Keresés

Részletes keresés

NémaBob Creative Commons License 2005.02.03 0 0 16870
Messenger uninstall:
C:Windowsinfsysoc.inf (rejtett mappa)
keresd meg ezt a sort:
msmsgs=msgrocm.dll,OcEntry,msmsgs.inf,hide,7
aztán alakítsd át ilyenre:
msmsgs=msgrocm.dll,OcEntry,msmsgs.inf,7
Ezután a windows összetevőknél el tudod távolítani.
Előzmény: provincia (16869)
provincia Creative Commons License 2005.02.03 0 0 16869

Visszatérő gondom: hogyan lehet elérni, hogy a gép kimutassa a patronban levő tintának a mennyiségét abban az esetben, ha újratöltöm a patront, és nem új patront teszek bele a nyomtatóba? HP Deskjet 3745-ös nyomtatóm van.

 

Hogyan tudom uninstallálni a Windows Messengert? Tudomásom szerint lassítja a gépet. Egyáltalán mikor van rá szükség?

 

Az unokanővéremnél újra szeretném installálni a Windowst, mivel már nagyon régi és lassú. Az egyetlen gondom, hogy az én install CD-m az SP2-t is tartalmazza. Nekem ez kiválóan megfelel, de az unokanővéremnek nem annyira, mivel nincs internete. Hogyan tudom uninstallálni az SP2-t? Nem találom az Add or Remove Programs-ben.

Előzmény: rali (16865)
rali Creative Commons License 2005.02.03 0 0 16868
Amennyire tudom: a nyomtatók telepítése menüpontban kell faxnyomtatót telepíteni, és az az ikon indítja a faxcsinázó progit, ami be van integrálva a winbe.Többet nem tudok, mert sose használtam.
Előzmény: Lacivill (16867)
Lacivill Creative Commons License 2005.02.03 0 0 16867

RALI  légyszi áruld már el az ADSL-fax hogy müködik??

Előzmény: rali (16865)
provincia Creative Commons License 2005.02.03 0 0 16866
Tényleg... mi a Windows Messenger?
Előzmény: Weiland (16859)
rali Creative Commons License 2005.02.03 0 0 16865
Minden kérdésedre próbálunk válaszolni - tudod, szívesen tesszük.
Előzmény: provincia (16864)
provincia Creative Commons License 2005.02.03 0 0 16864
Naná!!! Alig várom! Amint lehet, küldd el, kérlek. Nagy segítségemre lenne.
Előzmény: NémaBob (16861)
rali Creative Commons License 2005.02.03 0 0 16863
Hát annál a jegyzetnél, amit beidézett - biztosan.
Előzmény: NémaBob (16861)
rali Creative Commons License 2005.02.03 0 0 16862
Igen,az elvileg csak olvasható tár lenne.
Előzmény: provincia (16860)
NémaBob Creative Commons License 2005.02.03 0 0 16861
Nekem van számítástechnika alapismeretek jegyzetem, ha érdekel jövő héten el tudom küldeni. Az alapokhoz elég jó szerintem.
Előzmény: provincia (16855)
provincia Creative Commons License 2005.02.03 0 0 16860

Csak még egy kérdés: a RAM vagy a ROM a nagyobb?

Ugye a CD-ROM és a DVD szintén ROM típusú memória tárolására szolgál? Idáig még nem volt szerencsém közelebbről is megismerni a DVD-t...

Előzmény: rali (16858)
Weiland Creative Commons License 2005.02.03 0 0 16859

Sziasztok

 

Jó nekem, ha be van kapcsolva a 'Távoli eljáráshívás RPC', vagy az a jó, ha ki van kapcsolva? :-)

Ja, és azt be lehet állítani, hogy az explorer indításakor ne induljon el a windows messenger is...(a háttérben fut, de minek?) A bővítmények kezelésénél letiltottam, de az csak az ikonját tüntette el az explorerből.

rali Creative Commons License 2005.02.03 0 0 16858
Amúgy jó kérdés volt.
Előzmény: provincia (16857)
provincia Creative Commons License 2005.02.03 0 0 16857

Jó. Amikor bejönnek kérdések, hozzátok fordulok.

Amúgy a memória is a kérdések között volt.

Előzmény: rali (16856)
rali Creative Commons License 2005.02.03 0 0 16856
Inkább itt kérdezzél, az jobb lesz.
Előzmény: provincia (16855)
provincia Creative Commons License 2005.02.03 0 0 16855

Sziasztok!

Elolvastam, amit írtatok. Mostmár tényleg nem tudom, hogy melyik lábamra álljak. Nem a vizsgám végett, hiszen az már letelt, hanem önszántamból szeretnék többet tudni a számítógép felépítéséről. Nagyon érdekel az informatika, és most, hogy rájöttem, mennyi mindennel nem vagyok tisztában, méginkább tanulni szeretnék, ugyanis nem akarok szövegszerkesztés szintjén maradni. Ha tudtok ajánlani valami jó könyvet, vagy küldeni valamilyen tananyagot, hálásan megköszönném. Itt Aradon csak román szakkönyveket lehet kapni.

Előzmény: Törölt nick (16851)
DJG Creative Commons License 2005.02.03 0 0 16854
Administrative Tools, Services.

Üdv,
Gábor
Előzmény: Bert (11607)
gyorgym_ms Creative Commons License 2005.02.03 0 0 16853

A 6.4 más tészta, alapértelmezés szerint az igazi WMP ver>=8.0

 

Elnézést, ott még valóban nem volt a korlátozás ezexerint.

 

üdv

g

 

 

--

Moldova György, MCSE+I
Microsoft Consumer Support

E-mail: i-gyomol@microsoft.com

Kérdezze szakembereinket!

Kérlek, használjátok a http://www.windowsonline.hu portált is a problémák jelentésére, így hamarabb és hiteles forrásból kaptok választ.

 

Előzmény: Droopy (16831)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.03 0 0 16852
CLOAD"GALAXY":RUN
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.03 0 0 16851
provincia,

a DOS alapismeretek nem hülyeség.
Ha ismered egy picit, akkor sokkal könnyebben eligazodsz.
Nem tudod, hogy mi van a Windows mögött, természetesen elviekben gondoltam. Nem tudod, hogy miért úgy működik.

Ha meg akarsz maradni szövegszerkesztési szinten és van aki a többit elvégezze helyetted, akkor tényleg nincs semmi gond.
De ha otthon szeretnél használni egy számítógépet és nem akrod a gatyád rákölteni arra, hogy mindig rendberakasd (mert elöbb-utóbb valami becsúszik, ha nem foglalkozol vele), akkor igenis nézz utána a dolgoknak.

Van egy csomó olyan dolog, amiről fogalmad sem lesz, hogy a DOS az alapja, de ez nem baj.

Én sem értek egyet azzal, hogy régi technológiákat tanítsanak. DE az alapokat igenis tessék megtanulni, még ha az nem is olyan rettentő csicsás.

Az egész alap DOS szükségletet le lehet zavarni pár óra alatt úgy, hogy az emberek megértsék. És utána már tudják mihez kötni a dolgokat és nem lóg a levegőben.

Mondjuk ez csak az én véleményem.
Előzmény: provincia (16844)
Vissai Creative Commons License 2005.02.03 0 0 16850
Nah én meg írott dvd-nek szokom nevezni, mégis milyen boldog vagyok. :))

Teve,

honnét tudtad, h épp abba szeretnék belekötni?? :)
Előzmény: compton_ (16848)
NevemTeve Creative Commons License 2005.02.03 0 0 16849
Majd én segítek téged összezavarni...

1. A központi egység ugyanaz, mint a CPU.
2. A központi memória is fizikailag létezik, különben nem lehetne boltban venni.
3. Az hogy a ROM/RAM kis vagy nagy kapacitású, az nem tartozik a definíciójához.
4. A külső és belső háttértárat kár túlragozni, fogjuk meg inkább így: vannak cserélhető adathordozós (floppy, CD, DVD) és beépített adathordozós tárolók (HDD, penDrive); vannak írható/olvasható és vannak csak olvasható tárolók; továbbá vannak gyorsabb és lassabb tárolók.
5. A DOS-ra vonatkozó ismereteket a CMD.EXE segítségével lehet használni.

[PS: valaki bizonyára szóvá fogja tenni, hogy hülye vagyok, a pendrive-ot ki lehet húzni a számítógépből... tkp arról van itten szó, hogy a PenDrive-ba fixen beleépítették az adathordozó médiát (pl flash epromot), azt nem lehet benne kicserélni]
Előzmény: provincia (16844)
compton_ Creative Commons License 2005.02.03 0 0 16848
áááááááááá.... ja hogy a DVD is egy ROM... oké nem szóltam. Én inkább adathordozónak nevezném..... na mindegy.
Lehet, hogy még meg is húznának egy ilyen értelmetlen vizsgán, hiába vagyok informatikus :-/
Előzmény: Vissai (16847)
Vissai Creative Commons License 2005.02.03 0 0 16847
Lehet, h a kapacitást úgy gondolta, h egy DVD-r-re 4,37 GB fér fel, míg manapság még nattyon penge az olyan gép, amiben 2GB RAM van.
Előzmény: compton_ (16846)
compton_ Creative Commons License 2005.02.03 0 0 16846
A ROM memória nagy kapacitású, állandó memória. Ezen változtatni nem tudunk, tartalmát együtt hozzuk haza a számítógépünkkel. A RAM memória kisebb kapacitású(...)

Nemnem, a RAM a nagykapacitású, a ROM pedig a pici.
Droopy Creative Commons License 2005.02.03 0 0 16845
Tudod, egy venember ezzel a dos-windows mizeriaval ugy van, mint a menyecske az automata mosogeppel. Egesz addig nincs gond, mig a mosogep be nem adja az unalmast (windows). Utana derul ki hogy egy par zokni mosasa azert meg megy (dos), vagy uj mosogep es/vagy menyecske kell...
Előzmény: provincia (16844)
provincia Creative Commons License 2005.02.03 0 0 16844

Sziasztok!

Fél éjszakán át nem tudtam elaludni, mert nem tudtam kiverni a fejemből ezt a memória-ügyet (látom, ti sem voltatok ezzel másként). Nagyon örülök, hogy a segítségetekkel sikerült megértenem az memória lényegét.

Szeretném a lehető legérthetőbben, legegyszerűbben leírni, hogy miről is van szó. Tulajdonképpen az volt a hibám, hogy összekavartam a memóriát a háttér-tárolókkal. A memória "nem megfogható" – ahogyan ti is mondtátok –, nem egy fizikailag létező valami, ezzel ellentétben a háttértárolókon levő információk igenis fizikailag létező dolgok, amelyek jelenlétét ki lehet mutatni az adott háttértárolón.

A számítógép központi egységének három összetevője van: a processzor (CPU), a belső memória, valamint a külső memória. A belső memóriával a processzor közvetlen kapcsolatban áll, és tartalmazza egyrészt mindazokat az információ-kat, amelyek szükségesek a számítógép működéséhez (ilyen a ROM – ehhez tartozik a BIOS is), másrészt a belső memóriában kerülnek feldolgozásra minda-zok a külső memóriában levő adatok, amelyeket az adott pillanatban használunk (ez a RAM).

A ROM memória nagy kapacitású, állandó memória. Ezen változtatni nem tudunk, tartalmát együtt hozzuk haza a számítógépünkkel. A RAM memória kisebb kapacitású, és időleges; egy áramszünet esetén, vagy ha kikapcsoljuk/újraindít-juk a gépünket, tartalma kiürül. Ha nem mentettük le a munkánkat, ilyen esetben elveszítjük a rajta elvégzett változtatásokat.

Ha nem volnának háttértárolók, valahányszor újraindítanánk a gépünket, minden munkánkat újból létre kéne hoznunk. Ezért van a külső memória, amely alatt tulajdonképpen a háttértárolókon tárolt információkat értjük. A legfontosabb háttértároló a hard disk, amely tulajdonképpen belső háttértárolóként működik. Ezen helyezkedik el az operációs rendszer, az összes felinstallált program és azok a munkáink, amelyeket itt tároljuk. Külső háttértárolóként dolgozik a floppy disk, a CD-ROM és a DVD.

A processzor végzi el az összes aritmetikai és logikai műveletet, és éppen ezért nevezzük a számítógép "agyának".

 

Azt igazán nem tudom megérteni, hogy a tanárnőnk miért traktál minket olyan dolgokkal is, amelyek már rég elavultak. Az is nagyon tud bosszantani, amikor egy 2000-ben kiadott szakkönyv az MS DOS kezelését ecseteli, mielőtt bemutatná a Windowst. Ki érdekel a DOS? Az már történelem! Ha érdekelne, akkor sem lenne hol kipróbálnom a tanultakat.

Mr_Fusion Creative Commons License 2005.02.03 0 0 16842

Teljesen beretrósodtunk... :)

Azért ez a kezelőfelület még ilyen kicsiben is erősen nosztalgikus hangulatba hozott. De régen volt. :)))

Előzmény: Droopy (16832)
emp Creative Commons License 2005.02.03 0 0 16841
ááá! az a qrvqjó, ha szép, nagy, színes ikonok töltik be screent. már messziről látszik, hogy az ott egy xls, az meg média fájl ... 
Előzmény: tomcat73 (16838)
emp Creative Commons License 2005.02.03 0 0 16840

duplán nincs mit :)

mekköszönnöd sem kell, meg nem értem miért kellene visszavennem.

esetleg rámutatnál?

Előzmény: compton_ (16834)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!