Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2005.02.08 0 0 17020
Keress rá a StyleXP-re.
Előzmény: Meister (17016)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.08 0 0 17019
Előzmény: cdl1 (17018)
cdl1 Creative Commons License 2005.02.08 0 0 17018

Hawkeye!

 

Mi az a 3 alapprogram,amit ajánlani szoktal filmnézegetéshez?

 

Meister Creative Commons License 2005.02.08 0 0 17017
Az az okosság megérne neked egy mélt? ((c: (címem: hawkeye at index dot hu)

Nekem is.
Előzmény: Törölt nick (17015)
Meister Creative Commons License 2005.02.08 0 0 17016
Ezt a grafikus beállítást, amit látni a screenshoton mivel érted el? (Mármint ezt a fa-témát?)
Előzmény: OWO (17013)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.08 0 0 17015

Így igaz, ahogy írod, szignifikáns a képminőségbeli különbség a két progi között a Chris javára. Lényegesen szebb képet ad. Inkább az a szomorú, hogy a világon eladott tvkarik közel fele Pinnacle, és mégsem képesek valami normális programot adni hozzá. Ha nekik lennék, elhúznék Romániába, és felvásárolnám a Christ tokkal-vonóval...

 

Az a sistergés csatornaváltáskor az egyetlen hibája a proginak, remélem kijavítják mihamarabb. Talán majd az 5-ös verzió? Ki tudja.

 

Az az okosság megérne neked egy mélt?    ((c:    (címem: hawkeye at index dot hu)

 

Előzmény: OWO (17013)
compton_ Creative Commons License 2005.02.08 0 0 17014
ImageMagick. Szerintem windowsra is létezik, legrosszabb esetben cygwin alatt.
Előzmény: abdhulbin (17006)
OWO Creative Commons License 2005.02.08 0 0 17013
Szia!

>a ChrisTV-nek igazából nem jobb a képe, mint a PCTV-nek, hogyan is lehetne

Tudod, neked peched lehet ezzel a programmal vagy más (valós) problémád van mert, ha más nem is tűnik fel, de a kép jelentős javulása mindenképpen. Egyébként nekem mindkettő (PCTV, ChrisTV) fent van és a különbség azonnal látható. Ráadásul a hanggal sincs baj, bár egyik-másik csatornánál néhány másodpercig sistereg. Nekem úgy tűnik nem tudja eldönteni, hogy a csatorna hangja sztereó-e vagy sem. Ezen pedig nem csodálkozom, mert a kábelTV szolgáltatóm igen csak hagy kívánnivalót maga után (HDSNET, EMKTV).

> Több mindentől megszűnik a kép, és újraindítástól sem javul; pl. a Teletext ki-bekapcsolásával, szűrők ki-bekapcsolásával fekete kép jön, aztán lehet nyomkodni a menüket, mire visszaáll (ilyen a PCTV-n sosincs)...

Nos, nekem pont fordítva történt :). A PCTV-n tünt el néha a kép és semmivel sem tudtam visszavarázsolni. Csak hang volt. A ChrisTV-vel ilyen sosem fordult elő.

> szerintem több processzoridőt eszik (a deinterlace mindkét programban ki volt kapcsolva)

Szerintem meg nem. Nekem 666 MHz-es gyenge gépem van, ha ablakban nézem a TV-t (és közben írom ezt az üzenetemet :) ) a PCTV-nél vannak pillanatnyi leállások, rángások, a ChrisTV-nél pedig szép stabil a kép.

> hiába tud több nyelvet, a csatornák neveiben az OSD rosszul írja az ékezetes betűket.

christv

Szerintem ha már a hosszú "ő"-t tudja, akkor nem lehet baj, ugye :)? Biztos, hogy jól van beállítva a rendszered? A TV kép pedig azért nem látszik, mert a PrintScreen csak erre képes.

Mindent összevetve nem olyan rossz ez a ChrisTV. Mindenféleképpen jobb, mint a Pinnacle saját programja. Ha neked valamiért negatívabbak a tapasztalataid, nem biztos, hogy a program hibája. Tájékozódj a NETen, keress rá a program nevére, olvass különböző fórumokat. Szinte kivétel nélkül mindenhol dícsérik a ChrisTV-t. Annyi ember azért már csak nem tévedhet :).

Ja igen. Azért én is találtam problematikus dolgot a programban. A rádió állomáskeresése szerintem tök rossz, mivel minden állomást egyenként, sziszifuszi munkával lehet csak megtalálni. Vagy valamit rosszul csinálok?

Hawkeye, 4.10-es verziót használok egy kis okossággal kiegészítve ;).

Bye: viszlát
Előzmény: Teljesen Átlagos Vadtulok (17001)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.07 0 0 17012

4.10-es verzió, de az okossággal még adós vagyok magamnak...

 

Előzmény: Meister (16992)
e-papi Creative Commons License 2005.02.07 0 0 17011
Csak a Photoshop kicsit sokba kerül! :o))
Előzmény: Vissai (17010)
Vissai Creative Commons License 2005.02.07 0 0 17010
Photoshop is tud, fénykoromban egyszerre kb. 500 képet hajtottam át rajta (na nem mondom, közben elmentem kávézni meg végignéztem a Dallas összes részét. :) Asszem a File menüben van valami olyasmi, hogy Batch (vagy egy olyan menüpont, amiből ez jön ki, majd megtalálod :), ott kvázi programozni lehet, h egész pontosan mit akarsz csinálni a képekkel (átméretezni, elforgatni, megnyesni, fényerőt változtatni, estébé).
Előzmény: abdhulbin (17006)
Gorcsev Creative Commons License 2005.02.07 0 0 17009
-1 :)))
Előzmény: abdhulbin (17006)
Gorcsev Creative Commons License 2005.02.07 0 0 17008
Ja és mind2ik frí.
Előzmény: abdhulbin (17006)
Gorcsev Creative Commons License 2005.02.07 0 0 17007
Az Irfanview biztos, alighanm az xnview is tud ilyet.
Előzmény: abdhulbin (17006)
abdhulbin Creative Commons License 2005.02.07 0 0 17006

Hali Mindenkinek!

 

Létezik olyan progi amely csoportosan tud képeket átméretezni?

Kaptam 1 cd-n rengeteg képet, és az összeset le akarom kicsinyíteni, mert én a 2***×1*** mérettel nem sok mindent tudok kezdeni, de a 800×600 az már kezelhetőbb méret nekem. A bemenő méret az összesnél azonos, a kimenő is az lenne.

Teljesen Átlagos Vadtulok Creative Commons License 2005.02.07 0 0 17005
És persze antenna vagy bevezetett kábel sem árt. Tájékozódni kell, mit lehet fogni az adott helyen. Anélkül csak a műhold marad egy beltérivel, de érdekes lenne a parabola a Tokaji Aszú és a túrós táska közé nyomva. :-) Aztán van még a mini LCD TV, mint lehetőség, amihez szintén kábel kell, vagy antennával fogható adó a közelben, számítógép viszont nem.
Előzmény: Törölt nick (17002)
Teljesen Átlagos Vadtulok Creative Commons License 2005.02.07 0 0 17003
Egy USB-s tuner-t ajánlanék - nem olyan túl drága az ilyesmi, de anélkül nem megy.
Előzmény: Törölt nick (17002)
Teljesen Átlagos Vadtulok Creative Commons License 2005.02.07 0 0 17001
Végre egy program, ahol csatornánként lehet paramétereket állítani - mire jó a számítógép, ha nem erre -, sok igen jó funkciója van. A balf... Lágymányosi Antennaközösség (vagy mi a nevük) rendszerében (igaz, olcsók, de) minden csatornának más a hangereje stb., ezért elkél a segítség.

Ámde:
- a ChrisTV-nek igazából nem jobb a képe, mint a PCTV-nek, hogyan is lehetne,
- a channel autoscan-je rendkívül gyatra bármely üzemmódban a három közül (a Pinnacle mindent összeszedett, és jó helyre állt, a ChrisTV-nél a fele adót kézzel kellett beállítani, hogy legyen egyáltalán hang (tehát nem finomhangolásról van szó, teljesen hülye helyeket rögzített), néhányat észre sem vett, pedig megfelelő térereje van (azért egyet a PCTV is kihagyott annak idején, mikor telepítettem),
- a Channel Settings következetesen az overlay ablak mögött jelenik meg,
- nem lehet az ablakot rátolni a Taskbarra, pedig nálam elég vastag, és oda szoktam tenni a kép szélét, hogy kihasználjam azt a területet is,
- több mindentől megszűnik a kép, és újraindítástól sem javul; pl. a Teletext ki-bekapcsolásával, szűrők ki-bekapcsolásával fekete kép jön, aztán lehet nyomkodni a menüket, mire visszaáll (ilyen a PCTV-n sosincs),
- szerintem több processzoridőt eszik (a deinterlace mindkét programban ki volt kapcsolva),
- hiába tud több nyelvet, a csatornák neveiben az OSD rosszul írja az ékezetes betűket.

Szóval a megbízhatóság is erény, és ez még nem érett be teljesen.
Előzmény: Törölt nick (16989)
Gorcsev Creative Commons License 2005.02.07 0 0 17000
Ja, az föl se tűnt :)))
Hát így tényleg rühös, de rencer32 simán lehetne, csak az összes binárist meg kéne mogyorózni hexaeditorral :))))
Előzmény: Vissai (16999)
Vissai Creative Commons License 2005.02.07 0 0 16999
A SzilánokNT a kisebbik baj, de a system32-t átcsinálni rendszer32-re már kicsit macerásabb. :)
Előzmény: Gorcsev (16997)
Dilac Creative Commons License 2005.02.07 0 0 16998
Sziasztok
Problémám volna azzal, hogy az ATI videókártyával ha a képet kiküldöm a tv-re akkor az fekete-fehér miképpen tudnám megoldani hogy színes legyen? Régi ATI kártyánál segített ha az SRGB színkezelést hozzáadtam és az volt az alapértelmezett de most nem segített ha van ötletetek segítsetek.
Köszi
Gorcsev Creative Commons License 2005.02.07 0 0 16997
Próbáld meg a legközelebbi telepnél :)))
(Mintha kérdezné, vagy nem jól rémlik?)
Előzmény: Vissai (16996)
Vissai Creative Commons License 2005.02.07 0 0 16996
Be szép is lenne egy c:\SzilánkokNT\rendszer32 könyvtár... :)
Előzmény: Gorcsev (16995)
Gorcsev Creative Commons License 2005.02.07 0 0 16995
Én Szilánkok-nak ;-)))))
Előzmény: admiral_mikike (16994)
admiral_mikike Creative Commons License 2005.02.07 0 0 16994
A Windows-t is ablakoknak mondod? :)
Előzmény: DJG (16993)
DJG Creative Commons License 2005.02.07 0 0 16993
Én egyáltalán nem említeném meg angolul, mert ugyan minek (nem attól lesz az ember szakszerű és menô, hogy egész nap a kíbordot nyomogatja a diszpléj elôtt), de jó, nem kötözködöm tovább... :-))

Üdv,
Gábor
Előzmény: admiral_mikike (16988)
Meister Creative Commons License 2005.02.07 0 0 16992
Megkérdezhetem, hogy a ChrisTV melyik verzióját használod?
Okosságot találtál hozzá, ha nem a free-t? :-).
Előzmény: Törölt nick (16991)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.07 0 0 16991

Remek, és köszi -- tudod, írtam, hogy épp csak a kipróbánál tartok, a Remote könyvtár eddig elkerülte a figyelmemet. Már működik is a távírányító!

 

A csatornák, amelyeknél a zajos hangra panaszkodtam, elég gyenge képpel, de tökéletes hanggal jönnek a Pinnacle progijával. A Chrisnél viszont sokkal jobb a kép, ellenberger szar a hang... Van olyan is, hogy rákattintok egy tvcsatornára, és először kegyetlen hangos sistergés jön, majd pár sec. múlva beáll a hang. Ha legalább lenne valami zajzárféle...

 

 

Előzmény: OWO (16990)
OWO Creative Commons License 2005.02.07 0 0 16990
Szia!

>És az is gáz, hogy nem lehet használni a távirányítót...

Na, azért ez nem igaz :)

Menj be a telepített ChrisTV "Remote Control Files" könyvtárába és ott a "Pinnacle Remote" könyvtárba. Ott olvast el a TXT file-t, de segítek :).

"// Addon to the Pinnacle's PCTV Remote Program - profiles.ini ! e.q. "C:Program FilesPinnaclePinnacle PCTVRemotePROFILES.INI""

1. Keresd meg a Pinnacle telepített könyvtárában a "Profiles.ini" file-t és nyisd meg szerkesztésre.

2. Keresd me a [defaulte] szekciót, ide fogsz beilleszteni a ChrisTV-s szövegfile-ból, még pedig ezt:

//This line should be added into the [default] section at the start of the file !
key24=EXEC C:Program FilesChrisTVChrisTV.exe

Menj el a szerkesztett file legvégére is szintén másolj be 1 új szekciót a ChrisTV-s szövegfile-ból. Így kezdődik, de fogod látni miről beszélek:

//Copy the text below and added where you want !
[ChrisTV]
key63=KEYBOARD UP+^UP
key62=KEYBOARD DOWN+^DOWN
key59=KEYBOARD RIGHT+^RIGHT
key123=KEYBOARD RIGHT+^RIGHT+RIGHT+^RIGHT+RIGHT+^RIGHT
key61=KEYBOARD LEFT+^LEFT
key125=KEYBOARD LEFT+^LEFT+LEFT+^LEFT+LEFT+^LEFT+
key29=KEYBOARD CTRL+O+^O+^CTRL

..., stb.

Indíts újra mindent és menni fog a távirányító.

Egyébként pedig lehet finomhangolni a ChrisTV-t. Ahol tényleg rossz a térerő, ott ne várj csodát.

Bye: viszlát
Előzmény: Törölt nick (16989)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.07 0 0 16989

Fellelkesülve az írásodon, kipróbáltam a ChrisTV-t.

 

Fantasztikus jó a képe, magasan veri a Pinnacle progijáét. Nagyon korrekt a felvétel, és nem csinál fél óra alatt 50 GB méretű fájlokat, rögtön AVI-ban tömörít. A hanggal azonban gondjaim vannak, rendkívül zajos a gyengébben vehető csatornákon. És az is gáz, hogy nem lehet használni a távirányítót...

 

Ha tudsz még valami jó tunerprogit figyelemmel a fentiekre, akkor azt megköszönném.

 

(Rádiótémában sajnos nem tudok segíteni, arra kizárólag a Winampot használom.)

 

Előzmény: OWO (16986)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!