 0 0 22103
Sokkal - ezerszer jobb, mint az IE.
Előzmény: Törölt nick (22102)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.23 0 0 22102

A vindóz az jó, csak azt a szar kóbora szemetet nem köllött vóna feltolni rá.

Ha jó böngészőt szeretnél, akkor használd a Maxthont!

Előzmény: gomboc-artur (22100)
rali Creative Commons License 2005.06.23 0 0 22101
Jó hát - valakinek valamire.
Előzmény: gomboc-artur (22100)
gomboc-artur Creative Commons License 2005.06.23 0 0 22100
na tennap miután felraktam a firefox-ot ugy szétment billi bá rendrszere hogy még csökentett módban se akart indulni és csak a format c: segitett rajta :))
jó ez a vindóz
ga
rali Creative Commons License 2005.06.23 0 0 22099

max_headroom kollégáé a copyright egy része, én csak másolok meg beleirok.



1. Frissíted a vírusvédelmedet, az Ad-aware-t (SE Personal 1.05 a legutolsó változat) és a Spybotot, letöltöd a Microsoft AntySpyware betat, majd lecsatlakozol a netről.

2. Kikapcsolod a gépeden a Rendszer-visszaállítást.

3. Start / Vezérlőpult / Hálózati és Internetes kapcsolatok / Internetbeállítások / Általános fülön Ideiglenesen letöltött fájlok / Fájlok törlése.
(Ha Mozillát is használsz böngészéshez, akkor Szerkesztés / Beállítások / Haladó / Gyorsítótár / Gyorsítótár törlése, majd OK.)

4. Egyéb ideiglenes fájlok, fájltöredékek eltávolítása: Start / Keresés, a "Mit keres?" kérdésnél kiválasztod a "Fájlt vagy mappát" opciót. A Fájlnév egésze vagy része ablakba beírod (idézőjel nélkül természetesen) a következőt: "*.chk *.rip *.tmp ~*.*". Fontos, hogy pontosan ezt írd be, figyeld meg a szóközöket a fájltípusok között! Keresés helyének a legördülő menüből jelöld ki a C meghajtót, ha több meghajtód / partíciód van, akkor válaszd a Helyi merevlemezek opciót. Nyomd meg a keresés gombot. A legtöbb fájl, amit a gép találni fog, valószínűleg .tmp kiterjesztésű lesz. Mappák is lesznek a keresési eredmények között, mind törölhető. Fent, a Keresés menüjében Szerkesztés / Az összes kijelölése, majd Del. (Ha nem csak a Lomtárba akarod küldeni őket, hanem visszaállíthatatlanul törölni, akkor Shift+Del.)

5. Bebootolsz csökkentett módban.

6. Teljes vírus-scan, esetleges vírusok törlése.

7. Ad-aware futtatás, talált kártevők törlése.

8. Spybot futtatás, talált kártevők törlése.

9. AntySpyware, ugyszintén.

10. Újraindítás, Rendszer-visszaállítás bekapcsolása.

A módszer az esetek 99%-ára megoldás. Ha mindezek után továbbra is ott ficánkol valamilyen kártevő, akkor marad a manuális eltávolítás.

11. A jövőre nézve megelőzésképpen érdemes megfelelően konfigurált vírusvédelmet és desktop tűzfalat használni, valamint a beépülők ellen a Spybotot vagy AntySpywaret, és mindenekelőtt a MS AntiSpyware-t (Beta) rezidensként futtatni.


Ha nem megy, hívjál föl: 06 76 486 374

Előzmény: originalqszi (22097)
rali Creative Commons License 2005.06.23 0 0 22098
navárjál egy percet.
Előzmény: originalqszi (22097)
originalqszi Creative Commons License 2005.06.23 0 0 22097
Jóreggelit:))))) Köszönöm van, a legfrisebb updateval!!! és semmi:((((((( A piros, kerek, fehérkeresztes ikont nem lehet eltávolítani:((((((((
Előzmény: rali (22096)
rali Creative Commons License 2005.06.23 0 0 22096
AdAware SE van, kuszi?
Előzmény: originalqszi (22095)
originalqszi Creative Commons License 2005.06.23 0 0 22095
Hello Guruk! Kaptam egy spywaret, amely fekete háttárre festi az asztalt és azt üzeni, hogy nagy bajban vagyok, mert fertőzött a gépem:(((( A jobbalsó tálcán is van egy pirosalapú fehér keresztet tartalmazó ikon, amely időnként jelzi, hogy vírusos a masina:((((((( ha ráklick, akkor egy http://www.antivirus-gold.com/?wm=10003&swm=0 oldal jön be!!!!! A bazooka azt írja ki, hogy unknown.startaup.999 és persze nincs instrukció:(((((( A gép vírusmentes a folyamatosan updateolt APE kereső szerint!!!!! Mindig létrejön egy screen.html fájl, ami a galibát intézi, de hogy mi hozza létre, nem tudok rájönni:(((((( Kérem a segítségeteket, hátha tudtok megoldást! Köszi:)))))))) XP és az explorer 6.0.2900!!!
Lons2003 Creative Commons License 2005.06.22 0 0 22094
Sziasztok!

Olyan xp-s problémám van, hogy bármilyen programot megnyitok, nem teljes képernyős méretben, kb csak a felében jelenik meg default-ból. Majd pedig mikor le akarom minimalizálni a tálcára, akkor nem oda, hanem az asztalra rak le egy hasonlóan kicsi fejlécet, amit normál esetben a tálcára szokott tenni, de van, hogy nem jelenik meg a desktopon sem, ilyenkor csak ALT+Tab segítségével lehet aktiválni az ablakot.
Ha vki tapasztalt már ilyet vagy van ötlete, szívesen venném.
THX!
oleg gontar Creative Commons License 2005.06.22 0 0 22093
A Felhasználók vagy a Vendégek csoportba (utóbbi korlátozottabb) tartozó userek a leirás szerint is csak futtathatnak programokat de nem módosithatnak semmit (nem tudnak a rendszerre kiterjedő változást végrehajtani) a számitógépen. Próbáld meg, maximum nem jó. Ez a legegyszerűbb, amit ismerek.
Előzmény: Dulifuli (22086)
Dulifuli Creative Commons License 2005.06.22 0 0 22092
Próbáltad már a Windows Movie Makerrel kiírni a filmet CD-re?
Előzmény: kacorka (21981)
Dulifuli Creative Commons License 2005.06.22 0 0 22091
Ha tényleg olyan nagy probléma ez, akkor megpróbálhatod, hogy a min. legyen 1 GB, a max. pedig pl. 2 GB. Ha ez is kevés lenne - ami eléggé valószínűtlen -, akkor tovább növelheted.
Előzmény: Törölt nick (21944)
Dulifuli Creative Commons License 2005.06.22 0 0 22090
Ha XP van a gépen, akkor esetleg megúszhatod egy frissítéssel: boot a telepítő CD-ről, az első választási lehetőségnél Telepítés (még véletlenül sem az automatikus helyreállítási konzol!), majd amikor megtalálja a telepített XP-t, akkor Javítás (J gomb).
Előzmény: pityim palko (21923)
Dulifuli Creative Commons License 2005.06.22 0 0 22089
Az, hogy létrejönnek az ilyen .lnk állományok, teljesen normális dolog, csak éppen ezeknek a Recent alatt kéne lenni. Valami módon átállítódhatott a Recent könyvtárad a Dokument könyvtárra.
Esetleg próbáld meg ezt: Start, Futtat, Regedit, CTRL-F, keresés típusa: csak Kulcs, tárgya: Shell Folders, és minden bal oldali találatnál kattints kétszer a Recent nevű kulcsra a jobb oldalon, és ha az érték vége Dokument, akkor azt (csak a végét) írd át Recent-re!
(Továbbkeresés a Regedit-ben: F3 gomb)
Előzmény: Gabi21 (21915)
Dulifuli Creative Commons License 2005.06.22 0 0 22088
Miféle scannert?
Szerintem ilyenkor próbáld megnézni egy Feladatkezelővel (Ctrl-Alt-Del, Task list) a Folyamatok fül alatt, hogy mivel van elfoglalva a CPU! (Katt kétszer a CPU feliratra, legnagyobb szám kikeres.) Ha olyasmivel, amivel nem kéne, akkor próbáld meg kijelölni, és leállítani a Folyamat leállítása gombbal!
Előzmény: stevesky (21909)
Dulifuli Creative Commons License 2005.06.22 0 0 22087
Menu gomb a monitoron, majd felfele nyíl egyszer (a legalsó menüpontra, ahol a két * van), Select gomb, jobbra nyíl gomb. Újabb Menu gombra (vagy némi idő után automatikusan) eltűnik a menü.
Előzmény: pityim palko (21895)
Dulifuli Creative Commons License 2005.06.22 0 0 22086
Bocs, most én is egy kérdéssel jöttem!
XP Prof. alatt szeretnénk megoldani azt, hogy egy vagy néhány júzer ne tudjon se programokat telepíteni, se átállítani bármit, csak bejelentkezni, és elindítani a gépen levő programokat. Meg lehet ezt tenni Active Directory nélkül is? Jó, tudom, ott vannak a csoportházirendek, meg létezik olyan, hogy Mandatory user, de én olyan beállítást keresek, ami tényleg működik, és nem kell hozzá fél órát keresgélni a paraméterek között, és állítgatni őket. Mert ezek valahogy nem úgy működtek nálunk, ahogy kéne.
Ismer valaki erre valamilyen megoldást?
oleg gontar Creative Commons License 2005.06.22 0 0 22085

 

Szia,

asszem elértettem a problémát, mert azt gondoltam, hogy meg akarod tiltani valakinek a korábbi URL-ek kiuriteset. Azt, hogy a Win ne uritse Eszközök\Internetbeállitások... \Előzmények megőrzése (nap):  -résznél beállitottaknak megfelelően kellene működnie. Nálam forditva megy: én 1 napra állitottam, de mégse törli. Ez miért van, azt nem tudom sajnos. Betudom a Win szeszélyének. Néha manuálisan törlöm.

A Speciális fülön az "Az ideiglenes internetfájlok törlése a böngésző bezárásakor" csak a helyben, átmenetileg tárolt fájlok törlését jelenti, nem a korábban meglátogatott internet cimeket. Ha 2 napra állitod (aminek módositását korábban policyból letiltottuk), akkor mindig két napra visszamenőleg kellene megtartania a cimeket.

 

A konzolra szerintem célszerű fölpakolni még a Számitógép-kezelés modult, mert benne vannak az eseménynaplók és ha gond van, akkor esetleg látszik benne valami hasznos bejegyzés, illetve az Eszközkezelő és a Lemezkezelés is ott van, ha esetleg valami gond lenne valamivel (pl.: HDD), akkor ott lehet elsőként próbálkozni. (Biztonsági megfontolásokból esetleg indokolt lehet a hajlékonylemez és/vagy CD ROM (DVD, stb) letiltása:{tipikusan munkahelyi policy szokott lenni, már ahol}....ekkor csak jobbgomb és Tilás az eszközkezelőben, illetve hálózatnál a Cimtár, Exchange levelezőszerver, ISA tűzfalszerver moduljai is betehetők, stb., igy kényelmesen minden együtt lehet.)

 

Előzmény: Gabi21 (22064)
zsuffa Creative Commons License 2005.06.22 0 0 22084
Hello

Végig kerestettem a registryt, de nem találtam rule-okra vonatkozó bejegyzést...
outlook 2003 van fennt, nem Express.
A profile beállításai a pst fileban tárolódnak a serveren, ha jol tudom...
És ha minden igaz, akkor a szabályok is ott vannak...
Előzmény: CSamu (22083)
CSamu Creative Commons License 2005.06.22 0 0 22083

Mert az a HKEY_CURRENT_USER\Identities alatt leledzik.

Fileszerveren is kell tarolni a profilet is.

 

 

Előzmény: zsuffa (22079)
abbis Creative Commons License 2005.06.22 0 0 22082
Köszönöm, ezt fogom tenni!
Előzmény: Törölt nick (22062)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!