Keresés

Részletes keresés

KanQkac Creative Commons License 2005.05.15 0 0 21020
DVD rom-ról játszok le DVDPower-el filmeket, de a hang valamiért nem az igazi sem a számítógépen, sem a TV-n amikor a gépet összekötöm a TV-vel és ott nézem, pedig be van állítva a Stereo mód. Nagyon fel kell hangosítani a TV-t, hogy hallani lehessen normálisan a filmet, aztán meg vannak olyan részek, amikor szinte üvöltenek benne, pedig nem változtattam a hangerőn. Ez mitől lehet, és hogy lehet megoldani, nem tudja valaki? Köszi
rali Creative Commons License 2005.05.15 0 0 21019
Hibás a telefon.
Előzmény: em_laci (21012)
Format C Creative Commons License 2005.05.15 0 0 21018
Má' hogyne tudnád! De ha rám hallgatsz, most már nem veszel CD írót, hanem DVD író/olvasó + CD író/olvasó kombót veszel, kb 12 rongyos ezresé' utánad hajítják.
Előzmény: Irgumburgumfityfirity (21014)
Format C Creative Commons License 2005.05.15 0 0 21017
Én elmondom, figyuzz! Mindkét eszköznél az ugróra kell odafigyelni, az a kis pöcök a vinyó/CD író oldalán, két kiálló tüskén. Ha csak egy vinyód van, akkor az ugrót mesterre kell állítani, ha kettő van, az egyiken a windows, a másikon a doksik, és te épp a doksis vinyót cseréled nagyobbra, akkor az ugrót szolgára kell tenni! Ha a vinyó és a CD ugyanazon a kábelen van, akkor a CD legyen a szolga, a vinyó a mester. Ha a CD külön kábelen van, akkor nem kell foglalkozni az ugrójával. Hogy melyik tüskepár jelenti a mestert és szolgát, arról az adott eszköz tetején találsz piktogrammot.

Tipp: előbb húzd (ráncigáld) ki a kábelt, mint ahogy kicsavarozod, mert egyszerűbb az egész házat megtartani, mint csak az eszközt. Összeszerelésnél viszont előbb a kábel, majd próba, és csak ha minden klappol jöhetnek a csavarok.
Előzmény: Irgumburgumfityfirity (21015)
Degeczi Creative Commons License 2005.05.15 0 0 21016
úgy, h megkeresel vkit, aki ért hozzá
Előzmény: Irgumburgumfityfirity (21015)
Irgumburgumfityfirity Creative Commons License 2005.05.15 0 0 21015
Hát ha már így kérdezek, azt is szeretném tudni, hogy hogy lehet a merevlemezt kicserélni egy nagyobbra? Kicsavarom a csavarokat, kiveszem leveszem a kábelt majd az újra a másikat és kész?  Van valami amire figyelnem kellene? Nagyon pici az az 5 GB lemez és kaptam egy 10 GB-t csak nem tudom, hogy fogjak hozzá?
Irgumburgumfityfirity Creative Commons License 2005.05.15 0 0 21014

Jó estét!

Azt szeretném megkérdezni, hogy ha én veszek a cd-írót, akkor azt én be tudom tenni a szgépembe.  Úgy képzeltem el, hogy ahol a cd-room van az szépen kiveszem, ha van csavar azt kicsavarom (olyan négyet számoltam meg, 2-2) és a helyére beteszem az írót és a kábeleket úgy mint a cd olvasón és más nem is kell? Most akarok venni egy írót (CD 8X  Liteon) csak nem tudom, hogy bele tudom-e tenni a gépbe? 

Irgumburgumfityfirity


 

pasa_ Creative Commons License 2005.05.15 0 0 21013
nem kell egyfolytaban nezni, a task managerben ott a "peak". Dolgozol egy hetig ugy hogy nem piszkalod a swapot, csinalsz midnenfelet amit szoktal, aztan megnezed mennyi volt a peak. Ha boven alatta van a fizikainak, akkor nem kell swap. Ill. ertelmes rahagyassal be lehet loni.
Előzmény: Gorcsev (21011)
em_laci Creative Commons License 2005.05.14 0 0 21012
Hali!
Tud vki segíteni SonyEricssonT630-adatkábel vs. WinXP-vel kapcsolatban?
Felraktam Suite1.1 stb. és nem látják 1mást :-(
Gorcsev Creative Commons License 2005.05.14 0 0 21011
Najó, de az ember ugye nem lesi 1fojtába' a rendcerparamétereket, hanem dógozna is... vagy épp ott sincs. Meg ha lesi is, elég 1-2 mp egy megzakkant proginak, oszt' meg is feküdt a cucc.
Előzmény: pasa_ (21010)
pasa_ Creative Commons License 2005.05.14 0 0 21010
Itt felreertes van, nem arra gondoltam hogy ott ropteben (ahogy reboot nelkul nem is lehet), hanem hogy ha azt tapasztalja hogy a programok a memoria veget ostromoljak, es tenyleg szukseg van annyi egyszerre futo alkalmazasra, *akkor* kreal megfelelo mennyisegu swapot es azzal el.
Előzmény: Gorcsev (21008)
Gorcsev Creative Commons License 2005.05.14 0 0 21009
Tárgytalan... Vmi winsock2 gebasz, de má' ok.
Előzmény: Gorcsev (21003)
Gorcsev Creative Commons License 2005.05.14 0 0 21008
Hát nemtom...
"ha nincs eleg memo, es nincs kedve kilepni a feleslegekbol meg mindig raer ujra csinalni"
Ja. Ha reagál egyáltalán a rendcer...
Előzmény: pasa_ (21007)
pasa_ Creative Commons License 2005.05.14 0 0 21007
Elolvastam, nem lattam benne olyat, ami ellentmondana akar annak amit irtam akar amit tapasztaltam.

>Ps.: az xp is percekre kikattan, ha 1 qrv@ floppiról nem bír beolvasni 1 qrv@ filét?

Fogalmam sincs, mar evek ota nincs mukodokepes floppym.
Előzmény: Gorcsev (21004)
Gorcsev Creative Commons License 2005.05.14 0 0 21006
Hát it most spec. a 2k-val kínlódtam... pár perc után nyomtam neki 1 reszet.
Előzmény: rali (21005)
rali Creative Commons License 2005.05.14 0 0 21005
El se olvassa - w2k meg röhögve benyalja.Érdekesen kezeli a flopikat.
Előzmény: Gorcsev (21004)
Gorcsev Creative Commons License 2005.05.14 0 0 21004
Figyu, én elhiszem, amit mondó', de nézd meg a későbbi hivatkozásokat is... Azon kevés emberek 1ike írta, aki értelmesen bír hozzászólni a vintendó sötét lelkéhez ;-))))
Ps.: az xp is percekre kikattan, ha 1 qrv@ floppiról nem bír beolvasni 1 qrv@ filét?
Előzmény: pasa_ (20989)
Gorcsev Creative Commons License 2005.05.14 0 0 21003
Egyéb kérdés? Van!
Emlékszik még vki, mi a bánatos #&@#&@ đ#>#& baja van a w95-nek, mikor nem bír ip-t használni??
"Súlyos hiba
Az IP konfiguráció nem olvasható"
1* már rájöttem, de az vót vagy 5 éve... most meg elő köllött kapnom 1 elfekvő gépet, és ezzel szivat a kis g#&i...
Előzmény: Gorcsev (21001)
Gorcsev Creative Commons License 2005.05.14 0 0 21002
A script ereje legyen veled. Igyá' még vmit :))))
Előzmény: Törölt nick (20999)
Gorcsev Creative Commons License 2005.05.14 0 0 21001
Példa:
for /f "usebackq" %i in (`dir /a:d /b`) do copy %i\a\a.txt %i\.
Alakítsd át magadnak. Utána ugyanez törlésekkel.
Előzmény: Leadfoot (20993)
pasa_ Creative Commons License 2005.05.14 0 0 21000
>Pl. egy dll csak addig kell, amíg az alkalmazás meghívja, de ezután nem törlődik a memóriából, hanem foglalja a helyet.

Mibol gondolod ezt? Vagy nem arra gondolsz, hogy az alkalmazas kilepesekor maradna benn, hanem hogy a futasa kozben valik feleslegesse es megis bennmarad kilepesig?

Ez tenyleg igy van, es pont itt lehet hasznos a pagefile -- a program passziv memoriaja szepen kinnreked, es nem foglalja feleslegesen a fizikai lapokat. Persze mindez nincs korlatozva a dll-re, ugyanez all a sokmegas exe-re.

>Mármost a Tweakben be lehet állítani, hogy koronként (default 30 perc) lefusson egy memóriabuzerálás, de ennél azért valami kifinomultabb kéne.

Es a task manager altal mutatott dolgokbol arra kozvetkeztetek, hogy amikr a minimize gombot lenyomod a programra, az egesz image kimegy a swapba -- aztan csak akkor jon vissza ha kell.
Interaktiv hasznalatnal ez szvsz eleg, es magatol is bekovetkezik. :)
Előzmény: Törölt nick (20995)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.14 0 0 20999
Bocs a szar helyesírásét, enyhén be vagyok baszva.
Előzmény: Törölt nick (20998)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.14 0 0 20998

Ha egyetlen könyvtárba akarod mindet bemásolni, akkor semmi gond: kiadod keresébe *.vmi  néven, és úgy jelölöd ki mindet és rakod be a célkönyvtárba egyszerre. Vagy a gyökérkönyvtárban (ahol az összes ilyen mozgatandó fájl található) nyomsz egy Ctrl+B-t, és akkor ott látos alkönyvtárak nélkül az összes másolan anyagot. ekkor nyomsz egy +Entert, amire a TC kijelöli az összes ott lévő filét. Másik ablak legyen a célkönyvtár, jöhet az F6.

 

Ha ez sem jó, akkor marad a gálya.

 

Előzmény: Leadfoot (20993)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.14 0 0 20997
Amta itt nyavalyogsz rajta, már régen kész lennél.
Előzmény: Leadfoot (20993)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.14 0 0 20996

max_headroom kollégáé a copyright egy része, én csak másolok meg beleirok.

 

1. Frissíted a vírusvédelmedet, az Ad-aware-t (SE Personal 1.05 a legutolsó változat) és a Spybotot, letöltöd a Microsoft AntySpyware betat, majd lecsatlakozol a netről.

2. Kikapcsolod a gépeden a Rendszer-visszaállítást.

3. Start / Vezérlőpult / Hálózati és Internetes kapcsolatok / Internetbeállítások / Általános fülön Ideiglenesen letöltött fájlok / Fájlok törlése.
(Ha Mozillát is használsz böngészéshez, akkor Szerkesztés / Beállítások / Haladó / Gyorsítótár / Gyorsítótár törlése, majd OK.)

4. Egyéb ideiglenes fájlok, fájltöredékek eltávolítása: Start / Keresés, a "Mit keres?" kérdésnél kiválasztod a "Fájlt vagy mappát" opciót. A Fájlnév egésze vagy része ablakba beírod (idézőjel nélkül természetesen) a következőt: "*.chk *.rip *.tmp ~*.*". Fontos, hogy pontosan ezt írd be, figyeld meg a szóközöket a fájltípusok között! Keresés helyének a legördülő menüből jelöld ki a C meghajtót, ha több meghajtód / partíciód van, akkor válaszd a Helyi merevlemezek opciót. Nyomd meg a keresés gombot. A legtöbb fájl, amit a gép találni fog, valószínűleg .tmp kiterjesztésű lesz. Mappák is lesznek a keresési eredmények között, mind törölhető. Fent, a Keresés menüjében Szerkesztés / Az összes kijelölése, majd Del. (Ha nem csak a Lomtárba akarod küldeni őket, hanem visszaállíthatatlanul törölni, akkor Shift+Del.)

5. Bebootolsz csökkentett módban.

6. Teljes vírus-scan, esetleges vírusok törlése.

7. Ad-aware futtatás, talált kártevők törlése.

8. Spybot futtatás, talált kártevők törlése.

9. AntySpyware, ugyszintén.

10. Újraindítás, Rendszer-visszaállítás bekapcsolása.

A módszer az esetek 99%-ára megoldás. Ha mindezek után továbbra is ott ficánkol valamilyen kártevő, akkor marad a manuális eltávolítás.

11. A jövőre nézve megelőzésképpen érdemes megfelelően konfigurált vírusvédelmet és desktop tűzfalat használni, valamint a beépülők ellen a Spybotot vagy AntySpywaret, és mindenekelőtt a MS AntiSpyware-t (Beta) rezidensként futtatni.

 

Előzmény: szasko (20994)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.14 0 0 20995

Majd mindennel egyértek, kivéve az utolsó bekezdésedet. Azzal az a gond, hogy de igen, akármennyi a fizikai memóriád, az Ablax mindenképpen használni szeretné a lapozót, mert a vérébe van. Van egy registry buhera, amivel rá lehet venni, hogy hagyja a fenébe a SWAP-ot amíg csak lehet, de ez nem része az Ablaxnak, külön föl kell tenni (vagy be kell írni kézzel).

 

A gubanc az, hogy magától nem képes kitörlöni a fölösleges cuccokat a memóriából. Pl. egy dll csak addig kell, amíg az alkalmazás meghívja, de ezután nem törlődik a memóriából, hanem foglalja a helyet. Kellene valami olyan okosság -- valami Advanced Memory Manager féleségre gondolok --, ami ezeket (és a többi hasonló egyszerhasználatos szarokat) idejekorán kivagdossa a fizikai memóriából, és akkor már tényleg nem nagyon kell majd a SWAP. Mármost a Tweakben be lehet állítani, hogy koronként  (default 30 perc) lefusson egy memóriabuzerálás, de ennél azért valami kifinomultabb kéne.

 

Előzmény: pasa_ (20989)
szasko Creative Commons License 2005.05.14 0 0 20994

AZESEARCH

 

Ez az én problémám. Egy informatikai fórumban már valaki feldobta ezt a kérsdést. /googléval leltem rá erre az oldalra és sehol máshol/

 

Bemásolom az ő problémáját:

"Hali.

Van egy nagy problémám, remélem tudtok segíteni.(nem biztos hogy jó helyre irok, de sürget az idö)

Voltam egy olyan weboldalon ahol a expoler blokolta a felugró abalkot. Erröl az oldalról le szerettem volna tölteni egy progi, de az oldalt eltakarta egy szövegdoboz szerüség, amiböl egy nyíl mutatott a blokra, és kérte hogy telepitsem az ActivX-t. Hát én vesztemre ráklikeltem, és feltelepített egy keresö sávot (AZESEARCH) a gépre egy tuccat link hivatkozással. Ezt szeretném eltávolítani. Probáltam a vezérlöpultszoftverek telepítése,törlése helyröl törölni, de itt nem szerepel a program. Probáltam a RegCleaner progival, de ez is csak a Szoftverek menübe mutatja, az eltávolítási menüben viszont nem.
A Szoftverek menüböl hiába törlöm, nem ér semit. Probáltam még csökkentet módba a hozzátartozó összetevök összevadászgatássával, de igy sem jártam sikerrel.
Azért fontos a dolog mert  munkahelyi gépröl van szó, és bármikor odaülhet a büro, és ha csak a Windows Intézöt nyitja meg, ott is megjelenik az eszközsor alatt ez a keresö. És ez nagy lebukta lenne.
Ráadásul erotikus oldalkra mutató linkeket is tartalmaz jócskán. Valamikor az asztalra is kirak pár ikont. Tutti lebukás.
A géppen német WindowsXP van. Újra telepítésröl szó se lehett.
Kérlek segísetek, ha van valakinek valami használható ötlete írjon.(lehet hogy valaki már járt ilyen cipöbe, és sikerült újratelepítés nélkül letörölnie az ilyen progikat.)

Segitséget elöre is köszönöm. "

Ott ajánlják az Ad-awere-t.

 

Neki sikerült.

 

Nekem sem Ad-aware nem tisztítja. Avast,Spybot,Microsoft Beta verzió detto.

 

Annyira jó ez a TOOLBAR, hogy ha kinyitom a sajátgépet, ott is linkel amit állandóan kitesz a kedvencek közé. / a sok tinszek és stb. oldalakkal!/

 

Ismerítek ezt? Tudtok rá gyógyszert?




 

 

Leadfoot Creative Commons License 2005.05.14 0 0 20993
Ja. Commander egyik felében belépek a mappába, másik felében az almappába, kijelölöm a fájlokat, F6, várok, még átrakja, törlöm az üresen maradt almappát. Ez eddig frnakó. Csak ezt próbáld meg egymás után legalább 700-szor! :-)))
Előzmény: Törölt nick (20990)
rali Creative Commons License 2005.05.14 0 0 20992
6-7000 könyvtár tartalmát nem lehet kijelölni - a Commander erre alkalmatlan.
Előzmény: Törölt nick (20990)
rali Creative Commons License 2005.05.14 0 0 20991
Én is ökör vagyok hozzá.
Előzmény: Leadfoot (20987)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!