Keresés

Részletes keresés

JozsBiker Creative Commons License 2005.01.10 0 0 15587

Fölrakod ezt, elindítod, Ctrl-i, rámész a legmagasabb csúcsra és megmondja, mitől van.

 

Köszi, kiprószálom.

 

Előzmény: Gorcsev (15583)
Vissai Creative Commons License 2005.01.10 0 0 15586
Nekem is volt(van) dvdt nem olvasó dvdromom, ami csak cdt olvas. Elkönyveltem cdromnak, annak kitűnően működik. Hasonlót javaslok neked is, ha fizettél érte, kérd vissza.
Előzmény: SzVFE (15577)
thuram Creative Commons License 2005.01.10 0 0 15585
azt eddig még nem is kerestem:)
Előzmény: Gorcsev (15584)
Gorcsev Creative Commons License 2005.01.10 0 0 15584
Tudtommal nem, viszont a privoxy-val remekül lehet ilyesmiket szabályozni. Csak aztán ne lepődj meg, ha az Essex-et se találod :)))
Előzmény: thuram (15581)
Gorcsev Creative Commons License 2005.01.10 0 0 15583
Fölrakod ezt, elindítod, Ctrl-i, rámész a legmagasabb csúcsra és megmondja, mitől van.
Előzmény: JozsBiker (15580)
Gorcsev Creative Commons License 2005.01.10 0 0 15582
"ha beállitom manuálisan (192.168.1.2; 255.255.255.0; 192.168.1.1), akkor sem jó.
Akkor mi kell? van valami beállítás ami lehetlenné teszi ezt?"
A szobatárs (vagy ki) gépén mik a beállítások? Nem ő kapja a ...1.2 címet? Nézd meg, mije van, a címedet értelemszerűen másra kell állítani (pl. ..1.10), a ,maszkot/gw-t ugyanarra. Úgy mennie KELL. Ha nem, akkor más a gond, másold be, mit mond az ipconfig /all.
(Mellesleg nem értem, 2 géppel mi a francnak sz@rakodtok a dhcp-vel...)
Előzmény: SenSei (15570)
thuram Creative Commons License 2005.01.10 0 0 15581

Sziasztok!

 

Xp nél belehet állitani az explorerben, hogy azokat a honlapokat tiltsa melyekben van egy megadott szó? (pl sex stb:)

JozsBiker Creative Commons License 2005.01.10 0 0 15580

Halli !

 

Win2000 -nél van egy nagy gondom: egy-egy program elindításánál a gép egy csomót várakozik, percek telnek el, míg a klikkentéstől elindul a program. A Feladatkezelőben (ami szintén percek alatt indul el) a Rendszer Üresjárata szinte mindig 0, valami mindig elveszi a CPU időt, általában amit éppen elindítottam, de ha az nem, akkor valamelyik másik program. Ha már elindult egy program, akkor nagyjából rendesen működik, de a böngésző így is gyatrán megy.

 

Vírusra gyanakodtam, az AVG legújabb verziójával, Adware-Away, SpyBot meg Spyware Doctor progikkal próbálkoztam eddig, amik találtak is ezt-azt, tegnap pedig egy frissítő telepítést végeztem, de a jelenség megmaradt.

 

Maga a vas rendben van, mert egy másik vincseszterről bootolva a jelenség nem tapasztalható, vagyis a Win2000 -ben lehet valami prücök. Talán a registry -be került valami kaka, de azt meg nemtom hogyan lehetne regenerálni. A teljes újratelepítést szeretném elkerülni. Köszi ha valaki tud segíteni.

 

 

Jozs

 

DJG Creative Commons License 2005.01.10 0 0 15579
Ha ez a három cím van beállítva, amit itt írsz, akkor mi történik? A routert sem látja a géped, vagy azt igen, csak az internetet nem? Ha nem látja a routert, mit lép, ha megpingeled (a routert, tehát az .1-et)? És mi van a gépek között? Valamelyik látja a másikat?

Üdv,
Gábor
Előzmény: SenSei (15570)
dj-zolee Creative Commons License 2005.01.10 0 0 15578
Sziasztok. Lehet, hogy nem jó helyen keresek, de egy olyan kérdésem lenne, hogy tud-e valaki olyan progiról, ami számlálja a billentyűleütéseket? Van ilyen egérhez is, amely méri, hogy mekkora távot haladt az egér. Ha találkozott már valaki ilyen progival, annak megköszönném, hogy leírná a progi nevét. HY
SzVFE Creative Commons License 2005.01.10 0 0 15577
Sziasztok, van egy Samsung SD-616t DVD-romom, ami nem olvas DVD-t, csak CD-t. Most kaptam használtan, az én gépemen még soha, az előző tulajén működött. Op. rendszer: XP. Van olyan, hogy válogat a különböző DVD-k között? Idáig csak írottat próbáltam ki rajta, azokat nem szerette.

Kösz
Imhoteph Creative Commons License 2005.01.09 0 0 15576

Igen, jártam már itt is, és a súgóban is.

Az ablak, amit emlitesz (sigverif) digitális aláirással el nem látott rendszerfile -okat keres. Ráengedtem arra a könyvtárra, amiben az újonnan letöltött exe van (egy faltörö labdás játék), és meg is találta, emellett még minden mást is (jpg, txt, stb). Beállitási lehetöség nem volt, csak "bezár" gomb.

Tehát sajna itt letiltani nem lehet, csak megkeresni, hogy mely fileoknak nincs digit. aláirása...

Előzmény: rage (15575)
rage Creative Commons License 2005.01.09 0 0 15575

Próbáld meg a következőt

 

A súgóba írd be hogy digitális aláírás

Feldob egy ablakot, hogy kattints ide a digitális aláírás ellenőrzéséhez

 

Itt lehet ezt elindítani a START gombbal

Gondolom, akkor leállítani is itt lehet ....

 

Azt írja a súgó, ha a start menü / futtatásba beírod , hogy sigverif , az

is elindítja ezt a funkciót

Előzmény: Imhoteph (15574)
Imhoteph Creative Commons License 2005.01.09 0 0 15574

No, még egy próba, aztán eloldalgok a hüjeségemmel. Nálam ez a state :

 

 

Mit kéne, mit nem kéne?...

Előzmény: rage (15569)
Zsokli Creative Commons License 2005.01.09 0 0 15573
Köszönöm az infót!

Akkor irány a rendszergazda... :)
Előzmény: Vissai (15572)
Vissai Creative Commons License 2005.01.09 0 0 15572
Ha valaki, nevezetesen a rendszergazda úgy ül le ahhoz a géphez, hogy "na én most kitörlöm ezt a mappát", akkor ki is fogja törölni.

A sima felhasználóktól védheted.

A legegyszerűbb, ha bemásolod a saját mappádba és megkéred a rendszergazdát, hogy védje le a saját mappáitokat egymástól.

Ha kikapcsolod(tatod a rendszergazdával) az egyszerű fájlmegosztást, akkor tudsz a mappa jogosultságaival is vacakolni. Be lehet állítani, hogy az USERS csoportnak csak read és read/execute jogosultsága legyen, a creator/ownernek meg full controlja. Na most, ez időnként elég macerás lehet, mert az xp időnként úgy gondolja, hogy ha a creator egy sima user, és megvonja az ember a full controlt az userektől, akkor hiába ő a creator, neki sem lesz hozzá joga (keserű tapasztalat).

Természetesen lehet olyat is csinálni, hogy jobbkatt folderre/tulajdonságokban read only-ra meg hiddenre teszed, de ez kábé annyira véd, mint atomtámadás ellen egy laza szövésű ólómpokróc. Véletlen törlések ellen véd, ha viszont valaki nagyon le akarja törölni, akkor le is fogja.
Előzmény: Zsokli (15571)
Zsokli Creative Commons License 2005.01.09 0 0 15571

Sziasztok!

 

Nagyon kezdő vagyok a következő témában (is), ha tudtok kérlek segítsetek. A következő lenne a gondom. Egy mappa tartalmát szeretném megóvni, hogy ne töröljék le. Hogyan tudnám, milyen programmal jelszóval védeni a mappát, és minden benne lévő fájlt? A segítséget előre is köszönöm. (Még valami egy több felhasználós gépet használok, és nem vagyok rendszergazda.)

SenSei Creative Commons License 2005.01.09 0 0 15570

Világos hogy a router az jó, de miért nem látja a gépem, és miért nem tud tőle dhpc-s cimet kérni?

ha beállitom manuálisan (192.168.1.2; 255.255.255.0; 192.168.1.1), akkor sem jó.

Akkor mi kell? van valami beállítás ami lehetlenné teszi ezt?

 

Kezdetben jó volt az egész és simán ment az egész Wireless lan az én gépemen is, de aztán átállítottam vmit a routeren, aztán a gépemen is (azt akartam hogy WEP titkosítás legyen) és azóta nem megy.

 

A routert reseteltük, így a másik géppel azóta minden ok, most is arról irok, de az én gépemen a rendszervisszaállítás sem segített... Pedig az az előtti napig nyomtam vissza. Már a Matávos ADSL-hez szükséges DHCP-s IP-t sem tudta lekérni, hanem mindig a 167. Win-es hülyeséget adta.

 

Az ügy előzményeit kicsit lejebb lehet olvasni.

 

Minden segítséget köszönök!

 

SenSei

Előzmény: Gorcsev (15566)
rage Creative Commons License 2005.01.09 0 0 15569

Nálam az pont be van pipálva, viszont mégsem jön fel ez a figyelmeztető ablak

 

Ellenben, ez alatt van másik hasonló beállítás

Angol win-ben valami olyasmi, hogy akkor is futtassa / letöltse

az alkalmazást, ha az aláírás ismeretlen

 

Ezt is pipáld be.

Előzmény: Imhoteph (15568)
Imhoteph Creative Commons License 2005.01.09 0 0 15568

Pontosan ez van nekem is beállitva, és mégis megkérdi!

Argh! Mit csinálok rosszul? :(

Előzmény: Törölt nick (15564)
Gorcsev Creative Commons License 2005.01.09 0 0 15567
Ja és azért a win ad (167-es) címet, mert nem találja a rútert (meg mást sem).
Előzmény: SenSei (15565)
Gorcsev Creative Commons License 2005.01.09 0 0 15566
Ezt nem egészen értem. Miért a rútert piszkálod, ha az jó? (Mer'ugye a másik gép kimegy rajta...) Az meg nyilván nem lesz jó, ha saját magát adod meg gw-nek (ha jól értem)... Ott keringenek benne a csomagok, míg ki nem húzod a konnektorból :)))
A win-ben a tcp-nek adj fix címet: 192.168.1.2/255.255.255.0, a gw. a rúter: 192.168.1.1, és kész.
Előzmény: SenSei (15565)
SenSei Creative Commons License 2005.01.09 0 0 15565

Ez nagyon jó ötletnek tűnik.

 

A gond az vele, hogy amikor a router konfig lapján megpróbálom menteni a static routingba beírt dolgokat, akkor azt irja, hogy a lap nem elérhető.

.2 volt a static ip, .100-.200 a dhcp-s

Mit kell a static ip-hez irni?

ip: .2; mask: 255.255.255.0; gateway: 192.168.1.1; HOP: 1; conn type: local

Nekem a GW a gyanús.

A másik gond ugye, hogy nem tudom menteni, mivel a lap nem elérhető, bár amugy bármi mást meg tudok csinálni vele, és a lapnak semmi baja.

 

Nagyon köszi a segítséget, az eddigi nagyon jó volt.

 

Még egy kis adalék az előzőhöz, a pár HSZ-el előbb vázoltakhoz:

A windows ad automata cimet  (167. ) a gepnek, nem a router (192. ), nem is a Matáv (195. ). Miért a win, miért nem a router? 

 

Köszi előre is, SenSei

Előzmény: DJG (15560)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.09 0 0 15564
NevemTeve Creative Commons License 2005.01.09 0 0 15563
Talán a http://java.sun.com -on kellene keresgélni...
Előzmény: Lacivill (15541)
DJG Creative Commons License 2005.01.09 0 0 15562
Utolsó fül, nagy lista, van benne egy Biztonság alcím, azalatt. SP2, de amint a neten olvastam, ez a beállítás jellemzôen ott bosszantja az embereket (már úgy értem, hogy azt a párat, aki valamiért még mindig IE-t használ).

Üdv,
Gábor
Előzmény: Imhoteph (15561)
Imhoteph Creative Commons License 2005.01.09 0 0 15561

Van Biztonság és van Speciális fül is.

Ám sajnos egyiken sem találtam a digitális aláirásra vonatkozó beállitást... :(

Előzmény: DJG (15558)
DJG Creative Commons License 2005.01.08 0 0 15560
Ez persze nem magyarázat arra, hogy miért nem működik, mert működnie kellene DHCP-vel is, de miért nem kapcsolod ki a te gépeden? A routerben állíts be egy tartományt, amibôl a DHCP címeket oszt (pl. .100 és .200 között). Magadnak viszont a gépeden adj egy konkrét IP-címet (például .2, úgy nézem az adataidból, az még szabad). Akkor a szobatársad automatikusan kap címet, a tied meg fix lesz. Vagy akár adj mindkettôtöknek fixet.

Üdv,
Gábor
Előzmény: SenSei (15559)
SenSei Creative Commons License 2005.01.08 0 0 15559

Sziasztok Kedves Guruk!

 

Egy nagyon fura problémám adódott, kérlek segítsetek, mert már az egész napom ráment így is.

 

Wireless networkot vettem, betettem a hardvereket, és látszólag mindennek oké kellene legyen.

 

 - WinXP, Matáv ADSL, az akció előtt tökéletes Nettel, bár az nem wireless persze

 - Router ok, biztosan működik

 - Szobatars laptopjával telepítés után tökéletesen működik, pedig neki csak W98 van

 - Nekem azt irja hogy látja az SSID-t és a jelminőség kiváló

 - Router konfigutilja (192.168.1.1) csak nálam nem megy, csatlakozni akar hozzá, amit nem tud, mivel:

 

A probléma (6 óra volt rájönni):

A router ugyebár egy DHCP kiszolgáló, a gép pedig kliens. A gond itt van, ugyanis a gépem valami miatt nem akarja a kiszolgálót meghívni, így nem kap, vagy rossz IP-t választ magának. A szobatársam gépe ok, tehát a router (és a DHCP kiszolgáló) jó.

 

Nekem viszont nem ad IP-t (ipconfig /all eredménye: IP: 0.0.0.0; DHCP kiszolgáló 255.255.255.255, azaz rossz cím, hiszen 192.168.1.1 kellene hogy legyen.

 

ipconfig /renew hibát ir ki, nem tudok igy se uj IP-t kérni.

 

A probléma már egyszerűnek tűnik, hiszen csak a DHCP kiszolggáló, azaz a router ip-jét kellene a DHCP kliensnek megadni, de ez nem megy. Hogy lehet ezt WinXP-ben megtenni? Már legalább 2 óraája próbálkozunk.

 

Ezt a HSZ-t a szobatársam gépéről írtam, tehát a router jó, csak a DHCP klienst kell belőnni.

 

A segítséget előre is köszönjük!

 

SenSei

DJG Creative Commons License 2005.01.08 0 0 15558
IE-ben: Eszközök, Internet beállítások, Speciális, Biztonság, Digitális aláírás ellenôrzése (vagy micsoda, nem tudom, hogy magyarították).

Üdv,
Gábor
Előzmény: Imhoteph (15550)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!