Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2005.02.18 0 0 17467

kijelolod a konyvtarat, jobb klikk Sharing and Security (magyarul gondol megosztas es biztonsag) bekattintod h share this folder (mappa megosztasa), majd a permission (jogosultsagok gombra kattintva) bekapcsolod h everyone (mindenki) full (teljes). Ez mindenkinek jogot ad arra h irja, olvassa a mappat.

 

Remelem segitettem.

 

H.

Előzmény: Csodaszarvas (17466)
Csodaszarvas Creative Commons License 2005.02.18 0 0 17466

Hali!

 

A köv dologban nem tudok zöldágra vergődni:

Van két gép switchen keresztül összekötve. Meg lehet pingelni egymást, és search computerrel megtalálják egymást a gépek név szerint. Viszont csak az egyik tud belelépni a másik megosztott könyvtárjába, a másik az elsőébe nem, mert acces denied. Mit hol keressek hogy megengedje? :o)

Tnx

Törölt nick Creative Commons License 2005.02.18 0 0 17465

leginkabb sehogy....bele _van_ epitva. Hasznalj firefoxot (http://www.firefox.hu).

 

Szebb, tisztabb, szarazabb erzes:)

Előzmény: a.l.i.a.s. (17463)
a.l.i.a.s. Creative Commons License 2005.02.18 0 0 17464
* ? behelyettesítendő a kívánt helyre
Előzmény: a.l.i.a.s. (17463)
a.l.i.a.s. Creative Commons License 2005.02.18 0 0 17463
Az internetexplorert hogyan lehet kifüstölni az XP-ből, hogy aztán lapátra tegyem felvagdaljam és átmenjek rajta kétszer autóval, azután meg kiburítsam a mardványait a disznóknak. A programok hozzáadása/eltávolításánál nem éppen működik a dolog. (egyébként inkább törlés után újra installálni akarom, csak örült a májam :)
MZ5 Creative Commons License 2005.02.18 0 0 17462

na vegyek be nyugtatót???

tegyem zsebre a 9mm-est?

Előzmény: MZ5 (17461)
MZ5 Creative Commons License 2005.02.18 0 0 17461

Ha profik csak megnézik van e adat , a C-n nincs mert az le van formázva,de azért lassan elindulok megnézniiii

Mit javasoltok?

Előzmény: Vissai (17460)
Vissai Creative Commons License 2005.02.18 0 0 17460
Igen, egy partíció megszüntetésével eltűnnek róla az adatok. Úgyhogy ments előtte. (Vagy ha már odaadtad a profiknak, akoor telefonálj rájuk sürgősen, hogy !!HALT!!!)
Előzmény: MZ5 (17459)
MZ5 Creative Commons License 2005.02.18 0 0 17459

Kösz nem birtam aggyal,odaadtam a profik kezébe .

 

Igazából ha megszüntetem a particiókat elvesznek az adatok???

 

Ezt egyáltalán nem szeretném.

tehát csak valamelyest a második verzió müködhet??

Látom ujabb "izgalmak"elé nézek.

Két vincsim van bene mindegyik particionálva.

 

Előzmény: Törölt nick (17455)
rali Creative Commons License 2005.02.18 0 0 17458
Pina = szöszke
Előzmény: Gorcsev (17457)
Gorcsev Creative Commons License 2005.02.18 0 0 17457
Hát ilyen beszélő p&#@val még nem. Részleteznéd? :)))
Előzmény: Törölt nick (17456)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.18 0 0 17456

Nem találkoztál még ilyen géppel?! Pedig nem semmi.

Nekem legelső alkalommal kiesett a kalapács a kezemből, úgy meglepődtem  ((c:

 

Előzmény: Gorcsev (17454)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.18 0 0 17455

Kösz az infót, akkor már megvan a hunyó.

 

Az az ábra, hogy ez a szerencsétlen XP nem tudja elképzelni valamiért, hogy egy vincsin több elsődleges partíció legyen, pedig csak azokon működik korrektül. Így az újratelepítések során rendszeresen megesik, hogy bár a C:-re installálsz, de valójában a C:-ből logikai partíciót csinál, és a D:-re rakja a boot fájlokat -- amelyek aztán így vagy úgy szépen el tudnak veszni...

 

Esetedben a legjobb megoldás a következő:

 

1. Minden adatot lementesz a merevlemezről.

2. Berakod egy másik gépbe, azon legyen telepítve a PartitionMagic 8.

3. A PM8 segítségével törlöd az összes partíciót, és létrehozol újakat, mindegyik legyen elsődleges (max négyet tudsz így csinálni, nem hiszem, hogy ennél többre bárkinek szüksége lehet).

4. Ezekután vincsi be a gépbe, és kezdődhet a korrekt telepítés a CD-ről.

 

Ha nincs másik gép, akkor a következő az eljárás:

 

1. Mint fent.

2. Elkezded a telepítést, és amikor felkínálja, megszünteted valamennyi partíciót.

3. Létrehozod a C: partíciót a kivánt méretben, de csak azt! A többi hely maradon üresen.

4. Telepíted az XP-t, és amikor kész, felrakod a PM8-at, és azzal létrehozod a többi elsődlegesre állított partíciódat.

 

Jó munkát, sikeres telepítést!

 

Előzmény: MZ5 (17449)
Gorcsev Creative Commons License 2005.02.18 0 0 17454
????????
Előzmény: Törölt nick (17438)
originalqszi Creative Commons License 2005.02.18 0 0 17453
Köszönöm:))))
Előzmény: rage (17452)
rage Creative Commons License 2005.02.18 0 0 17452

Vírustól nem igazán megy tönkre a modem...

Software-eket tönkre tud tenni a spyware vagy a vírus, hardware-t fizikailag

azért nehezen ( régi kivétel volt a CIH vírus, ami a BIOS-t írta felül

0-ás adatokkal , s gyakran lehetett alaplapot cserélni)

 

A vírusok leirtása az olyan feladat, amit a mai világban egyszerűen illik

megtenni, hogy ne az ő gépe legyen az, ami folyamatos támadásban

tartja a szolgáltató hálózatán lévő többi rendszert ...

 

Amúgy is idővel használhatatlan lesz a rendszer, erőforrások

idővel fullra elfogynak...

 

Ha a belső modem PCI -os kártya, próbáljátok meg áthelyezni másik slotba,

hátha felismeri. Illetve, nézd meg, a BIOS-ban minden beállítás rendben van-e.

Előzmény: originalqszi (17451)
originalqszi Creative Commons License 2005.02.18 0 0 17451

Jó reggelit GURUK!!!!:))))

Barátom XP HE gépe tele volt vírussal spyware-rel és lassú volt, mint a dög:((((( A vírusokat spyokat kírtva a rendszer nem akart felállni és újra kellett telepíteni:(((( Minden installált program elveszett (nem a wincsóról, hanem telepítésileg, regfile) és ráadásul meghalhatott a belső modem, mert nem ismerte fel, ill. nem talált modemet, sajnos telepítő lemez nincs!!!!!:((((((

Kérdésem: vírustól meghalhat modem???

Fő kérdésem: ha eredeti állapotában hagytam volna a masináját, most is tudna dolgozni, mert őt a lassúság nem zavarta:DDDDDD A kiirtott 7 kemény vírus, meg a rengeteg spyware, amely már jó ideje a gépen volt, mit okoztak volna?????

MZ5 Creative Commons License 2005.02.18 0 0 17450
AZ XP magyar nyelvü PROF
Előzmény: boborján (17442)
MZ5 Creative Commons License 2005.02.18 0 0 17449

Igen van több Partició,telepitő CD-t tettem be és onnan formáztam a C-t.

Ezután elkezdte a telepitést és megállt hogy ilyen meg olyan hiba miatt a számitőgép kárododását megelözve leáll a Windows és szép kéken irta mindezt.

Ezután vettem ki a kártyát .De most gondolkodom visszateszem és megpróbálom a BIOST elérni ha segit valaki....

Előzmény: Törölt nick (17437)
Etus Creative Commons License 2005.02.18 0 0 17448

Mindjárt kipróbálom. Csak most vettem észre az emailt amit küldtél.

ETUS

Előzmény: Vissai (17402)
boborján Creative Commons License 2005.02.18 0 0 17447
Ahogy Columbo mondaná,még egy kérdés:

miért van az,hogy sok ismerősöm,aki 160GB-os vinyót vesz,azt tapasztalja,hogy az XP csak 131GB-t lát belőle?(Vagy ekörül)

Nekem is ez a helyzet,és ha PM-el megcsinálom a vinyót,akkor az utolsó 30 GB-bár használhatóvá válik-,
"tönkremegy" idővel,bad sectort nem talál egy progi sem,viszont az itt tárolt adatok
olvashatatlanná válnak.(Feltételezem,nem FIZIKAILAG,hanem csak LOGIKAILAG sérül a partíció)-de MIÉRT?!?!És miért nem szar azonnal,miért csak egy nap vagy épp két hét után válik használhatatlanná?
Pontosítva:Ilyenkor a 30GB-ból csak pár száz-tíz(mikor hogy) megát lát szabadon,annak ellenére,hogy valójában csak kb.2GB-nyi adat van a partíción.
A sérült fájlok megnyitásakor egyébként egy dos-os ablak nyílik fel egy pillanatra,majd el is tűnik.

Win98se-vel,fdisk-kel hibátlanul ment a particionálás,látta mind a 160-at.(csak próbaképp csináltam)
ja,és az UHU is kezelte a 160-at hibátlanul.(szintén próbaképp)




BIOS-ban amúgy látja,hogy 160GB-os,bár tudom,ez nem mérvadó .

Vagy egyszerűen szar az XP kötetkezelése,és nyugodjak bele?
Vagy az alaplapom?De akkor win98 v. UHU miért jó?:-((


p.s.:tegnap újra kellett raknom vindózkát,pm8.0-val megint megcsináltam azt a bizonyos 30gigát,kíváncsian várom,mikor jelentkezik a probléma.
Igazából most épp jónak tűnik,de nem merek azon a partíción semmi fontosat sem tárolni,mert előzőleg eléggé ráb@sztam vele.
Ja és kaptam vmi linuxos progit,ami állítólag rendbe tud szedni ilyen "szétesett" partíciós táblát,akár adatveszteség nélkül is,de nem segített.A prg nevét nem tudom,a linuxhoz hülye vagyok,nem is én raktam fel magát a programot,hanem aki adta.

bocs,ha hosszú voltam,de nagyon szeretnék erre vmi megoldást

SP1,SP2 sem segített



boborján Creative Commons License 2005.02.18 0 0 17446
Mellesleg a fáradtság tette velem,de nem azt akartam írni,amit írtam,hanem hogy nincs más választásom mint az exit parancs.:-)(a lentebb leírtak miatt)

sorry

És valamiért a rencervisszaállítás sem szokott működni a felkínált korábbi beállításokkal sem.

Egyébként SA7-es ABIT alaplapom van,és az ismerősnél akinél szintén ez az alaplap ott sem működnek ezek a dolgok vmiért.
BIOS frissítést ne javasoljatok mert az sem segített egyikünknél sem.

Előzmény: Vissai (17444)
boborján Creative Commons License 2005.02.18 0 0 17445
Erre én is rájöttem,csakhogy SEMMI MÁS PARANCS nem működik vmiért az exit-en kívül!!

Az viszont gyönyörűen megy.

de a copy pl. az isten f.....ért sem működik.

Olyan érzésem van oylankor,mitha a javítókonzol nem is létezne,csak vmi amiből exittel kilépek.
Ez a gond.
Haver gépén tudtam használni,egy másik ismerősnél viszont ugyanígy jártam,ahogy itthon.

Erre nincs esetleg ötleted?

Előzmény: Vissai (17444)
Vissai Creative Commons License 2005.02.18 0 0 17444
Az nem mentség, h magyar nyelvű az XP. Olvasni tudni kell. :)

Érdemes lenne kipróbálni, hogy NEM írod be azt, hogy exit. Csak próbaképp. :) Szerintem az lesz az eredménye, h nem lép ki a konzolból. És akkor beírhatsz mást az exit helyett. :)



recovery console
Előzmény: boborján (17442)
boborján Creative Commons License 2005.02.18 0 0 17443
Egyébként meg bootos partition magic8.0 cd

Nekem is volt már ilyen hiányzó ntldr-ez vírus is lehet,nem vicc,karácsony táján terjedt vmi ilyesmi,ami a bootrecordot b@szta szét
boborján Creative Commons License 2005.02.18 0 0 17442
Hehhehhe

Sztem magyar nyelvű az XP és ott nyomhatja az R betűt.
Ott J kell.
De hogy nekem miért nem sikerült bejutnom soha a javítókonzolig,az azért érdekelne.
A J megnyomása után gépeljem be az exit parancsot aszongya',de utána újraindul és vagy CD-ről butul,vagy disk boot failure.
Ha pedig CD-ről,tuggyuk,hová jutunk újra...
és újra...
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.18 0 0 17441
De nincs ám!   ((c:
Előzmény: Vissai (17439)
Vissai Creative Commons License 2005.02.18 0 0 17440
Hmmm, biosban ugye beállítottad neki, h az alaplapit használja, mikor kivetted a geforszt? (Szintén integrált hang/video/hálókártyás alaplapnál volt nekem is ilyenem, vidkártyát le kellett tiltani, ill. ha az új (... azaz nem az integrált, hanem egy boltban vett csodadarab :) videokártya be volt dugva, akkor sem működött, és nem is csipogott (gondolom, az alaplapi és a rendes vítta egymással a bősz csatát; új kártya kiszedésével volt kép, régi letiltásával+új bedugásával meg még jó is volt a kép.)
Előzmény: MZ5 (17433)
Vissai Creative Commons License 2005.02.18 0 0 17439
OFF

Olyan nincs, hogy valaki "egy kicsit" formázza a C:-t. :))))
Előzmény: Törölt nick (17437)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.18 0 0 17438

Meg tudni kéne, milyen is az a gép, manapság sok olyan van, ahol a pina megmondja, hogy mi a baj.

 

Előzmény: Gorcsev (17434)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!